Sayfa 557/852 İlkİlk ... 57457507547555556557558559567607657 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,449 - 4,456 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. 57 yasindayim 12 yasina kadar Denizli cok guzel bir sehirdi. Bahceli ciceklerle dolu evler,yazlik sinemalar,parklar vardi.Sonra sark kurnazi zengin koyluler tarafindan isgal edildi.Tarikatlara,kuran kurslarina para yagdiran bu koyluler guzelim sehrimi mahvettiler simdi Denizli buyuk bir koy gibi artik.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    erbos yahu yeni tiyo gelmedi bunlka işleri bitmedi demek ki
    yaw almadığın kağıdı takip edip üzülüyorsun. Boşver gitsin. altın doviz bugün azda olsa yükselmiş, iyi durumdasın. İyi yönden bakmalı.

3. Bu demir çelik durumlari ne olacak. İnşaat maliyetleri çok yükseldi ne düşünüyorsunuz saygıdeğer hocam

Mi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Serap Yazıyı Oku
    57 yasindayim 12 yasina kadar Denizli cok guzel bir sehirdi. Bahceli ciceklerle dolu evler,yazlik sinemalar,parklar vardi.Sonra sark kurnazi zengin koyluler tarafindan isgal edildi.Tarikatlara,kuran kurslarina para yagdiran bu koyluler guzelim sehrimi mahvettiler simdi Denizli buyuk bir koy gibi artik.
    Çok üzücü. Ülkenin pek çok yeri benzer durumda.
    Bu tarikatlar ingiliz-abd emri, suudi ve bae parası ile büyüyüp gelişiyorlar. tamamen ülkeyi kaosa sürükleyip gelişmesini engelleme amaçlı. Tarikat üst yönetimleri tehlike sezerlerse hemen abd, ingiltereye yada batı ülkelerine kaçıyorlar. Sahiplerinin yanına.

Alt gelir grubunun geliri artsa, tarikatlar küçülür zamanla yok olurlar. Dinci kesimler, geliri düşük mahallelerde gelişiyorlar. Devletin ezdiği garibanlar, kurtuluşu "size yardım edeceğiz" diyen tarikatlarda buluyorlar. Bunların zenginleri, bu işten çıkar sağlayan hırsızlar. kalabalık grup ise kullanılan, ne döndüğünü bilmeyen, yardım bekleyen grup.

SSCB dağılıp, halk bir gecede fakirleşince, yıllar içinde 10bin tane yeni kilise açılmış.

Namazı ne zaman kılarsak göze gireriz, kıbleyi şaşırırsak durumu nasıl kurtarırız, tesbih çekerken hızı nasıl ayarlamalı, bade isteyen dini liderden nasıl kurtulunur kurslarına katılmamız lazım. Koyun can derdinde, birileride erbos uçtu kaçtı diyor yaw.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    yaw almadığın kağıdı takip edip üzülüyorsun. Boşver gitsin. altın doviz bugün azda olsa yükselmiş, iyi durumdasın. İyi yönden bakmalı.
    zrgyo düz bi çizgide gidiyo
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Hfp77 Yazıyı Oku
    Bu demir çelik durumlari ne olacak. İnşaat maliyetleri çok yükseldi ne düşünüyorsunuz saygıdeğer hocam

Mi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Valla soru net değil.
    Gırgır cevap vereyim dedim ama ciddi sorduysan ayıp etmiş olurum. Ne yapsam bilemedim.

Zaten inşaat ve diğer tüm girdi maliyetlerinin farkındayım da, o konuda düşünmeye zaman bulamadım. Ciddi cevap versem baştan savma olacak. Önce konu hakkında mevcut verilerle bir kaç gün düşünmem lazım.

Bazen dağdan inen kartopunun yuvarlanan sesini duyuyorum. Kar topu yuvarlandıkça büyüyor, seside gitgide büyüyor. "Daha çok var" diye duymamazlıktan geliyorum. kartopu görünür hale gelincede iş işten geçmiş oluyor. Maliyetleri oluşturan girdi fiyatlarının yükselmeside bu duruma örnek oluşturuyor. Batıdaki para bolluğu, kartopunun sesine kulaklarımızı kapamamıza sebep oluyor.

Hammadde fiyatlarıda dağdan inen kartopu gibi. Ne zaman tepemize inecek, inecekmi inmeyecekmi bilen varmı bilmiyorum. Taşıma ücretleri en az 5 katına çıkmış, hammadde en az artan %30 artmış, en kötüsü gıda fiyatlarıda dünyada artmış ve akp den beridir gıda ithalatçısıyız. İhraç ettiğimizden fazla ithal ediyoruz.

Bu konularda düşünmek lazım, bizi nasıl vuracak, dünyayı nasıl vuracak.? Her gün "dünyada hammadde fiyatları uçtu kaçtı" haberleri oluyor, batıya bakıyorsun %2 enflasyon. ya artıyor diyenler yalan söylüyor, yada açıklanan enflasyon yalan, yada tayyip doğruyu biliyor. Faizi indir, hiç bir şeyin fiyatı artmasın.

alicemal usta ile anlaştım evi tadilata sokuyorum 15 haziranda başlayacak işe ama %30 unu peşin istiyo malzemeciye verecekmişki zam gelmeden fiyatı bağlayacakmış
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8. Cemal dayı , Arap senin gibi olsun başım üstüne , lafım , hayinnlik , namkörlük yapan araplara özünde lawrensçi araplara ....

Sayfa 557/852 İlkİlk ... 57457507547555556557558559567607657 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •