Sayfa 614/852 İlkİlk ... 114514564604612613614615616624664714 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,905 - 4,912 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    viop xxx tarafına baktım, bugünki satışla ilgili muhtemel 3 sebep buldum.

1. 6. sense yazmış "Cuma günleri bazen satış oluyor" diye. hatırlarsanız ağbal hafta sonu dehlenmişti. Pazartesi acaip eksi açmıştık.
    2. cautionary yazmış, süleyman soylu nun dehlenme ihtimali varmış.
    3. lemur ve Mykskstar yazmış "Deutche bankın TR ofisi kapatılıyormuş ve doyçe bugün satıcı taraftaymış." Bu yerliyi beklemeye itmiş olabilir.

Bir ve iki birbirine bağlı aslında.

Sebep bir veya iki ise pazartesi kırmızı açsakta yeşil kaparız çünki soylunun piyasalardaki değeri bence SIFIR. soylu, mhp nin adamıydı. Dehlenirse mhp ne yapar.? Hükümeti düşürüp Seçime gidelim diyebilirmi.? Diyemez. oyları akşenerin gerisinde. mhp yok olur gider.

Sebep üç se sonucu bilmiyorum. Ofiz kapama neyi temsil ediyor bilemiyorum. Aynı anda ellerindeki malıda boşaltıyorlarsa tabiki BISTi etkiler ama doyçe nin sattığını lemur un yazdığına göre citi almış. Üçüncü maddeye yorum yazamam doğrusu, detay veri lazım.
    Doyçe bildiğim kadarı ile uzun yıllardır zor durumda. Küçülmeye gidiyor olmalı.

.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    alyel sağol.
    Evet arada sırada zabıtalar uğruyorlar. Sanırım birileri şikayet ediyor. Solcu kesim olgundur şikayet etmez, diğer kesim ediyordur.
    Burada bir kez hapse 2 gün girdim. Burada girmek sorun değil, burdan önce başka yerlerde yazıyordum, burdan sonrada başka yerde yazarım. Ben kaybetmem. hisse.net de benden önce vardı, benden sonrada olur.

Dışarda mapus damına girersek hoş olurmu. Onuda çoktan hesapladım, benim mesleğim bu. Geçmişe ve mevcuda bakarak ileride olabilecek her ihtimali hesaplarım.

Mapusda mesleki eğitim veririm diyorum. Bir sürü öğrencim olur. Mapusun benim için dışarıdan farkı yok. Kafa yapım biraz farklıdır. Aslında tamamen farklı. Şöyle üç beş yıl mapus iyi gelebilir bana. Avukat filanda tutmam. Mahkemede "Atın beni içeri hakimim. Az verdiniz 2 yılda ben ekliyorum." derim. Atmazsa ısrar ederim. Zaten bir kez kısa süreli girdim çıktım, İstanbul'da işkencede gördüm. İşkence yapanlarla komik anılarım oldu. Bu konuyu açmasam iyiydi.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    AB'nin bize verdiği 3 milyar avro aklıma takıldı. Bu havucu neden verdiler tayyipe.?

Geçen yıl otobüslerle 10binlerce mülteciyi toplayıp yunan sınırına dayadılar yine AB kuruş koklatmadı. Peki şu an durup duruken neden 3 milyar veriyoruz dediler.?

Dedikleri zamana bak. biden NATO toplantısı için AB liderleri ile bir araya geliyor, sonra.

tayyip ne verdiki akp nin sırtını sıvazlamaya başladılar. Aynı sırt sıvazlamayı 2002 de akp başa geçince yapmışlardı. Şimdiki halimize bakın, kasada 1 dolar kalmamış, ithalat patlamış, Türk şirketleri yabancıların olmuş, Akdeniz Ege de kendi kıta sahanlığımızda petrol arayamıyoruz, maden haklarımız şirketlere devredilmiş, devletin şeker fabrikaları satılmış kapatılmış yerine kanserojen şeker şuruplarını satan siyonist şirketler doldurmuş, Türk tohumu neredeyse suç olmuş yerini GDO lu yabancı firmaların tohumları almış vb. vb. vb.

Şu an tayyip ne verdiki kendisine "aferim" dediler.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yılmaz özdil hakkında pek iyi düşünmediğimi bilirsiniz. dinCİler ellerinde Kuran ile para toplarlar, insanların zayıf oldukları konulara hitab ederek sömürürler. yılmaz özdil de, orta sınıfın ve eğitimli laik sınıfın akp dönemindeki korkularından faydalanarak, elinde Atatürk kitapları ile güzel para topladı. akp öncesi aynı kitabı satmaya çaıkarsa yüzbin satamayacak ama akp nin 17 yıl ezdiği belli kesimlere elinde Atatürk kitabı ile çıkınca milyon sattı. Eminim ve iddiaya girerimki o kitapları son cümlesine kadar okuyan sayısı azdır. Bir kısmı alıp okumadan camekana koymuştur. Olay tamamen dayanışma sergiliyoruz duygusundan çıktı. Bence böyle.

yılmaz özdil den ilk rahatsız olup tesbit yapmam, Uğur Dündar'ın konuğu olarak DÜZENLİ çıktığı bir programda, sermaye temsilcisi, bu ülkenin bu hale gelmesini sağlayan grubun bir parçası olan kan emici eski patronu aydın doğan'ı güzellemesi ile oldu. Akşam halk pazarlarında çürük sebze toplayanları utanmadan ağzına aldıktan sonra başladı aydın doğanı övmeye.

O zaman tesbiti yaptım. Bu adamın din tüccarlarından farkı yok. İyi eğitim almış, iyi mahallede doğmuş ama zihniyet açısından alamncılardan din adına somali için para toplayan din tüccarlarından farkı yok. Zekâ aynı, doğduğu çevre farklı. cübbeli Kasımpaşada doğmuş o mahallenin kültürünü satıp para kazanıyor, özdil Karşıyakada doğmuş o mahallenin kültürünü satıyor. İkiside ÖZÜ BİLMEDEN para için kültürlerini pazarlıyorlar.

Bu yazının anlaşılması çok zor. Özellikle Özdil hayranı çok kişi var ve eğitimliler. Onlara çok koyacak bu yazı. tarafsız düşünebilirlerse doğruyu görecekler. Pazarda çürük sebze toplayanlara ağlayan bir kişi, o insanları o hale koyan aydın doğan gibi birini övüyorsa, o kişi benim gözümde ezber beyinlidir. Düşünen biri değildir. cübbeli ile aynıdır. cübbeli bu ülkeye ne kadar faydalı yada zararlı ise özdilde aynıdır.

özdil'e neden girdim. Uğur Dündara geçen gün bir yumruk çaktı, yaşlı adamın gözünden kan geldi.

Uğur Dündarın yazılarını okumadığımdan ve hayatının detaylarını bilmediğimden, ne kadar faydalıdır, ne kadar zararlıdır bilmiyorum. Ama ülkenin bu durumunda, yılmaz özdil haklı bile olsa Uğur Dündara çakmak, akıllı bir adamın yapacağı bir iş değil. Ülkede Her şeyi düzeltirsin, sonra sıra Uğur Dündar'a gelir ve senin şu hatan var denir. Aklıma şimdiki Tunceli belediye başkanı Maçoğlu geldi. Adam başkan seçilir seçilmez şehrin adını değiştireceğim diye ortaya çıktı. Yaw şehre teknoloji üniversitesi kurarsın, teknoparklarını yaparsın, üniversitelerin yanında mezunların çalışacağı teknoloji sanayi sitelerini yaparsın, tüm gençleri çok iyi eğitimden geçirirsin, hepsi iyi iş sahibi oluri şehrin altyapısı bitirirsin, şehirde işsiz ve geçinemeyen bırakmazsın, sonra oturur kararlaştırmaya çalışırsın, acaba şehrin adını değiştirsekmi diye. isimmi önemli, şehrin geleceği umudunu kaybetmiş her yola sapmaya meyilli hale gelmiş genç işsizlermi önemli.

İşte özdil de her şeyi halletti, sıra Uğur Dündara çakmaya geldi. Bir şeyini kıskanmış olmalı. Bu tür adamlarda ego çok çok büyüktür, dağlara taşlara sığmaz ama bendede ego aynıdırda, gözümde görür. Gören gözüm egomun hatalarını düzeltmemi sağlar. bunun gözdede problem var. Eğer düzeltmeye çalışmazsa, gözde kesin problem var diyeceğim.

Du yaw...
    Bende aynı şeyi yapıyorum. Her şeyi yazdımda sıra özdil'e çakmayamı geldi.?

Yok ama yaw, özdil cübbeli kadar zararlı biri çünki aydın doğanı istiyor. Yani ülkeyi akp li ülke haline getiren grubun içindeki birini istiyor. Ülkeyi sömürülen ülke haline getiren, devletten beslenen bir adamı savunuyor. özdil zararlı biri. akp ortaya çıkana kadar herşey güllük gülistanlıktı, aydın doğanın yanında çalışıyor maaş güzel, ortam güzel herşey süper. sonra akp geliyor ve işini kaybediyor seviye düşüyor. akp yi getiren kim.? aydın doğan'ın içinde olduğu grubun planları. Sonuçta akp yi getiren grubun içinde özdil de var ve kendi yediği haltın farkında değil, işini kaybedince, denize rahat giremez ve içki içemez hale gelince, kendi ürettiği sonucu beğenmiyor ve saldırmaya başlıyor.

Ben bu kadar kör değilim.

Acaba Uğur Dündar hakkında bilmediğim çok kötü şeylermi var.? Avusturyada tutuklanan adamla bir kanal kurulmuş ve o adam hakkında yazmıyor onu anladık. Ama avusturyada tutuklanan adamın aydın doğandan farkı yokki. tarz farklı, soygun aynı. Yani evi kapıdan girip medenice soyarsan sorun yok, camı kırarak girip heryeri berbat edip çıkarsan sorun var.

---

Yarın yeni hafta başlıyor ve durum rezalet. 3 kuruş kazanıp o üç kuruşu sürekli geri veriyorum.
    @NeAcaipDunya

4908 no.lu gönderinin katıldığım/katılmadığım yönleri teraziye vurulduğunda, netice müsavi çıktı, üç beş tartmadan sonra.
    Lakin, metinlerin "lafzı" kadar" "ruhu"nun da önemli olduğunu anlayacak kadar izan sahibi olduğum iddiasındayım.
    O nedenledir ki:

6.  Alıntı Originally Posted by alyel Yazıyı Oku
    4908 no.lu gönderinin katıldığım/katılmadığım yönleri teraziye vurulduğunda, netice müsavi çıktı, üç beş tartmadan sonra.
    Lakin, metinlerin "lafzı" kadar" "ruhu"nun da önemli olduğunu anlayacak kadar izan sahibi olduğum iddiasındayım.
    O nedenledir ki:
    Daha okumadım, birazdan okuyup ben de kanaatlerimi serrişte edeceğim.

Alıntı Originally Posted by akresta Yazıyı Oku
    Daha okumadım, birazdan okuyup ben de kanaatlerimi serrişte edeceğim.
    Her ne olursa olsun kanaatiniz, oyumuz bakidir.
    Eleştirel seçmeniz biz

Alıntı Originally Posted by alyel Yazıyı Oku
    O nedenledir ki:
    Üç isim geçtiydi. Bi denesi öbür ikisini ipe dizer, boncuk gibi.
    Yanlışı yok mu? Olmaz mı...
    Lakin siyasette, birazcık da olsa seçmenin gönlünden geçeni dillendirmek gerek.
    Nasıl ki bana sarımsak ekecek mendil kadar toprak sözü verildi, yeni mahallede, onun gibi

Sayfa 614/852 İlkİlk ... 114514564604612613614615616624664714 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •