Sayfa 708/852 İlkİlk ... 208608658698706707708709710718758808 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,657 - 5,664 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Ben de mal yok. Elimi surmem. Dava tarihinden iki ay once alacam.
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Güzel. ... 30 cento gördü zaten. Senin totem tuttu ama almadın galiba.
    SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ortada buluşun 27,5 cent olsun.

---

Sabah haberlerine baktım, ekstra bir durum varmı.? Neden bu satış diye.

Bizim cari açığı, GERÇEK enflasyon altı gelen inşaat maliyetleri artışını kimse iplemez, asıl haber Çin haberi olabilir.

İkinci şehride karantinaya alıp kapamışlar. Çin'in önemi malum dünyanın tedarik ülkesi. Şehirler kapanırsa yeni bir pandemi(Omicron varyantı) kaynaklı ekonomik problem zinciri başlayabilir. Dünya satmazken bizim balinalar bunu görüp çok akıllı olduklarından satıyor olabilirler. Veya silkeleme-soygun yapıyorlardır. Hangisini beğenirsek.

Aklıma yatan bir sebep henüz bulamadım, piyasa ekranlarını kapatıp işime bakayım. 3 kaldıraçla Nisan vade longlar duruyor. Düşmüşken takviye yapmama yusuf yusuf bey izin vermiyor.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Sen satmadan gitmez. 25 cent veririm senin mala.

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Anlık görülmüş bile olabilir. Bakmadım. Ama o benim hedefe gelmeden ahiretligim sayılır.

Öte yandan ana yatırımım hulk değil . Ana yatırım durumum tarla. Hulk işi elbet çözülür. Çünkü şantajı çeken biziz artık.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün akşam bankalara gelen satışla endeks düşmüştü. Anladığım kadarı ile dün akşamki satışı balinalar bugün silkeleme amaçlı kullandılar.

Gün içi hareketler onu gösterdi.

İnanılmaz şekilde BIST 30 hisselerinin tamamına yakını, yarım saat içinde yüksek yeşile, veya yüksek kırmızıya döndürülebiliyor.
    BIST30 un tamamı, BIST100 dışındaki küçük bir tahta gibi yönlendiriliyor.

Tamamen oyuncak haldeyiz. BIST de güç savaşları kalmamış. Tek bir güçlü grup, endeksi nereye isterse oraya kolayca götürüyor. Bu grupta piyasa yapıcı 3 banka olsa gerek. İçlerinde katar lılarda(QNB) var.

Yarınki abd TÜFE verisi 16:30 da açıklanana kadar yukarı aşağı oyalanırız diye düşünüyorum. Al-sat için uygun görünüyor.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    2020 ve 2021 Ocak aylarında, O yıla ait tahminlerimi yazmıştım.

Bu senede yazayım. Önce geçen sene ne yazmışım, ne tutmuş.

BIST hisse: Enflasyon üzerinde kazandıracak. Şu an: 1500
    Bu tahminim tutmuş. 1500 den başladık, Aralık 17 de 2400 ü gördük. Sonraki anormalliğe girmeyelim, ortalama alalım.

USDTRY: Alana Bu sene kazandırmayacak. Yıl sonu 7.0 nin altında oluruz, eğer tayyip siyoniste biata devam ederse ki öyle görünüyor. Şu an 7.40
    Bu tahminim tutmadı diyemem çünki "tayyip siyoniste biat etmeye devam ederse" diye not düştüm. Siyonist faiz artırımı istiyordu, tayyip düşürdü. Bu tahminim için tuttu veya tutmadı demiyorum.

ONS altın: Alana Bu sene kazandırmayacak. Yukarı aşağı yatay seyredecek. 2070 ve 1700 aralığında dolanıp duracak büyük ihtimalle. Şu an 1940.
    Bu tahminimde tuttu. 1680 ile 1940 aralığında yukarı aşağı dolaştı.

Gelelim yeni yıla. 2022
    Bu yılın tahmini çok daha zor. Kesin konuşamam. Erken seçim olabilir, olmayabilir. tayyip erdoğan ile bankaların kapışması devam edebilir o zaman USD 18 leri geçer veya tayyip teslim olabilir o zaman USD 10 altına düşer ve çok şey değişir.

Üstelik GERÇEK enflasyon %50 leri çok geçti ve 2022 de devletin açıkladığı yontulmuş enflasyon bile %50 leri bulabilir, bunun üzerinde hangi ürün kazandırabilirki eğer milleti soymayacaksan.?

BIST hisse: Bu yılbaşında 1930 civarıymış. Bu yıl sonu bunun üzerinde kapayacağız. Ama enflasyon üzeri kazandırırmı bilemiyorum. tayyip siyoniste teslim olursa kazandırır, olmazsa belki kazandırır çünki BIST deki katar faktörü var.

USDTRY: Bunuda üstte yazdığım şartlardan dolayı bilemiyorum, tayyip teslim olacaksa farklı, olmayacaksa çok farklı çıkar.

ONS altın: En kesin bu üründe konuşabilirim çünki tayyip in ruh haline bağlı değil. Bu yılbaşında 1830 civarıymış. Yıl sonu 2.300 - 2600 aralığında kapatırız ama abd nin FED faiz olaylarına bağlı olarak yıl içinde 1700 - 1750 aralığına düşme ihtimali yüksek.
    @NeAcaipDunya

benim hulk senaryom,

bir akşam bist kapandıktan sonra

anlaşmaya gidildi haberi gelecek

normal mahkemeye çıkacaklarını sanmıyorum

dolar bazlı hulk düştügünde aklıma hep atışmalarınız gelirdi ve acaba almışmıdır diye düşünürdüm

hulk almak şaçmalık da belkide saçma şeyler para kazandırır

tıpkı 5 yıl önce coinleri saçma buldugumuz için almadıgımız gibi

7. İyi akşmalar Ali Cemal Bey,
    Ons altın için "Yıl sonu 2.300 - 2600 aralığında kapatırız" demişsiniz.
    Zahmet olmazsa, bu konuda detaylı bir yorumunuzu alabilir miyim...
    Şimdiden teşekkür ederim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bir söylenti dolaşıyor. Vücuda zararlı olan Grafen dioksit nano partikülleri, tüm covid aşıları içeriğinde varmış. Hatta TR dahil dünyada üretilen koruyucu aşı maskelerinde de varmış.

İddia eden bilim adamları çeşitli ülkelerden ve biyoloji kimya ile ilgili kişilerde yaptıkları araştırmalarla destekliyorlar.

Devletler ise kesinlikle yok diye yalanlıyorlar.

Birde aşıkoliklerle ilgili bir video var. gerçekmi yoksa kurgumu anlamadım.

Aşıkoliklerle röportaj. İskandinav TV si galiba. Benim gözlerim yaşardı.
    https://twitter.com/i/status/1480645818910752768.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 708/852 İlkİlk ... 208608658698706707708709710718758808 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •