Sayfa 607/852 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,849 - 4,856 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugünde satış olmuş. Satan bu kez yerlilermiş, yabancılar pek satmamış.

Dün yabancı büyük satmış yerli az satmıştı, bugün tersi olmuş.

Yabancı dünki hadep'e saldırı sebebi ile satmış olmalı çünki bugün pek satmamış. Yerli 2 gündür satıyor sebebi abd deki gelişmeler olmalı. yanlız gelişmiş borsalara bakıyorum bizim yarımız kadar düşmüşler. Bizi içine soktukları gelişmekte olanlara bakıyorum, yine 2 gündür böyle satış yiyen yok. Dün bazıları yeşil bazıları az kırmızıydı, bugünde benzer.

Peki bize ne oluyor. Tabi biz hasta adam olduğumuz için, doviz bakiyesi eksi olduğu halde tayyip ve arkadaşları hala durmadan dovizle borçlandığı için daha düşmekte haklı olabiliriz. fakat bu kadarı fazla çünki zaten pandemiden önce üepey aşağıdaydık, pandemiden sonra toparlanıyoruz derken ağbal kararı ile yine aşağı indik. Yani zaten suni olarak aşağıdayken, yine en fazla biz satılıyoruz.

Sadece doviz kıtlığı ile açıklayamazsın çünki bizim şirketler 50 yıldır doviz sorunu ile boğuşuyor, büyük şirketler bo konuda önlem almasını öğrendi. Bu sebeple BIST şirketlerinden batacak olan yoktur.

O zaman tek sebep doviz kıtlığı ve ekonomi koşulları değil.

siyonist kanalların her düştüğümüzde üzerine körükle gitmeleride var. Bugün bi ara siyonist kanala bakıyordum, kanalın kadını çağırdığı iş adamına baskı yapıyor. "ne kadar fiyat artıracaksınız.?" Adam kekeliyor, "maliyetler arttı" filan demiş, siyonist kanalın kadını ne kadar zam yapacağı konusunda emir kipi ile soru soruyor. Adamda dayanamadı tabi zam yapacağız dedi. Öteki siyonist kanalın kadını sabah akşam 2013 gibi olurmuyuz diye soruyordu. 2013 de %30 düşmüşüz. Bu soruyu sorması %30 düşeceğiz korkusunu salması demek. halbuki şartlar aynı değil.

vs. vs. Demek istediğim zaten kötü olan koşullara, siyonist ekonomi kanallarıda abartılı eklemeler yapıyorlar. Kötü yönleri sürekli ön planda haberleştirip, iyi yönleri şöyle bir söyleyip geçmekle yetiniyorlar.

"Kötü niyetliler" diyeceğim ama elimde azda kalmış olsa long pozisyonum sebebi ile yanlış algılıyorda olabilirim diyerek aşırı iyi niyetli olmaya çalışıyorum.

Bunların rakibide yok. ekoTürkle bluumberg batıya hizmet ediyorlar. amerikanın sesi gibiler. gibiler kısmı fazla resmen amerikanın sesiler. Yanlız ekotürk de çıkan bir kaç yorumcu var, onlar içimizden biri gibi. Ama o bir kaç kişi, kanalın %90 kötü yayınını yumuşatamıyor. birde a haber diye bir kanal var. Aklımda kaldığı kadarı ile dinCİ lerin kanalı diye biliyorum, onu hiç seyretmedim. dinCİ kanallara tahammül edemiyorum. Şöyle tarafsız düzgün bir ekonomi kanalı çıksa onu seyredeceğim ama yok. tarafsız derken Türk halkının yanında ama yalan söylemeden, dürüst ve temiz olarak. çıkar grupları ile aynı yatağa girmeden. gerçekten Türk halkı yararına habercilik yapacak biri.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yine dağıttım. Sonuca gelirsem.
    yerliler 2 gündür satıyor. Duracaklarına dair işaret yok. Bilerek veya bilmeyerek siyonist kanallar satanları teşvik ediyor. Dün abd yeşilken sattılar, bugün abd kırmızı yine sattılar.

Yabancılar dün hadep'e yapılan saldırı sebebi ile satmış, bugün sattılar diyemeyiz. akbnk ve garan yataydaymış. Garan kapanışa doğru çok az satış yemiş. işc ve ykbnk biraz satış yemiş.

S&P bugün eksi açmış ve yataya bağlamış.

CDS bugün yükselmemiş, USD bugün yerinde saymış. Rusya 22 haziranda TR ye uçuşları başlatıyor, yanlış hatırlamıyorsam Avrupada da TR ye turizm önündeki engeller kalktı. Dünyada ve TR de enflasyonu artıran EMTİA yani sanayinin tarımın hammadde girdi fiyatları yükselişini durdurdu, bir miktarda düştü.
    Navlun fiyatları yüksek, TR de doviz yüksek.

Bu günlerde ne kadar düşeriz emin değilim ama dönüşe geçildiğinde ilk etapta çıkış bayağı dik olacak. Satışı ekonomik verilerin doviz seviyesi hariç hiçbiri desteklemiyor. Önümüzdeki hafta TCMB verilerine baktığımızdada bu hafta yabancının çıkmadığını göreceksiniz.

Ya aşırı korku var yada birileri bir oyun çeviriyor yine.

Bu gece abd borsaları işi abartmazsa, pazartesi yeşil açarız diyemiyorum çünki yerli 2 gündür pek anlam veremediğim şekilde satıyor. yabancı satmadığı halde.

Son durum: Az miktar hisse long.
    @NeAcaipDunya

3. Bir şey kaybettiyseniz o şey sizde var olduğu içindir. Sızde var olan her şey zamani gelince geri vereceğiniz şeylerdir. Geri verdiklerinizden aşırı mahzun olmayinız. Bu böyledir.

4. Ali Cemal hocam butun yorumlarinizi severek okuyorum,elinize saglik.

Alıntı Originally Posted by Semih66 Yazıyı Oku
    Ali Cemal hocam butun yorumlarinizi severek okuyorum,elinize saglik.
    "Kuru kuru kurbanın olam" yok.

oy lazım alicemal başkana.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by akresta Yazıyı Oku
    Bir şey kaybettiyseniz o şey sizde var olduğu içindir. Sızde var olan her şey zamani gelince geri vereceğiniz şeylerdir. Geri verdiklerinizden aşırı mahzun olmayinız. Bu böyledir.
    Sağol akresta. topikte olgun tecrübeli insanları görmek güzel. ayhan arazi oldu yanlız. Hoş ayhan dolar yüzünden epey kavga ediyor ne kadar olgun diyebiliriz oda ayrı konu.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Semih66 Yazıyı Oku
    Ali Cemal hocam butun yorumlarinizi severek okuyorum,elinize saglik.
    Borsa harici yorumlar süperde, şu BIST de bir türlü nefes alamadım yaw. İyi bir büyücü biliyormusunuz.? Benim için değil, şu tayyibi en az 3 ay düğümlese. Adam 3 ay ne konuşabilsin ne el kol hareketi yapabilsin. 3 ayda belimi doğrulturum gibime geliyor.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by alyel Yazıyı Oku
    "Kuru kuru kurbanın olam" yok.

oy lazım alicemal başkana.
    Sağolun varolun. İnsanlar kendi başlarına "nasıl faydalı olurum" konusunu düşünemiyorlar. Birinin yol gösterici olması gerekir. Muhtar olduğumda sizi "yol gösterme başkanı" yapmak isterim. Yolu bulamayana dalarsınız.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 607/852 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •