Sayfa 519/852 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569619 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,145 - 4,152 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1.  Alıntı Originally Posted by BOOTES Yazıyı Oku
    şu güzelliğe bakın 1409.19 birebir

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    eyvah eyvah, ayhan'la, alyel'in oyları gitmek üzere. Herşeyi açık yazmamam lazım, politikayı öğrenemedim.

---

bootes ikinci hedefinide tutturmuş. Yeni hedefi 1288. Bu durumda bugün faiz inecek diye bekliyor.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    eyvah eyvah, ayhan'la, alyel'in oyları gitmek üzere. Herşeyi açık yazmamam lazım, politikayı öğrenemedim.

---

bootes ikinci hedefinide tutturmuş. Yeni hedefi 1288. Bu durumda bugün faiz inecek diye bekliyor.
    Dostum bu gün inmese bile yakında indirirler.
    Yanlış anlama bak.
    Zihniyet bu işte.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

---

bugün faiz inmezfaiz çıkmazda o faiz çok yüksek en sonuncuyu niye yükselttiniz diyipte başkan olan vardsa mb nin sıkı duruşa ilişkin açıklamasının virgülüne ile dokunamaz. bugün ölü taklşidi yapar. yeni başkan başkanlıktan önce tükürüdüğü ne varsa yalar oturur
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Serbest piyasa ekonomilerinde enflasyonu indirmenin tek yolu var, tam rekabeti sağlama ve üretimi artırma.

Bizde serbest piyasa ekonomisiyiz hesapta bizdeki sorun ne, neden yüksek enflasyon var sürekli.? Bizdeki hata ne.?

Bizdeki hata... bunu yazarsam mahkemelik olurum, en iyisi ben ne yapardım enflasyonu KALICI olarak düşürmek için, onu yazayım.

Tek yapman gereken şey, denetleme ve yargı sistemini düzeltmek. Geri kalan herşey zamanla yerli yerine oturur, istersen hızlandırmak için ilave şeyler yaparsınki benim tonla projem var.

Denetleme-Yargı sistemini düzeltmekten kastım ne.?

Önce, dışarıdan(başka devletten) yada siyasetçiden emir almayan kapasitesi yüksek kişileri yargı sisteminin başına getirip içerdeki çürük hakim, savcı, yargıç, polis, müfettiş, denetmen filan atacaksın.

Bunlarıda okullarda, görevleri konusunda çok iyi eğitmiş olacaksın. İyi eğitilmemiş kişileri bu sisteme sokmayacaksın. Bu sistemdekilerden kötü niyetlileri, vatana ihanetle en ağır şekilde yargılayacaksın. Tek örnek vereyim: Banka yönetim kuruluna grekoromen güreşçiyi atayan siyasetçiyi vatana ihanetle yargılar, işinden atar, tüm ailesinin siyasetçi olduktan sonra edindiği mal varlıklarına el koyar, 40 yıl hapse tıkardım. Güreşçinin hiç bir suçu yok onu sadece işinden atardım ve aldığı maaşları faizi ile geri alırdım. Güreşçi nin tek suçu istemek. Beyaz eşyacıya gidersin "bana 50bin TL lik 3D televizyonu bedava ver" diyebilirsin, suç değil. Anlatabildimmi bilmiyorum, ama halkın malını-parasını haketmeyen birilerine vermek vatana ihanettir benim gözümde.

Sonrada kanunları yeniden yazdıracaksın hırsızlığa açık kapı bırakmayacak şekilde. Bu sisteminde bozulmasına izin vermeyecek, yani yargı sistemini siyasetçinin ağzına bakmayacak düzenlemeleri yapacaksın. Polis, yargı sistemine bağlı olacak siyasetçiye değil.

Kalanı yavaş yavaş hallolur.

Hızlandırmanın(ekonomik projeler) ve tam kalıcı olmasını sağlamanın(eğitim sistemi) yolları var. Onlarla ilgili de tonla projem var.

Her neyse yaw... Serbest piyasa ekonomilerinde Enflasyon başka türlü kalıcı olarak düşmez. Rakamları sahte gösterirsin, bu tür şeyler başka hikaye...

---

xbank %3 yukarda, yerlilerin aldığı diğer endeksler kırmızı. Bunu da görecektik demek ki.

14:00 e az kaldı. Ne olacak benim tahminim yok, biliyorsunuz siyasetçinin dahil olduğu konularda doğru tahmin yapamıyorum o sebeple fikrimi yazmıyorum.

Pozisyonum long. Bakalım ne olacak.

İhtimalleri dün yazmıştım.

.
    Son düzenleme : alicemal; 15-04-2021 saat: 13:50.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    akp'nin zaten iyi olmayan eğitim sistemimizi ne hale getirdiğinin belgeli açıklamasını Ümit Zileli yapmış. özetini aldım. Tam yazı burada
    https://www.korkusuz.com.tr/bir-ulke-nasil-coker.html

--- özeti ---

2002-2003 yılında Türkiye'de 450 imam hatip okulunda 71 bin öğrenci eğitim görüyordu. 14 yıl sonra, 2015-2016 döneminde öğrenci sayısı 870 bine okul sayısı ise 1149'a ulaştı. O kadar ki "kız imam hatip okulları" bile açıldı!

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'nün OECD her üç yılda bir 15 yaş grubu öğrencilerin bilgi ve becerilerini ölçmek için yaptığı Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı'nın (PISA) 2015'te yapılan ortak sınav sonuçları Türkiye açısından utanç verici bir faciayı haykırıyordu:

15 yaş grubu öğrencilerin bilgi ve becerilerini ölçen sınavda, 72 ülke arasında Türkiye sondan ikinci sırada!..

Japonya'da sıradan bir yurttaş yılda ortalama 25 kitap okuyor. Türkiye'de ise 6 Türk yurttaşı yılda ortalama 1 (yazıyla bir) kitap okuyor!..

İspanya'da her yıl ortalama 10 bin çeviri yapılıyor. Tüm Arap Yarımadası'nda bulunan ülkelerin toplamında varoluşlarından beri yapılan çeviri sayısı henüz 10 bin sayısına bile ulaşmamış durumda!..

Dünya Ekonomik Forumu'nun 2010 yılında 134 ülke arasında yaptığı "Eğitim düzeyi sıralamasında Türkiye 109. sırada!..

Her bin kişiye ABD'de 12 bin, Almanya'da 2 bin, Türkiye'de ise 7 kitap düşüyor!..
    Rusya da 2 bin 500, İngiltere'de 3 bin 500 kişiye bir kütüphane düşerken, Türkiye'de 64 bin 600 kişiye bir kütüphane düşüyor!..

2014 yılında, Türkiye'nin eğitime ayırdığı pay yüzde 3.45 OECD ortalaması ise yüzde 6.3, yani iki katı, ama bu sizi yanıltmasın; 2015 yılında OECD ülkelerinin ilk on ülkesinden bir örnek vereyim: ilk sıraya yerleşen Güney Kore milli gelirinin yüzde 16.5'ini eğitime ayırırken, bu oran 10 ülkenin sonuncusu olan İtalya'da yüzde 8.2!..

Orta öğrenimde öğrenci başına ortalama harcama OECD ülkelerinde 9 bin 300 dolar, Türkiye'de 2 bin 900 dolar!.. Bu rakamın içinde özel okullar olduğunu da unutmayalım lütfen!..

Yarısı eve kapatılmış, en az 3-5 çocuk doğuran, çocukları yobazların elinde biat kültürüne mahkum olmuş bir zavallı toplum!..

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Faiz artmadı.

Sözlü açıklama kısmında rahatsız edici bir kaç değişiklik yapılmış. O sebeple hafif satış geldi.

Hızlı bir düşüş beklemem, ancak yabancınında ne yapacağını bilmiyorum. Yarın 1400 üzerinde kalacağımızı düşünüyorum ancak güçlü inancım yok. Bugün dalgalı geçecek orası açık. Yabancının ne halt yiyeceği bir kaç saate ancak belli olur. Şu anki paniği yapan yerlidir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yeni dolandırıcılık yöntemi.

Hedef, malı mülkü olan emekliler.

PTT kıyafetli kişiler kapılarını çalıyor. "Devlet size 1000 TL ikramiye verdi" diyerek size 1000 TL yi veriyorlar. Güveninizi kazanıyorlar.

Sonra parayı aldığınıza dair bir belge imzalatıyorlar. İmzaladığınız belge ile bu kişilere vekalet vermiş oluyorsunuz. Bu vekaletle malınızı mülkünüzü satabiliyorlarmış.

Ben hep noterde vekalet verdim. Notersiz nasıl oluyor.? Bir yolunu buldular demekki, belki noter ortaklı yapıyorlardır, yada bir avukatla ortak yapıyorlardır.

Bin türlü dolandırıcılık icad ettiler, evde rahat edemiyorsunuz, evde bırakacağınız anneniz babanız güvende değil.

Yeni yöntem hepimize hayırlı olsun. Hapishaneler hırsız dolu, 43 yeni hapishane yapılıyor yetmeyecek. İçerideki hırsızlardan daha fazlası dışarıda var.

Sayfa 519/852 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •