Sayfa 617/852 İlkİlk ... 117517567607615616617618619627667717 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,929 - 4,936 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Artı açtık. manipulatörler rahatlamış görünüyor.

Dip çalışmasında tekrar bir aşağı sürdükleri oluyor. Yani 1360 lara kadar gün içinde tekrar indirebilirler.

---

Önceki gün bir TV ekonomisti konuşuyor. Yine aynı tekerlemeyi söyledi. "stop koymayı unutmayın, koymazsanız ayvayı yersiniz."

Bu stop olayı aşağı sakal yukarı bıyık olayı.

Olayı inceleyelim.

Satış neden var.? Büyükler viop da mal toplayacak. O sebeple kalabalıkları ellerindeki malı satmaya ikna etmeleri gerekir. TV deki uşaklarındanda karamsar tablo yaratmaları için yardım alırlar.

Güçlü destek neresiydi. 1370 diyelim. 1370 teknik desteği aşağı kırınca stop loss yaparsan ne olur, yapmazsan ne olur. BIST dede 2 oyuncu var, biri sensin diğeri BIST'i satış yaparak düşüren büyük oyuncu manipulatör.

büyük oyuncu mal toplaması için seni satışa ikna etmesi lazım. Satarak düşürmeye devam etti, güçlü teknik destek 1370 aşağı kırıldı.

Sen bu durumda 2 şey yapabilirsin.

1. Stop yapar malı satarsın, büyük oyuncu alır, amacına ulaşmış olur ve endeksi yukarı döndürür tekrar 1370 yukarı geçilir ve devam eder.

2. Stop yapmaz dayanmaya çalışırsın. büyük oyuncu senden malı alamadı düşürmeye devam eder. Taa ki sen satana kadar. 1350 ye indirdi, sen viop da yine dayandın satmadın. Para ekledin, kredi çekdin dayandın. Bu sefer 1350 yi aşağı kırar ve senin gücün yetmez malı büyük oyuncuya verirsin. Oda amacına ulaştığı için yukarı döner.

Stop loss denen şey böyle birşey. yeterince insan stop loss yapar büyük oyunculara malı verirse, fazla aşağı inilmez. Ama iyi veriler varsa KY ler malı vermek istemiyorsa, şu an olduğu gibi köklü bankalar 3 F/K dayken dahada aşağı düşürürler o malı KY den alırlar.

BIST, büyük oyuncuların KY yi soyduğu yer halinde. Tabi viop için tam geçerli, hisse için yarım geçerli. Hissedeki para ya ihtiyacın yoksa, iyi bir şirketde seçmişsen eni sonu kazanırsın ama 10 yaş da erken yaşlanırsın o ayrı konu.

Tek suçlu var oda BIST yöneticileri. Manipulatörleri cezalandırmadıkları için.

İlk suçlu, suçu işlediğinde cezasını çekmemişse, zamanla herkes suçlu haline gelir. Bizim ülkenin ve BISTin durumuda aynı durumda.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    market, seçbula nefes aldırma abicim.
    Akinonya şatosu Almanya ya yakınsa dal hemen.
    Tam saha pres.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yukarıdaki stop loss incelemesi, temel sebeplere dayanmayan sebepsiz düşüşler içindi. Temel veriye dayanan gerçek düşüşler için tabiki stop loss gerekli. Onada stop loss denmez trend dönüşü mal boşaltma denir.

Örneğin pandemi sebepli satış temele dayanan satıştı. Ülke verileri bir kaç tane üst üste kötü gelir gelecek de iyi görünmüyordur, trend aşağı dönecektir stop loss koyar kırılınca satarsın.

Yukarıdaki stop loss incelemesi manipulatif, sebep bulunamayan düşüşler içindi ve bizde çok sık oluyor.
    Tabi düştükten sonra sebep yakıştıran çok oluyor, o medya soytarılarını ciddiye almıyoruz.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bir konu daha açığa kavuştu. Tabi ben para piyasalarında çalışanların dışında biri olarak yazıyorum. Yoksa para piyasalarında uzun süredir çalışanlar, ne tür pisliklerin döndüğünü hepsi biliyordur ve kabullenip kafalarında normalleştirmişlerdir. yani pisliğin bir parçası haline gelmişlerdir.

Bu pisliği az önce TV de siyonist kanalda gördüm.

Gece marabası 2 konuğu ile muhabbette. Telefonla Nuri Sevigen bağlanıyor. BIST in düşüşünü konuşuyorlar. Nuri Sevigen vade sonu diyor, diğer üçü kendilerini tutamıyor gülüyorlar.

O zaman anladımki bu soytarılar vade sonu silkelemesinin başından beri farkındalar. Kimin silkelediğini, ne kadar silkelediğini hepsini biliyorlar. Bu günlerde belki onbinlerce viop tarafında KY kaybetmiş, hisse tarafında onbinlercesi satmış çıkmış.

Bu soytarılar gülüyorlar.

Utanmıyor ata yatırımın şaban'ı daha sonrada "BIST e yeni katılımcı yok, yeni hikaye yok" diyor. Lan ... az önce doğranan KY lere güldünüz.
    "Kasap'a kesimlik yeni sığır gelmiyor, et çıkaramıyoruz" der gibiler.

Elinde yüksek short tutan kurumlar BIST i düşürüp kalabalıkları soymuşlar. Karşılarında hiç bir resmi kurum yok. BIST soygun yerine dönmüş.

Bu soytarılar her şeyin farkındalar ve gülüp eğleniyorlar.

İnanamıyorum sayın seyirciler. Bu kadar yer altına inebilecekleri aklıma gelmemişti.

ata yatırımın şabanı birde BIST konusunda yorum yapıyor "eğer yabancı gelirse, eğer 1480 i geçersek "filan diye. Suç bunlarda değil her zaman söylüyorum. Suç bizi korusun diye maaş verdiğimiz devlet görevlilerinde. Hırsızın işi hırsızlık, yapacak hırsızlığını. Maaş verdiğimiz devlet görevlileri vade sonu silkeleme-manipulasyon yapan köpeklerin dişini kıracak, TV deki soytarılarda gülemeyecekler. Hoş devlet bu kalitede olsaydı, bu soytarılar o kafalarla halde hıyar satıyor olurdu.

garantinin yağlı enselisi devam ediyor "yeni hikaye lazım, yeni alıcı gelmiyor". lan odun, az önce güldünüz doğranan KY lere. Ulan ne utanmazmışsını siz be. Tuh allah belanızı versin dicem ama bu ülkede bu dönem, bu soytarıların devri.

Kusura bakmayın ama ağır kelimeleri bu gülmeleri ile hak ettiler. Normalde yazmam.

Bu arada long lara takviye yaptım. Az miktardan bir miktara çıktı.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün viop Haziran vadenin son günüydü. Ellerinde bol miktarda short tutan büyük oyuncular BISTi düşürerek shortlarını kazançlı kapadılar.

Bunlar kim kolaylıkla bulunur. Birkaç gündür en çok satışı kim yapmış. Ellerinde ne kadar short varmış, ne kadar longa geçmişler. Hepsi BIST yönetiminin elinde var. Bu işe manipulasyon deyip bu firmaları batıracak cezalar verebilirler ve bir dahada kimse böyle bir şey yapmaz.

Tabi BIST yönetimi hiç bir şey yapmayacak çünki onlar için sorun yok. Beyin öyle çalışıyor. Beyin öyle çalışmasa zaten siyasette yer almazlardı.

Sabah tekrar indirme ihtimalleri var demiştim. İndirdiler. Yabancılar banka alarak bir kaç gündür operasyonu yapanlara engel oldular o sebeple çok kolay iş çeviremediler. Yoksa tekrar 1350 ye indirme ihtiyacı hissetmezlerdi.

Siyonist kanalın kadınları ve erkekleride operasyonu yapanlara çok güzel destek oldular. İş bitti şimdi gülüp eğleniyorlar.

Önce 2013 gibi olacağız korkusu yayıldı, sonrada cuma günki abd istihdam verisi korkusu yaydılar.

Bilinçli yaptılarsa bu işi, içli dışlı oldukları bir kurum olsa gerek mesela tacirler. yada kendi ana firmaları gibi siyonist bir firma olsa gerek mesela bofa yani bank of amerika. (bank of amerika. Yıllar önce Danimarkalı Danske bank ile Alman deutche bank, ortak yıllık 100 milyarlarca avro kara para akladığı ortaya çıktı. Bu sistemin abd ayağı ise JPMorgan ve Bank of America.).

Yarın ne olacak bilemiyorum. Satarak düşürdüler ama yarın alacaklarmı.? abd korkusu hala devam ettiriliyor. Cuma gününe şartlandırdılar. Ayrıca 3 gün sonra TR nin yeni enflasyon verisi var. Enflasyon verisinin önemi malum. Mart ayından beridir düşüş sebebimiz o.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    şu benim eski tiyo varya boru olanı 79-81 aralığı yeniden topladıkları ve yeni yolculuğuna başlayacağı söyleniyor
    tabi ben gözlerimle takip etmeye devam
    Yarın 131 belki haftaya 169 ama bu defa gözlerimle takipte değilim 93 den beri olayın içine girdim o yüzden yazamıyorum. Her an ekranın başındayım.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Yarın 131 belki haftaya 169 ama bu defa gözlerimle takipte değilim 93 den beri olayın içine girdim o yüzden yazamıyorum. Her an ekranın başındayım.
    İşe başladım dediğinden beri ortalıkta pek görünmüyorsun.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    İşe başladım dediğinden beri ortalıkta pek görünmüyorsun.
    İşe başlayamadım alicemal tadilata başladım. Hergün gidiyorum ustaların başında oturuyorum ekranımı açıyorum piyasa takip ediyorum.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 617/852 İlkİlk ... 117517567607615616617618619627667717 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •