Sayfa 6/852 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Doları bu sabah yurtiçi yerleşikler 5.11 e getirdiler.

Bunu çok küçük hacimlerle yaptıklarından emin olabilirsiniz. Kontrolu yabancıya verirsen, kendi çıkarı için seni her zaman maymun gibi oynatma ihtimali vardır.

Dolar TL seviyesinin belirlendiği piyasa londrada.
    Devlet bankaların hariç diğer bankaların dolar seviyesini belirleyen grupla aynı masada yemek yiyen insanlar ortak çalışıyorlar. Ülkeleri soymak için birbirlerine destek oluyorlar.

Ülkendeki tüm dev şirketlerin, yine bu masada yemek yiyen insanlarla aynı gruptan. Koç'un, Vestel'in, Profilo'n Sabancı'n, Karamehmedin, Çalık ların, kutman,ların Eczacıbaşılar'ın, Boynerler'in Doğuş ların, Ciner lerin, ülker'in, vs.. vs.. son yıllarda türeyen bi kaçın hariç..

Ekonomi haberleri aldığın routers, NTV, bloomberg aynı masadan... 100 milyon dolarla 3 banka arası al ver yaparlar, dolar yükselir, gazete TV lerindeki ekonomist denen yorumcuların yaygarayı koparır... Sonra kukla gibi oynamaya başlarsın...

Masa altı pazarlıklara başlarsın, "yapmayın etmeyin noolur." diye.. TV lerdede "hadlerini bildirdik" diye vatandaşa kahramanlık hikayesi anlatırsın...

Yahudi değil senin kafanda selefi arap diye suudi ye koca TTelekomu sattın. Soydu soğana çevirdi gitti. Bankalar TTelekoma el koydu, arap tek kelime etmedi.
    Tek kelime etmemesi neler döndüğününde göstergesi... yazsam mahkemelik olurum yazmıyorum...

Can sıkıcı oldu, ama görürsen canın sıkılıyor, birazda sizin canınız sıkılsın, yanlız kalmayayım...

İşin kötü yanı, ülkemizin gidişatına bakılırsa, aslında USD seviyesi az bile. Bence 20 TL olmalı.
    Sadece, sömürgecilerin şantaj için kullanmaları can sıkıcı. Sistem öyle rezil kurulmuşki, kurtulma şansın yok. Can sıkıcı olanlar bunlar. Kötüden kötü beğen. Sömürgeci katillerimi istersin, ... Yine sömürgecilerin yetiştirdiği diğerlerinimi.?
    Son düzenleme : alicemal; 06-08-2018 saat: 09:42. Sebep: ek
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    100 günlük program açıklandı, yeni rüzgar yaratma ihtimali vardı.?

Ama ne demiş, geçmişte yaptıklarımızı aynen devam edeceğiz. Yap işlet devret le hiç geçmediğiniz kanalların yolların köprülerin parasını size, çocuklarınıza torunlarınıza ödeteceğiz.

İnşaatlar devam edecek.

Ama para kalmadı, ülkede her şeyi sattık müteahhitlere verdik,yabancılara faiz diye verdik. Şimdi yastık altındaki paralarınızı çıkarın, onlara ihtiyacım var.

Onlarda çıktı bitti, sonra ne isteyeceksin.

Dediğim gibi para insanı 180 derece değiştiriyor. Yükünü tutmuş. O yük ağırlık yapmış, rüzgar yaratma hevesi kalmamış.
    fetullahtan sonra alnı secdeye değenlerle bu ülkeyi dolduracağım hayalide bitmiştir. alnı secdeye değenler tarafından nerdeyse alaşağı ediliyordu, alnı secdeye değmeyenler kurtardı...

O hayalide bitince... artık 5yılın bitmesini bekleyecek... ülke batsa ne farkeder onun için. HİÇ.
    Onlar yükünü tuttu, gider Uzanlar gibi Fransaya yerleşir, komşu komşu yaşarlar...

acıyı bu ülke insanı yani biz çekeceğiz. Ama tarlalarımızı satmış, madenlerimizi satmış, atadan kalan fabrikalarımızı satmış, gırtlağa kadar borçlu olarak...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bildiğim kadarı ile, hükümetin yardımcıları ile, abd li yetkililer bi kaç gündür pazarlık masasındalar.

bizimkiler papazı vermeye dünden razı, ama milletede anlatacak bi hikaye lazım, o sebeple karşılığında abd den bişeyler istiyorlar.

ilk önce ben papazı vereyim sende fetö papazını ver diye kahramanlık yapıyorlardı.

Dünki son pazarlık, ben papazı vereyim, sende halkbank müdür yardımcısını ver.

abd elini kuvvetlendirmek için, londra piyasası açılır açılmaz dolar/TL ye ayar vermeye başladı. Korkan dolar borçlusu yerlide dolar almaya başlamışsa... olanlar normal..

bugün ne pazarlığı yapıyorlar acaba...
    bizim bakkal bu ülkeyi yönetse daha sağlıklı temele oturtur herhalde...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Avrupadan harika bir haber.

"AB, Fransa, İngiltere ve Almanya'dan ortak İran'a yaptırım açıklaması: AB hukuku ve BMGK kararı uyarınca İran ile meşru ticaret yürüten Avrupalı firmaları koruma konusunda kararlıyız."

Bu ne demek.
    Bir kaç aydır ABD bizi İran ile aynı kefeye koymaya çalışıyordu.

Avrupanın İran la olan ticarete devam etme kararlılığı, Türkiyeyede psikolojik bir rahatlık sağlayacaktır...

ABD, avrupa desteği arkasında olursa, çok daha hızlı bir şekilde ülkelere maddi manevi saldırabiliyor. Avrupanın yanında olmaması, ABD yi bazı konularda yanlız bırakacaktır.

hükümet mantıklı davranırsa ki ne zaman mantıklı davrandı ya.!!!

hükümetin danışmanları arasında, nuhun gemisinde cep telefonu kullanılıyordu diyen adamlar var... kendi seçmenine uygun kafa yapısı ama avrupaya nuhun gemisinde cep telefonu vardı diyerek gidersen sana deli muamelesi yaparlar...

Her neyse.

Almanya liderliğindeki avrupa, abd ye bazı konularda kafa tutmaya devam ediyor...

En çok şaşırdığım ise ABD ile aynı yumurta üçüzü olan fransa ve ingiltere ninde abd ye karşı tavır alması.!!!! Onuda yakında anlarız... mutlaka sebep ekonomiktir... yada trump ı devirip yerine yahudi birini geçirme çabasıdır... anlarız...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    USD yi 5.35 e getirmişler.

Ama BIST gümlememiş, tersine azda olsa yeşilde.

Buda BIST büyüklerinin satmadığını ve almadığını, beklediğini gösteriyor.
    Neyi bekliyorlar ve neden satmadılar.?

Tahmin etmeye çalışalım, ben BISTe yön veren vampirlerden biri olsaydım ne yapardım.?

Satmıyorum, demekki gelen bilançolardan ümitsiz değilim. Satmıyorum çünki zaten satmışım 120 dan 90 a indirmişim.

Almıyorum çünki vampir deryası ile vampirlerin elemanları arasında kavga var. kavga nereye gider tam kestiremiyorum.

Satıp almıyorum çünki bu kavga kısa sürebilir, riske girmeyeyim biraz bekleyeyim.

Ama eğer umduğumdan uzun sürerse, biraz aşağıda beklemeyi daha uygun görebilirim. Biraz satar aşağı çeker, teknik seviyede aşağıda korkup satanlardan daha ucuza alır beklerim. Maliyet düşürmem gerekir.
    Ama kavga ülkeye zararlı olmaya başlamışsa, ciddi satmam gerekebilir, hafif yükseltir gibi yapar gelenlere verebildiğim kadar veririm...

Burdan ne çıktı... Her yana gidebilir, ayvayı yedik...

Ekran başına yeni geçtim, pek haber okumadım... Biraz haberlere ve son bilançolara bakayım...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Son durum:
    %17,64 idi, şimdi %26,33 pozitifteyim.

....
    Son durum, yıl sonuna uyarlanmış hal.
    %21,68 artı...

Portfoyum:

%25 BIST banka
    %23 BIST şirket
    %8 altın fon
    %35 sabit getirili fon
    %8 nakit.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Banka bilançoları umduğumdan iyi..
    Açıklanan büyük bankaların F/K ları çok düşük...

Açıklanan Şirket bilançoları tahminim kadar kötü değil. İthalatla çalışanların kârlarında azalma var, daha beter olsun adiler... Tabi onları ithalata mecbur edenlerde beter olsun dicem ama cahil vatandaş haricinde bu ülkede beter olan yok.

Cahil vatandaş oranı geçen yıla göre son durum %38
    Bilinçsiz vatandaş oranında değişme yok, açıklanan son durum %83,buçuk.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Hükümetin yerinde olsam, USD yükselişini tek cümlede bitirirdim hemde ne faiz artırarak nede papaz vererek.

Hükümet olarak TV ye çıkardım, damadıda yanıma alırdım. Yok damadı almazdım, git la.

TV lerde derdimki,

"USD yükselişinden zerre rahatsız değilim. İTHALATLA çalışan firmalar zora düşecek, yüksel dolar alıp borçlanmış firmalar zora düşecek. TL varken dolarla iş yapanların batması umrumda olmaz. TL ile çalışan Türk firmalarının başımın üstünde yeri var."

Tek cümleden fazla oldu ama bizim millet hesap bilmez, gözyaşları içinde bu konuşmayı dinlerler.

Sora MIT i aradım. Kardeşim benim konuşmamdan sonra tüm TV leri takip edin. Yandık bittik mahfolduk diyen tüm yorumcu ve habercileri not edin. Gece gidip kafalarına tek kurşun sıkın. Sorada pkk üzerine atın.. Yok tutsi lerin üzerine atın. CD lerlede bi sürü sahte delil koyun, orduyu içeri atarken bu konuda uzmanlaştınız nasıl olsa...

İşin çözümü bu kadar basit aslında...
    @NeAcaipDunya

Sayfa 6/852 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •