Sayfa 56/852 İlkİlk ... 646545556575866106156556 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 441 - 448 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Ali Cemal üstat bugün bir yazı yazmadi yaw...zevkle okuyordum.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Nereyi okuyodun.?

yazdık "3 gün istanbuldayım, işlerim var yokum" diye.??
    demek okumayıp, okuyo numarasına yatıyodun. Otur 2.

Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Eyözgürlük Yazıyı Oku
    Alicemal halen yaşıyorum,
    .
    Yaw ben "urun" diye bağırdım da, kimse skiine takmıyor. Bidaha ki sefere "maaş verecem olm size emde 3 katmer" dicem. Yemezse, "size karı alacam emde 15lik 72 dene" dicem... işte işid ne diyorda o kadar öküzü kağnıya koşabiliyorsa, aynen taktii kapacam.

Bu konularda ilim sahibi direk fetö ile istişare edecemde adam kafadan sakat. Bense mükemmelim.

Halledicem.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Eveeet, maallenin bebelerini azarladıktan sonra gelelim BIST e.

Naapmış ben yokken.

Simetrik üçgen duruyormu.?
    Sıkışmış ama duruyor. Mükemmel değil ama idare edicez. damat bu kadar becerebiliyor.

USD naapmış, bakıyoruz 5.40 ında altına inmiş.

Demekki, simetrik üçgen yukarı kıracak. Zaten baştan beri yukarı beklediğimi belirtmiş ve eklemiştim, ama kırınca yukarı yada aşağı doğru ralli beklemeyin. Ülkemizin Ekonomik durumu müsait değil.

Şimdi herkes yukarı krıcak diye pozisyon alırsa nooolur. Büyükler rahatsız olur ve aşağıda bikaç silkeleme daha yapabilirler. pozlar bozulursa yukarı dönebilirler, yoksa bu kötü durumda size yada bana niye para kazandırsınlar.?

Neyse biraz abartı analiz yapıyorum.

Şööle geri yaslanınca. Bence büyükler, 90bin ve altında az biraz alıyorlardır. 100 bine yaklaşıncada alddıklarını veriyorlardır. Arada ki hareketleri onlar yapmıyordur.

Neyse bunun önemi yok. Arada kaç çizgi aşağı, kaç çizgi nereden yukarı önemli değil çünki kısa vadeci değilim. Önemli olan hangi trendin içinde olduğumuz yada içine gireceğimiz.

Dediğimim gibi yukarı.
    Tekrar dediğim gibi, büyükler bu işi sevabına yapmıyor. Kar etmeyeceklerini düşünürlerse, size kazandırmak için yukarı yada aşağı gitmezler.
    Ana trendi belirler.
    Zamanlamayıda, (tutar hacim olarak) çoğunluğun aldığı pozisyon uygun hale gelince başlatırlar.
    Çoğunluk kendilerine ters işlem yapmalı. Tabi her zaman istisnalar mevcut ve hergün yeni hesaplar yapılır.

Burası BIST yani kumarhane.

Kumarbazların geliştirdikleri yeteneklere göre, kasa her zaman yeni önlemler alır. Kasa, kendi kurallarını koyarak hep kazanır. Kazanıyorsanız, oda kasa nın koyduğu kurallar içindedir.

USD ye gelirsem, çok yavaş indiği için, iş kurbaa haşlamaya döndü.
    USD de short oynayanlar lütfen kusuruma bakmasın. Yaşlılığıma verin, dalga geçtiğimi düşünmeyin. 87 den beri ekonomi takibi, 88 den beri bilgisayar, 90 dan beridirde borsa takibim var. (Gerçekte bu yıl çokluğunun fazla değeri yok. Öyle olsaydı, borsaya papağan koyar 60 sene sonra banka yatırım bölümüne müdür yapardık. Aslolan süper olmak. Oda bi tek bende var. )

Bir olay yavaş gerçekleşiyorsa, o olayın içindekiler durumu fark etmez.

Mesela;
    1- hava her gün daha fazla kirleniyor. Ama her sabah uyandığınızda, ilave kirliliğin içinde uyandığınız için fark edemezsiniz. taki organlardan biri imdat diyene kadar.
    2- Her ay daha çok kimyasal, GDO lu gıda alırsınız. Ama fark edemezsiniz geldiğiniz sağlıksız durumun. Azalan maaşınıza göre sürekli ayarlama yapmışsınızdır. Temizlik, tarım kimyasalları ve gıda katkıları sebebi ile, çocuklarınız hastalığa daha açık doğarlar. Ama çocuk yeni duruma doğduğu için, gerçeği bilmez. Sürekli hastalıklı durumunu normal sanır, doğanın gerçeği sanır. Siz söylersiniz "benim annem, ben şöyle sağlıklıydık, her gün yarım bardak tereyağı yer, bir bardak zeytinyağı içer..." ... çocuk anlamaz... senin gerçeğinle çocuğunki farklıdır.
    3- Sen telefonsuz, TV siz dünyada, gaz lambası, odun sobası ile doğmuşsundur. Cep teller 1 gün çalışmasa sorun etmezsin. Ama cep tel elinde dünyaya gelen yeni yetme bebe, 1 gün telefonlar kesilse, mars da gözlerini açtığını düşünür. Yeni bir dünya keşfetmiş gibi heyecenlanır.

Her neyse... konuyuda unuttum.
    Ha!
    USD çok yavaş düşüyor, kurbaa haşlamaya benzedi.

Yavaş gelişen olaylarda, olayın içindeki kişi durumu fark edemez.

mesela benim annemle babam ilk okul öğretmeniydiler, büyük şehirde zengin hayatı yaşarlardı - mış. Pek göremedim. Yüzde oncu özal ailesi ile her şey değişti, bana bişey kalmadı.

Şimdi ana baba ilk okul öğretmeni olsun, sadece maaş alsınlar, bırak zengin hayatını, büyük şehirde orta sınıf hayat yaşayamazlar. İyi bir ev satın al, yinede bolca para artır, çocukların hepsi üniversiteye filan... Yap şimdi 2 ilkokul öğretmeni maaşı ile.
    Ankara dikmende ev alacaksın, 400 bin. Alana kadar 2bin kira vereceksin ve 6 çocuğun okul masrafları filan...

Ama şimdiki genç ilk okul öğretmenleri ek gelirleri yoksa, durumlarına şükrediyorlar. Bilmiyorlar eskiyi... 20 yıl sonra çok daha kötü olacak o zamanki ilk okul öğretmenleri, şimdiki durum, o zamana göre süper olacak.

Buna kurbaa haşlama deniyor.

Fransızlar canlı kurbaa yemeği yapacakları zaman. Hemen kaynar tencereye canlu kurbaaları atmazlar. canı yanan kurbaa tencereden atlar. Çok zor laşır yemek işi. Ama kurbaayı ılık tencereye koy, altını kısık ateşe getir. Su ısındıkça içindeki kurbaalar mayışır, gevşerler. Canları yanmaya başyadığında artık iş işten geçmiştir, bitkin haldedirler ve tencereden çıkamazlar. Haşlanır ölürler.

Her neyse...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada borsa dışı kısa bi konuya deyineyim.

İstanbulda 2 gündüz, oradaki işlerimi halleden avukatla beraberdim. Kendisi uzun yıllardır siyasetin içinde. Bazı partilerde tepeye yakın kişilerle bi partide en tepe kişiyle görüşebiliyor.

Benim bilgim, dolaylı verileri analiz ederek gerçeğe ulaşma çabası. Bu şekilde yalancıların ve yönlendirme bilgilerin uşağı olmazsınız. Kimse sizi kandıramaz.

Avukatın bilgisi ise üst seviyelerden aldığı bilgiler.

Siyasi açıdan benim gözlemlerin sonucu ürettiğim tezlerimi doğruladı. İnanılmazdı.

Siyaset ve içindekilerin, aynen benim yazdığım gibi, gerçek hayatta başarıya ulaşmamış, beş para etmez, kestirmeden, ün, kariyer ve paraya ulaşmaya çalışan tipler olduğu, avukat da onaylandı. "O zaman avukat ne" demeyin, onun durumu çok başka, girmeyeyim detaya.

Bu kişileri abd alıp kullanıyor. Hepside abd nin uşağı. Bizzat gözleri ile görmüş, gelişmelere şahit olmuş.

ne yazdıysam, hepsi özde doğru. Hiç yanılmamışım. Sadece dolaylı verileri kullanmıştım.

Dediğim gibi. Lafa bakarsanız, kolay kanar, sürünün parçası olursunuz.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Kurbaa haşlama yazısında USD yönü örneği yazarken hata yapmışım. üç gün nerdeyse hiç uyuma, 2 gün istanbulun avrupa yakasını yağmur ve soğuk altında, bir o yana, bir bu yana arşınla. Hırsız karşı yönetici-avukatla rekabete gir.
    Bugün hiç yazmasam iyiydi.
    Kimbilir yukarda daha ne hatalar yapmışımdır.
    Son düzenleme : alicemal; 16-11-2018 saat: 14:35.
    @NeAcaipDunya

6.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Yaw ben "urun" diye bağırdım da, kimse skiine takmıyor. Bidaha ki sefere "maaş verecem olm size emde 3 katmer" dicem. Yemezse, "size karı alacam emde 15lik 72 dene" dicem... işte işid ne diyorda o kadar öküzü kağnıya koşabiliyorsa, aynen taktii kapacam.

Bu konularda ilim sahibi direk fetö ile istişare edecemde adam kafadan sakat. Bense mükemmelim.

Halledicem.
    Abi öldürcen sen beni ama "GÜLMEKTEN"

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Nereyi okuyodun.?

yazdık "3 gün istanbuldayım, işlerim var yokum" diye.??
    demek okumayıp, okuyo numarasına yatıyodun. Otur 2.

Yemişin zılgıtı hadi bakem ,

8.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

Halledicem.
    Mükemmel olmasan burda işim ne ,
    Adam kafadan sakat tespitinde , Tam 12

Sayfa 56/852 İlkİlk ... 646545556575866106156556 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •