Special Days Image
Sayfa 555/852 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605655 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,433 - 4,440 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Önemli not : İsrail in yaptığı zaten zulüm bunu bilmeyen ve lanetlemeyen yok bu ülkede mesele olayların zamanlamasi

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    desidero ve herkese iyi bir hafta diliyorum.

Geçen hafta kapanışa bakarak, bugünün iyi geçmesi ihtimali yüksek. Hafta sonu da bildiğim kadarı ile yeni bir olay gerçekleşmedi.

---

Pek şaşırMAdığım bir haber söylediler, abd de ölüm vakaları resmi kurumdan toplam 500 bin açıklanmış ama inanmayanlar 900 bin olduğunu söyleyenlerde var.

Bizde rakalmlar geçen aralığa kadar çok yüksek oranda gerçeği yansıtmıyordu. STK, medya ve doktorların baskısı ile 10 Aralık 2020'de, geçmişte gizledikleri tüm vaka sayılarını DSÖ ye verdiler ve bir günlük vaka sayımız 823bin kişi olarak toplama yansıtıldı. Ondan sonra vaka sayılarımız gerçeğe daha yakın söylenmeye başlandı.

Ancak hala covid'den ölüm sayımız gerçeği yansıtmıyor çünki covid den ölümlerin bir kısmına bulaşıcı hastalıktan öldü gibi sonuç yazılıyor.

Vaka sayılarımız batı ne kadar doğruysa bizimkide yaklaşık o kadar doğru olmalı. abd verisindeki şüpheyi gördünüz, üç beş avrupa ülkesi hariç kalan Avrupa ülkelerindede doğru olduğunu sanmam.

Ancak ölüm sayımızın doğru olmadığı açık. Düzeltme verisi yayınlanmadı. Ancak batıdada üç beş ülke hariç kalanı bizim gibidir özellikle Turizmden kazanan Akdeniz ülkeleri.

yunanlılar zaten Allahlık, 2008 de devletin ekonomik verilerinin baştan sona yalan olduğu ortaya çıkmıştı. Para alabilmek için devlet yanlış verileri sistematik olarak açıklamıştı. Ülkelere not veren global kuruluşlarda buna ortak olmıuşlardı. Körler sağırlar birbirlerini ağırlamışlardı.

Vaka sayısı bilgimin yanlış olduğunu söyleyen biri vardı, cevap vermeye değer görmemiştim. Bu onada cevap gibi oldu. Yazdığım olaya üç aşağı beş yukarı hakimimdir. Karşımdaki hem saygısız hemde bilgisi, sürünün verdiği bilgi kadar taraflı ve yüzeysel se ona cevap vermiyorum. Saygılı ol dişimi kır, saatlerce anlatırım, tabi o esnada tayyibin bir kararı sebebi ile BIST den dayak yemiyorsam. Kum torbasına döndük.

3. Sağol abi , iyi haftalar
    Dün Can Ataklinin bir videosunu izledim you tube da özetleyeyim Co Baydın isterse Halkbank tan 80 milyar dolar ceza kesebilecek olduğundan Reyiz i teslim aldığını bu nedenle ne denirse yapacağını ve karsiliginda Co nun fonlara "gidin biraz da Türkiye'ye " diyeceğini bunun üzerine rahatlama geleceğini akabinde de Eylül de baskın seçim olacağını , ( MHP için den üst düzeyden bilgi de almış , mhp üst düzey il yöneticilerine çok gizli llaraktan seçime hazır olun mesajı gecmis ) ifade de bulunmuş , bu olursa dolar down bist up olur endeks bı anda 200 u görür önce banka ve holdingler Le

Önemli not olur mu bilmem bir ihtimal olarak göz önünde tutulmali .

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Sağol abi , iyi haftalar
    Dün Can Ataklinin bir videosunu izledim you tube da özetleyeyim Co Baydın isterse Halkbank tan 80 milyar dolar ceza kesebilecek olduğundan Reyiz i teslim aldığını bu nedenle ne denirse yapacağını ve karsiliginda Co nun fonlara "gidin biraz da Türkiye'ye " diyeceğini bunun üzerine rahatlama geleceğini akabinde de Eylül de baskın seçim olacağını , ( MHP için den üst düzeyden bilgi de almış , mhp üst düzey il yöneticilerine çok gizli llaraktan seçime hazır olun mesajı gecmis ) ifade de bulunmuş , bu olursa dolar down bist up olur endeks bı anda 200 u görür önce banka ve holdingler Le

Önemli not olur mu bilmem bir ihtimal olarak göz önünde tutulmali .
    İlginç bir bilgi.

Can Ataklı doğru işler yapmaya çalışıyor ancak sürü elemanı. Sürü elemanı demek, kolay etkilenen demek. Bu arkadaş biraz magazin figürü gibi. O sebeple bilgiye kesin gözü ile bakmam.

Görüldüğü üzere yeniden keçi olduğuma vurgu yaptım. Yani koyun sürüsü arasında değilim, dağda yanlız gezen keçiyim. Tabi koyun sürüsü içinde olmanın huzur ve rahatlığı bende yok, keçi olmayı tavsiye etmem. Bazen "abi senin gibi bir keçi nasıl olabilirim" diye soran mesajlar alıyorum. "Benim yerimde olmak istemezsin" diye cevap veriyorum.

Ne diyordum.

abd başganı biden olayına bakarsak. Mevcut bilgi ve tecrübeme dayanarak söyleyebilirimki, aralarında ne geçeceğini bilmek için tiyo almaya, gizli bilgi almaya gerek yok. Can Ataklı'nın yazdığı benzeri bir şeyler olacak ama o kadar abartılı olmaz.

biden, geçmiş abd başganlarının, geçmiş TR başganlarına uyguladığı tarifenin aynısını uygulayacak. Bu uygulama, gelişmiş ülkelerin, az gelişmiş ve yolsuzluğa batmış ülkelere uyguladığı tarifenin aynısıdır. Başka şey olmaz.

tayyip isteyecek, biden ise eğer benim şu şu isteklerimi yerine getirirsen olur diyecek.(Şu anda o pazarlık 2 tarafın ekipleri arasında başlamıştır. Ülkeler arası yöntem budur. Liderler bir araya gelmeden pazarlıklar iyi veya kötü olarak sonuçlanır. Yani bademler ve siyonist firmalar önceden bilecekler.) tayyip, biden'ın isteklerini yerine getirdikçe, biden "aferim" diyecek ama özal döneminde olduğu gibi gerçekte bişey vermeyecek. biden'ın aferimini hem akp medyası hemde siyonist medya çok büyütecek. "yaşadık olm" moduna girecekler. Hali ile TR para piyasaları olumlu etkilenecek ve diğer yandan abd firmaları bizim ülkeden ilave bir sürü mal-mülk ve ayrıcalık alacaklar. Bu süreç sonunda tayyip ve çevresindeki aileler dahada zenginleşirken, halkın çalışan kesimi fakirleşecek. Aynen 1950 lerden beri olduğu gibi.

Sonuçta para gelir ama ocak ayından beri gelen vurkaç fon lar gibi kısa vadeli para gelecek. yatırıma değil vurkaç a gelecek. Medya bu parayı abartıp herşeyi güllük gülistanlık gösterecek. BISt de iyi etkilenecek.

Normal ihtimal bu. Anormal ihtimal ise biden'ın, tayyip'in KİŞİSEL ÇIKARINI etkileyecek bir şey istemesi. O zaman işler kötüye gidebilir, yerli gibi görünen siyonist medya her zaman yaptığı gibi abd yanında yer alıp olayı baskı ve şantaja dönüştürür işler kötüye gider. Şu ana kadarda her gün, "biden tayyipi bugünde aramadı" diyerek olayı çok çok önemli gibi gösterip abd çıkarına avantaja dönüştürende siyonist medya idi. biden ın elini güçlendirdiler.

Ha birde biden la tayyip anlaşır, BIST çıkar doviz düşerse bu en çok tayyipe yarar. doviz 7 altına düşerse tayyipin oyları artar ve erken seçime gitmez.

Erken seçim konusuna gelirsek.
    chp li eblehlerin rüyasıdır bu tür şeyler. Bazen "aha yaşadık tayyip ölümcül hastalığa yakalanmış, imam bile çağırmışlar" diyerek halaya dururlar. Bazende böyle "aha erken seçime gidecek yaşadık" derler. Kendi oylarını artıramadıklarına bakmazlar. akp batsında o zaman bizim altımızda kalsın diye ilkel bir kafaya sahipler. Yapmaları gereken tek bir şey var. Kendi içlerindeki hırsızları yargıya teslim etmek. Sonrada bu halk(ezilen, gelir grubu altta olan %60 lık kesim) için ne yapabiliriz diye kafa kafaya verip araştıracaklar. Kestirmeden gitmek isterlerse bana gelecekler. Odunla bunlara daldıktan sonra rahatlamış şekilde anlatmaya başlayacağım.
    Son düzenleme : alicemal; 10-05-2021 saat: 11:45.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Şu an bizim imam cami hoparlöründen dua ediyor. Önce duyuru yaptı, "filistin için hep beraber dua edelim" diye, sonra duaya başladı.
    Şimdide ilahiye başladı.

Bu tüm Türkiyede aynımı, bizim imam ın kendi icadımı.?

Bunlara ne oluyor demezsen, her ay daha ileriye gidiyorlar. 2 günde bir ilahi okumaya başlıyorlar cami hoparlöründen. Tarikat bahçesinde bile bu kadarı olmuyordur.

6. ,....................................��

Sadece bist çıkar döviz düşerse, kalıcı olup olmaması önemli olacağından ve gelecek riski minimize etmek için seçim diyebilir, emin değilim.

CHP ile ilgili söylediklerine harfiyen katılıyorum .

Kendisini düşünemeyen halkı ne AKP, MHP CHP, iyi parti ,gelecek, deva , O , Bu , Şu kimse düşünmez , adamin oğlu üniversite bitirmiş iş bulamamış evde oturuyor yıllardır, evler artık yetişkin yurduna dönmüs kimse yeni eve kolay çıkamıyor calişsada ana babasıyla oturmak zorunda , eve kişi başı 2 -3 lira gelse ailece kendilerini zengin olduk sanıyorlar halbuki ayrı yaşasalar donlarini yamamak zorunda kalırlar ,
    kendisi borsada 3 ,5 lira kazandım , emekliyim maaş da var diye ağzındaki samanı geviş getiriyor, bu " batan geminin MAL lari " olduğu sürece işler değişmez.

Can Atakli nin analizleri yüzeyseldir öyle çok derin düşünebilen bir adam değil olasiliklar içinde belirttim .

evet seçmen konsolidasyonu için imamlar çalışıyor Türkiye Suriye ye ilk girdiğinde Filistinliler Türkiye Kıbrısta işgalcidir demişti bunu unutmamak da lazım sami oğullarının hiç birine yaranamazsın ne yaparsan yap .
    Son düzenleme : Desidero74; 10-05-2021 saat: 13:57.

7.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Şu an bizim imam cami hoparlöründen dua ediyor. Önce duyuru yaptı, "filistin için hep beraber dua edelim" diye, sonra duaya başladı.
    Şimdide ilahiye başladı.

Bu tüm Türkiyede aynımı, bizim imam ın kendi icadımı.?

Bunlara ne oluyor demezsen, her ay daha ileriye gidiyorlar. 2 günde bir ilahi okumaya başlıyorlar cami hoparlöründen. Tarikat bahçesinde bile bu kadarı olmuyordur.
    Sayın alicemal,
    sanırım her ilde aynı durum oldu. Bu arada yazdıklarınızdan çok faydalanıyorum. Saygılarımı sunarım.

8. Ayni bizim Denizli 'de tekbir getirdiler en yobaz sehirlerden biri zaten Denizli . Cocuklugumdan beri tarikatcilarla dolu bu sehirde yasiyorum kurtulamadim.

Sayfa 555/852 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605655 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •