Sayfa 560/852 İlkİlk ... 60460510550558559560561562570610660 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,473 - 4,480 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    israil Filistin olayı beni bağlamadığından ve çok uzun senelerdir aynen devam ettiğinden ilgilenmedim. İlgili yazı okudumsada unutmuşum. Orada neler dönüyor tam bilmiyorum.

Yüzeysel olarak bakınca, filistinliler, karşıdan ne tepki geleceğini bile bile füze gönderiyorlar. O füzelere israilin cevabı sert oluyor, pek çok kişiyi öldürüyorlar. Sonra filistinli lider denilen birileri çıkıp videolar eşliğinde ağlamaya başlıyor, sonra tayyip dahil bazı liderler kendi halklarının 10 milyonlarca dolarlık vergilerini bu filistinli lider denen kişilere gönderiyor.

Toplamda yüzmilyonlarca doları cebe indiren lider denilen filistinlilerde paraları aldıktan sonra üç beş yıl ortada görünmüyorlar. Sonra bir daha aynı senaryo tekrarlanıyor. Önce filistinliler füze gönderiyor, ardından israil saldırıyor, sonra çocuk resimleri eşliği altında ağlamalar ve yağan paralar.

Bakalım bu sefer kaç dolar toplayacaklar. Daha somalili liderleri doyuramadık.
    Sizin de belirttiğiniz gibi;

Neredeyse istisnasız her Ramazan ayı içinde Filistin bölgesinden İsrail'e roket atılır. İsrail de sert karşılık verir.

Ramazan ayı zaten müslümanların hassas oldukları ve fitre dağıttıkları aydır.

Bu iş sanırım herkese yarıyor.

2. yaw arkadaş hırsızın hiç mi suçu yok. sanki filistinliler canları sıkılmışta füze atmışlar gibi yazıp çiziyorsunuz el insaf yahu

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by haytalı Yazıyı Oku
    yaw arkadaş hırsızın hiç mi suçu yok. sanki filistinliler canları sıkılmışta füze atmışlar gibi yazıp çiziyorsunuz el insaf yahu
    Yaw israili ve israiloğullarından gelen ibranileri ve ibranilerin-yahudilerin içinden çıkan siyonistleri(zionist)zaten her yıl yerden yere vurup duruyorum. Son 300 belki 500 yıldaki savaşların, katliamların büyük ölçüde sorumluları olarak görüyorum. Bunların Türkiyedeki uzantılarını deşifre edip her gün verip veriştiriyorum.

Bunları yüzlerce sayfada yazdım. Sürekli yazdığımdan her seferinde belirtme ihtiyacı hissetmiyorum. Düzenli okuyan varsa bunu bilir. Bu adamlar sadece hırsız değil, katil, adi, soykırımcı ve şeytanın çocukları. Yeterlimi senin için bilmiyorum.

Şimdi filistinde, para almak için israile füze atanlara ve ona bizim çalışanların vergilerini yollayanlara da çakma hakkımız oluştumu.?

Bizde 20 milyondan fazla kişi devlet yardımından faydalanıyor. Yani muhtaç. Ülkedeki evlerin %5 inin içinde su yok vb... tonla derdimiz var ve kalkıp başka ülkenin açlarına üzülmemi beklemesin kimse. Kendi ülkenin halkının %40'ı doğru dürüst et yiyemiyor. Kalkıp filistine üzülmem için hakkaten başka bişey olmam lazım. kara cahil, şartlandırılmış, yönlendirilmiş bir sürü elemanı olmam lazım değilmi.?
    İsviçre gibi oluruz, herkesin karnı toktur, o zaman başka ülkenin zor durumuna bakarsın.

İşin kötü yanı, bu yardım işleri soygun amaçlı kullanılıyor tüm dünyada. Yardımı verenlerle, yardımı alan ülkedeki yetkililer, yardımın önemli bölümünü cebe indiriyorlar, göstermelik dağıtıyorlar. Bunuda biliyorsan zaten dünyadan, insanlardan soğuyorsun.

Hiç bir şey bilmiyorsan rahatsın. Muhtaça yardım ediyorum diye hırsızları besler durursun. Cennetin hayalin kurarsın.

Bak bu aklıma gelmemişti.
    İyiler cennete gidiyor, kötüler cehenneme. Peki iyilik yaptığını zannedip kötüleri besleyenler nereye gidiyor.? Hakkaten buda ilginç bir soru. Birde çıtır kızların nereye gittiğini sorgulayan şarkı vardı değilmi.? Güzel günlerdi.

Her neyse umarım konu uzamaz.

.
    Son düzenleme : alicemal; 11-05-2021 saat: 18:57.

zamanında deniz gezmişe sövenler onun fkö saflarında israile karşı çarpıştığını bilmeler o Türkiyede 6.filoya abd askerlerine israil politikalarına karşı go gome diye bağırıken mahir çayanlar israil büyükelçisini kaçırırken onlara vatan haini diyenler bugün hem bop a liderlik yapma hevesindeler hemde israil karşıtı politika izlediklerini söylüyorlar. aslında olay hamas denen ve fkö düşmanı arap sermayesi destekli gurubun ortaya çımasıyla farklı yöne evrildi. araplar ve bizim islami kesimler solcu devrimci gördükleri yaser arafatı sırtından vurup 2 flistin devleti kurulmasına neden olan şeriatçı gurubu desteklediler. neyse konu uzun ve hassas ayrı bi basşlık açıp tartışmak lazım. bizi çöllerde arkadan vuranları daha geçen yıl yine bizi arkadan vuranları savunup savunmamız gerekip gerekmediğini sorgulamak lazım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    zamanında deniz gezmişe sövenler onun fkö saflarında israile karşı çarpıştığını bilmeler o Türkiyede 6.filoya abd askerlerine israil politikalarına karşı go gome diye bağırıken mahir çayanlar israil büyükelçisini kaçırırken onlara vatan haini diyenler bugün hem bop a liderlik yapma hevesindeler hemde israil karşıtı politika izlediklerini söylüyorlar. aslında olay hamas denen ve fkö düşmanı arap sermayesi destekli gurubun ortaya çımasıyla farklı yöne evrildi. araplar ve bizim islami kesimler solcu devrimci gördükleri yaser arafatı sırtından vurup 2 flistin devleti kurulmasına neden olan şeriatçı gurubu desteklediler. neyse konu uzun ve hassas ayrı bi basşlık açıp tartışmak lazım. bizi çöllerde arkadan vuranları daha geçen yıl yine bizi arkadan vuranları savunup savunmamız gerekip gerekmediğini sorgulamak lazım
    gerici emperyalıst uşağı arap yöneticiileriyle mazlum ve mağdur halkları ayırın lütfen

6. Bir halkin gordugu zulme ne kadar yuzeysel bakis acilari bunlar. Amasiz fakatsiz lanetlenmesi gereken bir ideoloji konusunda miy miy yorumlar isin icine populist birilerinin bakis acisindan bakmak ve lanet olasi karsilastirmalar

Ölen cocuklar birer resimden ibaret degi efendiler can gidiyor can yere batsin bunun uzerinden siyaset yapanlar bu bakis acisi ile degerlendirenler

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gerici emperyalıst uşağı arap yöneticiileriyle mazlum ve mağdur halkları ayırın lütfen
    Onlarda seçimle geliyorlar.
    Onlarıda seçen ben değilim. Bombalarla inleyen zulüm gören çoluk çocuğu ölen halklar seçiyor
    Şimon perezi tbmm de konuşturup alkışladığımızda çok eski zamanlar değildir.
    Son düzenleme : ayhan53; 12-05-2021 saat: 03:57.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bak buna katılıyorum.

Kötülediğim hiç bir halk olmadı. ibraniler yani israiloğulları hariç. Onuda çözmeye çalışıyorum.

Benim eleştirdiğim ve kendi çapımda yanlışlarını söylediğim sürü yönetenler. Siyasetçiler, medya, medya ünlüleri. Halk sadece piyon, nereye sürersen oraya gider. Sürü başı Atatürk, Gandhi gibi yi insansa iyi yöne gider, sürü başı hitler, bush, sarkozy, paşinyan, apo gibi ise kötü yöne gider.

---

corbaciyan'in ucuz bu yazısını kaale almadım.

.
    Son düzenleme : alicemal; 12-05-2021 saat: 09:58.

Sayfa 560/852 İlkİlk ... 60460510550558559560561562570610660 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •