Sayfa 591/852 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,721 - 4,728 arası.

Konu: Bana kalırsa.

neyse ben ugün yokum sokakta çocuklarla beslediğimiz bi kedi vardı akşam çocuklar almış gelmişler ayhan amca bu kedi ayağına basamıyor işey olmuş bi bakarmısınız dediler baktım sanırım ayağı kırılmış geceden aşağıda depoya hapis ettim bugün götürüp rontgen çektireceğim kırıksa ameliyat mameliyat baya bi saatim gide rhayvanlara hayır günüm olacak bugün gralıçam ve sarı gacım prim yaparsa bugün ameliyat parasını fazlasıyla çıkartırız.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    merkez bankası bankası çıksa yok kardeşim faiz maiz indirmiyoruz ben bağımsız bi kurumun bağımsız başkanıyım ekonominin gerekleri neyse onu yerine getireceğim dese akşam reisimizin konuşmaları üzerine ne kadar inandırıcı olur
    Öyle demesi gerekmiyor. Önceki söylediğini tekrarlayacak.
    "Enflasyon düşünce faizi düşüreceğiz. Temmuzda Ağustosta enflasyonun düşmesini bekliyoruz." demesi gerekiyor.

Gazeteci bunun üzerine kesin soracak. "enflasyon düşmez artarsa ne yapacaksınız."

Diyeceği yine basit "o zaman faizi indirmeyeceğiz. Faiz enflasyon üzerinde kalacak demiştim" diyecek.

Zaten enflasyon uydurma, temmuz ağustosta artmaz. hali ile faizi artırmasına gerek kalmaz.

Olay çok basit ama bunlara grafen formülü gibi geliyor.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    doviz ilginç şekilde artmıyor. Bu biraz umut verdi.

Kötü günlerde, sabah saat 9:00 a doğru dovizi yukarı uçururlardı. Bu kez şu ana kadar yapmadılar. İlginç. 8.60 civarında takılmış görüyorum.

Saat 9:00 u geçince ne olacak bakalım.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

Kötü günlerde, sabah saat 9:00 a doğru dovizi yukarı uçururlardı. Bu kez şu ana kadar yapmadılar. İlginç. 8.60 civarında takılmış görüyorum.

londra açılsın hele
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    neyse ben ugün yokum sokakta çocuklarla beslediğimiz bi kedi vardı akşam çocuklar almış gelmişler ayhan amca bu kedi ayağına basamıyor işey olmuş bi bakarmısınız dediler baktım sanırım ayağı kırılmış geceden aşağıda depoya hapis ettim bugün götürüp rontgen çektireceğim kırıksa ameliyat mameliyat baya bi saatim gide rhayvanlara hayır günüm olacak bugün gralıçam ve sarı gacım prim yaparsa bugün ameliyat parasını fazlasıyla çıkartırız.
    Bizim burda bir veteriner var. Sokak kedisi deyince ameliyat fiyatını çok indiriyor. Belki sizinkide o tür bi şeyler yapar. Aslında belediye veterinerleri bedava yapması gerekiyor diye biliyorum.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST bugün yeşil kaparsa, büyükler mallanmış niyetleri yukarı anlamına gelecek. Büyük dediğimde büyük ihtimalle katarlılar yada piyasa yapıcılar. Hoş piyasa yapıcı 3 bankadan bir tanesi katar bankası qnb finansbank.

tayyip, katar parasına güvenerekmi dün o kendince cesur konuşmasını yaptı.?
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    katar deyince, onların parasıda yabancı para kategorisi altında. BIST deki katar parasını toplamdan düşersen, BIST de yabancı payı %35 civarı çıkıyor.

TCMB verileri burada.
    https://www.vap.org.tr/Yatirimci-Ist...ri-Top-10.aspx

BIST de yabancı payı bir ara %73 e kadar çıkmıştı diye hatırlıyorum. Ve bu payın içinde katarlılar çok azdı, yok denebilirdi. 2017 de BIST de 7 milyar TL leri varmış, 2019 da artmaya başlıyor, şimdi 70 milyar TL.

Gerçekte yabancı dediğimiz batılı grubun payı %35 e kadar düşmüş.

eee düşmüşte ne olmuş.? Boşalan yeri katar kraliyet ailesi doldurmuş.

Bence sorun yok. Ha batılılar ha katarlılar. abd emredince BISTi satan batılı yabancıyı sevdiğimi söyleyemem. Ha katar, ha batılı yabancı. Belki katarlılar BISTi alır götürür yukarı. katar iyi demiyorum, batılı kötü diyorum. katarlı belki daha kötü çıkacak.? Batılı nasıl bizi sömürmeye geliyorsa, katarlıda soymaya geliyor. Al birini vur ötekine.
    @NeAcaipDunya

8.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

alicemal abi şimdi bu şerro yataya bağlamıştı aşağı gelirse 8,44'leri kırıp 8,16 yolu açılıyordu yukarısı malum. sanki ireyiz tahta yapıcısı gibi bir açıklama patlatınca teknik analizlerin kırılım noktalarını mı tutturuyor ne yapıyor sonra alt kademeler hayal oluyor. Artık şans ile açıklayamıyorum bazı şeyleri, sonra aklıma ağayla marabasının biz bu poku niye yedik o zaman fıkrası geliyor.

Sayfa 591/852 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •