Sayfa 55/852 İlkİlk ... 545535455565765105155555 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 433 - 440 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de beklemediğim bişey olmuyor.

akşam 3 günlüğüne İstanbul a gidiyorum. İnternette olmayacağım.

BIST den aradılar, "3 gün kapatalım tahtaları" dediler.
    "Yok dedim, kumar devam etmeli"
    Böylede yüce gönüllüyüm.

Bunu demiştim, yeni bişeyler bulmam lazım.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    USD de ne oluyor.

Sanırım kaşıkçı olayından ülkeye giren milyar dolarlar yok. Olsaydı USD şimdi 5 tl altındaydı.
    Hükümet bizzat hibe yada hediye aldıysa bilemeyiz. Varsa öle bişey ABD biliyordur ama açıklamaz, bizim hükümeti kendi çıkarları doğrultusunda kullanmak için bu bilgiyi saklar.

Altında ikinci partiyi almak için iyi bir zaman(4 parti hesabı üzerinden). İstanbul dönüşü, elimde nakit kalırsa ve fiyatlarda uygunsa alırım.

USD, hükümet baskısı ile yükselmeyebilir ki öyle oluyor şu aralar.

En baştada herkes ne bekliyordu, 5.50 civarı dengelenir diye. Ben bişey beklemiyordum ama genel beklentiye baktım ve 5.40 ve 5.60 arası bi yerde dengelenebilir gibi bişeyler yazmıştım. Yılsonuda artışa geçer demiştim. Sebebi yerel seçimler.

Yerel seçimlerde akp kaybetsin diye, tüm düşmanları USD ye yüklenebilir.

Fakat sürekli ne hatırlatıyorum. Hükümet yeni bişey yumurtlamazsa.

2 ay önceye kadar hükümetin önündeki en büyük engeller ABD ve uşaklarıydı(fetö, araplar, birazda avrupa).

kaşıkçı olayı ile beraber abd ile kucaklaşıp öpüştüyse, yerel seçimlere kadar abd ve uşaklarından USD ye bi saldırı gelmeyebilir.
    Tersine USD yi düşürerek destek verebilirler akp kazansın diye.

Bu ihtimalde ortaya çıktı.

Sanırım amaçları beni batırmak.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Adalet ve eşitliğin olduğu. Çalışanın hakkını aldığı, çalışmayanın bişey alamadığı ülkede, hırsızlar için yeni cezaevleri yapıldığını göremezsiniz. İstisnai duygu suçları vardır.
    Mesela;
    Karısı boynuz takmıştır, çevredeki 47 kişiyi o sinirle doğramıştır.

Annesi diğer kardeşinin saçını daha çok okşuyordur, okşanan kardeş punduna getirilip itinayla uçurumdan aşağı itilir.

Kızlar sana bi sebepten yüz vermiyordur, doğal olarak yaşlanınca intikam için kızlara tecavüzlere başlarsın.

Yani duygu suçlarıdır.

Yada hak arama suçlarıdır. Onların sayısıda bellidir artmaz, azalmaz.

Ama adalet ve eşitliğin olmadığı, halkın bir kesiminin diğer kesimini soyduğu ülkelerde, cezaevleri sayısı durmadan artar.

Soyulan taraf genelde sayıca çoğunluk olan taraftır. Hesap soramaz çünki, soyanın arkasında genelde devlet gücü vardır. Polisin, savcının, askerin, denetmenlerin maaşına sürekli devlet tarafından sus payları, yandaşım ol payları ekleniyordur.
    Soyguncular, ses çıkaran kalabalıkları bastırmak zorundadır, bu sebeple, devlet gücü ile sürekli halkı ezer.

Soyulan kalabalıkların ezilen çocukları, zenginliği ve lüksü bi şekilde görmüşse.(TVler ve internet). O zenginliğe ve lükse ve cinselliğe hemen ulaşmak ister. Çalışır. Çalışır. Bakarki çalışarak 100 ömrü olsa, yinede TV ve internette gördüğü zenginlik ve cinselliğe ulaşamayacak, o zaman bu gençlerden bir kısmı, yasa dışı yollara sapar.

Burada suçlu olan gençler değil, soyanlardır. Gençler mevcut düzenin ürünleridir.
    Soyan tarafta, kolay para bolca harcanır. Soyulan taraf seyreder, seyreder, nefret dolar.

Hayırlı olsun, önümüzdeki sene 50 yeni cezaevi açıyormuşuz. Ödeneği çıkmış çok şükür.
    Son düzenleme : alicemal; 13-11-2018 saat: 13:18. Sebep: colored
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Adalet ve eşitliğin olduğu. Çalışanın hakkını aldığı, çalışmayanın bişey alamadığı ülkede, hırsızlar için yeni cezaevleri yapıldığını göremezsiniz. İstisnai duygu suçları vardır.
    Mesela;
    Karısı boynuz takmıştır, çevredeki 47 kişiyi o sinirle doğramıştır.

Annesi diğer kardeşinin saçını daha çok okşuyordur, okşanan kardeş punduna getirilip itinayla uçurumdan aşağı itilir.

Kızlar sana bi sebepten yüz vermiyordur, doğal olarak yaşlanınca intikam için kızlara tecavüzlere başlarsın.

Yani duygu suçlarıdır.

Yada hak arama suçlarıdır. Onların sayısıda bellidir artmaz, azalmaz.

Ama adalet ve eşitliğin olmadığı, halkın bir kesiminin diğer kesimini soyduğu ülkelerde, cezaevleri sayısı durmadan artar.

Soyulan taraf genelde sayıca çoğunluk olan taraftır. Hesap soramaz çünki, soyanın arkasında genelde devlet gücü vardır. Polisin, savcının, askerin, denetmenlerin maaşına sürekli devlet tarafından sus payları, yandaşım ol payları ekleniyordur.
    Soyguncular, ses çıkaran kalabalıkları bastırmak zorundadır, bu sebeple, devlet gücü ile sürekli halkı ezer.

Soyulan kalabalıkların ezilen çocukları, zenginliği ve lüksü bi şekilde görmüşse.(TVler ve internet). O zenginliğe ve lükse ve cinselliğe hemen ulaşmak ister. Çalışır. Çalışır. Bakarki çalışarak 100 ömrü olsa, yinede TV ve internette gördüğü zenginlik ve cinselliğe ulaşamayacak, o zaman bu gençlerden bir kısmı, yasa dışı yollara sapar.

Burada suçlu olan gençler değil, soyanlardır. Gençler mevcut düzenin ürünleridir.
    Soyan tarafta, kolay para bolca harcanır. Soyulan taraf seyreder, seyreder, nefret dolar.

Hayırlı olsun, önümüzdeki sene 50 yeni cezaevi açıyormuşuz. Ödeneği çıkmış çok şükür.
    Duygu suçlarının ana teması
    Alt bilincte kıskanclik
    Kıskanma
    Onun var benim yok muhabbeti
    Psikiyatrik tedaviden ziyade inanç iyi gelir
    Kadere inanma
    Mukadderat

Bana kalırsa.'da süper isimmiss yani alicemal bayımız..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    Ali Cemal üstat bugün bir yazı yazmadi yaw...zevkle okuyordum.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. Alicemal halen yaşıyorum,

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Duygu suçlarının ana teması
    Alt bilincte kıskanclik
    Kıskanma
    Onun var benim yok muhabbeti
    Psikiyatrik tedaviden ziyade inanç iyi gelir
    Kadere inanma
    Mukadderat
    Aynen katılıyorum. Ek olarak kendi gözlemim.

Ortaklıklarda-ilişkilerde-arkadaşlıklarda, herkes aynı şeyi düşünür.
    Ben bu ortaklığa-arkadaşlığa-ilişkiye ÇOK ŞEY VERİYORUM, AZ ŞEY ALIYORUM.

Bende çoğu arkadaşlığımı incelediğimde, aynı şeyleri düşünüyorum. Çok katkıda bulundum, onlar hep benden bişeyler kopardılar.

Şaşırdınız tabi. Süper ötesi aliCemal nasıl bu psikolojik angut duruma düşmüş...

Doğrusunuz, inanılır gibi değil ama, bendede var.

Os sebebple, "ben çok şey verip az alıyorum, o zaman karşımdakiler beş para etmez, daha çok şey istemeli ve almalıyım." düşüncesi hepimizde var.

Ortaklıklar ve arkadaşlıklar bu düşünce tarzı sebebi ile pekde sağlıklı yürümez.

Peki bu düşüncede haklımıyız.?

Nasıl olabilirsinki.? İki tarafta ben çok şey verdim diyor.

Temeli ben merkeziyetçilik. Empati yoksunluğu. Karşındakinin yerine kendimizi koyamayız. ben koyuyorumda siz koyamazsınız, dingil olmanızdan kaynaklanıyor...

Her neyse konuyu keseyim, bi şey olursa sorun, cevapliim dcem ama işim var sormayın.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 55/852 İlkİlk ... 545535455565765105155555 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •