Sayfa 67/852 İlkİlk ... 1757656667686977117167567 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 529 - 536 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    vay be, bugünki yazılarım olağanüstü çıktı... yarına kadar nefes alayım. Belki öbürgün.
    Bizim buralar da hala bi sürü kuzey avrupalı turist görüyorum... lan amma ucuz hale gelmişiz yuh.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    BIST e gelirsem hazirandan beridir 5 ay geçti, endeks çok düştü, arada çıktı.

Yukarı pozisyon aldığım halde, 5 Ayda, pozisyonu satacak kadar hiç endişelendimmi.?

Hayır.

5 ayda Endişelendiğim ve umudumu kaybettiğim bir yada 2 gün olmuştur ama yinede pozisyon bozacak kadar kendimi kaybetmedim.

Bunun sebebi, temel analizle oynamam ve daha önemlisi uzun vadeci olmam.

Psikolojik olarak dağılmıyorsunuz. Daha rahat oynayıp bu sayede olan biteni daha rahat değerlendirebiliyorsunuz.

Bir kaç yıl VOB da oynamıştım, gün içi al sat yapmıyordum ama hafta içinde bi kaç kez alıp satıyordum.

Aman aman korkuçtu.
    Psikolojik olarak enkaz haline geldim. Toplamda kaybetmedim ama kazandımda diyemem, ufak tefek harçlık çıkardım.

Ama psikolojik çöküntüye değmezdi. Depresyon hapı yutacak kadar çökmüştüm. Hap yutunca birden kaybetmeye başladım ve VOB dan çıktım. Depresyon hapları beynin çalışma şeklini değiştirerek rahatlatıyor, beynimin çalışma şeklini değiştirince kaybetmeye başlamıştım. Bunu sonradan anladım.

Aslında VOB daki piyasa ve banka resmi işlemleri çok fazla olmasa, istisnai anlarda VOB dan bi kaç kontrat alıp tutabilirdim.
    Mesela hep derim 85 bine inecek gibi olursa hisse alım emri veririm diye. Öyle istisnai anlarda bi kaç kontrat alıp tutabilirim ama banka çok fazla resmi işlem istiyor. Yılda bi kaç kezde yeni bi resmi şeyler çıkarıyorlar. tamamen bankanın BISTIN ve devletin çıkarı için, vatandaşı koruma amaçlı değil.

Bu resmi işlemler beni aşırı rahatsız ettiği içinde VOB a girmeyi hiç düşünmüyorum.

BIST de endişelenmedim ve her düştüğünde hisse artırdım.

Umarım artık meyvesini yeme zamanı gelmiştir, çok bekledim sıktı artık.

Ama göstere göstere çıkmasıda zor... Belki bi kaç düşüş daha yapabilirler ama az biraz nakitim var yine hisse alırım.
    Ali Cemal düz mantık yapalım,

2001 Krizi 21.000 3/1 7.000 e çakmış.

2008 " 60.000 3/1 20.000 "

2018 x 120.000 3/1 45.000

Ali Cemal güzel haberim var 45.000 altı yok gibi ,

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Eeeeey özgürlük,

Önceki krizlerdeki devlet başkanları ile şimdiki imam arasında fark yokmu.? Ha fark yokmu.?

Önceden devlet vardı, şimdi tarikat evinde hep beraber tespih çeker gibiyiz.

Önceden krize girdikmi, kriz derdik.

Şimdi krizlerin babalarına giriyoruz, 2 kişi ekonomik sebeplerle kendini yaktı, ekonomik sebeple kendini yakan yok tarihimizde, karı kız evden kovaladı diye yakar bizim maymun millet, evide yakar.

Ama devletin başındaki sunni imam "krize girmedik, misketlerimide vermem" diyor, bırak cahil halkı, okumuş yalamış muhalif akademisyenler bile "yaw sanki krize girmedik" diyecek kadar HİPNOZ oluyorlar.

eeeeeey özgürlük,
    hesap öyle yapılmaz.
    Aynı olaylar aynı sonuçları doğurmazlar eğer zemin farklı ise.

Bu sefer zeminde hipnozcu imam var. "Senin adın eeeyözgürlük değil" dese 3 günde seni inandırır. Böyle bir istisnai hatip var. Milletin %80 nini uyutmuş durumda, %20 de ayık bi kaç kişi kaldık, bi ara bende hipnozuna giriyordum, adam o kadar etkili, son nda temel analize odaklanarak hipnozun etkisine girmedim Teğet geçti.

Adam devlet yönetmiyor, çadır yönetiyor. Tüm devletide kendine göre şekillendirdi. 2013 e kadar en büyük yardımcısı, CIA nın yaratıp beslediği fetullah denen sunni selefi cani idi. Beraber orduyu hapse attılar, sonra çadır devleti olduk.

Zemin değişmiş ise, yeniden analiz yapılır.

Mesela sen 100 metre havuzu 3 dakkada yüzüyorsun.
    Doldur havuza su yerine çakıl, kaç dakkada 100 metreyi aynı havuda yüzersin.? 3 günde. Zemin farklı ama yüzücü ve yüzme işlemi aynı.
    Doldur havuza üç beş timsah, 10 saniyede 100 metreyi yüzersin.

Zemine göre analiz farklı yapılır. Eskiden yarım devlettik, şimdi sıfır devletiz. Hali ile aynı sonucu beklemek hata olur.
    3/1 düşmesi ihtimali sıfırmı, bu hükümetle hayır. Hatta savaş çıkarıp borsayıda sıfırlayabilir. Bunların hepsi olası ihtimaller.

Zeminde imam harici asıl önemli değişiklik, bankalar, şirketler, önceden tamamen yabancının elinde değildi. Şimdi devlet bankaları hariç bankalar nerdeyse tamamen yahudinin elinde, bi tek iş bankası ile 2 küçük banka kimin elinde belli değil. İş bankası da yahudilerin emrinde gibi çalışıyor.

Önceki krizler, devlete ayar vermek ve Türk şirketlerini ele geçirmek için bilinçli çıkarılıp, yahudi medyasıncada abartılırdı, sabah akşam bağırırlardı. O zaman tüm medyamız yahudi medyasıydı. Yabancıya çalışırlardı. Şimdi zaten tüm şirketlerimizi, bankalarımızı ele geçirdiler. Maden haklarını aldılar, ormanlara daldılar.

Kriz çıkarıp o ülkeye girmek ve değerli herşeyi talan etmek yahudi sistemlerinden biridir. İçerdeki medyadan büyük yardım alırlar. Geçmişte ABD de almanyada çok şirket ele geçirdiler. Batma noktasına getirip sonra sahiplendiler ve şirketler dev oldu. Ford, wolksvagen vb...

Zemin çok çok farklı... Ülkemizde yahudilerin almadığı kaç büyük ve değerli şirket kaldıki, arsalarımızın ne kadarı yahudi elinde...

imam hükümet, karanlık odada YENİDEN "emret abi" dedimi iş biter...
    yukarda 2012 - 2013 diye tarih verdiğim yazı var o tam olarak basitçe ve delili ile anlatıyor ne olduğunu.
    Son düzenleme : alicemal; 29-11-2018 saat: 11:18. Sebep: side kick
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yukardaki hafiften karışık yazıyı aşağı alayım, düzelteyim.

USD seviyesi gelişimine grafikten baktım.

USD 2017 ye göre %40 artmış. 5,25 - 3,7 = 1,55 ==> %41
    USD 2016 ya göre %75 artmış. 5,25 - 3,0 = 2,25 ==> %75
    2013-2014 ise 2.0 TL civarı.

2013 den itibaren düzenli yükselmiş. 2013 ün önemi ne. Sanayimiz gerileme dönemine mi girmiş, ne olmuş o yıl.???

2012, Genel Kurmay Başkanının, sunni akp ve sunni fetullah savcıları ile hapse atıldığı dönem. Ordu'nun, fetullahla akp nin yolundan çekildiği dönem.

2013, En büyük engel ordu hapse atılınca, akp ve fetullah arasında güç kavgası başladı. akp nin, paylaşım kavgası sebebi ile fetullahla(yahudilerle) bozuşmaya başladığı dönem. "Ne istedinizde vermedik" dediği dönem. fetullah ile aynı yolda yürümekten, kim kime biat edecek gerginliğine geçildiği dönem.

Ordu kumpaslarla hapse atıldıktan hemen sonra, birbirlerini yemeye başladılar. Kötlerin kalktığı ve güç sarhoşluğuna boğulduğu dönem.
    Ordu hapse atılmadan önce ortak hareket ediliyordu, kankaydılar, parsel parsel kardeştiler.

fetullah(CIA_ABD) la gerginlik başlayınca, İÇ ve DIŞ yahudilerle uşakları, dovizi gerçek olması gereken seviyeye çıkarmaya başlamışlar.
    Ondan önce suni olarak aşağıda tutup, ülkeyi parça parça satın alıyorlardı. Millet uyuşturulmuş ve ucuz dövizle gelen dev ithalatla sahte bir bolluğun içine sokulmuştu. yahudi medyasıda her gün milleti uyuşturmaya devam ediyordu.

Şimdi buradan krizi abd çıkardı demeyin. ABD sadece tetikledi.

Şöyle düşünün. İsviçre denen ülkede herkes yeterli zenginlik içinde, bolluk ve refah var. O ülkeye cebinde tonla para ile git, bazı grupları ayaklandırmaya çalış. Orada 3 ayrı dil konuşuluyormuş bu ne demek en az 3 ayrı etnik köken var. Azınlıklar var. Ayaklandırmaya çalış.? Gazete kur onunla ayaklandırmaya çalış, para ile liderleri satın al.?

İsviçrede Hangi azınlığı ayaklandırabilirsin.? Peki İsveç de, japonyada, singapurda?

Ayaklandıramazsın. Halk eziyet çekmiyor, açlık çeken yok, herkes istedimi yeterli eğitimi alıyor. Toplu ayaklanma çıkaramazsın.

Ama adaletin eşitliğin olmadığı, azınlıkların çoğunluğu soyduğu her ülkede ayaklanmayı kolaylıkla çıkarırsın. Milletin ezilen fakir kesimleri ayaklanmaya hazırdır.

Birde bizim gibi farklı köken ve inançlardan toplumlar bir ülke oluşturmuşsa, dahada kolay ayaklandırırsın.

Kriz, 1950 den beri sırtımızda olan siyasetçiler yüzünden her zaman çıkmaya hazır. Soyulan büyük çoğunluk zaten ayaklanmaya hazır. Bizde işler çok kolay. Medyamızda yahudi elindeydi.
    ABD krizi sadece tetikledi ve medyası "kriz vaaaar" diye meydanlarda bolca bağırdı. Eğitimsiz cahil millete böyle yaygaracılar şart, bağıran, kafasına vuran olmazsa geç anlıyor.

Gerçekte 1950 den beri krizdeyiz... Kurtuluş savaşında bu halk canını verdi, bir ülke kurdu, aileler altınlarını bağışladı.
    1950 den beri halkın malını mülkünü toprağını dağını ormanını denizini gölünü yağmalaya yağmalaya bitiremediler.

Bu sistemide 1938 den başlayarak yahudiler kurdular. 1500 yılından beri ülkemizde yahudi azınlık var. 1938 den sonra, batıdaki güçlü yahudilerin desteği ile bu noktaya getirecek taşları döşediler. O dönemde medyamızda baskın olanlar yahudiydi.
    Son düzenleme : alicemal; 29-11-2018 saat: 11:11. Sebep: colored
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yaw empati kurdumda, ey özgürlüğün söylediği ikinci şelale ihtimali hiçte yabana atılacak gibi değil.

Bu empati rezil bişey. Kendi acılarını çektiğin gibi bide başkalarının acısını çekiyorsun.

Temel analize odaklanmalı o zaman yolunu bulursun.
    Temel analizden kastım sadece şirket bilançoları değil, aynı zamanda ülke ve dünya bilançoları. Borsayı etkileyecek her şeyi kapsar temel analiz, teknik analizide kapsar çünki teknik analistler aynı çizgilere bakıp sürü olarak hareket ediyor. Hali ile endeksi KISA vade değiştirme güçleri oluşuyor, onlar değiştirmese bile onlara tuzak kurmak için balinalar değiştiriyor. Sürü olmasalar dikkate almazdın.? Tabi temel analistlerde sürü... Sürü deyince aşağılama olarak almayalım... Ben dahil Toplu hareket ediyoruz ve farkında olmamıza imkan yok, o anlamda.
    Farkına varabiliyorum çünki süpermen kim.? Benim tabiki.

Şu ikinci şelaleye odaklanayım.
    Özellikle 2000 lerdeki çiller krizinde, birinci şelaleyi 3 gün önceden yakalamıştım ama ikinci şelaleyi beklemediğimden malda yakalanmıştım.
    Hatta hiç unutmuyorum yapı kredi ile yakalanmıştım. İlk defa ciddi zarar yazmıştım. Kriz sorası zararı fazlasıyla çıkardım. Ama olay ikinci şelaleyi anlayamamış olmamdı. Yeni yetmeler gibi epey sızlanmıştım. BİZİM Borsa tamamen en büyüklere çalışan bi sistem, kalanı şans ve kumar.

Şansınızı, tek tek şirketlerin bilanço ve hedeflerini, gelmişini geçmişini detaylı inceleyip uzun vadeli senetlerini alarak artırabilirsiniz. Balina değilseniz, bence uzun vade kazanmanın tek yolu bu. Bu tür kazananları biliyorum, ev geçindiriyorlar hatta yeni ev alanlar var. Tabi zor iş olduğundan kimse yapmak istemiyor. Çizgiye bakıp "alayım satayım" demek kolay tam tembel işi.

2000 lerdeki çiller krizinde, ikinci şelalenin ekonomik temeli yoktu, tamamen malda olanları dökmek ve balinaların yeni mallanma ortalamasını düşürmek amaçlıydı.

Yaw tırstım şimdi, ey özgürlük dertsiz başıma dert açtın.
    Ama bak ben temelli açıklama yaptım, seninki havadaydı, temel taşlarını ben döşedim. Sebep yazdım.

Tabi çiller krizi sebepleri farklıydı. O sebeple krizi uzatmak ve derinleştirmak amacıda, ikinci şelale sebeplerinden biri olabilir. O krizdeki amaç mevcut hükümete ayar vermek ve ülkenin kapılarını ardına kadar açmak, ülke değerli varlıklarını bu kapıdan girip satın almaktı. Yahudi medya nın o krizlerde büyük görevi vardı.
    Son düzenleme : alicemal; 29-11-2018 saat: 11:54. Sebep: colored and side kick
    @NeAcaipDunya

6. 2000 lerdeki çiller krizinde, ikinci şelalenin ekonomik temeli yoktu, tamamen malda olanları dökmek ve balinaların yeni mallanma ortalamasını düşürmek amaçlıydı.

2000lerde Çiller iktidarda yoktu.
    Yalanın evrensel olduğu bir zamanda, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    kumralada, evet baktım yanlış aklımda kalmış. Tabi konu ikinci şelale, çiller o yazıda önemsiz kısımdı ama yinede doğrusunu yazdığın için sağol.

çiller krizi 1994 deymiş. O kadının indiragandi ettiği mallar, bugün için devede kulak kaldı.

2000 krizinde Cumhurbaşkanı, belkide Cumhuriyet tarihimizdeki en temiz devlet adamı Necdet Sezer miş. Tüm gazeteler ona saldırıyordu. Kendi çapımda bi kaç gazeteci ile kavga etmiştim Necdet Sezeri korumak için. Bana küfür eden sanırım bugün chp den sebeplenen tuncay özkan denen ... bozuntusuydu. Diğeri hurriyet yazarıydı... Artık gazetecilere bulaşmıyorum. Bişey değişmiyor ve değişmezde.

Gazetelerin tamamı yahudi medyasıydı. Hükümettede koalisyon vardı yanlış hatırlamıyorsam. Ecevit ve diğerleri.
    Hükümet olur olmaz ilk yaptıkları iş devlet bankalarını paylaşmaktı. Ecevit canlı cenazeden farksızdı yinede ilaçla ayakta tutup, ismini sömüren bir çevre vardı. Yahudi karısı, Eceviti siyasette sanırım zorla tutan isimdi.

Kitap fırlatıldı krizimiydi.? Sanırım oydu.
    Yoksa kasa fırlatıldı krizimiydi.?

ak döneminde 2 kişi kendini yaktı tık yok ama eskiden kasa ve kitap fırlatıldı diye yahudi medya yaygarayı koparmıştı. Şimdi sömürgeci parazit yahudi medyadan geriye 3 büyük kanal kaldı, bi sürü internet sitesi... şimdi din tüccarları tarafından okşanıyoruz. yahudi sömürüsünü arar hale geldik.

Bi sürü darbe ve kriz yaşadık, tamamen sömürge olmamızdan kaynaklanan ayar kriz ve darbeleriydi. Doğal değildi. Ne hükümetler doğaldı, ne devlet nede krizler darbeler. Tamamen güdüm altındaydık, halada öyleyiz.
    Son düzenleme : alicemal; 29-11-2018 saat: 18:07.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Vay canına, USD bayağı düşmüş.

Altın alsammı.?

USD, 5.0 TL yi aşağı zorlayınca ikinci parti altını alayım. Ons altınıda düşüremediler gitti. Bi kaç kez denediler, her seferinde geri zıpladı. Çin ve Rusya etkisi olmalı. Ons altın önümüzdeki yıllarda 2bin USD yi geçerse şaşırmayın. Ama USD/TL düşünce, ons altının yükselmesi pek bişey kazandırmıyor.

Sülalemize yeni katılan Amerika pasaportlu Can bebeyede altın takmam lazım.

Evet, kardeşim gitti torununu ABD de doğurttu. Sırf abd kimliği için. Tercih meselesi tabiki. Ben olsam o parayı çocuğun kaliteli eğitimi için kullanırdım. İyi eğitilmiş gençleri tüm dünya kapıyor, kimliğine bakmıyor.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 67/852 İlkİlk ... 1757656667686977117167567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •