Sayfa 593/852 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603643693 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,737 - 4,744 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    doviz ilginç şekilde artmıyor. Bu biraz umut verdi.

Kötü günlerde, sabah saat 9:00 a doğru dovizi yukarı uçururlardı. Bu kez şu ana kadar yapmadılar. İlginç. 8.60 civarında takılmış görüyorum.

Saat 9:00 u geçince ne olacak bakalım.
    Perşembe akşam 8.81 fantazisi için dolar longlarımı tutuyorum.Görse de görmese de gaz ve Biden müjdeleriyle kafasına vurabilirler diye satıp, 2 hafta long orucuna gireceğim.

2.  Alıntı Originally Posted by adanalı Yazıyı Oku
    Sayfa bulunamadı yazıyor. Ne idi içerik acaba?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Öğle arası ahaber i açtım moralim yerine gelsin ihracatta rekor kırmışız zaten TL böyle düşerse TL bazında her gün rekor tazeleriz. cumada müjde gelecek.
    Rakamlara henüz bakma fırsatım olmadı ama detaya inmek lazım. hoş ithalatta çok artmış.

Cuma günki haber piyasayı çok etkilemez eğer yaptıkları için özür dileyip ailesinin servetini bu halka geri iade etmeye karar vermemişse.
    Zaten siyonist kanallar hazır olayı önemsizleştirmek için. Petrol bulduk dese "dişimizin kovuğuna sığmaz, çok maliyetli çıkar, 5 seneden öncede çıkmaz" diye olumsuz yönden saldırıya başlarlar.
    Bu ay enflasyon beklenenin altında geldi heberi manşete taşımamışlar, arka sayfada rakamıda gizleyerek vermişler. Aylık Enflasyon yüksek gelince ilk sayfa manşete büyük puntolarla taşıyorlardı.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    şu benim eski tiyo varya boru olanı 79-81 aralığı yeniden topladıkları ve yeni yolculuğuna başlayacağı söyleniyor
    tabi ben gözlerimle takip etmeye devam

Kaçmasın..
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Perşembe akşam 8.81 fantazisi için dolar longlarımı tutuyorum.Görse de görmese de gaz ve Biden müjdeleriyle kafasına vurabilirler diye satıp, 2 hafta long orucuna gireceğim.
    İyi tutturuyorsun. maşallah diyeyim nazar değmesin.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by akresta Yazıyı Oku
    Sayfa bulunamadı yazıyor. Ne idi içerik acaba?
    Sanırım bu yazı.
    https://www.haberturk.com/yazarlar/f...de-anlamadiniz

Arama motorlarında bişey bulma konusunda iyi sayılırım.
    Linkteki önemli kelimeleri hiyerarşik sırada yazdım ve şak diye yazı en tepede geldi.

Arama motoruna verdiğim kelimeler "haberturk yazarlar anlamadınız"
    Bunu yazıp enterledim.

---

Detay niye yazdım, arama konusunda zorlananlara ip ucu olsun diye.

Amatörlere ip uçları.(herkese hitap amaçlı) : Önemli kelimeleri hiyerarşik sırada yaz ara. Bulamadın diğer arama motorlarını dene. Kelimeleri değiştir. Hatta ingilizcesini yaz, yabancı bir site alıntı yapmış olabilir. Yine bulamadın dark net browserlarını dene ama bilgisayar konusunda amatörsen veya iraden pek sağlam değilse, karakter de biraz bozuksa, her tarafın oynuyorsa, o işe hiç girme.
    Son düzenleme : alicemal; 03-06-2021 saat: 10:48.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yanlız süper delikanlı fatih altaylının yasaklar konusundaki görüşlerinin bir kısmına ve olaya yaklaşım tarzına pek katılmıyorum. Başkası yazsa katılırım, bu herif yazınca katılasım gelmiyor.

Adam süzme maymun. Bildiğin maymun.(Bana mail attı, ahmak ve salak dedi, o sebeple fütursuzca direk sıfat takmaya hakkım var diye düşündüm. Hoş medyada görünenlere ve siyasetçilere giydirme hakkımız var. Geleceğimizi belirliyorlar.) yaşadığı ülkeyi paris sanan biri. Halkınıda İsveçli sanıyor. Ne halt yediğininde zerre farkında değil.

rating için cübbeliyi pek çok kez ekrana çıkardı, pek çok kez alıntı yapıp bahsetti, cübbeli denen gerici tarikat şeyhinin cemaatinin sayısı katlandı. Ülkedeki pek çok cemaatin mecvudu artmıştır. Anlatmıştım, cübbeliyi çıkardığında tarikat reklamı yapmış oluyorsun, milletde en yakındaki tarikata gidiyor, ha cübbeli, ha cübbesiz.

Tarikatların bu kadar reklamını yaptıktan sonrada en ağır hakaretleri edende fatih altaylı. Önce adamları TV ye çıkarıp reklamını yapıyor. Ülkeye yayılmalarında KATKI sağlıyor. Sonrada "tarikatlardan yandık bittik" diyor. Bu kadar maymun zekalı bir adam.

Hali ile yasaklar konusunda bu adam yazınca değeri benim gözümde olmuyor. Yanlız yasak konusu o kadar basit de değil. Fatih altaylı gibi orta üst gelir sınıfı, ailede, okullarda ve bulunduğu çevrede iyi eğitim alır ve çocukların otokontrolu olur. Onlara yasağa gerek yoktur. Ama bu halkın %40 ı ağır hayat şartları altında sefalet çekiyor. Ne çocuk eğitmeye zamanları, paraları, bilinçleri var, nede iyi bir okul eğitimi vermeye maddi kapasiteleri var. O çocuklar deneme yanılma ile büyüyorlar, pek çok yanlıştan sonra doğruyu BELKİ buluyorlar. ÖLÇÜLÜ yasakların AZ DA OLSA bu kesime faydası var. Ayrıca o kesim bu tür yasaklarla devletin kendilerini düşündüğü konusunda iyi duygulara sahip oluyorlar. Daha detaya girerdim de başka yazının konusu, aslında çok önemli bir konu. Ya tüm ülke çocuklarını EŞİT ŞARTLARDA İYİ eğiteceksin, yada eğitemediğin için devleti belli konularda ezilen kesimi koruyor görünmek için devreye sokacaksın. Yaw olay çok karmaşık. Bi yanda yolsuzluğa batmış siyasiler var, diğer yanda bu siyasilerle ortak medya maymunları var. Birini yererken diğerini değerli gibi gösteremezsinki. Darbe esnasında fetö yada tayyipten birini seçmek gibi bir şey bu. fatih altaylıyı tokatlarken, yasakları savunuyor görünürken tayyipi savunmuş görünüyorum. Olay çok derin bildiiniz gibi değil. Üstün körü anlatılmamalı ama ben zırt pırt anlatıyorum. Az eşşek değilim.

Sonuçta fatih altaylının anlamadığı, herkes senin gibi bir hayat sürmüyor. Bu sebeplede senin tabi olduğun kurallarla aynı kuralları başkasına dayatamazsın. Bunu anlayamıyor olman, az evrilmiş maymundan geldiğini gösterir. Belkide evrildiği şey maymun değildir, deve kuşudur onuda bilemiyoruz.

Son söz: tarzım yasak koymak değil, çocukları son okulda bitene kadar EŞİT ŞARTLARDA çok iyi eğitmek. Otokontrollerini yerleştirmek ve anne babalarını normal süre çalışma ile iyi gelir şartlarında yaşatarak çocuklarına zaman ayırmalarını sağlamak. Devlet ve siyasiler soygunu bıraksın, İNANIN BUNU SAĞLAMAK ÇOK KOLAY.
    Son düzenleme : alicemal; 03-06-2021 saat: 11:04.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 593/852 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603643693 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •