Sayfa 698/852 İlkİlk ... 198598648688696697698699700708748798 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,577 - 5,584 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. süt demişken

4,7 güncel 5,5ye çıkarılması durumu var..

euro an itibariyle 12,28

4,7 den 0,38euro/lt
    5,5 den 0,447

daha da düşsün kur
    süt 100% ithal olacak o ineklerin tamamı da kesimhaneye gidecek..

en az 500-600 euro isçilik ücreti olan adamlarla, aynı fiyata mal edebilmek..
    bence gerzekliğin nirvanasıdır..
    ya kur çıkacak, yada kalan yerlileri gömecez...

https://ec.europa.eu/info/sites/defa...-prices_en.pdf

euro/100lt

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,790
    Blog Entries
    1

.
    .
    Klasik Xu100 bölü gr altın grafiğim.

Yola çıkmış olabilirmiyiz ? Belki..

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    akresta'nın ilk paragrafına katılıyorum, ikinci paragrafı konusunda düşüncelerimiz farklı.

zaf. doğu'ya bilgi paylaştığı için teşekkür ederim, evet bu siyasetçilerle üreticiler zor durumda, hırsız sektörler ise üretici kesimin, çalışan kesimin cebine girmesi gereken paraları ceplerine indiriyorlar.

Çözüm temele inmekte, geneli görmekte. Sadece bir kesimin sorununu çözemezsiniz. Sistemin sorununu çözmeniz gerekir.
    Sistemin TEMEL sorunu, yöneticilerin içinde hırsızların olması.
    Süt üreticisi refah içinde olsun istiyorsanız, devletteki hırsızları cezalandırmanız gerekir.
    Domates üreticisi refah içinde olsun istiyorsanız, devletteki hırsızları cezalandırmanız gerekir.
    Tekstil üreticisi refah içinde olsun istiyorsanız, devletteki hırsızları cezalandırmanız gerekir.

Devlet düzeltilir, sonra üreticilerin sorunları masaya yatırılır. Başka türlü halledemezsiniz.
    Bu sistemde, Birinin cebine para koyuyorsanız, diğerinin cebinden alırsınız. Birini fakirleştirmeden diğerini zenginleştiremezsiniz. Çünki üretimin çoğunu devlete çöreklenmiş hırsızlar cebe indiriyor ve maalesef halkın geniş kesimleri "bu benim hırsızım" diyerek o hırsızları savunuyorlar.

Du yaw en bunları yazmıştım.

Keseyim.

İmdi geçen haftaki soygunda kaybettiğim kısmı geri kazanmam lazım.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Cuma gecesi yılbaşı gecesi.

Bu hafta ve belki yılbaşı sonrası bir hafta hıristiyan dünyasında pek işlem olmuyor. Finans kesimi FED parası primleri ile ünlü merkezlerde kayak tatili yapıyorlar.

Bizde geçen hafta %39 luk bir düşüş oldu, onun bir miktar toparlaması yaşanır. Sonra yine siyasete gözler döner.

Finans kesiminde faizler çok farklı. Devlet finansa %14 den başlayan faizlerle para verirken, finans kesimi %35 e varan faizlerle millete para veriyor. Mevduata ise %20 civarında veriyorlar. Kura endeksli faiz sanırım %17 civarı.

Bu hafta yabancılar pek olmayacak. Haftayı hafif yükselişle kapatırız diyorum. Piyasayı etkileyecek beklenmeyen önemli bir veri görmüyorum.

Dovizde denge nerede duracak o belli değil. tayyip farklı sinyaller veriyor. Nereyi hedeflediğini söylese USD oraya gelip duracak. Sonrası muallak.

TR deki siyonistlerin dışarıdanda destek alarak USD ye önümüzdeki ilk 6 ay içinde yeniden atak yapacağını düşünüyorum. Devletin zayıf anını kollayacaklardır, o zamana kadarda durumu gözlemleyeceklerdir. ne kadar doviz bozuluyor, kura endeksli faizden faydalanmak için yurt dışından ne kadar doviz gelecek.?

Küçük ihtimalse, kura dayalı sistemden siyonist bankalar çok kazanırsa, kur'a atak yapmayabilirler. Kullanabildikleri devlet, asıl istedikleri şey. Başında Ahmet olmuş Mehmet olmuş onlar için önemli değil.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bankalara dün akşam yeni yük bindirildiğinden bugün eksi açtı. Bindirilen yükü garan tahtasındakiler dün erken öğrenmiş olmalılar çünki dün akşam garan tahtası kapanışa doğru satışa geçti. Garan tahtasının katar lıların kontrolunde olduğunu düşünüyorum.

Bankalarda yaklaşık 232 milyar(yanlış hatırlamıyorsam) USD doviz tevdiat hesabı(DTH) var. Bu hesaplardaki paranın %23 ünü TCMB de zorunlu karşılık olarak tutmak zorundalar.

Buda 53 milyar USD eder.
    53 milyar dolara devlet %1,5 kesinti uygulayacak. Buda 800 milyon dolar eder.

Hükümetin birde şartı var. Eğer bir banka mart ayına kadar elindeki DTH'ın %10 unu TL mevduata çevirirse, %1,5 kesintiyi ödemeyecek.

Bankaları DTH bozdurma konusunda şıkıştırıyorlar.

siyonist medya ve siyonist bankalar yine sıkıştırıldı. hem kura dayalı mevduat hesabı hemde bu kural bankaları sıkıştırdı. Dovizi yükselterek enflasyonu yükseltiyorlardı, karşılığında faiz yükselsin istiyorlardı. Başardılar enflasyonu ve faizleri katladılar. Şimdi hükümet, karşı savaş veriyor.

Bu 2 tarafında halka zararı var, yetmiyor birde BIST deki manipulatörlerle boğuşuyoruz.

Bankalar epey eksi açtı, kapanışta eksi olurmu.? Emin değilim. Kırmızı kapamaz, belki hafif kırmızı kapar diye düşünüyorum ama uzun pozisyonumdan etkileniyor olabilirim.
    Bu sabah aşağıda açıp, düşük fiyattan korkup satanların satışlarını karşılamak istemiş olabilirler. veya bankalara satış devam eder.

Bankalar %10 TL ye çevirme şartını kolaylıkla tutturabilirler çünki her TL ile gelene "doviz alın" demeseler yeterli.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Mart ayına kadar bankalar %10 DTH hesabı TL ye çevirirse. Bu para 23 milyar dolar eder.

23 milyar dolar bozdurulacak. Bu tür kararlar varken elimde doviz tutmazdım.

Tabi geçmiştede bu tür sıradışı bazı kararlar alındı ve bankalar bi şekilde o kararları kaldırttı.

Bu arada DTH lar 17 aralıkta 237 milyar dolar mış. Alttaki link(Grafik için sayfada 10 saniye kadar beklemeniz gerekiyor)
    https://evds2.tcmb.gov.tr/index.php?/evds/dashboard/451

DTH Zorunlu karşılıkta %25 görünüyor. Linkte sayfadaki zorunlu karşılık pdf ini tıkla. Gelen Sayfada sol alt en dip.
    https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conn...silik+oranlari
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de bugün bankalar, diğer sektörleride aşağı çekti. Bankalar 12:00 de yataya sardı, 16:00 ya kadar toparlanma emaresi gösterirken 16:00 civarı gelen haberle yeniden endişe satışına dönmüş.

Devlet bankalara 50şer bin ceza kesmiş. Bu miktar banka CEO sunun öğle yemeği değil ama korku başka şeyden kaynaklanmıştır. "tayyip bankaların üzerine yürüyor, yeni bir şeyler çıkabilir."

Aslında alınan kararlar bankaların lehine ancak siyonist niyetin aleyhine. tabi bunu banka işlemleri arka planını bilmeden yazıyorum. Aslında İstanbulda büyük bankaların yazılım paketlerini yazan ekipteydim herkesten iyi bilmem gerekir ancak ben tam profesyonel olduumdan hiç bir şeyi hatırlamıyorum.

Her neyse... Geceki %1,5 ek yük için sabah bankalar eksi açmıştı, bunuda doğal karşılamıştım, üzerine bankalara ceza haberi, büyük yatırımcıları endişelendirmiştir. 1 olay tamam dersin ama 2 olay 2 günde, bu "bankalarla hükümet uğraşıyor" anlamını çıkarır. Buda belirsizlik doğurur. belirsizlikte her zaman hisse borsalarında satış doğurur.

Neticede bankalara bir şey olmayacak. tayyip "van minüt" dedi israille kapıştı, aynı yıl israille ticaret hacmimiz 2 katına çıktı. koç holdinge "vaaaay senmisin gezicilere kurabiye veren" diye düşman gözle baktı, o tarihten sonra koç holdingin kârı her sene katlanarak arttı.

Hali ile bankaların kârıda artmaya devam edecek. tayyib in içinde bulunduğu kültürel grup güçlüye hiç bir şey yapmaz. Güçlü için bir şeyler yapar veya en kötü onlarla birlikte birşeyler yapar. Hali ile gerçekte bankalar için korkacak hiç bir şey yok. Tersine bu işlerden ilave kazanç sağlamanın yolunu bulacaklar ve malı her zaman olduu gibi götüreceklerdir.

16:00 sonrası bankalardaki düşüş, o dakkalarda gelen habere dayalı düşüş ise derinleşmez. Ancak bu konuda net değilim, söz konusu olan bankalar olunca yabancıların aklı gidiyor. Belkide dünyadaki en batmayacak bankalar ama yabancılar bankalara bişey olacak diye deli gibi korkup raporlar hazırlıyorlar.

Geçen yıllarda iki üç ayda bir sorun çıkardı, şimdi hergün sorun çıkmaya başladı.

Ya bu sorunlardan para kazanmayı öğreneceğim, yada BISTe veda edeceğim. Sanırım bu hepimiz için geçerli.
    @NeAcaipDunya

8.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    BIST de bugün bankalar, diğer sektörleride aşağı çekti. Bankalar 12:00 de yataya sardı, 16:00 ya kadar toparlanma emaresi gösterirken 16:00 civarı gelen haberle yeniden endişe satışına dönmüş.

Devlet bankalara 50şer bin ceza kesmiş. Bu miktar banka CEO sunun öğle yemeği değil ama korku başka şeyden kaynaklanmıştır. "tayyip bankaların üzerine yürüyor, yeni bir şeyler çıkabilir."

Aslında alınan kararlar bankaların lehine ancak siyonist niyetin aleyhine. tabi bunu banka işlemleri arka planını bilmeden yazıyorum. Aslında İstanbulda büyük bankaların yazılım paketlerini yazan ekipteydim herkesten iyi bilmem gerekir ancak ben tam profesyonel olduumdan hiç bir şeyi hatırlamıyorum.

Her neyse... Geceki %1,5 ek yük için sabah bankalar eksi açmıştı, bunuda doğal karşılamıştım, üzerine bankalara ceza haberi, büyük yatırımcıları endişelendirmiştir. 1 olay tamam dersin ama 2 olay 2 günde, bu "bankalarla hükümet uğraşıyor" anlamını çıkarır. Buda belirsizlik doğurur. belirsizlikte her zaman hisse borsalarında satış doğurur.

Neticede bankalara bir şey olmayacak. tayyip "van minüt" dedi israille kapıştı, aynı yıl israille ticaret hacmimiz 2 katına çıktı. koç holdinge "vaaaay senmisin gezicilere kurabiye veren" diye düşman gözle baktı, o tarihten sonra koç holdingin kârı her sene katlanarak arttı.

Hali ile bankaların kârıda artmaya devam edecek. tayyib in içinde bulunduğu kültürel grup güçlüye hiç bir şey yapmaz. Güçlü için bir şeyler yapar veya en kötü onlarla birlikte birşeyler yapar. Hali ile gerçekte bankalar için korkacak hiç bir şey yok. Tersine bu işlerden ilave kazanç sağlamanın yolunu bulacaklar ve malı her zaman olduu gibi götüreceklerdir.

16:00 sonrası bankalardaki düşüş, o dakkalarda gelen habere dayalı düşüş ise derinleşmez. Ancak bu konuda net değilim, söz konusu olan bankalar olunca yabancıların aklı gidiyor. Belkide dünyadaki en batmayacak bankalar ama yabancılar bankalara bişey olacak diye deli gibi korkup raporlar hazırlıyorlar.

Geçen yıllarda iki üç ayda bir sorun çıkardı, şimdi hergün sorun çıkmaya başladı.

Ya bu sorunlardan para kazanmayı öğreneceğim, yada BISTe veda edeceğim. Sanırım bu hepimiz için geçerli.
    Best of analiz alkislar

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 698/852 İlkİlk ... 198598648688696697698699700708748798 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •