Sayfa 602/852 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,809 - 4,816 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Deniz kenarında, 40 derece güneş altında he...
    Kıskanmadım ki...
    Bozkırın göbeğinde öyle bir hava var ki bu aralar, bir gün donmak, ertesi gün yanmak.
    Hani demişler ya, "önümüz kavurga kavurur, ardımız harman savurur".
    Olsun, dünyanın en bi inatçı keçisinin hali keyfi yerindeyse meteorolojik ve de psikolojik manada, bu da eyi bişeydir.
    Moral depola alicemal başkan, seçimler yaklaşıyor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sağol alyel, atla gel.

---

abd enflasyon verisi 15:30 daymış. https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-624242

Bu arada abd 10 yıllıklarda epey düşmüş şu an 1.48 de. 1.74 leri görmüştü, sonra 1.60 larda duruldu ve bugün 1.48. Buda abd de korkunun azaldığını, paranın abd tahvillerine gittiğini gösteriyor. Hisse borsaları açısından olumlu ancak ons altının düşme sebebide sanırım bu. EMTİA açısından da olumlu bu görüntü. EMTİA fiyatları duraklar ve düşerse enflasyon açısındanda iyi bir görünüm ortaya çıkacak.

abd 10 yıllık faizi 1.50 altında Kalıcı olursa hatta dahada düşerse, global oyuncuların abd ekonomisi hakkındaki beklentisinin olumlu olduğunu gösterir. AVRO/USD nin düşme ihtimalini artırır.

USD her şey ile korelasyonlu. Sebebini anlatmıştım abd nin dünyadaki medya gücü sebebi ile. Gerçek sebep bu diğer önemli sebeplerde abd nin orduya dayanan gücü, parayı bolca basıp dünyaya satın almalar yolu ile yayması vb.

.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd 10 yıllıkları hafifte olsa hala düşmeye devam ediyor. Bizim bankalar açılınca USD ye atak gelmedi oda hafifçe düşüyor, CDS bir kaç gündür 400 altına inmişti, bugün oda epey düşmüş.

BIST de işler bugün epey iyi gitmeye istekli. abd enflasyon verisi olmasa bayağı bi yeşil kapatacak gibiyiz. Ama enflasyon verisi korkusu ile alım olmayabilir, bekleme olabilir, veri sonrası ise belli değil. Ancak abd fiyatlamalarına bakarsak, kötü bişey beklenmiyor gibi görünüyor.

Dün %20 long kapamıştım, bugün bu görüntü ile ilave kapama yapmayacağım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Deniz faslı bitti. Kumsalda bu sene ilk defa suriyelileri gördüm. 2 adet 50 yaşlarında erkek, 2 kadın 3 tane 3-5 yaş civarı çocuk. 10 metre sağıma yayıldılar. Çocuklarda mayo yok donla girdiler. Kadınlar kapalı kıyıda oturdu, 2 erkek denize dalıp yanlız kızları kovaladılar. Allahtan onlar donlu değildi. Karıları kıyıda, bu 2 hayvan tek başına yüzen bir kızın peşine denizde takıldılar. Kız bunların üzerine geldiğini görünce uzaklaşmaya başladı. Epey bi takip sonucu kız derinlerde kurtuldu. Bu 2 hayvan iyi yüzme bilmiyordu, boyu biraz geçince durdular.

Kız bikinili diye bunların gözünde o..spu olmuştur. Kendi karıları elbiseli kıyıda oturuyorlar, onlar kapalı onlar bu sebeple namuslu. Ben kaç kapalı kadın biliyorum, yobaz semti İstanbul Fatih deki doktor arkadaş bunların bekaret zarlarını sabah akşam dikip duruyor. Ayrıca diğer türlü seksin tahribatlarını tedavi ediyor.

Bildiğin hayvan belgeseli izledim. Türkçede öğrenmişler, 10 yıldan fazladır buradalar. Kendi aralarında arapça konuşuyorlar. Çocuklar TR de doğmuştur, onlar Türkçe konuşuyor. Tayyipin sunni suriyelileri. Kendi ülkeleri için savaşmadılar, geldiler burada bizim paramızla bizim kızlarımıza o..spu muamelesi yapıyorlar.

Çok sinir bozucuydu. Bu sebeple biraz ağır yazmış olabilirim. tayyipin pisliği ülkenin her yerine yayılmış.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd enflasyonu epey kötü gelmiş. Beklenenin epey üzerinde. Borsalar hiç beklemediğim bir tepki vermiş. Ben biraz düşer sonra yükselmeye başlar çünki ekonomik veriler iyi diye dün gece yazı yazmış ihtimalleri sıralamıştım.

Bu kadar kötü veriye bu kadar hızlı döneceğini düşünmemiştim. Bir iki gün bocalar demiştim. Yukarı döneceğini bildim tabikide ama 1 saat içinde dönmesi beni şaşırttı.

Bu neyi gösterir.? Büyükler malda.

Peki bu neyi gösterir.? Gelen haberleri Büyükler işlerine geldiği gibi kullanırlar. İsterlerse kaale alırlar, istemezlerse almazlar. İşlerine nasıl geliyorsa.
    Sadece bunu kısa orta vadede yapabilirler, uzun vadede mutlaka ekonomik verilerin gösterdiği yöne gitmek zorundalar. Ama o zamana kadar medya aracılığı ile pozisyonlarını ayarlarlar.

Bizim siyonist kanallar haftalardır enflasyon dolayısı ile korku salıyorlardı. Epey bir insanı döktüler. Sonucu gördük.

Unutmayın, siyonist kanallar bu ülkeye değil abd çıkar gruplarına hizmet ediyorlar. Son örnek bunu beşyüzüncü defa ispatladı.

Sevinmek için acele etmemek gerekli. Büyükler terse yakalandıklarında, önce endeksi tutarlar, endeksi verinin tersine hareket ettirdikleride olur. Sonra asıl yöne dönerler.

Yanlız ons altın, eur/usd, abd 10 yıllık. Hiçbirinde hareket yok. Yani enflasyon verisini takan olmadı.

Bizdede USD aşağı salmış gidiyor. biden tayyip görüşmesinin iyi geçeceği anlamına geliyor olabilir. Biliyorsunuz liderler görüşmeden önce, yardımcı ekipler tüm konuları telefonda müzakere eder, anlaşmalar sağlanır, sonra liderler aynı yere gelir fotoğraf verirler. Lider görüşmessinden önce her şey bitmiştir. Bu seferde öylemi olduki.? biden ne istedi ise tayyip vermiştir. TV de esip gürlüyor, o gürleme koyunlarına yönelik yersen gürlemesi. Hep yapar.
    @NeAcaipDunya

6. Sinir bozulmayacak gibi degil evrimini tamamlamamis arap seviciler yuzunden ulke mahvoldu.Duzelmez artik yazik oldu genclere, cocuklarimiza.Uzulmekten baska bir sey yapamiyoruz.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Serap Yazıyı Oku
    Sinir bozulmayacak gibi degil evrimini tamamlamamis arap seviciler yuzunden ulke mahvoldu.Duzelmez artik yazik oldu genclere, cocuklarimiza.Uzulmekten baska bir sey yapamiyoruz.
    Maalesef bizim milletde o yöne doğru evriliyor. Biliyorum içimizde o türdende çok vardı ama toplama göre azınlıktaydı. Şimdi işler terse dönmeye başladı. Suriyelilerle bu iş hızlandı.

Tek çözümü var, ülkenin her yerindeki gelir dağılımını düzelteceksiniz. Birileri devletten beslenip semiriyorken, geri kalan ÇALIŞTIĞI HALDE çocuğunu bile okutamayacak parayı bulamıyor. Tabi okutmak yetmiyor herkese iyi eğitim vermek gerekiyor. Şimdi okumuş birileri diyecekki.? SSCB tüm rusları okutduda ne oldu.? Şu anki hallerine bak.

Onu bende çok düşündüm. Herkes EŞİT VE İYİ eğitilmişken SSCB ye mafya nasıl hakim oldu ve ülke nasıl çöktü dağıldı.? Nasıl o kadar geri kaldı.?

Bu konuda konuşmak için yarın sahilde Rus güzelleri bulmaya çalışacağım. Bugünki suriyelilerden kızlara yaklaşma konusunda epey taktik kaptım. Netçede olay hayvani. Gördüğüm kadarı ilede dil gerekmiyor, iyi yüzmek yetiyor.

(Olayı buraya bağlamam iyi olmadı. Espri yapayım dedimde, erkeklere uygun espri oldu.)

.
    Son düzenleme : alicemal; 10-06-2021 saat: 22:35.
    @NeAcaipDunya

8.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Piyasa için son yazdıklarımdan sonra, neden oturup seyrediyorum ki diyerek dolarda short girdim. 8.56 - 48- 33 gibi seviyeler belirledim, bu seviyeleri takiben kademeli olarak çıkmayı düşünüyorum. Sonrasında 8.70 lerden verdiğim longlarımı geri almama müsade etsin yeter. Altında da ons 1886 aşağısından longlarıma ek yaptım. 1913-15 görse bereket versin diyip büyük kısmını satarım. Bist umut vaad etse de birçok hisse patates, hisse seçimi zor geldi. Long yönde de düzgün kar etmeyi beceremiyorum, becersem de 2 lokma yiyeceğimizi burnumuzdan getirmeden vermiyorlar. Evdeki hesap çarşıya ne kadar uyacak göreceğiz artık.
    Dolardaki shortların çoğunu kapanışta verdim. Fazla strese girmeyeyim dedim, 8.30 larda satılacak parti kaldı. Hafif yukarı yapsa yeniden short arttırılır mı, şu an kestiremiyorum. Düşüş, long için marj açtığından, long için ışık gördüğümde fırsat verecektir.
    Altın gösterip geri kaçtı, getirdiği karı beğenmeyince verdiğini geri aldı, ancak bugün adım adım longlara kazandıracaktır diye beklentideyim.
    Bist resmen uyuzlanıyor. Bugün özellikle de kapanışta sağlam yukarı gelmesi gerekirdi ama gelemedi. Demek ki hisselere girecek bir para yok henüz. Ne longa gelir ne de shorta
    En azından 14 Haziran veya FED nedeniyle hareket bekleyenler adrenalin üretirken, göbeğimi kaşıyarak seyredeceğim

Sayfa 602/852 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •