Sayfa 624/852 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674724 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,985 - 4,992 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Sağol reyz.

Hatam, Eski MB. başkanı Naci Ağbal'ın kovulmasına yabancıların vereceği tepkiyi doğru ölçemedim. Hatırlarsak Mart ayında naci ağbal kovulduktan sonra yabancılar ölçüsüz sattılar.

Naci Ağbal kovulana kadar güzel kazançlıydım.
    Bu hata sayılmaz bence. O günlerde fena dayak yedik.

3 yakın akrabam inanılmaz zarar ettiler. Zararları toplasak, şu an sahip olduğumuz ev ve araba kadar... İki günde buharlaştı paralar...

Ben o dönemde ev almaya giriştiğim için az miktarda borsadaydım ve bir miktar altın vardı. Tamamen şansımdan zararsız hatta kârlı çıktım diyebilirim.

Ama fiyatı yükselmeyen hiçbir şey kalmadı.
    Mersin'de, limonu kilosu 8-10 liradan alıyoruz. Maaş zammı enf. kurtarmıyor, benzin, oto bakım masrafları, mutfak alışverişi, elektrik faturası vs.
    Ne kadar şanslı olduğumu gördükçe gözlerim doluyor.

Neyse artık, tasarruf birikim yatırım üçgeninin iç açılarını hesaplayarak geçireceğiz hayatımızı.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by reyz Yazıyı Oku
    Bu hata sayılmaz bence. O günlerde fena dayak yedik.

3 yakın akrabam inanılmaz zarar ettiler. Zararları toplasak, şu an sahip olduğumuz ev ve araba kadar... İki günde buharlaştı paralar...

Ben o dönemde ev almaya giriştiğim için az miktarda borsadaydım ve bir miktar altın vardı. Tamamen şansımdan zararsız hatta kârlı çıktım diyebilirim.

Ama fiyatı yükselmeyen hiçbir şey kalmadı.
    Mersin'de, limonu kilosu 8-10 liradan alıyoruz. Maaş zammı enf. kurtarmıyor, benzin, oto bakım masrafları, mutfak alışverişi, elektrik faturası vs.
    Ne kadar şanslı olduğumu gördükçe gözlerim doluyor.

Neyse artık, tasarruf birikim yatırım üçgeninin iç açılarını hesaplayarak geçireceğiz hayatımızı.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
    Normal şartlarda hata sayılmaz. Bizde normal olan hiç bir şey yok. TR dünya ekonomik verilerini bilmemiz yetmiyor, BIST deki büyük manipulatör oyuncular ne zaman silkeleyecek, yabancılar hükümetin saçma kararlarından hangisine ne ölçüde tepki verecek, tayyip ne zaman arıza çıkaracak hep bilmek gerekiyor.

Şaka gibi ama maalesef içindeyiz.

Evet bu sefer şanslı geçirmişsin.
    Maaşlı isen eni sonu kurtuluşun yok, her yıl daha fakirleşecek maaşlı olanlar. Esnaftan da zamları sattıklarına yansıtamayanlar batacaklar, kalanı rahat yaşayacak.

2006 dan beridir diyorum bunlar iyi günlerimiz diye. Git gide halkın %60'ı için, yani %40 tarafından sömürülenler için hayat zorlaşıyor. Dahada zorlaşacak.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sabah yazdığım gibi, az miktardaki BIST30 long lara, az miktar daha takviye yaptım.

---

Yarın 15 Temmuz BIST de işlem yokmuş. Eski kanka biraderler tayyip le fetullahın kavgasına denk geliyor. Yas günümü ilan etmişler nedir. Kasım 2020 yide bayram ilan edin barıştılar gibi görünüyor.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ege Cansen hocanın bugün yine yahudi damarı tutmuş.

Eğer bizdeki bir öğretmen İsviçre deki bir öğretmenin onda biri maaş alıyorsa, iki öğretmenin maaşı eşit demektir demiş. Bunuda satınalma gücü paritesine bağlamış.

Bence halt etmiş.

Satınalma gücü paritesinden hesaplamak bence de doğru ancak bu güç hatalı hesaplanıyor olmalı.

Bizim Öğretmenin maaşı 7bin TL diyelim, İsviçre ninkide Ege hocanın hesabına göre 70 bin TL. İsviçredeki ürünlerin fiyatı bizden 10 kat pahalı demek istiyor.

Bizim öğretmen 7 bin TL ile, İsviçredeki Öğretmen ise 70 bin TL ile aynı refah içinde yaşar. Ege hocanın söylediği bu, ve BU AÇIDAN TEORİDE DOĞRU.

Gerçekte ise yanlış.

Benim görüşüm tamamen yüzeysel verilere dayanıyor. Gerçek veriye ulaşmak için 2 ülkenin, öğretmenlerin kullandığı ürün ve hizmetlerinin fiyatlarını ve devletin öğretmenlere sunduğu hizmetleri, destekleri alıp karşılaştırmak gerekiyor. Ben sadece bir kaç ürünü karşılaştıracağım ancak bu ürünlere sahip olan kişiler kendini refah içinde sayıyor.

Refah deyince araba, ev, eğitim sistemi, devletin birey olarak sana sunduğu kolaylıklar filan akla gelir öyle değilmi.?

Bizim Öğretmenin yıllık maaşı 8.500 USD, İsviçreninki 84bin USD olduğunu varsayalım. Bu rakamlar GYİH rakamları, oradan gidelim.

Şimdi satın alma gücüne dönelim.

Bizim öğretmen bir yıllık maaşının tamamı ile sıfır bir arabanın sadece motorunu alabiliyor. 2.5 yıllık maaşı ile sıfır bir araba alabiliyor ve 10 yıl içindede arabanın vergileri, sigortaları, benzinden alınan vergileri bir 2.5 yıllık maaşını daha veriyor.

Gelelim İsviçre'li öğretmene. İsviçre'li öğretmen bir yıllık maaşı ile 4 tane sıfır araba alabiliyor. 10 yıl içindede devlete ve sigortalara bir araba tutarı kadar vergi ödüyormu ödemiyormu bilmiyorum. Tahminim uzak ara ödemiyordur çünki aynı ailenin üç beş arabası filan oluyor. peynir ekmek gibi araba alıp satıyorlar.

Peki neden arabada durum böyle.? Çünki aynı araba bizde ve İsviçre de aynı fiyata satılıyor. Bizdede 20 bin avro, İsviçre dede 20 bin avro. Ege hocanın hesaba göre o arabanın fiyatı bizde 20 bin avro iken İsviçre de 200 bin avro olmalı. Ama değil, İsviçre dede 20 bin avro ya satılıyor. Anormal olan bizdeki fiyatı. Bizdeki araba üreticileri hem anormal fiyata araba üretip satıyorlar, üzerine devlet vergisi biniyor, üzerine ihracat yaparsa bu halkın vergileri ile teşvik alıyor, üzerine her sıkıştım dediğinde bu halkın vergileri araba firmalarına yağdırılıyor. O sebeple bizdeki fiyat düşmüyor, ihracat fiyatıda yükselmiyor. Bizim Devlet halktan alıp araba firma sahiplerine veriyor.

Eeeeyyy yahudi zihniyetli sömürgeci Ege hoca. Bak sadece tek ürün, araba hesabında çuvaladın. Yine kelini tokatladım.

Sadece araba fiyatlarını örnek verebildim çünki o fiyatları net biliyorum, diğerlerini bilmiyorum. İnternetten arar bulurumda boşa zaman kaybı olur. Kime neyi ispatlayacağımki.?

Ege hocaya sorarsan, TR deki öğretmen hıyarı 2 TL ye yiyor, İsviçreli Öğretmen 20 TL ye yiyor diyecektir. Bu sebeple 2 öğretmenin de refah düzeyi aynı diyecektir.

Neden?

İki ülkedeki öğretmende bir ayda kendi maaşları ile 60 hıyar yiyebiliyor.
    Kabak.? Yiyebiliyor.
    Karpuz? Aynen.

Kötü niyetli olunca hesabı hıyar dan yaparsın. Aynı sayıda hıyar yiyebiliyorsan refah'ın eşittir.

Ege hoca nın sömürgeci yahudi holdinglerde çalıştığını unutmayın.

Ayrıca Ege hoca TV de görünen diğer medya maymunu akademisyenlere göre üç beş gömlek üstündür. Ancak o üstünlüğü Türk işçisinin maaşlarına gelince kararıyor. Sebebi nedir bilemiyorum. Aptal desen değil.

Çalışanın maaşına gelince "aman zam yapmayın enflasyon patlar" diyor. İşverene teşvik deyince birden kahraman kesiliyor. Düşük maaş istediği kalabalıkların maaşlarından kesilip işverene teşvik verilmesini destekliyor. Böyle bir anormal kafa yapısı var. Kendiside çok iyi biliyorki enflasyonun sebebi çalışana yapılan zamlar değil, kötü devlet yönetimi. Kuzey ülkelerinde o kadar yüksek maaşlarla neden enflasyon SIFIR. Neden Alman işçileri BMW ile geziyorda enflasyon fırlamıyor.?
    @NeAcaipDunya

Ben hiç izlemedim kendisini ama hiçbir şey kaybetmemişim sonuçta

Ama bir ihtimal daha var, ironi!
    Ege hoca İsviçre ile kıyaslandığında göre keyfi yerinde ve eğlenmek istemiş gibi de anlayabiliriz.

Aga İsviçre ile kıyaslamak, bi de öğretmen maaşı...

Mesela eurodan bir sıfır atsalar, bizim gibi mi yaşayacaklar yani?

Şakaysa komik değil, gerçekse hiç komik değil.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by reyz Yazıyı Oku
    Ben hiç izlemedim kendisini ama hiçbir şey kaybetmemişim sonuçta

Ama bir ihtimal daha var, ironi!
    Ege hoca İsviçre ile kıyaslandığında göre keyfi yerinde ve eğlenmek istemiş gibi de anlayabiliriz.

Aga İsviçre ile kıyaslamak, bi de öğretmen maaşı...

Mesela eurodan bir sıfır atsalar, bizim gibi mi yaşayacaklar yani?

Şakaysa komik değil, gerçekse hiç komik değil.

Ege hoca çok iyidir. Okuduğum en iyi öğretmendir. Tek sorunu çalışanları insandan saymaması.

Maaşlı çalışanları, zenginler için hayat boyu kötü yaşaması gereken yaratıklar olarak görüyor. Kendisi ile aynı sınıfa koymuyor. Buda ibrani soyunun kafa yapısıdır. İnsanları eşit görmezler. Kendilerini üstün diğerlerini insan bile değil hayvan olarak görürler. Hayvanları nasıl yemek veya düzene sokmak için öldürüyorsak, ibrani olmayan insana benzer canlıları da öldürebiliriz veya köle işçi olarak çalıştırabiliriz diye düşünüyorlar.

Hayvanın nasıl sadece karnını doyurup hayat boyu çalıştırırsın. çalışmasına engel hastalığı olursa iyileştirirsin. Düşünce tarzları aynen böyle. ibrani olmayanları iş hayvanı olarak görüyorlar.

Ege hocanında maaşlı çalışanlara bakış açısı aynı. Kendisi çocuğunu avrupada okutacak paraya sahip, evleri arabaları var ve para sorunu nedir bilmezler. Yönettiği fabrikada çalışanlar ise, kendisi gibi haftasonu boğazda yemek yememeli, kendisi gibi tatile iyi bir otele veya yazlığına gidememeli, kendisi gibi istediğinde yurt dışına çıkamamalı, kendisi gibi çocuğunu özel okullarda okutamamalı, kendisi gibi her aile bireyine sıfır bir araba alamamalı, kendisi gibi vb...

Adamın söylediklerinden çıkan sonuç bu.

Yalnız tekrar belirteyim. TV de görünen medya maymunu akademisyenlerden üç beş gömlek üstündür. TV de en iyisi buysa kalanı siz düşünün.

TV ve gazetelerin, çıkar gruplarının elinde olduğunu unutmayalım. Kendi işlerine yaramayacak kişileri çıkarmazlar. Çıkardıkları hep sömürgecilere yarayacak tiplerdir.

Ege hocayı okuyun, "enflasyon yüksek maaşlar yüzünden yükseliyor" dediğinde hıyarın burnunu kırın. Sonra yine yazdıklarını okuyun.

Sonuçta doğru ile yanlışı ayırt edin. Ege hocanın doğrularını alın, yanlışlarını almayın. Tabi doğru ile yanlışı ayırt edebilmek için benim gibi hayat boyu günde 3-6 saat her konuda okumanız yetmez, okuduklarınızı DOĞRU yorumlayacak ırk özelliği de gerekir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün yeşil açtık ama fazla alış olmayabilir. Pazartesi yarım günü saymazsak uzun bir tatil var. Almak isteyenler bu uzun tatilden korkacaklardır.

Vaka sayılarında ise batıda 4. dalga görünüyor. Güzel tarafı vaka sayıları artsada, Aşı sayesinde ölüm sayıları artmıyor.

TR hariç.

Bizde veriler başta çok uydurmaydı, şu an az uydurma. O kadar aşı yaptık, batıdaki oranda ölüm sayıları düşmüyor.

İyi tarafı vaka sayıları örneğin İngiltere de çok artsada ölen sayısı artmıyor çok düşük. Onlarda henüz aşı olmayanlar olabilir.

Ölen sayısı artmadığı için, 4. dalgadan çok korkmayacaklardır.

Kötü yan ise, aşıya rağmen viruse yakalanıyorlar. Aşı viruse yakalanma konusunda çok başarılı değil. Yayınladıkları etkinlik verileri uydurmaymış sonucu çıkarabiliriz. %96 filan diyorlardı. Çin aşısınıda sürekli karalıyorlardı. Çin aşısından daha iyi olmadıkları gibi, dünyada ilk defa kullanılan sentetik aşı kullanıyorlar. uzun vadede etkisini bilmiyoruz ve batıda aşıyı satan firmalar pfizer(biontek) dahil siyonist firmalar.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

Ege hoca çok iyidir. Okuduğum en iyi öğretmendir. Tek sorunu çalışanları insandan saymaması.

Maaşlı çalışanları, zenginler için hayat boyu kötü yaşaması gereken yaratıklar olarak görüyor. Kendisi ile aynı sınıfa koymuyor. Buda ibrani soyunun kafa yapısıdır. İnsanları eşit görmezler. Kendilerini üstün diğerlerini insan bile değil hayvan olarak görürler. Hayvanları nasıl yemek veya düzene sokmak için öldürüyorsak, ibrani olmayan insana benzer canlıları da öldürebiliriz veya köle işçi olarak çalıştırabiliriz diye düşünüyorlar.

Hayvanın nasıl sadece karnını doyurup hayat boyu çalıştırırsın. çalışmasına engel hastalığı olursa iyileştirirsin. Düşünce tarzları aynen böyle. ibrani olmayanları iş hayvanı olarak görüyorlar.

Ege hocanında maaşlı çalışanlara bakış açısı aynı. Kendisi çocuğunu avrupada okutacak paraya sahip, evleri arabaları var ve para sorunu nedir bilmezler. Yönettiği fabrikada çalışanlar ise, kendisi gibi haftasonu boğazda yemek yememeli, kendisi gibi tatile iyi bir otele veya yazlığına gidememeli, kendisi gibi istediğinde yurt dışına çıkamamalı, kendisi gibi çocuğunu özel okullarda okutamamalı, kendisi gibi her aile bireyine sıfır bir araba alamamalı, kendisi gibi vb...

Adamın söylediklerinden çıkan sonuç bu.

Yalnız tekrar belirteyim. TV de görünen medya maymunu akademisyenlerden üç beş gömlek üstündür. TV de en iyisi buysa kalanı siz düşünün.

TV ve gazetelerin, çıkar gruplarının elinde olduğunu unutmayalım. Kendi işlerine yaramayacak kişileri çıkarmazlar. Çıkardıkları hep sömürgecilere yarayacak tiplerdir.

Ege hocayı okuyun, "enflasyon yüksek maaşlar yüzünden yükseliyor" dediğinde hıyarın burnunu kırın. Sonra yine yazdıklarını okuyun.

Sonuçta doğru ile yanlışı ayırt edin. Ege hocanın doğrularını alın, yanlışlarını almayın. Tabi doğru ile yanlışı ayırt edebilmek için benim gibi hayat boyu günde 3-6 saat her konuda okumanız yetmez, okuduklarınızı DOĞRU yorumlayacak ırk özelliği de gerekir.
    Hocam İbrani soyunu pek tanımam ama Adem soyunu iyi tanırım
    Her şeyi yapabilir fırsat bulduğunda. Yapmaya niyeti varsa da fırsat yaratır.

Okuma konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. Hatta güzel bir başlık bile çıkar bu konudan.

Sayfa 624/852 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674724 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •