Sayfa 558/852 İlkİlk ... 58458508548556557558559560568608658 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,457 - 4,464 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    alicemal usta ile anlaştım evi tadilata sokuyorum 15 haziranda başlayacak işe ama %30 unu peşin istiyo malzemeciye verecekmişki zam gelmeden fiyatı bağlayacakmış
    Tadilatın parasını dovizde altında tutacakmısın.? Olurda altın doviz fiyatları terse dönerse, tadilatçı usta ile kavga etmen gerekir. Belki bi kum torbasıda sen al çalış, kavga gerekirse dişlerini kurtarasın diye. Bu fikirde benden sana iyilik gibi oldu. Rica ederim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Cemal dayı , Arap senin gibi olsun başım üstüne , lafım , hayinnlik , namkörlük yapan araplara özünde lawrensçi araplara ....
    Aslında benim anlatmaya çalıştığım. Sorun ülkelerde yada kullanılan gruplarda değil. Kullananlarda.

Bir sopa alıp birine vursan, suçlu sopamı olur, vuran kişimi.?

İşte, ermeni'yi, rum'u, gürcü'yü, arab'ı, kürd'ü sopa olarak kullananlara bakmak gerekir. Suçlu onlar. Arabı kullananda onlar.

ermeniyi 110 yıl kadar önce ruslar kullanıp üzerimize saldırtıyordu. Sonra ingilizler, sonra abd liler ermeni yi kullanıp bize saldırttı. En sonda fransızlar ermeni soyunu kullanıp Azerbaycan'a saldırttılar.

Peki nasıl tüm ülke insanını kullanabiliyorlar.?
    Tüm milleti saldırıya ikna etmen gerekmiyor. mesela, ermeni ülke halkının tamamını azerbaycan'ın gerçekte düşman olduğuna ikna etmen gerekmiyor.

Devletin başındaki soysuz üç beş kişiye 10-20 milyon dolar-avro ver. Sonra devletin başındaki o üç beş soysuz, önce yalanlarla milleti bir ülkeye düşmen ediyorlar, sonrada saldırıyorlar milletçe. Gazete ve TV leride bu yönlendirme, şartlandırma için kullanıyorlar. O işede para gerekiyor ama bunlarda para bol ve medya zaten onların elinde.

Suç yönlendirilen halkta değil, yönlendirenlerde. Ne arap halkı suçlu, ne kürt halkı.

Şimdi bizdeki siyonist kanallara bakın, 100 yıldır 7/24 bu halkı bazı şeylere şartlandırdılar. Doğru bildiğiniz pek çok şey aslında şartlandırmaya uğramanız sebebi ile.

Neyseki keçi var. Halledecem. Bende.

3.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Aslında benim anlatmaya çalıştığım. Sorun ülkelerde yada kullanılan gruplarda değil. Kullananlarda.

Bir sopa alıp birine vursan, suçlu sopamı olur, vuran kişimi.?

İşte, ermeni'yi, rum'u, gürcü'yü, arab'ı, kürd'ü sopa olarak kullananlara bakmak gerekir. Suçlu onlar. Arabı kullananda onlar.

ermeniyi 110 yıl kadar önce ruslar kullanıp üzerimize saldırtıyordu. Sonra ingilizler, sonra abd liler ermeni yi kullanıp bize saldırttı. En sonda fransızlar ermeni soyunu kullanıp Azerbaycan'a saldırttılar.

Peki nasıl tüm ülke insanını kullanabiliyorlar.?
    Tüm milleti saldırıya ikna etmen gerekmiyor. mesela, ermeni ülke halkının tamamını azerbaycan'ın gerçekte düşman olduğuna ikna etmen gerekmiyor.

Devletin başındaki soysuz üç beş kişiye 10-20 milyon dolar-avro ver. Sonra devletin başındaki o üç beş soysuz, önce yalanlarla milleti bir ülkeye düşmen ediyorlar, sonrada saldırıyorlar milletçe. Gazete ve TV leride bu yönlendirme, şartlandırma için kullanıyorlar. O işede para gerekiyor ama bunlarda para bol ve medya zaten onların elinde.

Suç yönlendirilen halkta değil, yönlendirenlerde. Ne arap halkı suçlu, ne kürt halkı.

Şimdi bizdeki siyonist kanallara bakın, 100 yıldır 7/24 bu halkı bazı şeylere şartlandırdılar. Doğru bildiğiniz pek çok şey aslında şartlandırmaya uğramanız sebebi ile.

Neyseki keçi var. Halledecem. Bende.
    Ben ne dediğini anlıyorum ancak anlatmak istediğim mesele şu bazı insan toplulukları vardır 10 kişi toplanır 1 kişiyi döverler ve elindeki malı alirlar ve yerler, evdeki çocuklarina kadar herkes ne yaptığını bilir ama acimazlar ,merhamet etmezler dolayısı ile bu davranış o toplumlarda normallesir ve sıradanlaşir ve o topluluklar adileşir mesela 10 tane ******** esnaf bir blr irlandaliyi yıllar önce Aksaray da soplarla dövmeye çalıştı adam bunları benzetti koluda kırıldı ama bu kadar adam 1 kişiye saldırmak erkeklik mi diye sormadi kimse maalesef bu karaktersizlikler toplumlara yapışır kalır alışkanlık olur , neyse fazla karıştırmadan kapatayım .

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Tadilatın parasını dovizde altında tutacakmısın.? Olurda altın doviz fiyatları terse dönerse, tadilatçı usta ile kavga etmen gerekir. Belki bi kum torbasıda sen al çalış, kavga gerekirse dişlerini kurtarasın diye. Bu fikirde benden sana iyilik gibi oldu. Rica ederim.
    Dağol bugün altın ve sterlinden tadilatın bir parçasını kurtardım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    desidero, israili-yahudileri diyorsun, o konuda katılıyrum. kürt'ü ermeniyi, rumu, arabı kullanıp üzerimize saldırtanlar onlar zaten.

---

ayhan altın ve dovizin sırtı yere gelmeyecek anlaşılan. Yannız nato zirvesinde tayyip ülkeyi teslim ederse baydın'a o zaman işler terse dönebilir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bilançolar iyi geliyor, baz etkisi dolayısı ile önümüzdeki çeyrekte iyi gelecek.

Vaka sayıları hızla düşüyor, tam kapama sonrası tayyip cıvıtmazsa ve aşı gelirse düşmeyede devam eder. vakaların düşmesi turizmi ve ulaştırmayıda biraz iyileştirir.

Ülke açısından bunlar iyi şeyler. Zaten BIST açısından ana maddelerde bu ikisi.

TV de ekonomi kanalına bakıyorum, "abd enflasyonu yükseliyor hepimiz mahfolacağız" yayını yapıyorlar. İyileşen Bilançoları açıklarken yorum yapmıyorlar "iyi geliyor dahada iyileşecek" demiyorlar ama abd ile ilgili haberleri yorum katarak "biz mahfolacağız" sonucu çıkaracak şekilde veriyorlar.

Peki bunların amacı ne.? abd ye çalıştıklarını zaten her hareketleri ile belli ediyorlar amaçları biden'ın elini kuvvetlendirmek. Milleti ne kadar çok korkuya şartlandırırlarsa biden'ın eli o kadar kuvvetli olur. biden tayyip görüşmesinden önce doviz ne kadar yukarıda olursa dolayısı ile enflasyon ne kadar yukarıda olursa biden o kadar avantajlı olacak.

Bunları dinlememek için alternatif Ekonomi Haber kanalı arıyorum. Yok. Bir tek bunlar geniş ve olabildiğince doğru haber veriyorlar. Yanlız haberleri kendi çıkarları doğrultusunda eğip büküp iyi veya kötü tarafından ele alıyorlar. Bu şekilde halkı farkettirmeden şartlandırıyorlar.

Diğer ekonomi kanallarına bakıyorum. Bir kısmı siyasetçinin elinde ağır taraflı haber veriyor, eksik ve dar bilgi veriyor. Diğer kanallara bakıyorsun fetö veya diğer çıkar gruplarının elinde yalan yanlış eksik fazla bilgi veriyorlar. Yine maaalesef siyonist kanala mahkum oluyorsun. Adamlar açıksa senin ve halkının geleceğini çalıyorlar hemde senin paranla, ama kuzu kuzu seyretmek zorundayım.

Alicemal bugün dolar üzerinden bicisim borsaya çarpabilir dikkatli ol sahile koşmaya ve kum torbasına gitme
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Alicemal bugün dolar üzerinden bicisim borsaya çarpabilir dikkatli ol sahile koşmaya ve kum torbasına gitme
    Evet TV lerden şu anda verilen korku o.
    biden - tayyip görüşmesi için halkı korku ile şartlandırıyorlar. Bu korku dovize hücumu getiriyor. Halk saldırıyor dovize ama kurumsallar daha mantıklı davranıyor. Çok hızlı yükseleceğini sanmam.

Yabancıların banka alıp almayacağı maçı belirleyecek. bende bilmiyorum ne olacak. Veriler ortada ama yabancıların hareketleri belli olmuyor.

Tamam enflasyon artıyor ama bilançolar ve vakaların düşmesi durumu dengeleyip artıya geçiriyor.

Her neyse şu aralar keçiden daha çok koyun durumundayım. Koyun gibi bekliyorum, ya kasap gelecek ya ot gelecek. hisse senedi olanlar için sorun yok, viop çular için sorun. Hem longcular hem kronik shortçular için. Orta uzun vade sağlıklı Trend olmadığından 2 taraf da rahat edemiyor.

Sayfa 558/852 İlkİlk ... 58458508548556557558559560568608658 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •