Sayfa 66/852 İlkİlk ... 1656646566676876116166566 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 521 - 528 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST e gelirsem hazirandan beridir 5 ay geçti, endeks çok düştü, arada çıktı.

Yukarı pozisyon aldığım halde, 5 Ayda, pozisyonu satacak kadar hiç endişelendimmi.?

Hayır.

5 ayda Endişelendiğim ve umudumu kaybettiğim bir yada 2 gün olmuştur ama yinede pozisyon bozacak kadar kendimi kaybetmedim.

Bunun sebebi, temel analizle oynamam ve daha önemlisi uzun vadeci olmam.

Psikolojik olarak dağılmıyorsunuz. Daha rahat oynayıp bu sayede olan biteni daha rahat değerlendirebiliyorsunuz.

Bir kaç yıl VOB da oynamıştım, gün içi al sat yapmıyordum ama hafta içinde bi kaç kez alıp satıyordum.

Aman aman korkuçtu.
    Psikolojik olarak enkaz haline geldim. Toplamda kaybetmedim ama kazandımda diyemem, ufak tefek harçlık çıkardım.

Ama psikolojik çöküntüye değmezdi. Depresyon hapı yutacak kadar çökmüştüm. Hap yutunca birden kaybetmeye başladım ve VOB dan çıktım. Depresyon hapları beynin çalışma şeklini değiştirerek rahatlatıyor, beynimin çalışma şeklini değiştirince kaybetmeye başlamıştım. Bunu sonradan anladım.

Aslında VOB daki piyasa ve banka resmi işlemleri çok fazla olmasa, istisnai anlarda VOB dan bi kaç kontrat alıp tutabilirdim.
    Mesela hep derim 85 bine inecek gibi olursa hisse alım emri veririm diye. Öyle istisnai anlarda bi kaç kontrat alıp tutabilirim ama banka çok fazla resmi işlem istiyor. Yılda bi kaç kezde yeni bi resmi şeyler çıkarıyorlar. tamamen bankanın BISTIN ve devletin çıkarı için, vatandaşı koruma amaçlı değil.

Bu resmi işlemler beni aşırı rahatsız ettiği içinde VOB a girmeyi hiç düşünmüyorum.

BIST de endişelenmedim ve her düştüğünde hisse artırdım.

Umarım artık meyvesini yeme zamanı gelmiştir, çok bekledim sıktı artık.

Ama göstere göstere çıkmasıda zor... Belki bi kaç düşüş daha yapabilirler ama az biraz nakitim var yine hisse alırım.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    tayyip, yazları denize girmek için gökova okluk koyundaki %10 cu turgut özal ın yaptırdığı cumhurbaşkanlığı yazlığını beğenmemiş.

yenisini yaptırıyor.
    Çok daha büyüğünü.

Çevresinede 4 metre yüksekliğinde duvar ördürüyor.

Duvar ne işe yarar.?
    Halktan seni korur.

Peki darbe sırasında genel kurmay başkanının boğazına ipi saran kimdi.?
    Kendi seçtiği yardımcıları.

tayyipi marmariste bulmaya çalışan kimdi.? kendi seçtiği yardımcıları, kendi getirdiği polisleri.?
    Rus elçi Karlov u öldüren kimdi? Arkasındaki onu korumakla görevli polis.

tayyip, milletten korkma, kendinden kork.
    Son düzenleme : alicemal; 26-11-2018 saat: 13:55.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Evet aynen, büyükler topa girmiyor.!!!

tükkanı kapatıp bekleyelim o zaman. Alta inersede alırım ha!!! korkun.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    USD, 6 TLnin üstündeyken, 100 bini yukarı kırmak için zorluyorduk.

USD şu an 5.25 ama 92 binlerde ve yükselmeye niyeti yokmuş gibi görünüyor.

Balinalar yani büyükler topa girmiyor.?

Niye girmiyorsun diye kızamazsın, sebebini araştırmamız gerekiyor.

Balinalar neden çekiniyorlar.? Neyi bekliyorlar.?

Bunu bulmamız gerekiyor.

Yaw zor iş buda kardeşim, Türkiyenin en büyük fonlarından birinde yönetici olman lazım ki, neyin beklendiğini bilesin.
    Yada ekonomist olup sabah akşam ekonomi haberleri ile yatıp kalkman lazım.

Piyasa ile çok ilgilenen, akademisyen ekonomistlere bakıyorum. Bunların en ünlüleri zaten balinalardan besleniyorlar, emir erleri.
    Bi tanesi geçen gün Türkiyede GDO kesinlikle yoktur diya yazı yazmış. Belliki GDO firmasından güzel para almış. abdurrahman yıldırım denen zevzek.

Şimdi bunları okusan seni ağıla sürerler direk.

Aslında ağılın kolaylığı ve rahatlığıda insanı cezbediyor. Kesilene kadar mutlu mesut okeye dönersin.

Şimdiden yoruldum, siz bulun 72 dakka sonra gelip sorcam.
    Son düzenleme : alicemal; 28-11-2018 saat: 11:01.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İmdi kendimizi en büyük balina nın yerine koymamız lazımki, neden topa girmedik anlayalım.

Buna empati deniyor. Kendini başkasının yerine koyma olayı.
    Empati aynı zamanda aklın da bi parçasıdır. Yüksek empati, akıllı olduğunuza dair işaretlerden biridir. Akıllı insanın en önemli özelliği ise, doğru ile yanlışı ayırd edebilmesidir.

Zeka başka bişey onu karıştırmayın. Çok çalışırsan, hafızanda kuvvetli ise çok zeki olursun, çalıştıkçada zekileşirsin. Yani zeka hayatın boyu artıp azalabilir.
    Zeki insan demek, çok bilen, aynı zamanda sorun çözen insan demektir. İyi insan demek değildir.
    Zeki biri melekte olabilir, şeytanda.

Demiri akıllı biri icad etmiş ve tarla sürmekte kullanıyor, topluma faydalı bir icad yapmış. Sense çok zekisin, aldın o demiri kılıç ı icad ettin. İlk işin komşuları kılıçla doğrayıp, tarlalarını gasp etmek oldu.

Akıl, ya vardır ya yoktur, çalışmayla yada karaciğer yiyip, kemik suyu içerek artıramazsın.
    Akıl, evrildiğin maymundan miras gelir. Akıllı insan iyi insandır. Kötünün zekisi olur, akıllısı olmaz.

Kısa bi evrim ve biyoloji dersinden sonra gelelim kendimizi balina yerine koymaya. Siz zorlamayın, efsane benim, ben biraz zorlicam, baktım basur yapıyor hemen bırakıcam.

Ikınmaya başlayalım.
    Son düzenleme : alicemal; 28-11-2018 saat: 11:36.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bi kaç yazar okudum, okumaya devam ediyorum, balinaların son durumu hakkında her an bi analiz patlatabilirim. Aman dikkat.

Bu arada şu an mahfi eğilmez in ikinci yazısını okuyorum. Ülke analizi yapmış.

Kendisi bence siyonistlere hizmet eden su katılmamış bir yahudidir.
    Siyonistler kim.?
    Bizim dinci kesimi yaratan, yetiştiren, eğiten yahudi para sahipleri. Şimdi yetiştirdikleri selefi-vahabi dinci kesimle kavgalılar ama geçer merak etmeyin. dinci lerin burnunu duvara sürtmekle meşguller. yeterince sürtüp törpüleyince, dinci kesim karanlık odada "emret abi" demeye devam edecek. En azından bunu umuyorlardır.

mahfi eğilmeze gelirsem.

Yahudiler zeki ve akıllıdır. Ama yarım akıllıdır. Akıllı maymundan evrilmişler ancak ortadoğuda, güneyden gelen aptal şempanzelerle çok fazla melezleşmişler. Kafataslarından bu kolayca anlaşılıyor.

Yahudiler de az da olsa akıl olduğundan, sömürdükleri kesimi öldürmezler. Ağılda tuttukları bu kesimin tüm bakımlarını düzenli olarak yaparlar, verdikleri besinlere dikkat ederler, aşılarını zamanında yaptırırlar, gübrelerinide her sabah atıp, altlarına temiz saman ve talaş koyarlar.

Bu sayede sömürdükleri canlıları sağlıklı yaşatarak, ömür boyu faydalanırlar. Ne zaman sana karşı kötü olurlar. Ağıldan çıkmak istediğinde. O zaman acımadan seni kasapa teslim ederler.

Siyonistlerin kendi yarattıkları ARAÇ olan gerici ve zararlı tarikatlar ise, yarım akıllı bile değildir. Tam aptaldır. Bunlar selefi ve vahabi tarikatları ve kollarıdır. Kuranda yazmayan bi sürü şeyi hadislerle kabul edilir hale getirmişlerdir.
    Siyonistlerin tarikatları kollama ve besleme sebepleri, ülkeleri bu tarikatlar aracılığı ile geri bırakmaktır. Geri kalan, gelişemeyen ülkeyi kolay köle haline getirirsin.
    Ama akılsız tarikatlar, ağıldaki sürüye, yarım akıllı siyonist yahudiler gibi iyi bakmazlar. Hemen tüm kanını emerler, sonrada ölen hayvanı kasaba teslim ederler. Sonrada kendileri ölürler çünki tüm yiyecekleri tüketmişlerdir.

Bizde o durumdayız. akp ile beraber siyonist güdümünden 2013 civarı çıktık. siyonistler 2015 darbesi ile yeniden ülkeyi teslim almaya çalıştılar ama başaramadılar. Şu an duvara burun sürtme evresindeler. karanlık odada "emret abi" durumuna getirmeye çalışıyorlar. belki emret abi denmiştir bilemiyorum.

Şu an ülkemizin durumu, ağıldaki tüm sürünün kanları hızla emilme durumunda. Çünki yarım akıllı siyonist sürü sahiplerinin elinde değiliz. Onlar bakıp besliyorlar, aşılarımızı yapıyorlardı. Tüm hayat boyu onlara sağlıklı olarak hizmet edebiliyorduk, ağıldan çıkmak istemediğimiz sürece. Ama şimdi sürü sahibi farklı ve hızla kanımız emiliyor.

Konu neydi ya.!!!!

Ha mahfi eğilmez.

Adamın yazılarını okuyunca bunlar aklıma geldi. Son derece mantıklı akıllı şeyler yazmış. Siyonistlere hizmet ettiğini bilmesem, gidip sarılacam. Dediğim gibi siyonistler seni kollar, eğitir, bakımlarını aşılarını yapar. mahfi beyde bunları yapıyor. Ama bitcoin reklamı yapanda mahfi eğilmez.

bitcoin ile, USD ortadan kalkıp internet parasına geçildiğinde, abd projesi olan bitcoin aracılığı ile ağılda kalmamızı garanti altına almaya çalışıyorlar.
    Krizleri çıkaran ve kriz çıktığı anda çok çok ucuza geleceği olan Türk şirketlerini satın alanlarda iç ve dış yahudiler.

Her türlü sorunda kamu şirketlerini özelleştirelim, madenleri ve kamu arazilerini özelleştirelim. Diğer ülkelere arazi satışını serbest bırakalım diyende yahudiler.

80 yıldır Türkiyenin kaymağını yiyen dev siyonist holdinglerimizle, Türkiyede teknoloji yaratmayıp dışarıdan küresel yahudi firmalardan ithal ederek gelişmemizi yavaşlatanlarda yahudiler.

Sen, "ya tüm halka ait malı mülkü, en ucuz olduğu zamanlarda büyük para sahiplerine(çoğu yahudi) sattık, aldğımız parayıda yine faiz olarak büyük para sahiplerine verdik, bu iş yanlış." dediğinde, gazete ve TV lerde "komplo teorisi bunlar" diyenlerde yahudiler ve uşakları.

Kim komplo teorisi diyorsa, onlar ya yahudidir, yada yahudi beslemesi uşaklardır. Bunu unutmayın aman diyim.

Her neyse... bi yere bağlayabildimmi bilmiyorum.

Siyonistleri ve yahudileri ciğerlerine kadar bilmeseniz. Akıllı, süper iyi insanlar olduğunu düşünürsünüz. Hakkatende iyi ve akıllıdırlar. Ama yarım akıllı. Uzun vadede bakmışsın, seni uyuşturmuşlar, düzenli olarak her gece gelip 300 sisi(cc) kanını emiyorlar. hayat boyu hizmetkarları haline gelmişsin de ruhun duymamış.

Şu an ülkemize bakarsanız, tüm dev köklü holdingler yahudilerin. Hepside Atatürk ün ölümü ile kurulmuş yada gelişmeye başlamış. Şimdi sahibimiz olmuşlar. Ruhumuz duymamış ama yahudi sömürgesiyiz. 80 yılda gelişmemize izin vermemişler. Ne olduğunu anlamayalım diyede dini yaygınlaştırmaya gayret göstermişler, dinle kafamızı doldurup cahil kalalım ve hayat boyu sömürgeleri olalım. Bunuda kolayca başarmışlar. Aynısını gözümüzün önünde Rusya da yaptılar. Şimdi Ukraynada iş üstündeler.

Her neyse...
    Balinaların derdini araştırıyordum... biraz daha inceleyeyim.

Yanlız medya yorumcusu ekonomistlerde bayağı bi korku hakim, orası açık. USD fırlayacak diye bekliyorlar...
    Son düzenleme : alicemal; 28-11-2018 saat: 12:36. Sebep: bold
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Maalesef araştırmayı bitiremedim. Vakit ilerledi birazda borsadan kafayı kaldırmam lazım.

Şu ana kadar ne farkettim.?

USD tekrar uçup kaçacak korkusu var.

USD seviyesi gelişimine grafikten baktım.

USD 2017 ye göre %40 artmış. 5,25 - 3,7 = 1,55 ==> %41
    USD 2016 ya göre %75 artmış. 5,25 - 3,0 = 2,25 ==> %75
    2013-2014 ise 2.0 TL civarı.

2013 den itibaren düzenli yükselmiş. 2013 ün önemi ne. Sanayimiz gerileme dönemine mi girmiş, ne olmuş o yıl.???

2013, akp nin yahudilerle bozuşmaya başladığı dönem.

2012, Genel Kurmay Başkanının hapse atıldığı dönem.

2013, Ordu fetullah uşaklarınca yoldan çekilince, fetullah ile aynı yolda yürümekten, kim kime biat edecek gerginliğine geçildiği dönem.
    Ordu kumpaslarla hapse atıldıktan hemen sonra, birbirlerini yemeye başladılar. Kötlerin kalktığı ve güç sarhoşluğuna boğulduğu dönem.
    Ordu hapse atılmadan önce ortak hareket ediliyordu, kankaydılar, parsel parsel kardeştiler.

fetullah(CIA_ABD) la gerginlik başlayınca, İÇ ve DIŞ yahudilerle uşakları, dovizi gerçek olması gereken seviyeye çıkarmaya başlamışlar.
    Ondan önce suni olarak aşağıda tutup, ülkeyi parça parça satın alıyorlardı. Millet uyuşturulmuş ve sahte bir bolluğun içine sokulmuştu. yahudi medyasıda her gün milleti uyuşturmaya devam ediyordu.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Fransa'daki sarı yelek giymiş olanların ayaklanması.

Bir kaç gündür beni şaşırtmışlardı.
    Bugün okuduğum haberle ne kadar muhteşem biri olduğum yeniden ispatlandı ve gözlerim yaşardı.

Tamam yaşarmadı ama duygu seline gark oldum. Ayrıca midemin üst kısmındada bi zorlama oldu. Mide zorlaması sabahki menemenden miydi? Düşünmedimde değil. Fakat başarımı menemenle de gölgeleyemem. Baharatını fazla kaçtı yanlız.

BİR TEORİM VARDI.

Hiç bir halk, kendi kendine ayaklanmaz. Mutlaka arkasında maddi açıdan güçlü çıkar grupları vardır.

Güçlü örgütçüler son 300 yıldır genelde siyonist yahudiler çıkıyor.

Yazımda örnek olarakta hep Fransız ihtilalini veririm. Lisede bize ne öğretildi? Tarih kitaplarında ne yazar.?
    Fakirlikten ezilen fransız halkı ayaklandı, bastili filan bastı, krallığı kesti.

Alakası olmadığını delilleri ile anlattım. Okumadıysanız geçmiş olsun tekrar yazmayacağım.

Şu anki sarı yelek ayaklanmasını ise anlayamamıştım.
    "Ya yoksa halk kendi kendine ayaklanabiliyormu" ya gelmek üzereydim.?

Ünlü "halk kendi kendine ayaklanmaz, arkasında maddi açıdan güçlü çıkar grupları vardır" teorim den şüphe etmeye başlamıştım.

Tabi siz muhteşemliğim konusunda zerre şüpheye düşmediniz, bunun farkındayım. Hatta Nauru ve Kongo'nun bazı bölgelerinde bana "umumbu" adını takmışlar. Yani "Efsanevi lezzetteki insan.".

Madalya takmak için çağırıyorlar.
    Aklınıza lezzet kelimesi takılmış olabilir. Muhteşem anlamında kullanmışlar. TV de örneğide var. Şarkı yarışmasında, yarışmacının şarkısı bittiğinde, jürideki 60 IQ lu sanatçı ne diyor. "çok lezzetliydi.". Türkçesi "efsane okudun, bidaha oku canikom."

Yemek içinde lezzetli kelimesi kullanılıyor fakat, Nauru halkı medenidir, hele Kongo halkı moderndir. Eskiden bunlarda yamyamlık varmış, aklınıza hemen "seni yemek için çağırıyorlar" fikri gelmiş olabilir. O zaman "yanında biber sosu da getir" derlermiydi.? Demezlerdi.?. ... Lan yoksa...

Her neyse.

Bu sarı yeleklilerin arkasında kimse yokmuş gibi görünüyordu.
    Allahtan internet var. Tarihteki gibi, bir haberi sadece 1 kişiden öğrenmiyorsunuz. O zaman hayatta gerçeği bilemezsiniz ve ülkeler çok kolaylıkla kandırılabilir.

İnternet sayesinde biraz araştırma ile pek çok bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Tabi internet bilgileri %90 yalan dolan. Gerçeğini ayıklayabilecek tecrübeye sahip olmanız gerekir. Bunun içinde çok yüklü bilgiye sahip olacaksınızki. Okuduğunuz bilgiyi, geçmiş bilgilerinizle karşılaştırıp, doğrulayabilesiniz.

Sarı yelekliler kendi kendilerine ayaklanmamış. %23 benzin zammı yüzünden ayaklanmış gibi görünüyorlar.
    halbuki üç beş yıl önce benzin 120 USD ye kadar çıkmıştı, şu an 60USD. O zaman ayaklanmadında şimdimi ayaklandın.?

Bunu biliyordum ama ayaklanma sebebini bilmiyordum. Yakıt zammı, bu inatçılıktaki bir ayaklanma için çok güçlü bir sebep değildi.

Olaylar birbirine bağlı. Yine siyonistler. Son kozlarını oynamaya çalışıyorlar.

ABD ve avrupa kopuyor. Almanya, avrupayı almış kendine ve asyaya doğru çekiyor. ABD güç kaybediyor, dünya hakimiyeti çok yakın zamanda kaybolacak.

İşin ilginç yanı, Macron un eşi, kendisinden epey yaşlı ve yahudi, kendisi de yahudilerce bu genç yaşta oraya getirildi. yahudilerin kuklası haline gelen trump'a geçen hafta tüm dünyanın gözü önünde çok kötü çaktı. trumpın gözü şişti. macron ve eşi yahudi, trump değil. trump kişisel olarak değil ama iş ortakları, damadı, bazı yöneticileri yahudi. Yahudi kucağında... neyse annadınız. macron yahudi, trump değil ama trump, macrondan daha fazla hizmet ediyor siyonistlere.

macron çaktı, ardından, macrona suikast timi yakalandı haberi ve sarı yelek ayaklanmaları.

Bu ayaklanma, avrupayı tekrar kontrolu altına alabilmek için yaptırdığı pek çok gizli hareketten biri... Şimdi detaya girmeyeyim, zamanım dar Nauru ya bilet almam lazım.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 66/852 İlkİlk ... 1656646566676876116166566 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •