Sayfa 53/852 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 417 - 424 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399

proleter yine yazıp kaçmış.
    şifreli yazmasa, açık yazsa, ne dediğini anlayacam.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Haberlerde FED harici ciddi bişey görünmüyor.

Son duruma bi bakalım.

Dün, USD 5.30 dan 5.40 a çıkıp tekrar biraz aşağı salınınca. "USD sadece 10 kuruş çıkabilmiş" deyince, sanki birileri kızdı. Şu ara 5,44.

Sanırım FED kararına hazırlık yapıyorlar. Büyükler kendi açılarından olumsuz bişey çıkarsa, istemedikleri bi fiyatla karşılaşmak istemiyor olmalılar. Sanırım FED kararını aşağıda karşılayacaklar.

Üçgeninde içine ettiler.
    Üst bantı bozdular.
    Alt bantta 90.700 var. Simetrik üçgeni adam yerine koyarlarsa, 90.700 den dönmeli. Yok 90 bin aşağı kırılırsa, takoza kaldık demektirki çok rahatsız edici bir formasyon.

Yukardan bakarsan, alçalan tepeler. Aşağıdan bakarsan, yükselen tepeler şeklinde, simetrik üçgen sıkışıyor. Bi tarafa kıracak.

Neyse ne tarafa kırarsa kırsın, ülkenin içindeki açmaz sebebi ile o tarafa fazla bir şey beklememek gerekiyor. tabi bir kaç aylık kısa vadede.

Üçgenlerle oyalanıyorum işte. Ciddiye alınacak bişey değil. Tabi uzun vadeci için. Kısa vadeciler için hele hele vob cular için cinayet sebebi olsa gerek.

Bide yabancıların raporu var. Türkiye resesyona girecek diyorlar. bana kalırsa altıncı aydan beri resesyondayız. Ama devlet 2006 dan beri uydurma rakamlar açıkladığından, resmi olarak kötü görünmüyoruz. Hali ile, rakamların uydurmaysa, batsan, resesyona girmezsin. Önümüzdeki senede yüzde iki, dört artık ne uygunsa açıklarlar. İki açıklarlarsa, açıklayan adamın işi bitti demektir.

---

Piyasa dışı olacak ama yazmam lazım, perinçek in son durumuna üzüldüm ya.

Tamamen ayağa düştü.

Oy verebileceğim, HIRSIZ OLMAYAN parti araken, ermeni davasını isviçrede kazanan perinçek dikkatimi çekti.
    "Yaw dedim adamın üzerine vazife değil, devletin işi, ama kendi parası ile gitti kazandı."

Normalde devlet gitse davaya, kazanacak. Ama devlet ne açılan davaya gidiyor, ne kendisi dava açıyor. Devlet ve ortağı yahudi MEDYA sı, ermeni davasını hep tepemizde baskı aracı olarak kullandı. Buda ülkemizin nasıl bir yahudi ermeni yönetimi altında olduğunu gösteriyordu. Hem siyasetçiler, hem medya, tepemizde boza pişiriyorlardı. Yok abd başkanı acaba soykırımmı diyecek, yok merkel acaba soykırımmı diyecek, yok putin ne diyecek, yok fransada, hollandada ermeni kanunları çıktı ayvayı yedik... Nasıl bir aşağılık medya ve siyasetçimiz vardı ya.! Kabus gibiydi. Neyseki şimdi mis gibi medya ve siyasetçimi... dur yaw, ne diyorum... kabus hiç bitmez.

her neyse, ne diyordum.

perinçek gitti, davayı kazandı, onyıllar süren üzerimizdeki psikolojik baskıyı kaldırdı.

Bu adama oy verebilirmiyim diye hem gazetesini, hem televizyon kanalını takibe başladım. Benim için tek ölçü, adam hırsızmı değilmi.? Ona bakarım.

Baktım adam, çok bilgili ama 12 yaş aklı na denk gelen bi akıl seviyesi ile idare ediyor. Bildiğin aptal.
    "Olsun" dedim "hırsız değil, bu yeterli." Bu adama oy verebilirim.

Darbe gecesi adam sapıttı. Aşırı bi akp şakşakçılığına başladı. akp den daha çok akp yi alkışlamaya başladı. "lan noooluyo" dedim, para filanmı aldı acaba.? kanal ve gazete sahibi olmak kolay değil büyük para lazım.

Şu an yandaş görünen gazeteleri nasıl bizim vergilerle ayakta tutuyorlarsa, muhalifleride yahudi sermayesi ayakta tutuyor. reklamla ayakta duramazlar. Mesela odaTV.com
    Tamamen ermenilerin çıkardığı, ermeni yazarların çoğunlukta olduğu bi site. Ayakta nasıl duruyor? Kitap satarakmı.? Hiç sanmıyorum. Tahminim, yahudi sermayesi arkalarında. Kitap satışı filan kamuflaj olmalı.

tele1 kanalı. Merdan Yanardağ abimiz. Henüz nedir çözemedim. Arada bakıyorum. Adam mantıklı konuşuyor, açıkda vermiyor. Kitap satarak idare ediyorum görüntüsü veriyor ama bence imkansız. Arkasında destek olmadan TV kanalı yürütemez. Yahudimi acaba diye ip ucu aradım, henüz bulamadım. yahudi kelimesi artık çok antipatik olduğundan, kamufle yahudiler açık vermemeye çok özen gösteriyorlar.

halkTV. chp parası ile ayakta durduğu açık. chp yöneticileride bizim vergilerimizi harcıyor.
    sözcü.? reklam parası ile ayakta duruyor ama akp olmasa ayakta duramazdı. Tüm akp muhalifleri gittik sözcüyü satın alarak destekledik.
    2 yıl, gazeteyi pek okumadığım halde satın aldım. Gazete sadece akp ye vuruyor, bana öğreteceği hiç bi şey yok, haber yok, araştırma yok. Normalde bu tür gazete satın almam, sırf akp ye direniyor diye 2 yıl satın aldım. Sora baktım, bunların akp den farkı yok, almayı bıraktım. Biri eline kuran ı almış halkı soyuyor, diğeri Atatürk ü oyuncak etmiş, kendi hayat standardını akp ye karşı korumaya çalışıyor. vatandaş umurlarında bile değil. Sadece kendi sınıfı önemli..

Her neyse. perinçek e gelirsek.
    akp şakşakçılığına başlamasınıda af ettim. Başka oy verecek hırsız olmayan parti yok diye, mecburen buna oy vereyim diyordumki. Soraki olaylar adamı gözümde tamamen bitirdi. Evet hırsız değil ama aptallığın getirdiği kötü bir karakteri olduğunu fark ettim.

Maaalesef oy verebileceğim parti kalmadı.

perinçek te, verdiği aptalca kararların cezasını çekiyor. Arkasında akp desteği yani yandaşlara yapılan devlet vergilerinden verilen desteği yok. yahudi ve ermeni medyasına yapılan siyonist desteği yok.

Şimdi ulusal kanalından para dilenmeye başladı.

kendi tabutuna çivi çaktı durdu.

Şimdide sunni ve alevi mezhepleri sonuçta aynıdır gibi bişeyler zırvalayarak, yanında kalan üç beş kişiyede vurmuş.

Yakında cenazesi kalkar, helvasını yeriz.

Niye perinçek e geldim. Yeri değil...
    Çünki "hırsız olmayan oy verecek parti buldum", diye sevinirken, hayal kırıklığına uğradım. bildiğiniz gibi değil.

Borsa bi kaç gündür benim açımdan can sıkıcı. Biraz işlerimle ilgileneyim...
    Son düzenleme : alicemal; 08-11-2018 saat: 15:27.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Biraz siyasi oldu üstteki yazı ama siyasi kısmını ciddiye alıp yazı yazmazsanız sevinirim.

Bu arada benim topikin hit sayısı çok arttı. Bu benim açımdan kötü bir haber.

Borsada takipçiniz çoksa, KENDİ PARANIZLA para kazanmanız zor olur.

Ama takipçilerinizin parasında gözünüz varsa, durum başka tabi. Hemen bi titan örgütlenmesi. Sonuç... Soluğu arjantinde kızlarla salsa yaparken alırsınız. Güzel değilmi.
    Tabi kadınsanız, bakın onuda düşündüm, isveç te erkeklerle saunada ter atarsınız. Ne kadar yüceyim yarabbi.?

Umarım 3 kişi girip günde 400 tık yapıyordur. Yani topu topu 3 kişi takip ediyordur.

Geleni kovalamak lazım, yoksa para kazanamayız.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu erol14 rumuzlu vatandaş, benim topikte ne arıyor yaw. ?

Kendisini ignore list'e kayıt etmiştim.

Benim açtığım topiki bile göremez sanıyordum, herif benim topikte görünüyor.

Hem yazdıklarımı beğenmiyor, devlet kurumuna şikayet ediyor. Hemde açtığım topike girip yazılarımı okuyor.

Bu nasıl bir beyinki, sana tek laf etmemiş, tanımadığın, senle hiç bir zaman muhatab olmamış, sevmediğin bi adamın açtığı topike girersin.???

Diyorum maymundan geliyoruz diye.! İşte ispatı.

---

Bi altay tankı haberi daha.

BMC firması ile yarın anlaşma imzalıyorlar. BMC firması ethem sancak denen akp ye yakın çember sakallı görünen birinin.
    akp döneminde hızla büyüyen bi adam.

Ortada tank yok. Tanka ilişkin hiç bir YERLİ teknoloji üretmemiş bir firmayla, 250 tank almak için anlaşıyorsun. PARA VERİYORSUN.

Böyle saçmalıkmı olur.???

Adam parayı alınca, sağdan soldan parçaları toplar, birleştirir satar sana. yada devlet kurumu TUSAŞ dan mühendisleri transfer eder, yine tank yapar satar. Devletin cebine girecek para, başkasının cebine girer.
    Bu resmen adam kayırma, devlet kaynağını birine aktarma işi.

Ortada tank yokken para vermesen, bmc firmasının tank la alakası olmaz.

Hangi firmaya bmc ile anlaştığın şartlarda para verirsen, o firma tank yaparım der. Böyle saçmalıkmı olur.

Bu şekilde, halkın vergileri indiragandi ediliyor. Sonrada emekliye, asgari ücrete zam yapamam, para yok deniliyor.

Her neyse ya.!!! Haber gördükçe.....
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Altın hem yurtiçi USD fiyatı uygun, hemde yurtdışı ons altın biraz düştü.
    İkinci parti altını almam lazım ama istanbuldaki kooperatife gidip yine para gerektiren resmi işlemler yapmam lazım.
    Ne kadar para gerektirecek bilemediğimden, altında ikinci parti alışı bugün yapamayacağım. Ev nedeni ile devlet ve Kooperatif yönetimine vereceğim paralarda, ethem sancak gibi devletten hak etmediği ihaleleri alan çember sakallılara gidecek.

Eskiden TV kanallarında devletin reklamı çıkardı. "verdiğiniz vergiler size yol su elektrik olarak geri dönecek" derlerdi.
    Artık reklamı yapamıyorlar. Hepsi paralı oldu çünki.

Elektrik eskidende paralıydı diyeceksiniz ama, elektrik faturasında ek kalemler yoktu. Her 100 TL nin 30 TL si, eskiden olmayan ek kalemlere gidiyor. İçinde yol aydınlatması parası bile var.

Suda paralıydı diyeceksiniz. Eskiden sudada ek kalemler yoktu. Şimdi atık su bedeli, çevre temizlik ve katı atık diye fazladan kalemler var ve faturanın %30 unu tutuyor.
    Eskiden yoktu.

Maaşından kesilen vergiler, marketten satın aldığın ürünlerden alınan dolaylı vergiler, devlete yetiyordu.

Şimdi çember sakallılara para yetmiyor.
    Son düzenleme : alicemal; 09-11-2018 saat: 10:06.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yahudi-siyonist bloombergHT, maksatlı bi haber koymuş.

Petrol rekor düşüş serisine yöneldi.???

Lan petrol fiyatlarını takip ediyorum ben hemde yıllardır. Ne serisi ne rekoru.?

Tabi dünya ekonomisini ve yapısını bilmezseniz, bu haberin arkasını okuyamazsınız. Bilgi güçtür.

Eskiden insan kas yapısı güçtü. Çok güçlüysen kabile önde geleni olur, istediğin kadını sırtlar götürürdün.
    Şimdi kas gücüyle anca inşaat işçisi olabiliyorsun. Kadına lüks arabanın anahtarını göstermeden gadasını uzatmıyor.

Konu neydi ya, olay kadına gelince beyinde oksijen kalmadı.

Ha.
    Bilgi güç.

ABD, Rusya ile kapışıp güç kaybetmeye başlayınca, İranıda devirmek isteyince, yıllar önce petrol fiyatlarını 120 dolardan aşağı çekmeye başladı. Amacı sadece petrol gelirleri ile ayakta duran Rusya ve İranı diz çökertmekti. 40 USD ye kadar düşürdüler.

Global ürünlerin fiyatlarını siyonistler londra ve new yorkte beş, on siyonist banka aracılığı ile belirlediklerini yazmıştım. Petrol fiyatlarının seyri, bu ispatlardan sadece biri.

Petrolun varil fiyatı, arap baharları dönemi, 40 dolardan yükselişe geçti, 70 doları yukarı kırdı. Orada tutabildiler. Aşağı indirmeye çalışıyorlar, zorlanıyorlar. Şimdi Rusyaya ve İran a yeni yaptırım kararları ile beraber petrolude indirmeye çalışıyorlar. Dünyaya hakim yahudi medyada destek olmaya çalışıyor.

ABD petrolun fiyatını 40 USD de tutmayı başaramadı. Rusya ve İran da eskisinden daha güçlü haldeler. Bu ülkelerin halkları aç kalmaya soyulmaya alışıklar. Aç bırakarak yola getiremezsin. Alın bizim akp yönetimi... 7 milyon devlet yardımlarından faydalanan sayısını, 23 milyon kişiye çıkardı. Ama ülkemiz acayip gelişmişmiş, dünyanın kıskandığı ülke olmuşmuşuz, halkın önemli kısmı buna inanıyor. Sağcısıda solcusuda. Halbuki battı denen yunanistanın asgari ücretli fakiri, bizim orta sınıf gibi yaşıyor. Bunu gören yok.

Her neyse.

Petrolu sadece piyasa kurcalayarak düşüremeyince, şimdi yahudiler, ellerindeki gazete ve TV leri daha etkin kullanmaya çalışıyorlar.
    40 USD den 70 USD ye çıkmış olan petrol varil fiyatı, nasıl rekor düşüşler serisine yönelmiş.?

YERSEN.

Bilgi güçtür.
    Son düzenleme : alicemal; 09-11-2018 saat: 10:50.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Uzun vadeci olarak BIST endekse fazla gözümü dikmemem gerekiyor. Fazla takip edersen, gerçeklikten uzaklaşabiliyorsun. Bi bakıyosun sürünün içindesin.

Kafayı kaldırıp bi yarım gün nefes alıyorsan, herşeyin normal olduğunu ve şartlara göre ilerlendiğini görüyorsun.
    Bi kaç günlük, yada saatlik endeks hareketlerini izlemek, insanı direk koyun sürüsünün içine sokuyor.

Kontrolu kaybediyorsun. Yuların spekülatörlerin eline geçiyor.

Sürünün rahatlığına kendinizi kaptırmışsanız, teknik analiz iyi bir yol bulucu olabilir mi? ama gördüğüm kadarı ile teknik analizle oynayanlarda mutsuzlar.

Zaten teknik analizi hatmetmiş profesyonelleri dinliyorsun. Hepsi maaşlı çalışıyor. Yada akademisyen olmuşlar ders veriyorlar. Yani piyasadan para kazanamıyorlar, kazansalardı maaşlı işte çalışırlarmıydı.? Ya jamaika sahilde uzanıyorlardı, yada kendi işlerini kurmuşlardı. Bi formul yaz, bilgisayar senin yerine alsın satsın. Demekki olmuyor öyle işler. Yinede sürü içine girmişsen, teknik analiz sürü hareketlerinden daha iyidir midir.?

Ben ne biliim abicim, sorumu bu.?

Dün akşam 2 dakka ekonomi kanalında Şant Manukyan ı dinledim. Gülmekten öldürdü, ama söylediği çok ciddiydi. Zaten kendisi ciddi dir bilirsiniz.

Spiker, eski, "yıl sonu" tahminlerinin tutup tutmadığını sordu. Oda dediki. "yıl sonu tahmini tutturabilen varmıki.? ancak 30 aralıkta sorarsan, 31 aralığı tutturabiliriz".? Bak yazınca yine gülmeye başladım.

Bunlar ülkemizin en büyük fonlarını yöneten kişiler ve ellerinde en zengin bankalarımızın imkanları var. Büyük ihtimallede formül ve hazır robotları abd li banka ortaklarından alıyorlar, yani en üstünü.? Yinede sisli havada gidiyoruz diyor.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    JP morgan haberi.

Oyun programcılarını işe almaya başlamışlar.

JP morgan dünyanın en büyük siyonist bankalarından. Oyun programcısı ile ne işi olabilirki.?

Çok işlerine yarıyormuş. Bankaların programcıları öyle düşük maaşla çalışmazlar. Şube müdürü kadar maaş + yönetici ise prim de alırlar. Çok pahalıdırlar.

Oyun programcısı niye.?
    Çünki bankalar, sayısala aşırı geçti ve geçmeside gerekiyor. Artık, daha çok yaratıcı beyin istiyorlar.

Bizim banka(müşterisi olduğum banka) her yıl yarışma düzenler.? Ne yapalım diye müşterilerine mail atar, FİKİR sorar. Kazanana para verecekler.

İlk 2 yıl fikir gönderdim. Kazanamadım. Yarışmaya aldılarmı onu bile bilmiyorum.

Kazananlara baktım, gerizekalıların aklına gelecek BİLDİĞİN şeyler. Yok şu işlemden komisyon alalım, yok müşteriyi şöyle soyalım Fikirleri.

Bense müşterinin ATM lerde işini nasıl kolaylaştırırım fikri göndermiştim.
    Şimdi bakıyorum, ATM ler oyun programcılarının eline geçiyor birer birer. Süper şeyler gelecek. Bende o tür fikirler yazmıştım.

Daha öncede dediğim gibi, senin değerlendirenin kapasitesi ile sınırlısındır. Kendini aşan, anlamadığı şeyden korkar, kaçar yada kovalar.

Artık fikir göndermiyorum.
    Son düzenleme : alicemal; 09-11-2018 saat: 10:53.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 53/852 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •