Sayfa 528/852 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538578628 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,217 - 4,224 arası.

Konu: Bana kalırsa.

reklam alıyorsan takipçin çok demek ki yönetimle pazarlığa oturmak lazım senin partidaşlarada bişeyler sağlamak lazım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by BOOTES Yazıyı Oku
    Sayın Alicemal böyle bir hikaye var belki duymuşsunuzdur.

Musa peygamber bir gemi yolculuğuna çıkmak için limana giderken tepelik bir yerden aşağıya doğru yuvarlanan bir adam görür. yanına gidip adama ne yaptığını sorar. adam ibadet ettiğini söyler. Musa peygamber, adama yanlış yaptığını söyler; abdest almayı, günün hangi saatlerinde ve nasıl namaz kılacağını, namaz sırasında okuyacağı ayetleri öğretir.

sonra limana gidip gemisine biner. gemi limandan ayrıldıktan sonra bir de bakar ki adam geminin yanında denizin üzerinde koşturuyor, bir yandan da kendisine bağırıyor.
    Adamın ne dediğine kulak verir. "abdest alırken önce kollarımı mı yoksa ayaklarımı mı yıkayacaktım? söylediklerinin hepsini unuttum ben!" diye bağırıyor.
    O zaman adama söylediklerinden utanır. "nasıl biliyorsan öyle kıl kardeşim." der.

Benim de tekniğim böyle birşey.
    Teknik analiz kullanılırken sahibinin etiketine değil, analizin tutup tutmadığına bakılır.(vay be saniyede süper bir cümle daha yumurtladım. Cümle çok derin aman dikkatli olun fazla yaklaşmayın.)
    Seninki tutuyor.

Bi kaç tane daha tutarsa, artık bu konuda ilk senin grafiğine bakarım. Tabi yükselişe dönüşüde tutturman lazım. Tek yönlü oyuncu, yön değiştiğinde kendisi ve takip edenler herkesi batırır.
    Son düzenleme : alicemal; 21-04-2021 saat: 08:56.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Benim tahminim,dünya ticaret savaşları sebebiyle hammadde fiyatının artıyor olması. Mesela petrol de hammadde,bu ortamda 100 doların üzerine hatta 150 dolarlara çıkması gerekirdi. Ancak petrol yükselse Rusya,İran bu işten karlı çıkacak, o nedenle petrole dokunmuyorlar.

Kimde para bolsa hammaddeyi o kapar. Pandemiden çıkışta ertelenmiş talep patlaması düşünüldüğü için de hammaddeyi ucuzdan vermiyorlar. (Nasıl olsa faizler düşecek diye ev satılmasa da fiyatların yukarı gitmesi gibi).Böylece pandemi sonrası ipler benim elimde olur, diyorlar (Mahalle esnafı dükkanı kapatınca büyük marketler, AVM'ler daha iyi iş yapar, demek gibi) FED de, muhtemelen onun için diyor ki,enflasyon ilk başlarda yükselse de sonra toparlayacaktır. Yalnız karşı bloğun buna ne cevap vereceği henüz net değil, Çin'den ses yok,İran uranyum basarken Rusya ise Ukrayna'ya şah çekiyor.
    İki paragrafada katılıyorum. Petrolle ilgili benzer yazıları geçmişte epey yazmıştım. Diğer paragraf ise aklıma gelmemiş olan bilgi idi, teşekkür ederim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    reklam alıyorsan takipçin çok demek ki yönetimle pazarlığa oturmak lazım senin partidaşlarada bişeyler sağlamak lazım
    Yok yaw benim topiğe pek giren yok. Aynı anda en fazla 7 üye gördüm, genelde bir iki üye oluyor. Dışardan girenlerse aynı anda beşi onu geçmiyor. Diyelim çok okuyan var, yinede reklam geliri tamamen site sahibine ve çalışanlarına gider. Forumlarda yazanlara gelir payı vermezler. Benim bildiğim bu.
    Yanlız aktif üyelere yani siteye(faaliyete) faydası olan üyelere gelir payı veren dünyadaki bazı siteler çok hızlı büyüyorlar. Bu yöntem patronların aklına gelmiyor. Katılımcılarada gelir payı veren firmalar Mesela youtube, mesela acun ılıcalı(TV programlarında katılımcılarına para saçarak hızla büyüdü).

Bu kadar az kişiye bile bu kadar reklam insanı bezdirir. Sanırım yönetimin değil, forumu yazan firmanın kontrolunde. Yönetici guneysu reklamla ilgili yazıma destek vermiş, reputation tıklamış. Onların kontrolunde değil demekki.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST bugün ne olur. Yatay yada hafif yeşil açar herhalde. Sonrası ise bu aralar yerlinin ne yapacağına bağlı olarak değişiyor. Dün yabancı satmadı, aldı. Yerli 2 gündür satıyor.

Halka arzlara para yaratmak için senet satıyorlar deniyor. Benim bu konuda tecrübem yok, fikrimde yok, TV de söylenenleri yazıyorum. Mantıklı geldiği için paylaşıyorum.

Bugün ve yarında halka arzla ilgili talep toplanacak. Yerli satmaya devam edebilir, umarım satış hacmi azalır. Yabancının alışı yerli satışını dün karşılayamadı. Vay be bugünleride gördük, son aylarda tersi oluyordu.

Bugün hakkında fikrim yok. Bir miktar haziran longla koyun gibi bekliyorum.

Batı borsalarının 2 günlük düşüşünden etkilenirmiyiz.?
    Sanmıyorum, bu günlerde bizim kendi uyduruktan hikayemiz var. Onlar son haftalarda yükselirken biz düştük. Bankalar ise pandemi dibindeler. Küçük çaplı savaş halindeki fiyatlama bu.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ticaret bakanlığına mehmet muş getirilmiş. İlgimi çeken bilgisi ise, abd de yüksek lisans yapması.

İngilizler ve abd liler, ele geçirmek istedikleri ülkelerde kullandıkları önemli yöntemlerden biri, o ülkede bulunan yerli uşaklarına dernekler vakıflar kurdurmaktır.(uyuşturucu yada suudi-bae-katar vb parası ile). Bu dernek ve vakıfların içi, çalışan ve sempatizanların yanında, gizli servis elemanları ilede doludur.

Ülkedeki gençlerden ise, yetiştirip devlete kendi adamları olarak sokmak istediklerini seçerler. Seçtikleri öğrencileri ya kendi kontrollerindeki tarikatlardan yada robert kolej, ingiliz, fransız okulları gibi misyoner okullarından seçerler. Bu gençler bizde genellikle gizlenmiş azınlıklardan oluyor(ermeni, rum, gürcü, yahudi, ibrani kökenli).

Bu gençleri bu dernek ve vakıfların bursları ile abd ve ingilterede okumaya gönderirler. ingiltere ve abd de ya universiteyi okur, yada yüksek lisans, doktora filan yaparlar, yada mesleki eğitim adı altında götürülürler. O esnadada gizli servisler tarafından eğitilirler.

Siyasi parti geçmiş lider, kurucu ve üst tabaka elemanlarına bakarsanız, bunlardan bazılarının bu şekilde bursla veya mesleki eğitim adı altında ingiltereye abd ye hatta almanyaya gittiklerini görürsünüz.

muş bi güzel meziyeti daha var çok iyi fetö güzellemeleri yapar sayın diye başladımı yalamadığı yeri kalmazdı fetoşun
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    muş bi güzel meziyeti daha var çok iyi fetö güzellemeleri yapar sayın diye başladımı yalamadığı yeri kalmazdı fetoşun
    O zaman al bi gösterge daha.

fetö nün abd projesi olduunu biliyoruz.
    tayyipte geçen kasım dan beridir fetö cüleri bakan, elçi, yönetim kurulları üyesi filan yapıp duruyor. abd ye teslim olduğunun göstergeleri bunlar. Geçen kasımdan beridir fetö ile dolayısı ile abd ile yeniden kolkola.

---

Gece abd den turizm haberi geldi. TR yide virus sebebi ile gidilmemesi gereken ülkeler uyarı listesine koymuş. BIST bu haberi ciddiye alır, abd den sanki turist yağıyorda.

tayyip yine bi kaç bakan değiştirmiş. bakan değişikliğine yabancıların tepkisi malum.

Geceki bu haberler bugünki eksiyi artırdı.

Dün yabancı yüksek almıştı, bugün oda satışa katıldı. Yerli satışını aşağıdan karşılayayım demiş olabilir. Veya çıkmaya devam ediyordur.

Tepeden aşağı dönüşte, dönecek deyip longları çok azaltmıştım buradada yazmıştım. Yükseliş trendindeydik o sebeple tamamen kapamamıştım. Birde o zamanda yabancının sağı solu belli olmuyordu.

Endeks düşünce tekrar biraz long takviye almıştım.

Akabinde MB başkanı değişti ve yabancılar çok aşırı tepki verdiler. Bu kadar aşırı tepki beklemediğimden elimde kalan az miktar longu kapamadım. O kapamadığım longlar bayağı bir sermayeyi eritti.

Bunu niye hatırlatma gereği hissettim. Sürekli longda görünüyorum, tek yönlü oyuncumuyum diye kendi aklımada şüphe düştü. Ancak tepede dönecek diye long kapamıştım. Bu önemli bir veri, ikincisi Kabul edelimki MB başkanının değişeceği kimsenin aklına gelmezdi, yabancılarında bu kadar derin tepki vereceği kimsenin aklına gelmezdi.

İşin kötü yanı yabancının bu tepkisi zincirleme tepki yaratıyor ve doviz fiyatı dolayısı ile enflasyon ve faizde etkileniyor. Kızan yabancının satışı ülke ekonomisini orta vade etkiler hale geliyor. Basit bir borsada hisse satışı deyip geçemiyorsun. O kadar kırılganızki, zincirleme etki yaratıyor.

DEVLET ORTADA YOK, olduğundada faiz artırmak yerine 128 milyar doları satması gibi çok aptalca şeyler yapıyor. Devlet olmasa daha iyi durumu doğuyor. Tabi doğru yol faizi artırmakta değil, önce devleti düzeltmek. Ekonomi o zaman yoluna girer kırılganlık biterde. Ben o anki duruma uygun faiz artırmalıydı dedim. Yöneticin tayyip gibi biri ise, öyle bir anda mecburen faizi artıracaksın.

Her neyse... Para piyasalarını kapatayım, sinir bozucu.

Sayfa 528/852 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538578628 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •