Sayfa 549/852 İlkİlk ... 49449499539547548549550551559599649 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,385 - 4,392 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Altın ons longların yarısını şansa dünün zirvesinden verdim, kalanını da bugün çıktım. DXY atağının devamı gelebilir, bu yüzden dolar longu koruyorum. Bist alsan alınmaz,satsan satılmaz, bankaların güçsüzlüğü devam ettiği ve dolar atak potansiyeli taşıdığı için minnak miktarda banka şort girdim.
    İlk defa cumartesi abimizin portfoyunu öğrenmiş olduk.

Doviz oynamak ons ve BIST oynamaktan daha zor olsa gerek. Son bir kaç aydır ons ve doviz oynamıyorum ama ben zorlandım doğrusu. Ons da değilde dovizde zorlandım.

2. Pörtföyü daha önce 2 defa yazmıştım ama ??

3. Ali cemal abi;borsanın ,altının, dövizin velhasıl bildiğimiz yatırım araçlarının tadı tuzu yok..... bu coin işine oldum olası sıcak bakmıyorum zaten.....ee dışarı da çıkmıyoruz.......Kitap oku,bir yere kadar,film izle o da bir yere kadar.....Keçi ne yapar bu durumda?????

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    turgay ciner'in tipine bakıyorum, su katılmamış ibrani tipi var. Yani israiloğullarından. abd li ortaklarıda siyonist ibrani'ler. Buda gözlemimin doğru olduğunu gösteriyor.

TR veya batıda hızla ÇOK yükselmişsen, ya bir icad yapmışsındır yakında senden yahudiler satın alırlar, yada yahudisindir önün açılmış devletide yemiş yutmuşsundur.

ciner abimizde her parti döneminde hızla devletten beslenerek büyüdü gelişti. Şirketleri devletten beslendiği için hükümetlerinde suyuna gitmek zorunda aynen diğer devletten beslenen şirketler gibi. Her ne kadar yahudiler tayyiple kapışmış gibi görünsede, baba oğul ilişkisi gibi bir ilişkileri vardır. "van minut" olayından sonra israil ile kanlı bıçaklı gibi göründük ama o olaydan sonra israil ile ticaretimizin 3 katına çıktığını unutmayalım.
    abd ile kavgalıyız ama abd nin her dediğini geçen kasım dan beridir yapmaya başladık. Nato toplantısınada aman dilemeye gidiyoruz.

Aslında bu cevap başka birine gibi oldu ya her neyse.

Özlü sözlerim tekrar saydım 25 olmuş.

.
    Abi yazdıklarına imzamı atıyorum
    İlaveten , Ömer Lütfi Topal 95 te HAVAŞ i almak istediğinde ABD ihaleyi iptal ettirdi benim bildiğim Turgay a gitti Havaş , çok ilginçtir Turgay Ciner kendi oğlundan küçük bir bayanla , Hüsamettin Özkan'ın kızıyla evli , Hüsamettin bana göre Eceviti hasta eden adamdı ,ABD de Richard Perle neyse bu Hüsam da o zaman oydu, neyse ilişkiler çok girift , Turgay büyümesi Yazıcılar yani Anadolu grubunun ortakları ile Kuzey Irak'ta inşaat diyelim , inşaat işleri ile başlar görünür bu ilişkileri ,Talimhane de oto yedek parça işi yapan bı adam nasıl kurar başlatır Dünya ekonomi tadirine ders olsun,

Benim gibi adamlarda ve bende ne kadar beceriksizlik varkı mesela bı tane boyle büyük baş adamla tanışıp iş yapamadım yani Midas gibi adam dokunduğu altın olmuş

Şöyle diyelim , nazar etme ne olur çalış seninde olur Cemal abi , çok çalışıp kazanmamız lazım.

Zamanında Özal in büyük oğlu Ahmet Özal da kanal 6 , star 1 kurulduğunda ben amerikada MC Donalds ta çalıştım bugünlere oralardan geldim demişti.

Senin domatisler olsun satalım ben de ortak olayım dünya domatis ihracat şampiyonu olalım , bak calisan herkes oluyor .

Selamlar

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Pörtföyü daha önce 2 defa yazmıştım ama ??
    Hatırlamadım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by adanalı Yazıyı Oku
    Ali cemal abi;borsanın ,altının, dövizin velhasıl bildiğimiz yatırım araçlarının tadı tuzu yok..... bu coin işine oldum olası sıcak bakmıyorum zaten.....ee dışarı da çıkmıyoruz.......Kitap oku,bir yere kadar,film izle o da bir yere kadar.....Keçi ne yapar bu durumda?????
    Bu soruyu sorduğun iyi oldu, bekliyordum.

Normalde bir insanın hayatının hayvanınkinden farkı yoktur. Yemek yeriz, karnımız doyunca çiftleşmeye çalışırız. Yemek ve çiftleşme için 50 bin sene önce paraya ihtiyacımız yoktu, şimdi var. Yemek ve çiftleşme için herkes bir şekilde paraya ulaşır. Para konusu devre dışı.

Yemek yeme ve çiftleşme konusunda hemfikirizdir. temel içgüdülerimizdir. Boğaziçinde kulede genel müdürde olsan aynı, tahtakalede oturup kağıt toplasanda aynı. Biri roof da yer telefonla Tanya yı ister, diğeri evde yer, hanımında iş yoksa komşunun bahçede çalışan kızını kollar.

Bunu hayvanlarda da birebir görüyoruz. Karın doyurup, çiftleşecek canlı ararlar. Görüntü farklı, şekil ve öz aynı.

Önce şunu ortaya bilimsel olarak koyduk, hepimiz hayvanız.

Evet keçi de hayvan.

İmdi anladığım kadarı ile yemek ve çiftleşme işini hallettin, ilave naapiim diye soruyorsun.

Buraya kadar iyi geldim de, burda tıkandım.

Apartman dairesinde ne yapabilirsin.?

Hobi uğraşıların yokmu.? Onlarla ilgilen. Balkona bir kaç saksı koy, organik domates biber filan yetiştir. Düşündüğünden çok daha fazla keyif alacaksın. On Binlerce yıldır toprak üzerinde çalıştık yalınayak gezdik, son 50-100 yıldır beton evlere kapandık. Genlerimizde toprak ve yeşil sevgisi var.

Keçi ne yapıyor. ?
    Keçi günde 2-3 saatini bahçede ağaç yada fide'lerle geçiriyor. Bi kaç saatini spora ayırıyor. 3-6 saati haber siteleri, fizik-tarih-teknoloji-savunma sanayii sitelerinde geçiyor. Kalan bölümdede belgesel kanallarını izliyorum. Altın arayanlar, yeşim ve turkuaz taşları arayanlar, oktanusta orkinos avlayanlar. Seyrederken keyif alıyorum. hatta aynı bölümleri tekrar tekrar verip duruyorlar, yine seyrediyorum. Bir kaç günde birde komşularla bir araya gelip, birimizin bahçesinde çay muhabbeti yapıyoruz.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Abi yazdıklarına imzamı atıyorum
    İlaveten , Ömer Lütfi Topal 95 te HAVAŞ i almak istediğinde ABD ihaleyi iptal ettirdi benim bildiğim Turgay a gitti Havaş , çok ilginçtir Turgay Ciner kendi oğlundan küçük bir bayanla , Hüsamettin Özkan'ın kızıyla evli , Hüsamettin bana göre Eceviti hasta eden adamdı ,ABD de Richard Perle neyse bu Hüsam da o zaman oydu, neyse ilişkiler çok girift , Turgay büyümesi Yazıcılar yani Anadolu grubunun ortakları ile Kuzey Irak'ta inşaat diyelim , inşaat işleri ile başlar görünür bu ilişkileri ,Talimhane de oto yedek parça işi yapan bı adam nasıl kurar başlatır Dünya ekonomi tadirine ders olsun,

Benim gibi adamlarda ve bende ne kadar beceriksizlik varkı mesela bı tane boyle büyük baş adamla tanışıp iş yapamadım yani Midas gibi adam dokunduğu altın olmuş

Şöyle diyelim , nazar etme ne olur çalış seninde olur Cemal abi , çok çalışıp kazanmamız lazım.

Zamanında Özal in büyük oğlu Ahmet Özal da kanal 6 , star 1 kurulduğunda ben amerikada MC Donalds ta çalıştım bugünlere oralardan geldim demişti.

Senin domatisler olsun satalım ben de ortak olayım dünya domatis ihracat şampiyonu olalım , bak calisan herkes oluyor .

Selamlar

Domatis ihracatı ile zengin olamayızda, domatis kasalarına beyaz gizleyip Rusyaya gönderirsek, dönüştete Rusyadan kasalar başka şeyle dolu gelirse, köşeyi döneriz. Sınırlar elek gibi. Domatis işi bende, beyaz işi sende. Tehlikesiz işi ben aldım gibi görünüyor. Sağ kalırsak önümüzdeki sene değişiriz.

8.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

Domatis ihracatı ile zengin olamayızda, domatis kasalarına beyaz gizleyip Rusyaya gönderirsek, dönüştete Rusyadan kasalar başka şeyle dolu gelirse, köşeyi döneriz. Sınırlar elek gibi. Domatis işi bende, beyaz işi sende. Tehlikesiz işi ben aldım gibi görünüyor. Sağ kalırsak önümüzdeki sene değişiriz.
    Abi beyaz dediğin , un , şeker, tuz di mi tamam bende , bana müsaade et Hüseyin Baybaşin ve Örfi Çetinkaya abilerimin yanına gireyim mesleği öğreneyim sonra ithalat ihracat akabinde ilk orta lise yaptırıp adımıza halka faideli insan oluruz .

Sayfa 549/852 İlkİlk ... 49449499539547548549550551559599649 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •