Sayfa 604/852 İlkİlk ... 104504554594602603604605606614654704 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,825 - 4,832 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2017
    İkamet
    güneşin doğduğu yer
    Gönderi
    984
    Sen burdaki Ömer hikayesine inandın mı şimdi? Masal anlatmışlar sana haberin yok.
     Alıntı Originally Posted by akresta Yazıyı Oku
    Muhabbet içindir:

Alicemal seni niye seçelim? Sen niye bizi kurtarasın? Sen kendini neden yorasin ? Biz Neden fani bir bireyin sıhhatine, mantığına, iradesine bağımlı olalım?

Unutma memnun olmadığın şu anki yönetim de (ve bundan öncekiler ile sonra gelecekler ) temiz söylemle, halkı kurtarmak için geldiler. Hz ömerin adaleti, toprakların ve kalkınmanın bereketi diyerek geldiler.

Asla unutmuyorum şu hikâyeyi anlatıyorlardı :

Hazreti Ömer'in oğlu Abdullah babasını ölümünden tam bir sene sonra rüyasında benzi sararmış olarak görüp:

— Babacığım senin benzin kırmızı idi. Ne oldu da bu kadar sarardın? diye sordu.

Hazreti Ömer:

— Oğlum bir seneden beri Allah'a hesap veriyordum, daha yeni çıktım. Benzim ondan sararmıştır, diye cevap verdi. Abdullah ibni Ömer (r.a.) tekrar sordu:

— Babacığım hesap nasıl geçti?

— Oğlum hesapların biri bitip biri başladı. Eğer kefenimin içine koydurduğum mektup yanımda olmasaydı, işim çok zor olacaktı. o mektubun bana çok faydası oldu. Hele sadaka develerden Şirinin yuları iyice eskimişti de birkaç yerinden bağladıktan sonra kullanılamaz olunca atmıştık. Onun hesabını verirken Hak Teâlâ: «O yuları atıp Müslümanların malını zayettin,» deyince cevap verecek bir şey bulamadım.

....

Ama şimdi durum malum. Kelimeler kifayetsiz... Üzülmüyorum artık. Aptallığımıza yanalım.

Değışiyor insan. Elde imkânlar yokken adil, dürüst, mütevazi olmak kolay. Başka ne gelir ki elden? Ama yetkileri ele geçirince insan... değişiyor.

Bize ilkeleri degişmeyen bir şey lazım. Herkesi bağlayan. Herkese sorumluluk yükleyen...

(Kamuda Kimseye yetki metki yok. Sadece sorumluluk olmalı zaten! )

Coğrafyamız cüzzamlı.. Doğu milletlerinde,. İslam ülkelerinde yönetimsel sorunlar, terör, kutsallar uğruna ölümler bitmez. Vatan hep teklikededir, bayrak yere hiç inmeyecektir, iç ve dış düşmanlar daimi teyakuzdadır...Silahlanma şarttır. Ýoneticiler bunlarla uğraşmakta olduklarını hep söyler ve sıra halka, çiftçiye, yoksula, eğitime asla gelmez.

Niye gelsin ki... eğitimli insanla uğraşmak zordur. Kolay yönetemezsin. Insanları tam doyurup şımartmanın ve etraflarını temaşaya sebep olmanın manası ne?

Kafalarını işten kaldıramasınlar ki göremesinler. Kafalar aydınlanmasın ki her şeyi bilemesinler..

Bu toplumda insan kendini birey olarak gerçekleştiremez. Öyle bir şeye izin verilmez.

Sartre'in toplum sözleşmesini okuyunuz. 1762 de yazılmış, insanların o zamanlardan gelişmiş bir yonetim ve adalet arayışını, ufkunu görünüz. Ve ne kadar geri olduğumuzu....

BÜTÜN KURTARICILARA HAYIR! demedikçe daha çoook ebemizi kurtaran gelir!

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku
    Ali bey bizler oylarımız verdik. fakat senin farklı mecralara açılman lazım. burda sesini duyarabildiğin kişi sayısı sınırlı. Bi tv kanalına falan çıksan açık ara alırsın da. çıkarırlar mı? :D:D

saygılar.
    KNUCK, TV ye gerek kalmayacak. Muhtarlıktan başlayacağım için yaptıklarımla yükseleceğim ve dünyanın başınada sen geç diyecekler, o derece. (altta-yada üstte, akresta 'nın yazdıklarını okuyunca, cümle kuramamaya başladım. bazı yazdıklarımı sildim. )

Zaten TV ye çıksam 11 oyda gider, kimse oy vermez. Çok düşünen bir adamım, ezbere konuşamıyorum, tek kelime edemeden program biter. Zaten bir kaç kelime etsem onlardanda herkes huylanır çünki o kadar çok ihtimali aynı anda düşünüyorumki, hiç bir konuda tayyip gibi kesin konuşamıyorum. Karşıma tayyip, cüppeli, fetullah gibi birini çıkarsalar, 3 dakkada nakavt ederler beni.

Konuşarak değil ancak yapabildiklerimi göstererek yükselebilirim. İş hayatımda hep böyle geçti. İlk işime ben müracaat ettim, sonraki tüm işler bana teklif olarak geldi ve her seferinde maaşımı katladılar. Maaşıda ben belirlemedim, onlar katladılar. Bir seferinde yeni transfer olduğum şirkette ilk maaşımı görünce şaşırmıştım, çüşşş demiştim. Mesleğimde bu ülkede gelinebilecek en yüksek yerlerden birine kadar geldim. Tek kelime konuşmadan, yapabildiklerimle geldim.

Önce muhtarlık. Şimdi akresta ya cevap vermem lazım, işim var demektir. akresta külyutmaz çıktı. Bakalım ne yazacağım.?
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

3.  Alıntı Originally Posted by körhacı Yazıyı Oku
    Sen burdaki Ömer hikayesine inandın mı şimdi? Masal anlatmışlar sana haberin yok.
    Bunca yazıdan buna takiĺdıysan izah edeyim. Sorun bana masal ya da hıkaye fabl roman anlatmaları değil. Ana düşünce şu: insanlar yetki oncesi dediklerini unutur. Böyle inanan birileri ve böyle anlatımlar yapan birileri anlattığı ile çelişir.

Herkesin farklı bir masalı vardır. Kişileri aşmalıyız.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Evet, düşün taşın akresta ya bişey yazamadım.

Güce sahip olan insan değişiyor. Aynı örnekleri bende vermiştim, "tayyip'de iyi şeyler söyledi ama başa geçince güç onu değiştirdi." benzeri şeyler yazmıştım.

Hali ile benide değiştirecek. Kısa sürede diktatör olup herkesi öttüreceğim. Düşüncesi bile güzel yaw.

akresta'nın oyunu alamadık, diğer 11 oy sahibide bu yazıyı görmezse, 11 oyla devam ediyorum demektir. Yazıyı görürlerse, diğer süper ötesi siyasetçilerle yollarına devam edecekler demektir. Kötü olduğum tek yazıyla şak diye anlaşıldı.

Buna çok rastlıyorum. her yıl en az üç beş kere.

Yeni tanıyan biri geçmiş tecrübelerine göre beni kalıba sokuyor. Tahammül edip bir müddet yanımda kalırsa bakıyor ki kendi geçmiş tecrübeleri ile uzaktan yakından alakam yok.

---

Her neyse, biden - tayyip görüşmesi iyi sonuçlanmadı.

biden'a bakarsan çok iyi geçmiş, tayyip den her istediğini almış gibi. Tabi görüntü öyle gerçeği bilemeyiz, sonraki laflarına bakarsanda beklediği gibi geçmiş ama ilerleme olmamış. Yinede misketleri yütmüş çocuk gibi keyfiliydi.

tayyip'in ruh haline bakıncada biden tayyib'in kanını emmiş gibi. Son derece moralsiz çökmüş haldeydi. Konuşmasıda "ben ona bişey vermedimki" havasındaydı. Bu hava yenilmiş 14 yaşındaki çocuk havası.

İstediklerinide alamamış gibi, sadece vermiş.

tayyibin ruh halini piyasa kötü algıladı. piyasanın kötü algılamasında siyonist kanalında büyük rolu vardı. gece marabası s-400 leri ön plana çıkardı. tamamen abd ağzı ile program yaptı.

viop pek oynamadı ama USD 10 kuruş kadar çıktı.

S&P nin son saatde kobra gibi yemyeşil dikilmesi bir nebze için olsun yarın için ümit verdi.

Yarın ne olacak pek bir fikrim yok. Ancak longları bozmadım duruyor.
    @NeAcaipDunya

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Evet, düşün taşın akresta ya bişey yazamadım.

Güce sahip olan insan değişiyor. Aynı örnekleri bende vermiştim, "tayyip'de iyi şeyler söyledi ama başa geçince güç onu değiştirdi." benzeri şeyler yazmıştım.

Hali ile benide değiştirecek. Kısa sürede diktatör olup herkesi öttüreceğim. Düşüncesi bile güzel yaw.

akresta'nın oyunu alamadık, diğer 11 oy sahibide bu yazıyı görmezse, 11 oyla devam ediyorum demektir. Yazıyı görürlerse, diğer süper ötesi siyasetçilerle yollarına devam edecekler demektir. Kötü olduğum tek yazıyla şak diye anlaşıldı.

Buna çok rastlıyorum. her yıl en az üç beş kere.

Yeni tanıyan biri geçmiş tecrübelerine göre beni kalıba sokuyor. Tahammül edip bir müddet yanımda kalırsa bakıyor ki kendi geçmiş tecrübeleri ile uzaktan yakından alakam yok.

---

Her neyse,
    Ben farklıyım. Bu, doğru/yanlış her bireyde olan bir duygu. Sizin iş tecrübenizde (önceki mesaj) aktardığınız durum aslında sizin yine iş alanında farklıliğınızı ortaya koyar. Çünkü farklılık kişinin söyleminden bağimsızdır. Varoluşla gelir. Nadirdir.

Ama bu durum siyasi alanda nadir olduğunuz anlamına gelmez. (Olsanız gelemezsiniz, getirmezler, gelseniz öyle kalamazsinız)

Bir başka süperötesi siyasetçinin günahının size artı değeri mantıken yoktur. İyi olmak da orijinal ve dış unsurlardan bağimsız olmalıdır.

Bununla beraber tek mesajla şaak kötü durumu yok Maksat muhabbet yeşillik. siz iyisiniz. En azından benden özelsiniz. Benim tek bir oyum bile yok. Sizin 11 varmış. Ama bu artacak demek değildir. Bilmez misiniz ki

Cevahir kadrini cevherfuruşân olmayan bilmez...

Paylaşımcısınız. Güzel bir başlık... okuyoruz. Sag olasın(Hos ucu silivriye varacak mesajlarınız ürkütmüyor değil)

Ve ama fakat sizden bagımsız reca ediyorum bu kişiye bağımlı sistem peşinde koşmak artık olmasın. Sadece sistem olsun! Kim gelirse uymak zorunda olacak. Ama o da doğu toplumunda çok zor. Birey yok. Birey olmasin eğitimi var. İstendik biçimde eğilen bireyler var. Buna eğitim deniyor.

Peki ne olacak? Herkes gibi olmanın konforunu yaşayacağız.

Domatisler oldu mu? Benimkiler çiçekte...
    Son düzenleme : akresta; 15-06-2021 saat: 08:21.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    akreste bu sefer açığa düşmüş cevap verebilirim.

Beni okumamış ama fikir sahibi olmuş yani kalıba sokmuş. Okusaydı kurduğum sistemin kişiye bağlı olmanın tam tersi olduğunu görürdü. Krallığı tam olarak yıkan bir sistem.

Okumadan fikir sahibi olanlara bu topikten 2 örnek vereyim.

rePulse ilk bi kaç yazımla beni tayyipçi sandı. "ne olduğunu anladık" benzeri yazdı. Sonra kendine çok güldü.

erol14 diye biri vardı, milleti dolar almaya teşvik ediyorum diye beni devlete şikayet etti. Halbuki okumuş olsaydı dolar -doviz alanları bu ülkeye zarar vermekle AĞIR suçlamış ve bunu aylarca defalarca yazmıştım. doviz alacağınıza aynı getiriyi-götürüyü sağlayan gram altın alın demiştim.

neyse yaw, kendimi anlatacak duruma düşmüşsem boşa zaman kaybediyorum demektir. Benim yazılarımla kişiye değil kalabalıklara hitap etmem gerekir. Her okumayana cevap vermek siyasetçinin işi, ben efsaneyim siyasetçi değil, kralım yaw, pardon keçiyim, süpermen'de olabilir. (tüh açık verdim yine)
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bakalım bugün ne olacak. Bir kaç haftadır belkide daha uzun süredir pek konsantre olamıyorum. Sanırım sürekli gelişen siyasi problemler hevesimi kırdı. "ne olursa olsun" moduna girmiş olabilirim.

Büyükler malda ise ki geçtiğimiz haftaların görüntüsü o yöndeydi, bugün biraz düşer sonra toparlarız. Çünki dün gece kötü yada iyi yönde değişen bir şey olmadı. Aynı rezil durumda devam edeceğiz.

Büyükler malda değilse, bankaları da yabancılar satar çıkmaya devam ederlerse.? Geçen hafta yine azda olsa çıkmışlar. Bilemiyorum kafa yerinde değil.

Biraz hisse long ile devam. Ne olacaksa olsun.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bankaları saymazsak bugün biraz kararsız geçmişe benziyor. Sahilde araştırmalarım devam ettiğinden, öğle sonrası ekrana pek bakamadım. Biliyorsunuz önemli bir konuyu görüşmek üzere Rus heyetini sahilde aramaya başlamıştım. Putin izin vermemiş olmalıki bugüne kadar kimseye rast gelmedim. Zaten hangi konuyu görüşecektik onuda unuttum.

Sabah özel bankalar kararsızdı, düşmeye istekli değil gibiydi. halkbankın özel durumu sebebi ile epey eksideydi ve xbankı aşağı çekmişti. özel bankalar ekside bekleyip duruyordu, garan ilginç şekilde ortada duruyordu. Yerli endeksler ise ekside ve satmaya hazır bekliyordu.

O görüntüden çıkardığım sonuç, dünki biden-tayyip toplantısının bizim açımızdan kötü geçmiş gibi görünmesi, yerliyi "yabancı satar" diye ürküttü. O sebeple yabancının satmaya başlamasını ekside beklediler. yabancı satmadı. Ama yerli korkudan çıkamadı.

Sonra devreye halkbank girmiş anlaşılan ve bankacılık endeksini yeşile döndürmüş. Elimde xbank vadeli longlar olduğundan bende günü zararsız kapamışım. xu030 longların zararını xbank longlar dengelemiş. İkisindende azar azar var. Zaten almadan önce miydi aldıktan hemen sonramıydı yazmıştım. Önce veya hemen sonra yazabiliyorum. Zaten dipten alamadığım, tepedende satamadığım için yazdıklarımda kimse yalan aramıyordur herhalde. Bir tek eksiltme ve artırmaları çoğunlukla yazmamaya özen gösteriyorum çünki artırma eksiltme işlemlerim çoğunlukla zararlı bitiyor.

Netçede bugün yerli korktuğu ile kaldı.

Doğrusu güçlü ihtimallerden biri, yabancılar kötü geçti gibi görünen abd toplantısı ile satar ve endeks daha aşağıda bir yerde dengelenir şeklindeydi.

Ancak biden-tayyip görüşmesinin bizim açımızdan kötü geçtiğine dair tek belirti, tayyipin toplantı sonrası ruh hali. Hoş bugün neredeyse hiç haber okumadım, biden toplantısı sonuçlarını yazmış olabilirler.

Şöyled eolmuş olabilir. biden her istediğini almıştır. Zaten toplantı sonrası adam kazanmış güreşçi havasındaydı. Her istediğini aldıysa BIST deki yabancıların satması için sebep yok. yabancı tayyipin ruh halini takmazki.?

Her neyse, şu yazdıklarımın hepsi soyut, gerçekle alakası olmayabilir.

Günden çıkardığım sonuç Bugün durum belli olmadı, yarın belli olur umarım ve yön yukarı olur.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 604/852 İlkİlk ... 104504554594602603604605606614654704 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •