Sayfa 568/852 İlkİlk ... 68468518558566567568569570578618668 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 4,537 - 4,544 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    KY nin korku içinde olmasıda benim açımdan iyi.

KY shortda ise, büyükler istesede endeksi aşağı süremezler. KY korkusunu körüklemek lazım. viop tarafına geçip milleti korkutayım diyorum.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    S&P görüldüğü üzere tahmin etmesi ne kolay, 3 kez yazdım, üçündede tuttu. Oda S&P de oynamadığımdan yüzeysel takip ederek yaptığım tahminler.

Dünya makro ekonomisini temel düzeyde biliyorsan, S&P grafiğine 3 dakika vakit ayırman, son DALGA nın yukarı döneceği yeri bulmana yetiyor. DALGA nın aşağı döneceği yeri bulmak daha zor. O konuda hiç tahminim yok.

Günlük grafiğine bakarsanız, temelsiz tekniksiz hareket etmiyor. Bir önceki dalga sonunun yukarı döneceği yeri söylemiştim, bu dalga sonunun döneceği yeride söylemiştim. Zorda değil, fibo değerlere bakmanız yeterli. En fazla 4040 dan döner demiştim, enflasyon verisi korku satışı olmasa bir üst teknik değerden dönecekti.

Enflasyon korkusu taze olduğundan önceki son dalga tepesini görmeden önce bir kaç küçük dalga yapacaktır.

S&P nin Bir tane büyük düşüşü var ondada virus 2. dalga başlamıştı. Yani sebepli düşmüştü. Bizdeki gibi büyükler kendi çıkarları için sebepsiz kafalarına göre düşürmüyorlar. Bizde önce düşüyor, sonra TV bebeleri sebep uyduruyorlar. Sebepli düşüşleri demiyorum, onlar tahmin edilebiliyor, pandemi başından beri 5 kez silkeleme yaptılar, onları diyorum.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    haberturk den abdurrahman yıldırımın bugünki yazısında EMTİA fiyatlarının seyrinden bahsetmiş. O yazı üzerine dünya fiyatları emtia grafiğini buldum. Baktım, şaşırdım.

Korku ile bahsedilen emtia fiyatları aslında pandemi öncesi fiyatlarına gelmiş.

Pandemi başlayınca çok düşmüş. Zamanla yükselerek eski normallerine dönmüş. Şu aylarda eski normallerinin hafif üzerine çıkmış ancak bundan sonra yataya sararsa sorun olmayacak gibi görünüyor.

Al işte TV deki maymunların bir maymunluğu daha. Sürekli emtia fiyatları uçtu kaçtı derken, "yaw eski normallerine döndü" diyen yok. Varsada bana denk gelmedi. Demekki çok dillendirmediler. Bu kadar önemli bir bilgi sık sık dillendirilmeli.

Sabah akşam 7/24 bitcoin fiyatları verip milleti kripto paralara yönlendirip bir kaç yüzbin saf insanın soyulmasına sebep oldunuz ama emtia gibi önemli bir konu hakkında yeterli bilgi vermediniz.

abdurrahman'a çok sert giydirdiğim oluyor ama giydirdiğim medya ünlüleri faydalı yazı yazınca haklarını hemen teslim ediyorum. O kötü yazılarıda büyük ihtimalle üst yönetimin isteği ile yazıyorlar. Sipariş yazılar. Medyada bu yaygındır diye biliyorum.

Köşe yazarısın, bir gün yöneticin gelip "şu şirketle ilgili şu parlatıcı yazıyı yazacaksın, şu kısımları öne çıkaracaksın" gibi bir yazı ile odana dalar. Yazmazsan kapı önündesin, yazarsan gazetede bol para ve ün ile yağlanırsın. Medyada gördükleriniz yazacak karakterde olanlar.

Çok ünlü olursun, çok fazla okurun vardır, yönetici kolay kolay gelipte önüne yazı koyamaz, "bunu bugün kendi tarzınla yazacaksın" diyemez. derse "istifa ederim" kozunu oynayabilirsin.

Son yıllarda açıkça belliki sipariş yazıların sayısı çok fazla arttı. Sipariş yazılardan hangisi patron emri, hangisi aç gözlü yalaka köşe yazarının "kendi işi" bilemiyorsun.

Gazetelerin içini bilen biri olarak yazmadım. Üniversiteden beri günlük gazete okuyan ve bu şekilde öğrenen biri olarak yazdım. Takip ettiğim köşe yazarlarının döndüğü yılları bilirim.

Eskiden sağlam yazar daha fazlaydı. Dönerlerse paraya kavuşmak için değil, para ve üne kavuştukları için dönerlerdi. Doğal, hayvani dönüştü. Son 20 yıldaki dönüşler doğal olmayan hayvani dönüşler.

Biraz okuması zor karışık yazı oldu, ancak EMTİA kısmı önemli. emtia bundan sonra artmaya devam ederse dünya için sorun büyük olacak.

Grafiğin adresinide koyayım, günlük grafik olarak gelişimi görün. 19 emtia'ya ait fiyat temel alınmış.
    https://tr.investing.com/indices/tho...ries-crb-chart

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    akp, düşman olarak nitelendirdiği mısır ülkesinin abd uşağı başganları ile yeniden görüşmeye başladı. Ufaktan kıvırtmaya başlamışken tam yapalım demişlerki suriye ilede "onlarla görüşeceğiz, onlar bizim kardeşimiz" demişler.

Bunu söyleyen akp başgan yardımcısı.

"kardeşiz" demese sorun yok. Tabiki ülke çıkarları için dün savaştığın ülke dahil herkesle görüşürsün. Ancak abd emri ile saldırdığın, desteklediğin grupların suriyede kafa kestiği toplu tecavüzler yaptığı bir ülke halkına "kardeşim" dersen bende "..." derim. Allahtan bana kardeşim demedi, kardeşim dediklerine, aynı yolda yürüdüklerine yaptıklarını gördük.

Sonuçta mısır ve suriye ile normalleşme BIST e olumlu yansır.

Neyse bugün korkularıma yönelik bi hareket olmamış. Aylar sonra işe gidince ne borsaya ne foruma bakabildim benim dövizlere az çökmüşler altınada denemişler ama ons müsade etmemiş
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    akp, düşman olarak nitelendirdiği mısır ülkesinin abd uşağı başganları ile yeniden görüşmeye başladı. Ufaktan kıvırtmaya başlamışken tam yapalım demişlerki suriye ilede "onlarla görüşeceğiz, onlar bizim kardeşimiz" demişler.

Bunu söyleyen akp başgan yardımcısı.

"kardeşiz" demese sorun yok. Tabiki ülke çıkarları için dün savaştığın ülke dahil herkesle görüşürsün. Ancak abd emri ile saldırdığın, desteklediğin grupların suriyede kafa kestiği toplu tecavüzler yaptığı bir ülke halkına "kardeşim" dersen bende "..." derim. Allahtan bana kardeşim demedi, kardeşim dediklerine, aynı yolda yürüdüklerine yaptıklarını gördük.

Sonuçta mısır ve suriye ile normalleşme BIST e olumlu yansır.
    Aynen John Waynen
    ,..............

Bizim münübüsçü Şero alingandir üzülmesin diye diğer konu ile ilgili kismi kaldırdım 😁

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Neyse bugün korkularıma yönelik bi hareket olmamış. Aylar sonra işe gidince ne borsaya ne foruma bakabildim benim dövizlere az çökmüşler altınada denemişler ama ons müsade etmemiş
    Yaw benim beyin nasıl seçici algılama yapıyorsa, senin beyinde aynısını yapıyor. Ben BISTi yukarı götürecek verileri görüyorum, olumsuzları ciddiye almıyorum, sen ise tersi.

Hoş ben veri ile hareket ediyorum, sen viop tarafının korkutmaları ile hareket ediyorsun sanki. Teoride daha avantajlıyımda, tayyip de seni tutuyor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    BIST bugün yükseldi. xbank la diğer sektörler dans etti. Biri yükselince diğeri düştü, diğeri yükselince biri düştü. Anlamışsınızdır.

Sona doğruda S&P yi taklit ediyor ayaklarına yattı.

BIST30 %1 artarken, xu030 viop endeksi %1.5 arttı. viop çular endeksin yükseleceğini düşünüyorlar herhalde.

Bende yerli ve batı makroekonomik verilerine bakınca yükselme bekliyorum. Tek sorun tayyip'in sürpriz çıkışları diye 72 kere yazmışımdır.

abd enflasyonu vuracaksa en erken Ağustos Eylül gibi vurur diye düşünüyorum. Daha öncede olabilir diye ihtimal vermiştim ancak bugün okuduğum veriler ile daha önce olamayacağını düşünmeye başladım.

Şunada hep dikkat çekiyorum, long pozisyonum sebebi ile beynim seçici algılama yapıyor olabilir. pozisyonuma uygun verileri görüp, uygun olmayanları görmüyor olabilirim. Bu sebeple de yanılabilirim. Tabi ciddi takip edenler uzun-orta vadede üç aşağı beş yukarı tutturduğumu görmüştür. Eğer tayyip gıpraşmamışsa.

Yeni haftaya başladık. Herkese bol şans.

Sayfa 568/852 İlkİlk ... 68468518558566567568569570578618668 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •