Sayfa 671/852 İlkİlk ... 171571621661669670671672673681721771 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,361 - 5,368 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün bankacılık hacmi çok düşük olmuş. BBVA seviyeyi belirlediğinden, o seviyenin altında satan olmuyor anlaşılan.

illa bir çoban seviye belirleyecek ve o çoban batılı olacak. Bak kızdım, tesbit yapacağım hoş olmayacak.

Endeks bugünde inmedi. 1700 e yaklaşmadı bile. Yarında ineceğe benzemiyor. abd borsasıda ikili tepeyi yukarı geçti. Bende baktım, BIST pek inmiyor, aralık vade trenine ortalama bi yerden long alarak atladım. Batı borsası sağlam durduğundan bu akşama elimde çok az miktar long girdim. Sabahtan çakılsa bile bana pek zararı olmaz.

Yanlız her gün azar azar kazanmak büyük bir hızla sermayeyi büyütüyor. En son 20 günde %68 kazandım diye yazmıştım.? Şu an 35 günde %110 oldu. Bu taktik iyi, böyle devam edeceğim.

Şunuda hatırlatmasam olmaz. Çok kazanıyorum sanmayın burası viop, hisse senedine benzemez. Eğer gevşerseniz, 1 yılda kazandığınızı 1 saatde elinizden alabilirler.

Pandemi de borsalar çakıldığında tecrübesiz yakalandım ve büyük kaybetmiştim. Aylar sonra BIST yükselişe geçtiğinde ve birazda tecrübe kazanıp sepet yaptığımda 140 günde küçülen sermayeyi dörde katlayıp zararı çıkarmıştım. Bunları yazmıştım hatırlayan varmıdır bilmiyorum.

Sonra TCMB başganı ağbal'ı tayyip Cuma akşamı dehleyince yine büyük kaybetmiştim ve tekrar zarara inmiştim.

Bu rallide o zararı çıkarıyorum, o sebeple büyük kazandığımı sanmayın. Şu an zararım çok azaldı neredeyse bitti sayılır. Tabi enflasyonu hesaba dahil etmedim.

Dikkat etti iseniz 2 kez kaybetmişim onlarda anormal durumlar. Yani piyasa da anormal dönemler olmasa şu an Avustralya sahilindeydim ve soros beni yelpazeliyor olurdu. Süperim yaw.

Bu ülkede anormal olmayan yıl olmadığından, anormal şartlara uygun kendimi geliştirmem gerekiyor. Ona çabalıyorum, bakalım başarabilecekmiyim. Gün gün gelişimime şahit oluyorsunuz. uzun vadeci yatırımcıdan günlükçüye nasıl döndüm, dönmek zorunda bırakıldım, gün be gün şahit oldunuz.

Geçmişi yad ettik, gerçeğe dönelim.

Batıda yıl sonu rallisi devam ediyor. Bizde eşlik ediyoruz. 1700 altına inme ihtimali azaldı. Ben yinede aynı taktikle devam edeceğim, kazancı görünce kapatacağım ve gün içi düşünce alacağım. Şüpheli durumdalrda geceye mal ile girmeyeceğim.

Bu aralar tayyip bakanların kabinesine çift dalabilir diye söylentiler var. BISTi etkilemez çünki hepsini toplasan, kısa sürede 600 baz puan faiz yükselten ağbal etmezler. O sebeple piyasa, bakanlar kurulunu salam dilimler gibi dilimlesen, KALICI olumsuz tepki vermez. Satanlar amatörler ve amatörlerin elindekini ucuza almak için endeksi aşağı çekip orada bekleyen spekler. Kalıcı etki olmaz. Bir ağbal değiller.

Bol şans.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Selam,

BIST maceram biraz kısa sürmüştü, aylar öncesinden hisse senetlerinden kar ile çıkmıştım. Şu an tek yatırımım kriptoparalarda, burayı takipteyim her zaman. Bir yandan da boş vakitlerimde teknik analiz öğreniyorum. Herkese bol kazançlar.

Faiz kararını öğrenince sinirlenip pes ettiğimi yazdım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by abigailcat Yazıyı Oku
    Selam,

BIST maceram biraz kısa sürmüştü, aylar öncesinden hisse senetlerinden kar ile çıkmıştım. Şu an tek yatırımım kriptoparalarda, burayı takipteyim her zaman. Bir yandan da boş vakitlerimde teknik analiz öğreniyorum. Herkese bol kazançlar.

Faiz kararını öğrenince sinirlenip pes ettiğimi yazdım.
    Kazançla çıktıysan iyi.

coinci oldun demek. O konuda hiç bir şey diyemem.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,792
    Blog Entries
    1

.
    .
    .
    Coin derken...

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    .
    .
    .
    Coin derken...
    Kripto para işte.

---

Dün gece abd borsası 23 densonra hızla aşağı indiler.

Haberle düşmüşse tekrar toparlar ama aynı saate denk gelen haber görmedim. Powell haberi farklı saatde. Belki etkisi geç gelmiştir.
    Habere dayalı düşmemişse düzeltme başlamış olabilir veya trend değişiyor olabilir.

Geçen hafta sürekli abd de "tapering ve faiz fiyatlanmaya başlıyor gibi" demiştim ve "artık zihnen düşüşe hazırlanmam gerekiyor" demiştim. Dün ise abd tekrar yükselip ikili tepeyi geçince fikrim değişmişti. Acele etmiş olabilirim.

abd vadelileri tutunmaya çalışıyor, asya borsasında yeşil daha çok, kırmızıda var.

EUR/USD düşmeye devam ediyor ama abd 10 yıllıklar kararsız. VIX de sorun yok.

Bugün ne olacak bilmiyorum. GARAN çıpası var, o çıpa varken bankaları yüksek satamazlar. Satarlarsa ertesi gün almak zorundalar. 12.20 den BBVA alacağım garantisi vermişken çok daha aşağıdan kimse satmaz. Satanın kafa çalışmıyordur veya BIST manipulatörünün kendisidir görüntüyü bozmaya çalışıp korku salıyordur.

Uzun zamandır ilk defa geceye az miktarda olsa long girmiştim. Öğle öncesi duruma bakacağım. Avrupa, abd vadeli ve TR de görüntü iyi değilse, longları kapatıp kenarda bekleyeceğim. Bugün aynı taktik yapmayı düşünmüyorum çünki abd dün gece neden çakıldı bilmiyorum. Bir tek BIST iyi yükselirse longları kapamam.

Bol şans.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Gece son saatde abd nin çaıkılmasına rağmen BIST şu an iyi miktar yeşilde. bluumbergin kadınları BIST i övüyor. Bu kadınlar ralli başlamadan önce aylarca korku salmışlardı. BIST spek lerine çalışıyor gibiler. Her neyse bu şuh ve gergin kadınları bırakalım.

Yeşili aklıma BIST manipulatrlerinin malda olduğu geldi. Maldalarsa hiç bir şey umurlarında olmuyor. USD uçtu kaçtı umurlarında değil. BIST kontrolu tamamen katar lıların eline geçmiş belliki.

Bu kadar yeşil beklemiyordum ama şaşırmadım. Bu durumda taktik devam edecek demektir.

GÜN İÇİ Düşüşte çok az miktar long al, kazancı görünce kapat. Geceye malsız girmeye çalışki bu geceki problemi yaşamayasın.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    USD 12,17 de şu an.

BIST de 1980 lerde realizasyon geldi. Büyük birileri sattılar. Bankalarda zaten dünden beri satış vardı. Bankaları sanırım batılı yabanacılar sattılar. abd de satış var diye satanlar batılı yabancılar oluyor diye düşünüyorum. akbnk, ykbnk ve isc de satış veya alış varsa batılılardır diye hesap yapıyorum. garan bir süredir katarlıların kontrolunde olmalı.

abd borsasında düşme devam etmezse, şu anki düşüş realizasyon olarak kalır. Bugün daha çok kenarda duracağım çünki düşen tekrar çıkarmı belli değil.

Artık zirvelerdeyiz ve kontrollu olmak gerekiyor. İkibin üçbin diye saydıranlara pek kulak asmamalı.

Bol şans.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Haber kaçırmayayım diye viop tarafına bugünlerde fazla sık uğruyorum. ajfa bir alıntı yapmış. Gizem Öztop Altıntop isimli medya ekonomisti olan hatun, bluumberg sayesinde çok ünlendi ve talibi bir kaç yıldır bayağı çok. Ünvanının zırt pırt değişmesinden belli. En son devlet destekli hazır yiyici bir kurumun ekonomisti olmuştu. Talandan payını yeterince alıyor, ona sevindim tabiki.

Demişki: "Bugünü, geçtiğimiz kısa dönemdeki kur şokları karıştırmamak lazım. Ekonomiye maliyet maalesef çok çok daha yıkıcı ve uzun süreli olacak."

Evet maliyet çok yıkıcı olacak, gelecek çok daha karanlık olacak, yılda 100 USD ile idare eden malesyalı 4 kişilik aileler gibi olacağız, hızla oraya doğru gidiyoruz ve maalesef kurtuluş halkın %60 için yok.

Altıntop hanımın hatası şurada. Bugün yaşadıklarımız sebep değil sonuç. Bugünü oluşturan adımlar akp başa geçince atıldı. USD/TL Kuru 2013 yılına kadar olması gerekenden çok daha düşüktü, gelişmediğimiz halde kur 1.20 lerde dolandığı olmuştu. O dönem ithalata daha çok bağımlı hale geldik. Yurt içi fabrikalar kapandı, bir kısmı yurt dışına taşındı. Mısır'a, Bulgaristan'a fabrika taşıyanlar oldu, TR deki fabrikasını kapayıp Çin de fabrika açanlar oldu. dinCİ akp'nin ağzından dolar düşmüyordu, karısının vakfı kiraladığı binaya 50bin dolar aylık kira ödüyordu.

akp o dönem kontrolluydu çünki acemilerdi. Ekonomi ve politikada dikkatlilerdi. Yıllar geçtikçe, karşılarındada kimse olmadığını görünce abd desteği ile beraber orduyuda aradan çıkardıktan sonra artık dikkat etmediler. USD de gerçeği göstermek amaçlı çıkışa başladı. Direk ülkeyi paylaşma yarışına girdiler. kardeş kardeşle kavga etti (o dönem akp-fetullah), tayyip bakanları ve akp kurmayları ile kavga etti ve sofranın başındaki herkesi kovaladı. Tek başına sofrada kaldı.

Bu dönemlerin temeli, o dönemler atıldı.

Akademisyenlerin bolluktan gözlerinin kamaştığı ve doğruyla yanlışı ayırd edemedikleri dönemdi. o dönem gerçeği gören tek kişi vardı oda efsane keçi. Gazetecilere mailler atıyor ve bolluğun sebebinin milletin malını mülkünü satması ve ilaveten borçlanmanın kolaylaşması sonucu halkın orta-alt kesiminin borçlanmaya başlaması sebebi ile olduğunu anlatmaya çalışıyordum.

Ama chp li akademisyenler bile şaşırıyordu, "yaw kalkınıyoruz" diyorlardı. Ben bağırıyordum "kalkınmıyoruz, hovardanın evdeki eşyalarını sattığı dönemi yaşıyoruz,satılan ev eşyalalrının ve alınan borçların bolluğunu yaşıyorsun" diyordum. Platoda yazıyordum bunları...

Akademisyenler yeni yeni uyandılar. Altıntop ise dün uyanmış anlaşılan. Hoş yaşı gereği fazla yüklenmem doğru olmaz, 15 yıl önce ne yapıyordu bilmem ama dayadığı sebep hatalı.

Şu an yaşadıklarımız sonuç. 1938 den beridir yaşadıklarımız sonuç aslında. temellerin ilki 1500 lerde atılıyor, sonraki temel 1938 den sonra atılıyor.

Her neyse...
    @NeAcaipDunya

Sayfa 671/852 İlkİlk ... 171571621661669670671672673681721771 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •