Sayfa 676/852 İlkİlk ... 176576626666674675676677678686726776 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,401 - 5,408 arası.

Konu: Bana kalırsa.

aselsan,türk silahlı kuvvetleri vakfı kurmuş

sahibi vakıf

satabilecek yürekleri oldugunu sanmıyorum

aselsanı satmak vatanı satmaktır

yazınızın altına da imzamı atarım

2.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Aynen şüphelendiğim gibi ASELSAN ve ROKETSAN ı satmaya niyetleri varmış.

ASELSAN, ROKETSAN, HAVELSAN, TUSAŞ bu şirketleri satmak demek bu vatanı satmak demek.

Yabancı bir ülkeyle savaşıyormuşuz gibi bu satışı ne olursa olsun durdurmak gerekir.

Bu hiç bir şeye benzemez, son kalemizdir, en değerli varlıklarımızdır. Bunlar dünyanın en ileri teknolojisini üretiyorlar. Türkiyede bu teknolojiyi üreten başka yok.**

Yarın BAE veya başka bir ülke ile savaşırsak bu şirketlerin ürettiği savaş teknolojileri ile savaşıp kolaylıkla yeneceğiz. Ama sen bu teknolojiyi bizi düşman gören ülkeye satıyorsun. Bu firmalar dost ülkeye bile satılmaz, satılamaz. Bugün dostun olan yarın devlet başkanı değiştiğinde düşmanın olabilir.

İsterseniz beni şikayet edin hapse atsınlar vazgeçmem.

Bu şirketleri satmak demek bu ülkeyi ve insanlarını satmak demektir.

** Damat baykar derseniz baykar teknolojisi TUSAŞ ın teknolojisidir. TUSAŞ dan devşirdiler.
    Ikinci paragrafin altina imza atilir

Stratejik pozisyonlarinda mutlaka emperyalizmin usaklari yuvanlanmis da olsa aidiyetleri kaybedilmemeleri gereken kurumlardir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Öyle paragraf seçmece yok. Kalan paragrafları satamam. Alan hepsine imzayı basacak.

---

S&P en fazla 4500 - 4560 aralığından döner demiştim. Şu an için 4560 da durdu. Asya seansı yeşile dönsede abd seansı ne yapacak henüz kesin değil.

BIST spek leri dün beklediler. Göründüğü kadarı ile abd akşam ne yapacak, Powel ne söyleyecek onu görmek istediler. abd fazla düşmeyip, Avustralya ile başlayan asya seansındada alış gelince, bu sabah yeşil açtılar.

abd yönü henüz kesinleşmiş değil. Akşam yine satabilirler. Dün gördüğüm kadarı ile, abd hisse borsasını serbest düşüşle değilde kontrollu olarak indiriyorlar. Aşırı ani satışada izin vermiyorlar, aşırı alışada izin vermiyorlar. Oranın piyasa yapıcısı ideal olan. Tamamen teknik ve temel'e uygun davranıyor. KY ler büyük oyuncular tarafından soyulmuyorlar. şanssız, bilgisiz aşırı aç gözlü olanlar kaybediyordur. Şu an temel görünüm abd hisse borsasının inmesi için uygun. Ne kadar iner tahminimi yaptım en fazla 4500 - 4560 aralığı dedim ama sadece tahmin. Tutmayabilir.

BIST'de ise bizzat KY yi koruması gereken piyasa yapıcılar KY kalabalığını söğüşlüyorlar. katar, piyasa yapıcı 3 bankadan qnb finansbank ın sahibi. İş bankası maalesef ölçülü olsada bazı güçlü çıkar grupları ile ortak davranıp halkı medenice soyuyor. akbank zaten para hırsı gözünü bürümüşler tarafından kurulmuş. Dünya batsın ama o son TL benim olsun kafası var.

Her neyse... Bu akşam 16:15 abd istihdam verisi var. Oda piyasalarda dalga yapma potansiyeline sahip.

Taktik devam. Düşünce long al, kazancı görünce kapa. Bugün short düşünmüyorum.

Bol şans.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    tayyip dün akşam, "seçime kadar faizi indireceğiz" demiş. Buda demektirki 2023 e kadar düzenli faiz indirecek.

Faiz her indiğinde içerideki yerli ve yabancı bankalar USD yi artırıyor. Buna ne kadar devam ederler, düzenli artırırlarmı, bir yerde dur derlermi bilmiyorum.

Faiz düzenli inerse, GERÇEK enflasyon %50 ve üzeri iken devlet bankalarının ve belki özel bankaların faizi %10 ve altında olacak demektir. Ne kadar indirebilir bilemiyorum.

Bu ne demek?

Faiz inişinden faydalanan kesim var, faydalanamayan daha büyük bir kesim var.
    Doviz artışından faydalanan kesim var, faydalanamayan daha büyük bir kesim var.

Faydalanan kesimler hızla zenginleşecek, faydalanamayan daha büyük bir kalabalık fakirleşecek. Çünki geliri az artarken herşeyin fiyatı çok artıyor.

"Faiz inince enflasyonda inecek" diyor. Bunu yıllardır diyor. Hangi imam gurubunda öğrenmişse yanlış öğrenmiş. Onun anlayacağı şekilde anlatayım "İmamda pamuk var diye osman abi ölmez, osman abi öleceği için imam yanında pamuk taşır."

Yine anlamayacağını biliyorum.

USD yükseldikçe ithal malların fiyatı artıyor. İthal mal miktarı TR de çok fazla yer tuttuğu için yerli üretim herşeyede zam geliyor. Enflasyon hızla uçuyor. Sütçü Halil, kızının istediği İTHAL samsung cep telefonuna, karısının istediği İTHAL philips televizyona, kendi kullandığı Traktörün İTHAL mazotuna her ay zam gelince, oda süte zam yapıyor. O ay süt üretiminin maliyeti artmamış olsa bile zam yapmak zorunda kalıyor.

Şimdi tayyipe akıl veren diğer imamların mantığı şu alsa gerek.

Faiz düşünce millet faize para koymayacak, gidip iş yeri kuracak. Lang dingiller faiz 10 un altına indiğinde her ay gördünüzki millet iş kurmadı gitti ev aldı, araba aldı, USD aldı ve borsaya girdi. faizden kaçan para üretime girmedi.

İkincisi USD 3 TL den geldi 12 TL ye ve normal durumun dışında yeni fabrikalar kurulmadı. İthalat biraz azaldı ve ihracat biraz arttı ama ülkenin bozuk yapısı değişmedi. Mevcut fabrika ve üretimle o değişim yaşandı. Yerli halk fakirleşince yemeyi içmeyi harcamayı kesti, sende yerlinin yiyeceğini doviz yükseldiği için dışarı sattın. Bize ikinci üçüncü sınıf kanserojen gıdayı satarken, kaliteyi dışarı sattın. Millet fakirleşti harcayacak parası azaldı, firmalar içeri satamadığını dışarı satmaya başladılar. Otomobilin %40 ı içerde satılırdı şimdi sadece %15 i içerde satılabiliyor.

İhracatının çoğu bu şekilde artıyor. Halk fakirleşince içeri satamadığını dışarı satıyorsun. Bedelini halkın %60 ı ödüyor. Sağlıklı değil tersine korkunç bir ihracat başarısı.

2010 dan beridir bangladeş olma yolunda gidiyoruz diyordum, hızlanmaya başladık.

"Herkes ceset yıkamayı bilmeli" diyen bir imam tarafından yönetiliyoruz ve bu imam ın öğrenme becerisi kapanmış. Ders almıyor.
    Öyle bir niyeti olduğunuda sanmıyorum. Tek odağı var zenginleşmek.

Her neyse yaw.

Adamların düsturu ne.? Faiz haram. Lang dingil faiz haramsa niye herşeye zam yapıyorsun.? Temeli faizle aynı.

Faiz neden haram.?

100 TL veriyorsun 110 TL geri istiyorsun. Fazladan 10 TL yi hak edecek ne yaptın ki istiyorsun.? Mantığı bu. Verdiğinin fazlası haram. Çünki hak etmedin.

O zaman zammın mantığı ne.?

Aynı yerden, aynı miktar petrolu alıp, aynı şekilde bana satıyorsun. Niye dün 4 TL iken bugün 8 TL. Bunu hak edecek ne yaptın.?
    Dün nüfus cüzdanımı değiştirirken 10 TL alıyordun bugün neden 50 TL alıyorsun.? Niye zam yaptın. Aynı cüzdan, aynı yerden aynı şekilde aynı adam veriyor. Neden zam yaptın.?
    Emlak vergisini neden artırıyorsun.? Aynı belediye, aynı işi yapıyor ve emlak vergisi dün 20 TL iken bugün neden 500 TL.?

Faiz ne kadar haramsa, aynı özellikteki ürüne zam da aynı derecede haram.

E diceksinki o zaman "ya ben petrole zam yaptım çünki bana satan zam yaptı." lang dingil, bankaya koyduğun 100Bin TL ye karşı daireyi alabiliyordum, 6 ay geçti şu an o daire 120bin tl. Adam hiç bir şeyi değişmeyen aynı eve zam yapmış. Fazladan yaptığı 20 bin TL, faiz haram mantığına göre haram. O zaman ya banka bana 100Binime karşılık 120 bin verecek, o zaman ne zenginleşmiş ne fakirleşmiş olacağım, yada evin sahibine zam yaptırmayacaksın, yasaklayacaksın.

Her şeye bizzat sen zam yapıyorsan, o zam kadarda paranın artmasına izin vereceksin. Bu şekilde paranı artırmış değil korumuş oluyorsun.

Daha yeni devlet ürün ve hizmetlerine %36 zam yapıldı. Neden aynı hizmete zam yaptın. Haram.

Tabi bu kadarını anlayacak beyin bunlarda yok. Zam ile faiz aynı temele sahiptir. Zam olduğu için faiz var. Faizi durdurmak istiyorsam zammı yasaklayacaksın.

Tabi onun mantığına göre çözüm söylüyorum. Gerçek çözüm farklı. Adam olacaksın, kendi halkını soymayacaksın, soyanlara izin vermeyeceksin. O zaman ne faiz kalır ne zam kalır. Sende tarihe iyi adam olarak geçersin.

Not: Paragraf seçme yok.
    Son düzenleme : alicemal; 01-12-2021 saat: 11:30.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST son haftaların yüksek ortalamasında bir hacimle günü bitirdi. Gün içi bir ara USD ye TCMB den atak geldiysede, biraz inen USD tekrar çıktı, imamın ekonomi yöntemi ile içerdeki bankaların çıkardığı USD yi indirmenin imkânı yok.

Ben nasıl uygun şekilde ve uygun kalitede uygun pozisyonda pamuk kullanamazsam, imamda ekonomiden anlayamaz. Taban tabana zıt iki dünya gerçeği. Benden imam olmaz, imamdan ekonomist olmaz.

USD satarak fiyatını düşürebileceğini sanmak için hakkaten imam olmak gerekir. Üstelik geçen yıl 128 milyar dolar satmışsın ve düşürememişsin, hiç bir şeyi değiştirmeden tekrar USD satarak fiyatını düşürmek... her neyse yaw... kısır döngü oluyor.

Cebinde TCMB nin kaç USD var. IMF verdi katar ve BAE biraz getirdi, birazda yaz turizminden var. Tabi bunların hepsi uçmuşturda az bişey kaldı diyelim. Onla USD yi düşürecekler. Bırak o kadar para ile 200 milyar USD den olsun, içerdeki bankalara rağmen USD yi düşüremezsin. Düşüremedin.

Neden emşerim.?

Sebebi basit ve aleni.

A ve B bankası olsun. Normalde 4-5 dev banka var bu rezilliği yapan ama basit olsun diye ben 2 banka örneği vereyim.

A bankasında 100 birim USD var B bankasında 100 birim. Fiyatda 8 TL olsun.
    Sabahtan başlıyorlar 9 TL den A bankası B bankasına satıyor,
    B bankası 9 TL ye aldığını A bankasına 10 TL ye satıyor,
    sonra A bankası 10 TL ye aldığını B bankasına 11 TL ye satıyor.
    B bankasıda 12 TL ye A bankasına satıyor.

Gün sonu A bankasında yine 100 birim USD var B bankasındada 100 Birim USD var ama fiyat oldu 12 TL.

Bizim bankaların yaptığı bu. Ceplerinden kuruş çıkmadan birbirlerine al sat ile fiyatı yükseltiyorlar. Amaç tayyip(T) e şantaj yapmak.

Sonra tayyip cebindeki 128 USD ile piyasaya giriyor.

A bankası 12 TL ye aldığı son partiyi 13 e satışa çıkacakken T geliyor 11 TL den USD satıyorum diyor. A ve B bankaları 11 TL den alıyorlar.
    T bu kez 10 TL den satıyorum diyor. A ve B bankaları 10 TL den alıyorlar.
    T bu kez 9 TL den satıyorum diyor. A ve B bankaları 9 TL den alıyorlar.
    bu şekilde gidiyor.
    T bütün parası olan 128 USD sini bu şekilde bitiriyor. Tüm parasını A ve B bankaları alıyor. USD fiyatı olmuş 8 TL.

T nin cebinde doviz kalmamış. Dovizi 12 den 8 e indirmeyi başardım diye seviniyor "eeeeeyy abd" nutukları atıyor.

A ve B bankaları yeniden aynı senaryoya başlıyorlar. 10 TL ortalama maliyetle T den aldıkları USDler ellerinde.
    9 TL den A bankası B bankasına satıyor,
    B bankası 9 TL ye aldığını A bankasına 10 TL ye satıyor,
    sonra A bankası 10 TL ye aldığını B bankasına 11 TL ye satıyor.
    T den aldıkları dovizin maliyetini geçtiler. Ayrıca T den aldıkları 128 milyar USD nin taşıma maliyetini var, onu satmaları lazım.

Bu bankalar siyonist bankalar. Anlaşmalı işlem yaptıkları ispatlandı, hatta yerli bankalarda bunlarla anlaşmalı iş yapıyor.

Medyamızda siyonist kontrolunde.
    siyonist medya reklama başlıyor, 7/24 doviz uçtu kaçtı reklamı yapıyor. Yerli sürü dikkat kesiliyor. Her gün USD nin nasıl uçup kaçtığını TV den izliyorlar, bakıyorlar hakkatende doviz her gün çıkıyor. Halkda USD almaya başlıyor. Almayana "enayi" demeye başlıyorlar.

T nin elinde doviz kalmadı artık satamıyor, yerine TV den asarım keserim muhabbeti yapıyor. Ama siyonistlerin 500 yıllık tecrübeleri var, yüzlerce padişah, kral, diktatör, başkan devirmişler, hepsinin sırtını yere getirmişler(Atatürk ve birkaçı hariç) T kimki.?

siyonist medya eşliğinde A ve B bankaları malı birbirlerine satıp yükseltirken, talep oluşturdukları halka da doviz satmaya başlıyorlar. Halka sattıkları doviz ile 128 milyar USD yi eritiyorlar ve o yüktende kazançlı olarak kurtuluyorlar.

Tek kaybeden elinde malı mülkü USD si olmayan halk oluyor. T ve saz heyetide kaybetmiyor çünki sattıkları kendi paraları değil. Halkın parası.

TR de olan budur.

tayyip'in bu kafa yapısı ile bankaları yenmesine imkân varmı.?

YOK.

O zaman çözüm ne bu namussuz bankaları nasıl yeneceksin.?

Namuslu olarak. Önce sen namuslu olacaksın emşerim... her neyse namus kısmını geçersek ki TR nin asıl ... bi dakka yaw, konuyu dağıtmayayım.

Bankaların yaptığı açık ve ortada ve SUÇ. kartel oluşturmuş ortak işlem yapıyorlar ve ispatlaması çocuk oyuncağı. Tüm işlemleri devlet kontrolunde bir kaç basit yazılımla işlemlri yakalarsın, ayrıca digital takiplede haberleşmeleri ispatlarsın. Bir kez yakalayıp ispatladılar. Yine yapacaksın.

Yakaladıktan sonrada bu bankaları batıracak kadar ağır cezalar vereceksin.

O zaman ülke krize girer. Zaten krizdeyiz. kriz dediğimiz eski dönemlerle şimdiyi karşılaştırırsak çok daha ağır krizde olduğumuzu anlarsınız.
    Bankaları batırmakla evet kısa süreli bir şok olur ortalık karışır ancak devamında bu türden bir olayı sittun sene yaşamazsın ve çoluk çocukla müreffeh bir hayat sürersin.

tabi bunu tayyip veya başka bir siyasi parti yapamaz ve yöntemde bu değildir. Bu yöntem tayyipin sistemine uygun yöntem ama tayyip yapamaz. Hiç bir TCMB deki siyasi partide yapamaz.

Yapacak adam temiz dürüst kapasiteli elemanlardan kurulmuş bir parti olacak. Önce bankalarla konuşulup hataları ve yapılması gerekenler anlatılacak. yapılması gerekenler ne bankalara zarar vermeli nede bu halka zarar vermeli. 2 tarafında çıkarına olmalı. Buna rağmen bankalar kabul etmedimi.? Nasıl olsa alışmışlar hükümetlere şantaj ile kolay paraya. O zaman medyadan da siyonistleri temizleyip durumu halka anlatıp, bankaların ve ortaklarının TR de canlarına okursun. Önce önlemini anlatıp halka olacakları anlatırsın ki panik olmasın filan fıstık işte yaw...

Boşa yazdık ta... Medeniyeti ve normal durumu biraz hatırlayalım istedim... Anormal durumlar hayatımızın parçası olmuş ve normalleşmiş... bankalarda anormal, hükümetlerde... tek normalin ne olduğunu hatırlayan benim sanırsam. Keçi olmanın yükünü taşıyorum.

.
    Son düzenleme : alicemal; 01-12-2021 saat: 20:53.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada epeydir ilk defa geçeye long girdim.

Az miktarda var ama yinede geceye pozisyonda girmezdim, neden bunu yaptım.?

Dün gece bayağı bir çalışıp mevcut tecrübem ve mesleki birikimimi kullanarak hem S&P hemde BIST için 2 teknik hesaplama yöntemi geliştirdim. Bir müddet bunu deneyeceğim.

"Sen işin kolayına kaçmazsın" dediniz. valla bende şaşırdım. geliştirdiğim 2 teknik yöntemi bir kaç aylık geçmişe uyarlayınca %90 tuttu.

Bir deneyeceğim, bakalım ne olacak. Bu hesaplamaya göre hem S&P hemde BIST "al" da. O sebeple geceye az miktar long ile girdim. Bakalım ne olacak.?

Aslında ihtiyacımda yok. Son 44 günde sermayeyi %131,2 artırmışım(biliyorum rallide viop da bu miktarı kazanmak az bile, önemli olan düşerkende çıkarkende düşerkende kazanabilmek.). Ayrıca bir teknik yönteme ihtiyacım yok ama sonuç beni şaşırttı, denemeden yapamam.

Bol şans.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd düşüşe geçince benim al sinyali kayboldu. O sebeple longları az kazançla kapadım.

Ek: Powel konuşmuş ve hisse borsasını rahatsız edecek şeyler söylemiş. O sebeple S&P ufaktan düşüşe geçmiş.
    Teknik analizin, haberle başlayan hareketlere karşı, kısa vadede yapabileceği bir şey yok.

.
    Son düzenleme : alicemal; 01-12-2021 saat: 22:17.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ı görevden almış. İyi etmiş çünki Elvan da biraz zekâ kırıntısı vardı.

Yeni gelenin bakışlarına ve sözlerine bakıyorum. Eser yok. Yakışanı yapmış.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 676/852 İlkİlk ... 176576626666674675676677678686726776 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •