Sayfa 608/852 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658708 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,857 - 4,864 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST konusunda bir şey yazmak içimden gelmiyor.

Somut veriler hem TR de hem dünyada yukarıyı gösteriyor ancak TR için pek çok tehlikede var. Bu tehlikelerin hepside tayyipin saçma sapan kararlarına dayanıyor. Adam ne teslim olmayı becerebiliyor, ne karşı durmayı. Teslim olmuşken arada yumruk çıkarıyor. karşı geliyorken bakmışsın rakibe tayland masajı yapıyor. ne idüğü belirsiz tamamen güvenilmez bir yönetim tarzı.

S&P çok ve sürekli yükselmiş balon olmuş. Oraya yatırım yapanlar dağları denizleri kazanmış. S&P de tapering yada FED faiz artırıyor sebebi ile bir realizasyonun gelmesi doğal. Olmasıda gerekir çünki fiyatlamalar dünya ile kıyaslayınca anormalleşti. Onlar için düzeltme gerekli. Oradaki oyuncular bu düzeltme ile en fazla kazançlarından %10 kaybederler sonra yine kazanmaya devam ederler.

Biz ise abd de tapering ve FED faiz düşüşü olayları sebebi ile satış yiyeceğiz. Onlar kazandı derdini biz çekeceğiz.
    Sebep.?
    Öyle şartlandırılmışız.

İçimizdeki 100 yıllık siyonist medya halkı böyle şartlandırmış. Bu şartlandırmayı kıracak BIST yönetimide yok. Zaten 100 yılda devlet kurumlarındaki kilit mevkiler bunların kontrolunde.

Bunların kontrolunde deyince aklıma bizim diyanet işleri başganı geldi.

Yaklaşık 2 yıldır ben bu adamın hakiki saf ibrani-yahudi olduğunu savunuyorum.

Neye dayanarak.?

Tamamen tipine bakarak. Saf ibrani tipi var. Ülkeyi bölen davranışlarıda ibrani olma ihtimalini artırıyor. İbraniler kendilerini üstün gördüğünden, 3bin yıldır diğer ilkel gördükleri soylarla karışmamak için kendi içlerinde evlilik yapmışlar. O sebeple tipleri bozulmamış. Tipi bozulmamış böyle bir grup var. Geri kalan ibraniler ise melezleşmişler. Birde Hazar yahudileri var. Onlarda zaten hiç ibrani tipi yok çünki Asya kökenliler. ibraniler orta doğu kökenli. ibrani soyundan gelipte melezleşmemiş olanları hemen tanıyorum. Melez olanlarla Hazar yahudilerini doğal olarak tanıyamıyorum. Onlarda ibrani soyu ile ortak çalışıyorlarmış. Bu Hazar yahudileri hakkındaki bilgim çok az.

Geçen gün 1400-1600 yılları arasındaki ispanyayı araştırdım okudum. Hep aklımdaydı fırsat bulamamıştım. Neden o dönemi araştırmak istedim.? Çünki amerika kıtası keşfi İspanya dan başlıyor. Amerika ve afrika yerlileri katledilip köleleştiriliyor. Afrika köle işgücü avrupadan amerikaya göç etmiş avrupalıların emrine giriyor ve amerika kıtası altınları avrupaya akmaya başlıyor. Avrupanın yükselme dönemi amerika kıtası katliamı ve altınlarının avrupaya taşınması ile başlıyor.

Amerika katliamını ve afrikalıları topluca köleleştirme işlemini kim başlatmış diye araştırma yapma ihtiyacı hissettim. Kim, hangi SOY bu kadar vahşi olabilir.?

İşte bunu öğrenebilmek için İspanyanın o dönemini bilmek gerekiyordu. Herşey oradan başlıyor. Biraz araştırdım. Epey ip ucu buldum. Şüphelerimde haklı olduğumu gördüm. Ama daha çok delile ve okumaya ihtiyacım var. Hoş okuduğum bilgi tamamen ispanyol arşivleri belgelerine dayanıyordu. yani gerçek bilgiydi. Tek şüphe şuki, bende bir yazı yazıp, ispanyol devlet arşivi diye sahte indeks numaraları verebilirim. Doğrulamak için başka yerlerde yazanlarla uyumunu kontrol etmem gerekir. Tamamen uyumlular ancak yinede daha çok okumalıyım.

1400 - 1600 İspanyasının başka bir önemide var. Bizde şu anda köklü büyük şirketlerin sahibi olan yahudiler, o dönem İspanyadan Türkiye'ye(Osmanlı-Ataman imparatorluğu) gönderiliyorlar. Devlete yerleşip, Türk isimleri alıyorlar ve Türk gibi yaşayarak, kendilerini Müslümanmış gibi göstererek devletin tüm kurumlarına yerleşip yükseliyorlar. Bunlar İspanya'dan geldikten 100 yıl sonrada Ataman imparatorluğu(osmanlı imparatorluğu) sapıtıyor, duraklama ve çöküş devrine geçiyor. Devlet yönetiminde Türk soyu kalmıyor, tamamen siliniyor, hatta Türk düşmanı oluyorlar.

Bi dakka yaw, BIST e girmiştim İspanyadan çıktım.

BIST e lanet olsun, İspanya konusu daha heyecanlı.
    Ha diyanet işleri başkanı konusunda %100 haklı olduğumu düşünüyorum. ibrani soyu ispanyadada 1400 lü yıllarda, devleti ele geçirebilmek için sahte İspanyol takliti yapmışlar. İspanyol isimleri almışlar ve oradaki katolik din kurumlarında bile baş din adamı konumlarına gelmişler. Adam ibrani, hakiki musevi ve yahudi dinine bağlı ama ülkeyi ele geçirebilmek için hristiyan katolik din adamı rolüne bürünüyorlar.

Bizim diyanet işleri başkanının tipine bak. Hakiki su katılmamış ibrani tipi. Yaptıklarına bak, elinde kılçla ülkeyi bölecek şeyler söylüyor, halkı birbirine düşman etmenin temellerini atmaya çalışıyor. Aynen 1400 lü yıllardaki ispanya gibi. Oradaki kripto ibrani-yahudi kişilerde katolik din adamı kılığında diğer dinlere karşı en büyük kışkırtıcılığı yapmışlar.

Yaw BIST diyecektim.

O konuda işler karışık. temel veriler yukarı diyor ama abd sebebi ile satmaya hevesli bir sürü büyük oyuncu var. İşin mantığı olmadığından nereye kadar iner, inermi inmezmi bilemiyorum. 200 günlük hareketli ortalama 1370 lerden geçiyor. Orada FON ların alışa geçeceği kesin. Ancak BISTi yönlendirenlerin işi bitmemişse dahada aşağı sürebilirler. Tamamen kendi çıkarlarına göre yön tayin ediyorlar. Buda doğal. Hırsızın işi hırsızlık yapmak. Karşısında devlet kurumu yoksa. Pardon AHLÂKLI DEVLET KURUMU, o zaman hırsız başarı sağlıyor. BIST yönetimide maalesef silkelemeci büyüklerin yanında.

Sonuçta, tahmin yapamıyorum. şansa ilerliyorum.
    batı yükselirken sürekli bizi silkelediler ve korkak hale getirdiler. Şimdi batı tapering ve FED faizleri dolayısı ile realizasyona girecek. Onu sebep gösterip bizde silkelene silkelene mahfolmuş KY yi bir daha silkeleyecekler.

abd balon yapmış. Grafiğine bakın neredeyse 1 yıldrı dümdüz yükselmiş. Onlara realizasyon şart. raylar yerine oturur. tapering ve FED faizini sebep gösterip realizasyona girmeleri onlar açısından iyi. Hiç silkelemeden 1 yıl boyunca yükselmişler.
    Tek bir ciddi iniş var, oda virus 2. dalgaya denk geliyor yani sebepli temel bir iniş, silkeleme değil. Biz ise geçen Mart dan beri 6 kez sebepsiz silkelenmişiz. Normal sebepli temel satışları hariç 6 tane silkeleme. Biz almaya korkar hale gelmiş, durmadan sat al bu yükselişten kazanamamışız. Ama abd satacak diye bizdede şimdi satıyorlar.

Bu kadar rezillik olmaz yaw.

Şimdi benim gibi yazanlara "komplocu" diyen ezberci yönlendirilmiş tipler var. TV den yada internetten ezberliyorlar. İbrani, siyonist dersen hemen komplocu diyorlar. Hayatında hiç okumamış bilgi sahibi olmamış, hayatı yemek yemek ve uçkur peşinde koşmakla geçmiş. Karşına geçince "komplocu" diyecek cahil cesaretine sahip. Maalesef bu sürüde hayatın gerçeği.

Gidip kum torbama dalayım.
    Son düzenleme : alicemal; 20-06-2021 saat: 10:03.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Selam, bol şanslar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by abigailcat Yazıyı Oku
    Selam, bol şanslar.
    Sağol abigail, sanada sınavlarda bol şans dilerim.
    @NeAcaipDunya

4. SBK 'nın Avusturya'da gözaltına alınması yarın bizi nasıl etkiler acaba? Arkadaş,bir sakin hafta geçiremiyoruz........

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by adanalı Yazıyı Oku
    SBK 'nın Avusturya'da gözaltına alınması yarın bizi nasıl etkiler acaba? Arkadaş,bir sakin hafta geçiremiyoruz........
    SBK denen sinek BISTi etkilemez.

Ayılar senin kilerindeki erzakı yiyorken, sineklerin ekmek kırıntılarını yemesini dert etmezsin.

abd vadeliler bizi yarın etkiler.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    SBK denen sinek BISTi etkilemez.

Ayılar senin kilerindeki erzakı yiyorken, sineklerin ekmek kırıntılarını yemesini dert etmezsin.

abd vadeliler bizi yarın etkiler.
    Gerçi ben her canlıyı severim, korktuğum bir-iki tür dışında. En çok da iki ayaklı, adına insan denilen türden korkarım.
    "Küçük de olsa mide bulandırır" diyorlar ya ekmek kırıntısını yiyenlere, ya şakır şakır like bülbül olursa, koruma/kollama altında?
    Sallanmaz mıyız?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by alyel Yazıyı Oku
    Gerçi ben her canlıyı severim, korktuğum bir-iki tür dışında. En çok da iki ayaklı, adına insan denilen türden korkarım.
    "Küçük de olsa mide bulandırır" diyorlar ya ekmek kırıntısını yiyenlere, ya şakır şakır like bülbül olursa, koruma/kollama altında?
    Sallanmaz mıyız?
    Valla darbe gecesi teyp bantları ile en tepelerin her türlü rezilliğinin ispatı çıktı bişey olmadı. Milyarlarca dolarlık altın kaçıran ve devlet bakanları ile işbirliği yapan zarrab yakalandı bişey olmadı. zarrab'ın ortağı beğenmeyip aşağıladığımız İran da yakalandı İdama mahkum edildi, yurt dışına kaçırdığı paralar ve konuşması karşılığı idamı iptal edildi(öyle hatırlıyorum)
    Hollanda basınına göre binali yıldırımın orada 26 milyar doları varmış yaprak kıpırdamadı. Müzeler talan edilmiş değerli eserlerin büyük kısmının sahte olduğu anlaşıldı, müze yöneticilerinden tek kişi sorguya alınmadı.

Bunun gibi 50 madde yazarsınız daha ihalelere, belediyelere girmedim.

Bülbül olmasına gerek yok, zaten herşey açık ve aleni yapılıyor. Yapanlar zaten TV lerden itiraf ediyor. "parsel parsel verdik" diyor, "ne istedilerse verdik" diyor.

SBK'nın ciddiye alındığı bir devlet olsaydık, bugüne kadar herkesin bildiği olaylardan 1000 siyasinin ipe gitmesi gerekirdi. O siyasiler hala saygın insanlar olarak hürmet görüyorlarsa, SBK sebebi ilede bu ülkede bişey olmaz.Siyazsetçinin ayağına basarsa SBK ya bişey olur, siyasiye devlet parazitlerine yine bişey olmaz.
    @NeAcaipDunya

İki dilim ekmek bi de miniminnacık da olsa UMUT olmadan yaşanmıyor, makarnaya ihtiyaç yok.
    Bugün de ekmek vardı sofrada, UMUT henüz terketmedi.
    Yaşıyoruz.
    Ha, bi de yeni mahallede mendil kadar toprak hayali, sarımsak için

Sayfa 608/852 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658708 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •