Sayfa 68/852 İlkİlk ... 1858666768697078118168568 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 537 - 544 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Yaw tırstım şimdi, ey özgürlük dertsiz başıma dert açtın.

Benim olayım bu adamım farkındalığını artırarak dertsiz minimum dertli başina tüy dikmek Kankimsin ,

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İşler biraz karıştı,
    İkinci düşüş olurmu ona kafa yormam gerekiyor. Dibin dibi hep oluyor dingil eyÖzgürlük hatırlatmasa aklıma gelmeyecekti. Mutlu mesut yaşıyordum, cehaletin getirdiği keyif ve rahatlığa gark olmuştum. Endeks yükselecek bende ufak ufakta olsa kebap yapacağım.

Maalesef zibidinin biri geldi ve soğan doğradı. kumralada'nın açığımı bulmasına hiç girmiyorum bile. Açığının olması demek, acaba diğer yazdıklarıda sallamasyonmuydu.? Acaba adam bunamışta işkembedenmi atıyor.?

Tüm bunlar insanın aklına geliyor. Neyseki memlekette insan sayısı azda, fazla uyanan olmaz. Hoş dünyada da insan az. Tahminim üç beş kişi kaldık. Ben ve İndus un Nepale bakan yamacında bi kaç kişi.

İşin kötüsü bu sabah benim bilançoya bakayım dedim. exel sheet de takip ediyorum. Hata olduğunu fark ettim. 30 yıldır matematikle boğuşuyorum ve böyle bir hata nasıl yaptım anlamadım. Kâr yüzdemde hata yok, onu farklı hesaplayıp net tutuyorum ama arşivsel aylık K/Z hesabında hata var. Sanırım ay değiştirirken yaptığım copy paste lar arıza çıkardı. Formüllerde değişerek taşınıyor, cell numaralarını değiştiriyorum ama atladıklarım oldu demekki. Belki tablo değilde liste şeklinde yapmalıydım, o daha kolaydı ve hatasız çalışır. Ama çok yer tutar.

Bütün zorluklar üst üste geldi.
    Neyseki dün bi hatun bana sıcak davrandıda keyfim bugün fazla bozulmadı. Niye sıcak davrandı 4 koldan araştırıyorum. Delimiydi.? Benmi akıllandım ki imkansız. Biri başına silahmı dayamıştı.? Bu mümkün. Belki şaşı ve sağırdı, en yakın ihtimal bu.

Neyse biraz haber okuyup, ikinci düşüşün ihtimalini bulmam lazım.

Nasıl bulayım. Önceki düşüşlerdeki zemin ile bugünki zemin arasında fark varmı onu incelemem gerekir.
    İş zor.
    Siz yapıp bana bildirseniz olmazmı.?

Her neyse, zorlu bi gün beni bekliyor.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Haber okuyunca kafayı yememek elde değil.

Önce hiç hesap kitap yapmadan, cebe para dolduralım furyasından pay almak için çok yüksek maaliyetli lüks binalar yapmışlar.
    Binaları yapmak için, pahalı arsa almışlar, arsa sahibini zengin etmişler, pahalı çimento almışlar çimento fabrikalarına fazladan para aktarmışlar, pahalı tuğla, demir, boya, pencere, kapı, seramik, mermer almışlar, bu fabrikalara fazladan para aktarmışlar. fazladan para alan fabrika sahipleri, bu paraları depolamış faiz alıyor yada yurt dışına çıkarmış. Yeni fabrika kurulmadığı açık.

Bayağı bi kalabalık grubu bol para dağıtarak ihya etmişler.

Şimdi 2milyon pahalı üretilmiş daire var ve satılamıyor.
    Devlet denen hükümet, satılamayan bu binaların yükünü, çalışan maaşlı kesimin sırtına yüklemeye hazırlanıyor.

Satılamayan binaları devlet kurumları alacaklar ve uzun vadede ucuza satıp eritmeye çalışacaklar. 800 e satması gerekir, yapan inşaat firması öyle planlamış ve ancak öyle kazanç sağlıyacak ama devlet 600 e alıp belki 3 yılda ancak 500 e satacak.

800 yerine 600 e aldığı için, pahalı, hesapsız kitapsız üretim yapan inşaat firması zarar etmekten kurtulacak, kârda edemeyecek.
    600 yerine 500 e satacağı için devlet 100 zarar edecek, artı üstüne 3 yılda satabilirse 3 yıllık 600binin faizi zarar olarak yazacak onada asıl zarar burda %20 ortalama banka faizi olsa, basit faizle 1 yılda 120bin zarar yazacak devlet 2 yılda 240 bin.
    100 binde ucuza satmıştı, daire başına ortalama 340bin zarar edecek devlet. Cebinden daire başına 340bin çıkacak, toplamda yüzmilyonlarca dolar zarar edecek.

Peki devlet bu zararı nasıl çıkaracak. Bu zararı çıkarması gerekirki devlet olarak varlığını devam ettirebilsin, maaşlar ödensin benzinler kiralar telefon harcamaları büro harcamaları, ordu, SGk harcamaları ödensin üste yatırım harcamaları filan.

Devlet, hazineden eksilen parayı yerine koyması gerekir.?

Bunuda vergilere zam, ödenen maaşlarda reel indirim, yapılacak hizmetlerde azaltma olarak göreceğiz.

Kuralımız neydi.? Üretim aynı kalıyorken, birinin cebine para giriyorsa, diğerlerinin cebinden çıkıyordur.

2 milyon İnşaat yapılırken, inşaat firması bir sürü yere pahalı, gereksiz, yüksek paralar ödemişti, onlar ihya olmuştu.
    Devletin aracılığı ile bu para hepimizden çıkacak.
    Daha az ve kalitesiz et alacağız, daha az arabamızı kullanacağız, daha kalitesiz ama ucuz ürünlere yöneleceğiz, daha az çocuklarımıza para vereceğiz, daha az doğalgaz yakacağız(hoş bunuda döndürüp dolaştırıp bize geçiriyorlar ya), sonuçta hayat kalitemiz yine düşecek ve daha az yaşayacağız.

TV lerde ki besleme insan formatlarıda sizi masallarla uyutacak.

Kim uyumuyor... beeeeen tabiki.
    rica ederim.

Bu haber okuma alışkanlığı benim sonumu getirecek. Kalp tekleyecek sora mevta.
    Siyasetçi ve beslemelerinin öyle laflarını görüyorumki, direk assan, aklı başında kimse niye astın demez. O lafların arkasında yatan gerçek öyle karanlık ve iğrençki...

her neyse...
    Son düzenleme : alicemal; 30-11-2018 saat: 11:53. Sebep: colored
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dovizin bu kadar düşmesine rağmen, BIST de hacimli bir alışın olmaması rahatsız edici.

Doviz in düşmesi, gelecek yıl ortalarında, ülkenin durumunun, baz etkisininde yardımı ile biraz rahatlayacağını gösterir.

Yinede balinalar yani büyükler alışa geçmiyor. Günlük hacim hala ortalama yada altında. Endekste yükseliyor denemez.

Bu düşündürücü bi olay. Balinalar neden kenardan izliyoru açıklamak lazım.

Geçen günde aynı soruyu sormuş ama yanıtı yazmamıştım.?

Bi sürü ihtimal bulmuştum ama yanıtı bu demek zor.

Önemsiz olabilecek ama dikkate değer KÖTÜ beklentiler.
    - FED in faiz artırımları sonucu bu ülkeden para çıkarmı.? Çıkmaz ama çıkar diye bunu kullanıyorlar.
    - USD nin düşüşü, çıkmak isteyenler yabancılar için bi fırsatmı. Biraz daha uygun USD ile nispeten az zararla çıkabilirler.
    - Suriye konusunda yeni bir kriz yaratırmı bizim hükümet.?

Önemli sayılabilecek kötü beklentiler.
    - İnşaat firmaları zorda, devlet inşaat firmalarını kurtaracam diye devlet bankaları ve hazineyi boşaltıyor. Bu iş kötü bitecek gibi görünüyor. Acaba devlet bankaları bilançoları sahtemi.? 1 yılı geçti devlet bankalarının ve hazinenin piyasayı destekleme kanunları çıkalı.
    - trump-abd yine ekonomik olarak saldırırmı?. yahudiler ve uşakları yeni doviz saldırısına geçermi. ciddi ihtimal.
    - Devlette para kalmadı, hemen nakite çevirebileceği HALKA AİT satabileceği büyük bir şey de kalmadı, ama hala har vurup harman savuruyor, büyük bir krizle başbaşa kalırmıyız.?
    - Seçimlere kadar devlet para yaratıp ağır borçlara girip para harcar ve TVleri yardımıylada masal anlatır ama ya seçim sonrası.? hükümet bu yalan dolan sistemini daha ne kadar sürdürebilir? HALKIN HER ŞEYİNİ SATTI, Üstüne bi çok firma ve ülkeye HALKIN SIRTINDAN devlet garantileri vererek halkın gelecek 30 yılını borçlandırdı. Ne satacak önemli bi şeyin kaldı, nede senin gibi birine işe yarar uygun faizli borç verecek biri.? Gelecek karanlık. Ama büyük borsa şirketleri kâr etmeye devam edermi, netçede çalışan 30 milyon kişi soyuluyor, soyanlar içinde BIST dev şirketleride var.?

Karmaşık işler bunlar...

Yazınca hakkaten ürktüm... hakkaten çengele asmış bizi bu hükümet... tabi 1950 den beri tüm hükümetlerin payı var. Ülkeyi bu hale getiren taşları onlarda döşedi. Şu an ise hızlandırılmış bi yağma var. Netçede nitelikli taş döşeyiciler gitti, niteliksiz olanlarla başbaşa bıraktılar.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Peki ben ne yapacağım.

Bi yanda bikaç veri var ki hissede kalmamı gerektirecek veriler bunlar.!
    Diğer yanda hisseden kaçmamı gerektirecek karanlık bir gelecek var.!

Önlem olarak bir parti altın almıştım.!!!

İkinci partiyide 1 hafta içinde alabilirim.
    Altın almak yeterli olurmu.?

Eğer BIST düşerse, ancak yüklü zararı engellemiş olursun... Bunun içinmi borsadayım.? Zarar etmemek içinmi.? O zaman faize koy, sırt üstü yat.!!!

Abicim canımı sıktı bu eyözgürlük ya.!!!

En iyisi siyasetçilerin yaptığını yapayım.. eyözlük denen zibidiyi tahtalı köye gönderirsem sorun kalmamış olur.

"vatandaaaş urun zibidiye... nerdeyse bulun. yakaladığınız yerde kırın kafacığını."
    "zarar edecek olanlar aşkına urun, iyi bir dünya isteyenler uğruna urun, çocuklarımızın torunlarımızın geleceği için urun, komayın."
    "urun laaa zibidiye."

evet sorunu çözmek üzereyim, zibidi yi yakaladıkmı her şey yoluna girecek.!!!

Bak keyfim yerine geldi. Şimdi dünki kızı düşüneyim ne halt yemeye bana sıcak davrandı. Yılbaşı piyangosu alırken görmüş olabilir, "kesin bu hıyartoya çıkar" diye düşündüyse.!!! bak bu olabilir...
    @NeAcaipDunya

6. Hisse den çıkıp 6 civarı dolar alan bayağı insan var. Dolar o fiyatları görmeden borsa zor, 6 olunca eyvah düşüyor korkusuyla bizler doları satinca borsa biraz depresir hop borsaya atlarız tam parayı bulduk derken hop dolar yukarı bayağı gider borsa gum satarız hisseleri biraz dolar alalim zarar çıksın derken elimize verdiler şarkı çalar , ve borsa cuf cuf yukarı tam gaz
    " Yada birilerinin bir hesabı var bilmedigimiz "
    İşin aslı insanlar dolardan huylandi hava kararsa dolar fiyatına bakıyor kötü bir durum .

İşin sonunu yine manitaya baglamisin abi

Venus_V3_5580 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    macar güzel özetlemişsin döngüyü.
    Bu döngüyü kırmam lazım, döngüyü kırmak içinde eyözgürlükün kafasini kirmak lazim. tabi yanında eşi dostu arkadaşı varsa toptanmı girsek.

Neyse yaw..

Ekonomik sebep araştırırken dikkat bozukluğum sebebi ile bi sürü alakasız konu okudum.
    CRISPR cas9 denen yöntemi okudum. Bu yöntemi en iyi kullanan 2 kişi var nobel alabilirlermiş. Bu yöntemle DNA sarmalımızın anna koyuyorlar iyimi.? Çinde bir bilim adamı ismide He, sarmalın anna koyarken yakalanmış. Çin hükümeti soruşturma başlatmış ama kanunlarında sarmalla ilgili ceza olmadığından bişey yapamamışlar. İkiz bebe dünyaya getirmiş ve sarmallarını kendi düzenlemiş.

Tabi bunu herkes yazıyor, onlarca yıldır bu günlerin geleceğini biliyordukta, bizzat uygulamayı görünce insan heyecanlanıyor.

Ural Altay dil ailesinide arada araştırdım. Maalesef asya konusunda yeterli döküman yok. Olanları avrupalılar hazırlamış, %90 ı bizim devletin ekonomik verileri gibi isteğe göre uyarlanmış.
    Avrupalının tarih yazılarına güvenemezsin. Kendi işlerine gelir şekilde tarihi yazmışlar. Bizede okulda hep onlar öğretildi.

Hoş benim Ural Altay dili ile fazla bi genetik bağımda yok. Epey bi melezim. yinede beynim rahat durmuyor, yeni olan her şeyi okuyorum. Sorada bi kısmı hatalı aklımda kalıyor.

mesela çiller adını yannış yerde kullanmışım anında kumralada kafama çaktı... nasıl sızı yaptı bilemezsiniz, kendime güvenimi kaybetmek üzereyim. kumralada yıda eyözgürlükün yanına katıp berabermi tahtalı köye göndersek acaba.? Ya arkası sağlamsa.??? Zor sorular bunlar.???

Başka haber, ilk okul mezunu bi kadın, ben savcıyım diye bi sürü kişiyi dolandırmış. Millet polis, savcı, avukat filan deyince nasılda korkuyor yarabbim. Çok acı bişey. Aklıma teyze oğlu geldi, geçende İstanbulda kooperatif işlerinin peşinde beraber koşturduk. Her kese "ben avukatım" diyor. Aslında emlakçı. Avukatım diyerek o kadar çok hatun gümlettiki sayısına şaşırırsınız. Tabi kim kimi gümletiyor oda ayrı tartışma konusu. bendemi hakim filan olsam acaba diyede aklıma gelmiyor değil.?

Neyse bi kaç sayfa kaldı onlarıda okuyup, borsa ekranlarını bu günlük kapatacağım. Kendi işime bakacağım... tabi bu sızı ile bakabilirsem...
    Son düzenleme : alicemal; 30-11-2018 saat: 15:14.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bulunsun. Arada hatırlamak lazım. Kişi başına bankalara olan borcumuz. 2002 yılı ve 2018 yılı.

2002 6.605 000.000 TL / 70.000.000 kişi = 94 TL
    2018 541.000.000.000 TL / 80.000.000 kişi = 6.762 TL

Kişi başı borcumuz, 16 yılda 71 kat artmış.

Üstüne halkın şirketlerini ve arazilerini sattık, maden haklarını sattık. Üstüne 30 yıl geleceğimizi Yap İşlet Devret le borçlandık, üstüne bu sürede 160 milyar dolar faiz ödedik.

Bunu geliştik diye anlatıyorlar.
    Bilinçsiz millet inanması normalde, chp li akademisyenlerinde inanması insanı çıldırtıyor.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 68/852 İlkİlk ... 1858666768697078118168568 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •