Sayfa 582/852 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592632682 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,649 - 4,656 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by körhacı Yazıyı Oku
    Borsamız ne hale geldi. investingte kuşlu sitede koskaca THYAO hissesini uçacak kaçacak diye pazarlıyorlar. Sanki bakkal dükkanı THYAO.
    BIST de orman kanunları geçerli gibi. Güçlüler medya yardımı ile güçsüz kalabalıkları eziyorlar. En tepe ne ise, zamanla aşağılar, en tepeye göre şekilleniyorlar.

En tepe kötü ise, devlet kurumlarındaki iyiler kaçmak zorunda kalıyor, kötüler devleti dolduruyor. terside geçerli.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    [QUOTE=boschyatirim;5379724]
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Yaw bu topikte kişisele girmeyin, daha yeni bosh'la desidero güreştiler, şimdi ikiside yok. bosh dan bir oyum vardı oda muallağa bindi. Olan benim oya oldu.

---

Üstad ben burdayım.Polemik olmasin dükkan kirlenmesin diye sesim çıkmıyor.

Oyum da tapu gibi burda.
    Biz verdiğimiz sözden dönmeyiz.

Okumaya devam.
    En azından bir taraf olgun olsunki, kısır çekişme olmasın yaw.

10 oy baki bu iyi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün hem yabancı, hem yerli satış tarafındaymış. Hisse düşünce USD de kaptırıp gidiyor. 8.50 yi geçmiş.

Ekran başında değildim, BISTin 1400 ü aşağı kırmaması ilginç olmuş.

Yerli bugün almamış. Önceki günki YERLİ büyüklerin silkelemesi tam gerçekleşmemişti. Yabancılar taş koymuştu. Bugün silkelemeye devam etme ihtimalleri yüksekti ancak yapmamışlar. Almamışlarda.

USD neden kaptırdı gitti.?

tayyipin düzenli arızalarını görünce, dovizin düşeceğinden kimsenin umudu kalmamıştır. Bu sebeple düşüşe oynayan kurumsal büyük oyuncu yoktur. Yabancı zaten biden-tayyip görüşmesine kadar USD düşsün istemez.

biden'ın eli güçlü olması için, USD nin tayyipi, dolayısı ile Türk halkının dovizi olmayan büyük kısmını öttürmesi, aman diletmesi gerekir.

Ne hale geldik yaw.

Kaç yıl önceydi, uzun yıllar önce bunlar iyi günleriniz diyordum her gördüğüme. Şu an içindeyiz ve aşağı doğru devam ediyoruz.

Sahile gidip efkâr dağıtayım.
    Tam kapamadan beridir sahil koşularını borakmıştım. Bu akşam bi deneme yapayım. pazartesi veya salı günüde deniz sezonunu açarım.

alicemal 2 gün önce ne için verdilerse aynı haber yada bilgi yeniden ısıtılıp kulislere veriliyor gibi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5. Başlığa rahatsızlık vermeden iki satır yazayım ; Bu akşam ki döviz hareketine kanıp yine yerliler panik alımı yaptılar. Geçen gece de aynısı oldu. Piyasalarda işlem yapan arkadaşlarımız her haberi dikkatle analiz etmek zorunda. Bugün Sn. Cumhurbaşkanı ABD li 20 şirketle video konferans yapmadı mı ? Bir kısmını tv lerde yayınladılar ama özü nedir bilen var mı ? Şüphecilik iyidir. İnsanı her an tetikte tutar. Tahminim ; bu şirketlere bir şeyler vaat edildiyse , 1-2 milyar dolarla ülkeye girebilirler. Girişte yüksek kur istemiş olabilirler. Merkez emirle kura - alım yönünde - müdahale ederse zaten gerisini yerliler tamamlamış olabilir. Böylece amaç hasıl olur ve yarın sabah pardon denerek kaldığımız yerden ( 8,43 lerden ) devam ettirebilirler.

Şahsi düşüncelerim olup, yatırım tavsiyesi olamaz. Bildiğimiz ya da duyduğumuz bir şey yoktur. varsayım yaptık.

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Başlığa rahatsızlık vermeden iki satır yazayım ; Bu akşam ki döviz hareketine kanıp yine yerliler panik alımı yaptılar. Geçen gece de aynısı oldu. Piyasalarda işlem yapan arkadaşlarımız her haberi dikkatle analiz etmek zorunda. Bugün Sn. Cumhurbaşkanı ABD li 20 şirketle video konferans yapmadı mı ? Bir kısmını tv lerde yayınladılar ama özü nedir bilen var mı ? Şüphecilik iyidir. İnsanı her an tetikte tutar. Tahminim ; bu şirketlere bir şeyler vaat edildiyse , 1-2 milyar dolarla ülkeye girebilirler. Girişte yüksek kur istemiş olabilirler. Merkez emirle kura - alım yönünde - müdahale ederse zaten gerisini yerliler tamamlamış olabilir. Böylece amaç hasıl olur ve yarın sabah pardon denerek kaldığımız yerden ( 8,43 lerden ) devam ettirebilirler.

Şahsi düşüncelerim olup, yatırım tavsiyesi olamaz. Bildiğimiz ya da duyduğumuz bir şey yoktur. varsayım yaptık.
    Dostum yanlış anlama da ABD 10 yıllıklara bir şok geldiğinde en çok bizde hissediliyor.
    Bu günde öyle oldu.
    O şirketlere baktım, sıcak paracı değiller.
    Gelmeleri için bir firma, bir fabrika felan satın almaları lazım.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    alicemal 2 gün önce ne için verdilerse aynı haber yada bilgi yeniden ısıtılıp kulislere veriliyor gibi
    Eğer dediğin gibi ise, benim düşüşün sahibi var varsayımımı doğrulayan bir haber olur. Bugün sabah hariç hiç piyasa takip etmedim sayılır.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Başlığa rahatsızlık vermeden iki satır yazayım ; Bu akşam ki döviz hareketine kanıp yine yerliler panik alımı yaptılar. Geçen gece de aynısı oldu. Piyasalarda işlem yapan arkadaşlarımız her haberi dikkatle analiz etmek zorunda. Bugün Sn. Cumhurbaşkanı ABD li 20 şirketle video konferans yapmadı mı ? Bir kısmını tv lerde yayınladılar ama özü nedir bilen var mı ? Şüphecilik iyidir. İnsanı her an tetikte tutar. Tahminim ; bu şirketlere bir şeyler vaat edildiyse , 1-2 milyar dolarla ülkeye girebilirler. Girişte yüksek kur istemiş olabilirler. Merkez emirle kura - alım yönünde - müdahale ederse zaten gerisini yerliler tamamlamış olabilir. Böylece amaç hasıl olur ve yarın sabah pardon denerek kaldığımız yerden ( 8,43 lerden ) devam ettirebilirler.

Bilgi için sağol ressam.

tayyip gibi biriyle BEN anlaşma yapacak olsam. 1 vermek için 5 isterdim ve bunuda devlet garantisine bağlardım. Yaetmez üzerine TR gayrımenkullarine ipotek koydurur, ipotek belgelerinden sorumlu olarakta uluslararası bir mahkeme belirlerdim. Görüşmeye girerken yüzümü tayyip ve heyetine dönerek yürürdüm. Anlaşma bitip oradan çıkarkende yine yüzümü tayyiple heyetine dönerek geri geri yürüyerek çıkardım.

Japon başbakanı ile anlaşma yapacak olsam, son derece rahat girer, bir verip bir alırdım. Güle oynaya imzaları atardık. Herkes huzur içinde olurdu. İki tarafta ülke HALKlarına kazandırdıkları ile gurur duyar, kendi HALKI yanında karşı taraf HALKının da bu işten kazanacağını bilerek mutlu olurdu.

Maalesef bu yazdığım doğru ve bizim açımızdan ... ...

Sayfa 582/852 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592632682 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •