Sayfa 570/852 İlkİlk ... 70470520560568569570571572580620670 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,553 - 4,560 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Ben cehape nin ,akepenin işleri rahatça ABD nin çıkarına göre hareket etmesi için dizayn edildiğini düşünüyorum , birçok veri bunu destekliyor

Vehbi Koç a sormuşlar seçimi kim kazanacak şeye " ben kazanacam demiş "
    Efendim siz aday bile değilsiniz nasıl kazanırsınız deyince ı rahmatlı
    "kim gelirse gelsin bana çalışacak "
    demişti , çok dürüst adamdı ı -rahmatlı
    "

2.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Bilgi için sağol.
    Doviz/TL tamamen tayyipin kararlarına göre hareket ediyor. Tahmin etmek kumar oynamak gibi. Altın fiyatını tayyip belirlemediğinden, tahmini biraz daha kolay.
    Cemal aga altın için tahminin nedir ons bazında ne dersin ???

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Ben cehape nin ,akepenin işleri rahatça ABD nin çıkarına göre hareket etmesi için dizayn edildiğini düşünüyorum , birçok veri bunu destekliyor

Vehbi Koç a sormuşlar seçimi kim kazanacak şeye " ben kazanacam demiş "
    Efendim siz aday bile değilsiniz nasıl kazanırsınız deyince ı rahmatlı
    "kim gelirse gelsin bana çalışacak "
    demişti , çok dürüst adamdı ı -rahmatlı
    "
    chp hariç diğer partileri abd nin eğittip para verdiği adamlara kurdurduğunu biliyorum. chp yi abd değil biz kursakta baykal ve kılıçdaroğlunun da abd den emir aldığını düşünüyorum.

Tüm siyasetçi LİDERler içinde bir tek Ecevit'i ayrı tutuyorum. Onun geçmişini araştırdığımda da şaşırtıcı şekilde siyonist tezgâhından geçtiğini görüyorum.

Neden Ecevitin abd den emir almayan tek siyasetçi olduğunu düşünüyorum.? Çünki abd ve avrupayı karşısına alarak Kıbrıs'a çıktı. Tüm batı tehditleri ve ambargolarına rağmen Kıbrısı işgalden kurtardı. Kıbrısa çıkarak Akdenizi abd nin elinden alıp Türkiyeye hediye etti. İkincisi CIA nın üretip üzerimize saldığı pkk lideri apo çin suriyeye savaş ilan etti. "apo yu vermezseniz Suriyeye ordumla girerim" dedi. Bu sebeplerle abd den emir almadığını düşünüyorum. Bunlar çok önemli sebepler, uyduruk kaydırık değil. Çok büyük olaylar. özal ve tayyip abd yanında savaşa girerken, Ecevit dünya devi abd ye karşı savaşa girdi. Bunu kavramak zor, kavrayamayana kızmam.

Neden siyonist tezgâhından geçtiğini söyledim. Çünki pek çok diğer parti kurucusu ve siyasetçi gibi abd misyoner okullarının başında gelen robert kolejde okumuş, pek çok diğer parti kurucusu ve siyasetçi gibi siyonist katliamcı soykırımcı rockefeller vakfı bursu ile bir dönem eğitim almış. Karısı ibrani.

Yinede abd ye siyoniste teslim olmamış. Uşaklık yapmamış. Bu sebeplede siyaset hayatının uzun döneminde doğru dürüst oy alamamış. O dönem tamamen medya ibrani-yahudinin elinde, devletin önemli kurumları ibrani-yahudinin elinde, tarikatlar ve ülkenin büyük iş adamları ibrani-yahudinin elinde. TR de ibrani-yahudi karşınızdaysa ne iş hayatında nede siyasette hızlı yükselebilirsin.

.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Cemal aga altın için tahminin nedir ons bazında ne dersin ???
    Yaw 50 kere yazdım ya.

ONS Altının yükselme sebebi FED in her ay dağıttığı 120 milyar USD. Bu parayı azaltma sinyali verene kadar altın hafif hafif yükselir. Yanlız epey yükseldi, uçup kaçma beklememek lazım. Yukarı aşağı hafif dalgalarla yönü hafif yukarı olur.

FED ne zaman 120 milyar USD yi azaltacak(tapering) sinyali verecek. Tahminim Ağustos, Eylül ayları veya daha sonrasında. İkinci yarı kesin gelir o sinyal ama hangi ay gelir kabul edersinizki tahmin etmek çok zor. İş şansa kalıyor.

Bu tahminimi her halde 2 aydır yazıyorumdur. Aynen devam, değişen bir şey olmadı çünki 120 milyar USD hala her ay finans ve şirketlere veriliyor.

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Yaw 50 kere yazdım ya.

ONS Altının yükselme sebebi FED in her ay dağıttığı 120 milyar USD. Bu parayı azaltma sinyali verene kadar altın hafif hafif yükselir. Yanlız epey yükseldi, uçup kaçma beklememek lazım. Yukarı aşağı hafif dalgalarla yönü hafif yukarı olur.

FED ne zaman 120 milyar USD yi azaltacak(tapering) sinyali verecek. Tahminim Ağustos, Eylül ayları veya daha sonrasında. İkinci yarı kesin gelir o sinyal ama hangi ay gelir kabul edersinizki tahmin etmek çok zor. İş şansa kalıyor.

Bu tahminimi her halde 2 aydır yazıyorumdur. Aynen devam, değişen bir şey olmadı çünki 120 milyar USD hala her ay finans ve şirketlere veriliyor.
    Eywallah sağlam fırçaladin ben aslında tekrar 1700 lerden alım fırsatı verir mi şeye şey etmiştim de , altında milleti sağlam soydular gümüş gidecek altın düşecek deyerekten.

Ecevit onların içinde olduğundan ne pok olduklarını iyi bilip numalaralarini yemiyordu ama kendisi yemediginden yanına Turgay Ciner in kayınpederi Hüsamettin I taktılar yaşlı olduğundan artık göremedi .
    Baykal'ın emir aldığının kanıtı Reyiz in yasağını kaldırması oldu.
    Kılıçdaroğlu ise kimseye sormadan ekmek için TEkmeleddin I ortaya attı kimin kulağına ufledigini hiç konuşmadı , sonra aniden kimsenin tanımadığı İmamoğlu nu attı iyi oldu gibi görünse de Tayyip ten sonra bu adam gelirse bu adamın Tayyiplesme eğilimi görünüyor başkanlık sistemi o yüzden hemen terk edilmeli bu millete bu şekilde başkanlık sistemi asla hayır getirmez Bahçeli'nin neden artık bitirelim bu işi deyerekten bu basganlik sistemini gündeme taşıması çok ilginçti.
    Sonuçta koç un dediği oluyor kim gelirse gelsin ABD ye çalışıyor .

6. Bu ülkede Atatürk ten gayrı kim tek adam olarak gelse siyinizme teslim olmadan devam edemez çünkü herkesin şahsi ailevi zaafları korkuları var Atatürk ne yedi ne yedirdi ailesine bile ancak geçinecek kadar maaşlar bağlandı, herşeyi devlete iade edildi .
    O yüzden başganlik son derece tehlike arz eden ve emir geldiğinde bak sadece ben karar vermiyorum deyemeyecek bir sistemdir tiz elden terk edilmeli , hızlıca en azından yarı başganlik gibi güç dağılımı ilkesine donulmeli
    Şahsi kanaatimdir sadece beni bağlar.

7. Sn.Desidero74 yazdığınız bütün yorulari destekliyor ve katiliyorum.

Bizim alicemal acaba başkanlık sistemi hakkında ne düşünüyor.
    Iki çift laf ederse bu konuda ufkumuz açılır.

8. Tespitleriniz doğru.
    Bunlar insanlık tarihinin süregelen sonuçlarından birisi. Tarihi olabildiğince hızlı geçmeye çalışacağım.
    Sözüm meclisten içeri, o nedenle dışarıdan birisinin işine gelmiyorsa aşağıda yazdıklarıma muhalefet etmeye kalkmasın. Yönetim de bazen doğrulardan rahatsız oluyor,umarım silinmez.

Musa, İbranilere dinini getirdiği zaman, "İbranilerin bir kısmı, çok çabuk şekilde, gelen vahiyler yerine" kendi işlerine gelen kurallar oluşturdular. Bunu Musa yaşarken de yaptılar, gelen vahiyler ve Musa'nin hükümleri ile Musa dinini yaşarken tamamladı. Ancak bu pek fazla uzun sürmedi ve her zaman yaptıklarını tekrar yaptılar, kendi kurallarını geri getirdiler.
    Kavimleri ikiye bölündü ve kendi aralarında savaştılar. Savaş alanı İsrail topraklarıydı.

Sonra İsa'nın dini geldi, ancak bu kendi kurallarını getirenler, Hristiyanları yoketmeye çalıştı. Bu savaşların merkez üssü Kudüstü.
    Kudüsteki hakimiyetleri sayesinde, Hristiyanlık Roma'ya yayıldığında, yine kendi istedikleri gibi, kendi işlerine gelen kurallarla Hristiyanlık Roma'ya yayıldı.
    Tapınak şovalyeleri, İznik konseyi, kayıp kavimler gibi tarihi olaylar yaşandı.
    Kendi işlerine gelen bu kurallar, belli bir sınıfı refah ve güç sahibi yaparken, kuralları halkların sefaletine, savaşlara sebep oldu.
    İslamın gelmesi, Onların sisteminin çürümüşlüğü nedeniyle de hızla yayılma imkanı buldu.
    Ancak kendilerini toparladıklarında İslam üzerinde de aynı senaryolarını işletmeye başladılar.
    Abbasiler,Emeviler,halifelik savaşları vs. İslam tarihindeki olaylar yaşandı.

Kendi işlerine gelen kuralları, Hristiyanlığın ve İslamiyetin içine sokmak için mücadele ettiler. Burada vurguladığım konu, binlerce yıllık sızma hareketlerinin önemidir. Sız,böl,parçala,yoket. Hristiyanlık ve İslamda mezheplerin rolü,yapılan savaşlar malum. Geliyorum sadede.
    Hristiyanlık geriye kalan değerlerini korumak için, Vatikan gibi korunaklı bir yerde konuşlandı. Vatikan'a yapılan siyonist sızma girişimleri ise son 50 yılda başarılı oldu. Aslında dünya tarihindeki en etkili değişimlerden birisi bu bence.
    Vatikan'a sızmayı başaran örgüt Opus Dei'dir. Dünyadaki yapılanması ise fetö ile birebir aynıdır.
    İslama sızmaları ise el kadie ve işid gibi oluşumları sağladı.
    Hristiyanlığa sızmanın güncel versiyonu Evangelizm. Bizde kendi kaleleri masonlar,sızma araçları tarikatlardır.

Amerika'da Hristiyanlar büyük çoğunlukta. Evangelizm ile cumhuriyetçi parti ellerindeyken Kennedy suikastinden beri demokrat partiye sızma çabaları da başarılı oldu.
    Eskiden cumhuriyetçiler ve demokratlar bizdeki CHP AKP gibi farklı fraksiyonlardaydı.
    Vatikan'ın ele geçirilmesiyle başlayan süreç bu şekilde devam etmektedir
    Bu yüzden cumhuriyetçiyim, demokratım, Hristiyanım, Müslümanım diyenler artık Hristiyanlık, Müslümanlık, laiklik, demokrat değerleri temsil etmemektedir.

21. yüzyılı internet çağı yerine tek devlet,tek milletin Zion olmaya çok yaklaştığı bir çağ olarak nitelendirilmelidir.
    Daha önce başarılı olamadılar, çünkü kendi işlerine gelen kuralların getirdiği kokuşmuşluk,halklar üzerindeki baskı ve savaşlar geri tepti.
    Bu defa başarılı olmak için yüksek teknolojili araçları var. Bir Selahaddin Eyyubi, Cezzar Ahmet paşa, Mustafa Kemal yediden doğsa, parlayamadan söndürebileceklerine güveniyorlar.

Sayfa 570/852 İlkİlk ... 70470520560568569570571572580620670 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •