Sayfa 69/852 İlkİlk ... 1959676869707179119169569 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 545 - 552 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Takma kafana Alicemal, sehven oldu de, geç. Hem zamanın ruhuna da uygun
    Yalanın evrensel olduğu bir zamanda, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by kumralada Yazıyı Oku
    Takma kafana Alicemal, sehven oldu de, geç. Hem zamanın ruhuna da uygun
    Yoook öyle ...

Açığı adamın anlına çak, sora çekil kenara. Adam mağdur durumda debelensin dursun, sen ejder meyveni yudumla.

Bunlar not ediliyor. Nooot ediliyor.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yaw aklıma geldi. USD 6,5 TL yi geçince elektrik ve doğalgaza % kaç zam gelmişti.?

Ben %70 hatırlıyorum ama kumralada bu civarda diye alenen söyleyemiyorum.

Hadi %40 zam yaptılar diyelim... Peki USD 5.25 TL ye düşünce, düşen kadar zam geri alındımı.???

Alınmadı. (Alınmadı diye hatırlıyorum ama bu kumralada yokmu kumralada... çok maadur durumdayım.)

O zaman niye millete laf ediyorlar kısmına hiç girmiyorum. Karşımda adam yok ki.

Sadece geri alınmayan bu zamların nerelere gittiğini yazmam lazım. Başka zamlarda yolda. cep tel vergilerinede 100 küsür zam hazırladılar.

USD düşünce, USD yükseldi diye yapılan anormal zamlar, Geri alınmadı. Bu paralar milletin cebinden çıkıyor, peki nereye giriyor.???

Bir kısmı OTV indirimi olarak otomobil fabrikalarının cebine girdi. OTV kadar indirim yapmadılar. 1 hafta ciddi indirim yapıp, sonra göstermelik tek uyduruk model indirimi ile kaldılar ama asıl satılan modeller yine 7TL USD fiyatlarındaki fiyat listelerinden satılıyor. Yani devletin otomobil fabrikalarından almadığı OTV tutarları, fabrikaların cebine giriyor.

Geri alınmayan enerji zamları olarakta bizden çıkıyor.

İnşaat firmalarının elinde kalan milyonlarca lüks konut, devlet kurumunca satın alınacak. Bu işten devletin edeceği zarar =>
    Geri alınmayan enerji zamları olarak bizden çıkacak.

Bu 2 basit örnek, devletin çalışandan alıp zengine para aktarmasına çok güzel bir örnek, hemde güncel.

Enerji kullanan zengindende bu para çıkıyor ama onar fazlası ile geri alıyor. Nasıl alıyor. Üstte anlattık ya???
    OTV indirimini ceplerine attılar. Teşvikleri ceplerine atıyorlar. Kulis yapıp kendi firmalarına tonla ek avantaj alıyorlar mesela 5 kat izinli yere 40 kat izin çıkartıyorlar 35 kat cebe giriyor ben yapamam çünki 5 katım bile yok, halkın %90 ı yapamaz, bankada milyonları var %25 faiz alıp cebe ilave milyonlar atıyor, senin bankada %25 faiz aldığın milyonların varmı? YOK. Konuşma o zaman otur...

Çok kızdım bildiiniz gibi değil.

sony channel de kapanmış... Hangi diziyi seyretsem 3 hafta dayanmıyor, kanalı seyrederim kanal mefta, bi cafe ye otururum ertesi gün giderim kapıda zincir...

TR de oturduğumdan buranında batması an meselasi, os sebeple beni acilen Argentina vatandaşı yapsanız iyi olur, yada slovenya, belki india ama önce gidip denemem lazım, pakistan olsa nasıl olur.?
    Her neyse ya.!!!
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Kısa bir haber turu yapalım.

hükümet, putinden vizeleri kaldır Pasaportla girelim demiş. Bu ne işe yarayacakki? Gürcistan, Ukrayna, Moldova, KKTC bu ülkelerle pasaportuda kaldırdın, 90 günlüğüne geçmek için sadece TC kimliği yetiyor. Ne işine yaradı.?
    Zaten Putin de kaldırmaz. Bizim hükümet, sınırları harab ederek Suriye ve Türkiyeye dünyanın tüm kafa kesen teröristlerini doldurdu. Bunları Putin istermi? Zaten abd emri selefi-sunni-vahabi suusi arabistan parası ile ayaklandırdırılan çeçen gruplarla uğraşıyor.

Deniz kenarında bazı yerler var çok alçak. Mesela İzmir-Ayvalık yanındaki Altınova. bazı evler denize karışmak üzere, denizler her yıl üç beş santim yükseliyor. 80 yıl içinde bi 63 cm daha yükselecekmiş. Bana kalırsa santim değil metrelerce yükselecek ve 80 yıl sürmeyecek en fazla 40 yıl.
    Demem oki, deniz kenarında ev yada arsa alacaksanız bi daha düşünün. Tavsiyem en az 10 metre denizden yüksek olsun. Kayalık bölge olsun, ayrıca arsa çevreside alçak olmasın yoksa ada gibi kalırsın denizin ortasında. Şu an evin varsada hemen sat, kooooş.

Büyük şehirlerde, kendi evinin sokağına park eden arabalardan park parası alınacak deniyor. Sonra tüm şehirlere yayılır. Ama şu ana kadar pek yazılmadı. Evinin dükkanının önüne park edeceksin, hop. Belediye görevlisi fatura cihazını eline almış cızzz diye 5 TL yi yapıştıracak. Park parası. Ya olurmu öyle şey demeyin. Lüks İnşaatçılara para lazım zarar ediyorlar, otomobil fabrikalarının satışı düştü ama kârı azalmadığı halde onlarada para yağdırıyoruz, devlet bankalarının kasası boşaldı, yandaşa kredi veremez hale geldiler çünki verilen kredi geri dönmüyor zarar hanesine yazılıyor, onlarada para lazım.
    Ya sokağımda evimin önüne park etmişim bırak, ne park parası diyeceklere hatırlatırım. Sokak aydınlatması ücreti diye bişey bilmezdik. Olurmu öyle şey derdik ama oldu. Sokaklardaki direklerde harcanan elektriğin parasını elektrik faturalarımıza yansıtıyorlar. Kanalizasyon ödemesi de yoktu ama oda çok önceden başladı. Yeni nesiller bunları bilmez. Sağlığa, eğitime, sokak aydınlatmasına, atık suya para ödemezdik.
    Yakında aldığın nefese bile makbuz kesecekler. ethem sancaklara para lazım.

Bizim bazı TV ünlüsü doktorlar diyorki. "Şeker çok zararlı, meyvede şeker var, onu bile yemeyin. Hiç bir tatlı meyveyi yemeyin."
    Çüşşşş.
    Bu doktorlar genelde yabancı doktorların makalelerini okuyup bize satıyorlar. Kafadan atmıyorlar ama yabancı dediğinde insan. İnsanoğlu hata yapar, hele insanlıktan çıktığımız paraya taptığımız ve tekrar maymunluğa geri döndüğümüz bu dönemde daha fazla hata yapar. Meyvenin sebzenin zarar verdiğine hayatta inanmam. Eğer organikse.
    Neden.?
    Biz memeli değilmiyiz. Evet. Tüm memeli hayvanlara bakın, faresinden filine kadar. Evrildiğimiz hominid maymunlara bakın.
    Baktınızmı.? Ne yiyorlar. Meyve sebze. Meyve yemeyen memeli varmı.? Bulamazsa yiyemez ama ver bakalım yiyormu yemiyormu.? Şimdi milyonlarca yıldır meyve sebze ot yiyen memelilerin vücudu, meyvedeki şekeri kaldıramaz diyen adama ben doktor demem.
    O kadar. Bu TV lerde görünen insanlara tapma durumu var. Bunu açıklamış olmam lazım, evrildiğimiz maymunların aşırı sürü bağlılığı özelliğinden kaynaklanıyor. Sürü liderine biat ederler. TV de bi şekilde sürü lideri illuzyonu yaratıyor ama nasıl. Birinin uğrşıp açıklaması lazım. TV de her görüneni neden insandan daha öte bir varlık gibi algılıyor bu maymunlar sürüsü.? Bilemiyorum çünki sizden değilim, süperim, efsaneyim.. Sizsiniz maymun. Kışşşş kışşşş la.

Şu, peşlerinde sürü olduğumuz en büyük 4 kulüp var. Borçtan batmak üzereler. Futbolcular o kulüplerde krallıklar yaşıyor her yıl milyonlarca avro alıyorlar, bazılarının yıl boyu topa ayağı değmiyor. Kulüp başkanlarının vezirden farkı yok onlarda saray hayatı sürüyorlar, aynı şekilde federasyonda.?
    Peki hayatımızı kolaylaştıracak ne üretiyorlar.? Aldıklarının çok altında. Bunların üretimi ancak maçları ve futbolcuları yurt dışına satarsın, ayrıca yurt dışında forma satarsın para girer. Yurt içinde bunların yaptığı hiç bir şey üretim değildir sadece para yer değiştirir. Ama yurt dışına satmışsan, gelen para ile üretim yapma şansın var. Yani bunlar halktan 10 alıyorlarsa 1 üretim yapıyorlar. Kalan 9 un 5 şini bizim cebimizden alıyorlardı, dördünüde borç yapıyorlardı.
    Nasıl cebimizden alıyorlardı.?
    Bunlara ödenen para reklamdan geliyor, sponsordan geliyor, az birazda forma ve bazende kiradan geliyor.
    Peki futbol camiasına giden reklam paraları geliri, nereden geliyor.? Firmalar reklam paralarını ürüne zam olarak yansıtıyor, ülker gofreti 3 TL ye alacağına 3,5 TL ye alıyorsun bunun gibi. Her sattıkları ürüne parça başı %10, %20 reklam gideri sponsorluk gideri diye ekliyorlar.
    Uzamasın diye kısa keseyim, bu kulüplerin hovardalığının cezasını yakında bize keserlerse şaşırmayın. Siyasinin biri halka mal olmuş kulüpler diye bunların borcunu devlete yani bize ödetir. Ama şaşırmayın. Lan nasıl halka mal olmuş. Benim üste para verip oynadığım futbolu yılda 2 milyon avro alarak yarım yamalak oynuyorlar bide avrupada yenilip bizi sinir ediyorlar.
    Bu kulüpler satılmalı, futbolcuların ferrari paraları bizim sırtımıza yıkılmamalı. O zaman kulüpler har vurup harman savuramazlar, nitelikli hırsızlık biter.
    @NeAcaipDunya

5. Ondan sonra niye dışarıya beyin göçü var, aman gelsinler şu kadar para vereceğiz diyor her şeyi parayla halledeceğini sanan ebleh zihniyet. Gelsinler nasılsa kaşıkla verdiğimizi kepçeyle alırız biz, bir de bu ebleh sürüsü ile yaşamak eziyeti işin bonusu olsun.
    Biz niye örneğin elektriğe bu kadar para ödüyoruz, beleştepedeki dolu, boş veya inşaat halindeki betonlar 24 saat aydınlatılsın da müdür kendini daha iyi hissetesin diye, dünya bize hayran kalsın, dev aynalarındaki yansımalar hiç kaybolmasın diye.
    Üzülme alicemal bak mağduriyeti oğrenmişsin, sehveni de hayda hayda öğrenirsin. Ama işte yine de bu ebleh sürüsü ile kuşatılmak sana da acı veriyor.
    Yalanın evrensel olduğu bir zamanda, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    kumralada ile sora ilgilenicez, maadur duruma nasıl düşürdü, kaç kişi göbeğini hoplatarak sefil durumuma güldü, hepsi bugün gibi aklımda.
    Son yazısında benim fikirlerimle paralel şeyler yazar gibi beni avutmaya çalışmış gibi görünmüş ama son cümlede "nasıl acı iyi geldimi" manası çıkacak bi cümleyle yeniden beyin loplarımı ezmiş.
    Onunla işimiz bitmedi eeeey ahali, kaçacak yeri yok...

Ama şu ara eyÖzgürlük ün yediği halt yüzünden kafam karışık.

Önceki büyük krizlerde olduğu gibi, İkinci büyük düşüş gelecekmi.? Hoş benim sadece 2000 krizi aklımda. hayatımdaki tek büyük kaybımı o krizin ikinci şelalesinde vermiştim. 11 eylül abd yıkımında bile zarar etmedim. Sadece depresyon hapları kullanmaya başladığımda yaşadığım kaybı saymıyorum, o durum kontrolum dışındaydı ve tecrübemle, oyun tarzımla alakası yoktu.

Evet, ikinci düşüş gelecekmi.?
    Önce 2000 krizi rakamları ile karşılaştırıp, sonra o günle bugün arasında zemin aynımı farklımı onu şeedicez.

...

Ben şeettim, sizde gidin bi kenarda şeedin, adamı sinir etmeyin.

Şaka şaka. Kırk yılda bi şaka yaparım ama güldürür, düşündürür.

Bi hatırlatma, beynin çalışma tarzı ile ilgili, çok önemli, aman yazın bi kenara.

Şempanze, makak ve orangutan da. Beyin, önce haltı yer, sonra yediği haltı doğru göstermeye yarayacak argümanlar, destekler arar. Yaptığının farkında değildir. Biri çıkıp yaptığı şeyin hatalarını yüzüne vurmazsa, doğrulamak için beyninin ürettiği argümanlara, bir zaman sonra kendisi de inanmaya başlar. Bu size siyasilerden birkaçını hatırlattımı?

Not ettinizmi. Bu cümle çok önemliydi, sabah akşam TVlerde ve çevrenizde bunun örneklerini görürsünüz.

İnsanların %100 ünün beyni bu şekilde çalışır. Sadece %20 de yani orangutanlar da, belli zaman sora yaptığı şeyi farketme durumu vardır. Belli zaman soradan kastım, yaşı, yetişme tarzı, melezleşme oranına göre farklılıklar gösterir.

Neyse ki ben doğa üstüyümde, önceden yiyeceğim haltı size yazdım.

Pozisyonum yükseliş bekliyor, yani az sonra yazacağım analizde, yükselişe uygun sebepler destekler yazacağım. Şimdiden uyarıyorum. Benim suçum yok beyin böyle çalışıyor ve ne yaptığımın farkında olsamda, kontrolumde değil. Süpermenlik de bi yere kadar.

Çok yazdım yoruldum.
    Biraz ara vereyim, beyinden dumanlar çıkmaya başladı.
    Az sonra, 2001 krizi rakamlarını günümüze uyarlayıp, rakamlar haricinde zemin yani o krizde ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik, sosyal ve demografik şartları karşılaştıracağız.

Yuh ve çüşşş. Bunları benmi yapacağım, şimdiden yoruldum.!!!
    Son düzenleme : alicemal; 03-12-2018 saat: 12:01.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Önce rakamları verelim, bu kolay kısmı.
    2001 de,
    ilk düşüş : 19.400 civarından, 10.400 civarına inmiş.
    Sonra yükseliş miktarı fibo da %50 ye denk gelecek kadar çıkmış. 14.700
    Sonra endekse göre fibo karşılığı %50 ye denk gelen, ikinci düşüş 7.400.

Şu anki rakam karşılıkları.
    120.700 den 87.100 e düşüş.
    Düşüş miktarında %50 fibo çıkışı olsa 103900 e gelmesi gerekir. Geldimi.? Gelmedi. 100.400 gördü. fibo %38 e denk geliyor.

103.900 den aşağı endekse göre bi %50 gelirse, İnmesi gereken yer yaklaşık 52000.
    İkinci seçenek, 100400 den %38 düşüş gelirse.? İnmesi gereken yer yaklaşık 62000.

Tabi bunlar sadece rakam başka bişey değil. Korkmaya gerek yok.

Temel analiz olmadan, yani ülke nin o zamanki ve bu zamanki durumunu karşılaştırmadan, ayrıca şu anki durumun sağlamlığını bağımsız incelemeden, bu rakamlara bakıp korkmak yersiz.

Bakın beyin çalışıyor, pozisyonuma uygun argüman üretti, korkmayın dedi, bende bizzat şahit oldum... aman ha yemeyin...

Tabi bu düşüşler çıkışlar pat diye olmuyor, aylar sürüyor. Zaman geçince artık düşmez, yada artık çıkmaz falan demeyin. Endekse yön veren en Büyük oyuncuların birinci önceliği kendi çıkarlarıdır.

Kendini düşün, endeksi yönlendirmene, borsa yöneticileri izin verseydi, herşeyi kendi çıkarına uygun yapmazmıydın.? Kural, ahlak tanırmıydın.? Tanımazdın.

Bizim ülkedede ne devlette nede borsada vatandaşı koruyan kural ahlak olmadığından, endekse yön verenlerde sonuna kadar kullanacaktır bu hakkını.
    Son düzenleme : alicemal; 03-12-2018 saat: 12:10.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada sanırım banka ekim bilançoları açıklandı. Onları detaylı incelemedim. Fazla umursamadım çünki bankalar her dönem vatandaşı soyacak bir kaç kalem üretiyorlar.

Mevcut sermaye yanındaki hükümetlerle de batmazlar.

Enflasyon veriside açıklandı. Açıklayan kişiyi terfi ettirecek bir veri. Böylede komik derecede rezil bir ülke olduk. Hükümetin istemediği yükseklikte açıklarsan kovulursun. Enflasyonun suçlusu açıklayan kişi.

Devlet bi sürü zam yaptı geçtiğimiz aylarda, hepsi %24 enflasyona göreydi. Özel sektör USD 6,5 e göre tonla zam yaptı, enflasyon karşılığı %40 ı geçer.
    Şimdi enflasyon düşük gösterilmeye başlandı, yıl sonu %16 filan çıkar, tüm maaşlı kesimlere %16 zam açıklanır.

Sora hükümet TV ye çıkar, %16 da neymiş, %4 de benden der. Millet ve hırsızlar hurrraaaaa diye alkış tutar... garibana zam %20 de kalır. Ama karşısındaki enflasyon %40 dır. %20 bir yılda fakirleşir.
    Artık dahada az et alacaktır, eti az yağlı değil daha yağlı ve kemikli alacaktır, daha az ısınacak daha az arabasına binecek daha ucuz dolayısı ile kalitesiz sağlığa zararlı besin alıp çocuklarına yedirecektir. Artık herkesin kullanabildiği şeylerin bir kısmı sadece zenginlere(Türkiyede çoğunluk HIRSIZLARA) özel olacaktır. eskiden olduğu gibi.

Eskiden kredi kartı sadece sömürgecilere ve onlarla ticaret ve iş yapanlara özeldi. Gençliğimde kredi kartı alabilmek için sahte bordro çıkarmıştım. Kredi kartın varsa yerin ayrıydı.

Sora yahudi garanti bankası herkese kredi kartı dağıttı, baktı herkes borçlarını tıkır tıkır ödüyor. Avrupadan daha ahlaklı çıkmıştık kredi kartı borcu ödemede. Sonrada diğer bankalar takip etti, halkımız hırsız çıkmamıştı.

Şimdi durum değişti çünki 20 öncesi Türkiye ile şimdiki Türkiye aynı değil. 1980 den önceki Türkiye ilede şimdiki Türkiye aynı değil. Git gide yolsuzluk ahlaksızlık cenneti oluyoruz.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 69/852 İlkİlk ... 1959676869707179119169569 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •