Sayfa 71/852 İlkİlk ... 2161697071727381121171571 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 561 - 568 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Yazdıklarınızı biraz geriye dönük okudum... Şurası biraz komplo teorisi gibi geldi...

Şunuda belirtmeliyim. Biz bunları birebir yaşadık ama başlangıcı ve devamında tamamen yahudilerin gözetimindeydik.
    Yahudiler, 1938 den itibaren, kendi soylarına mensup koç ailesi yada kullandıkları ermeni soyundan gelen sabancı ailesi gibi ailelerin şirketlerini koruyup kollayarak başladılar. Robert kolej gibi ülke ele geçirmek amaçlı kurulmuş misyoner okullarında (örneği fetö okulları), yahudi, Rum ve Ermeni çocuklarını yetiştirdiler, devlette, medyada üst kademelerde yer alsınlar da ilerde işimize yarasınlar diye.
    Bunun için önce hemen seçim sistemine geçirdiler, ilk seçimde devlette 400 yılda yer edinmiş Türk gibi görünen kripto yahudiler, para ve medyanın yardımı ile ilk seçimde kendi kurdurdukları partiye seçim kazandırdılar. medya tamamen yahudiydi. Batıdan yahudi parası bolca geldi ve ilk temelleri attı. Gelecekte de ne olduğunu anlamayalım diye eğitim sistemini baltaladılar. Köy enstitülerini kapattırıp tarikatlara para yağdırarak her yeri kuran kursu ve imam doldurmaya çalıştılar. Medya ile ülkenin gençlerinin kafalarını zırvalar ve uydurulmuş tarih, uydurulmuş dinle doldurup, bugünki kültürü yarattılar.
    Düşük maliyet ve GÜVEN her şey !
    Hayat Hoş,Gerisi Boş .

2. Aslında neden-nasıl battığımızı biliyorum. Nasıl kurtulacağımızıda...
    Neden-nasıl battığını bilmezsen, çözümün ün doğruluğu şansa kalır.
    Önce nasıl ve neden battığını bileceksin. Sora çözüm için uzman akil insanlar ekibini toplayacaksın.

Şu sözlerde hoşuma gitti...Bir şöyle iki hafta düşüneyim bakayım...Bu borsa bana niye koydu?

Gereksiz yer işgali yaptıysam,özelden mesaj atın,sileyim...İyi geceler.
    Düşük maliyet ve GÜVEN her şey !
    Hayat Hoş,Gerisi Boş .

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    HBYKCN
    geriye doğru biraz okursan, tabiki komplo teorisi gibi gelir. Hepsini oku, bi daha düşün.
    Topiğe girene "oku" deyince korkup kaçıyor, epey işe yarıyor.

3 milyoncuk ZAR karşılığı, "komplo teorisimi değilmi" konulu 3 aylık bir odunlu eğitimim var, oraya buyur. Sora zopalı terapiye ve soğuk suda değnekli oplama seansı.

Ondan sora ermiş olarak mezuniyet belgeni alırsın.
    3 milyonu peşin alıyorum, sora mirasçılarından alması zor oluyor.

Bu arada HASAT için aleyküm selam abicim.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Üç beş sayfa önce astığım Simetrik üçgenin ucuna kadar geldik, en fazla 1 haftası kaldı. Ya yukarı kıracak, ya aşağı.

Veriler aşağı kırmasını mantıklı gösteriyor, yukarı kırması için sebeplerde var. Hepsini yazmıştım.
    Ne tarafa kırarsa kırsın, yolu uzun değil bence. Çünki yukarı kırsa, gelecekte akp var tayyip var, aynı tas aynı tellak.
    Aşağı kırsan zaten epey aşağıdasın bi 10 bin daha indinmi çok ucuza gelen çok büyük şirketler var. Zaten BIST deki dev şirketlerin yarıdan fazlası yabancının kalanının çoğundada ortaklıkları var. Çok ucuza indirip niye kendilerine zarar versinler. Başka sebeplerde varda ne anlatacam, zaten anlatmışım.

Demem oki yukarı gitse fazla yol yok, aşağı gitsa fazla yol yok.

Tabi balinalar yani endekse yön veren en büyük ler, en az 1 sene sonrasına bakıp yönü tayin ediyolardır. 1 sene sonra, onların danışman ekonomistleri, fon yöneticileri ne görüyor acaba.?

Neyse, pozisyonum belli, yukarı yönlü. Dörtte bir kadarda altın var. Çok azda nakit hala boş boş duruyor. USD 5 e yaklaşınca altın alacaktım, fırsat olmadı istanbul problemlerim çıktı, kafa tam olarak borsada değildi.

Bakalım bekliyoruz. 90 - 100 aralığındaki son bir haftayı yaşıyor olabiliriz.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Vay canına, huawei CFO sunu kanadada tutuklamışlar. CFO, holdingin en üst yöneticilerinden biri. Durmadan ünvan uydurduklarından takibi zor oluyor. Finans yöneticisi olsa gerek.
    Bu konuyu niye uzattım. CFOnun tutuklanma nedeni İran la iş yapması, ambargoyu delmişmiş. Yaw Almanya hiç bir zaman son vermedi İran ile iş yapmaya. Ambargo olduğundada, tüm şirketleri diğer ülkeler üzerinden iş yaptı. Herkeste biliyor. Gazeteler yazdı hemde yahudi internet siteleri yazdı.

Kaç Alman yönetici tutuklandı.?
    HİÇ.
    Almanya Fransa, daha yeni İran ambargosunu delmek için yeni swift yöntemi icad etmedilermi.
    Ettiler, her hafta çarşaf çarşaf yazıldı.

Kaç alman, kaç fransız tutuklandı.?

HİÇ.

İşte süper ötesi batı medeniyeti. Kendinden gördüğüne yani kendi sürüsünde olana ayrı davranış, başka sürüden görünene her şey mübah. Hoş bunlar birbirlerinide çok kesmiş ama şöyle düşünün.

Bir sırtlan sürüsü düşünün.

Düşündünüzmü.? güzel.

Şimdide leylek sürüsünü uçarken düşünün. Düşündünüzmü.?
    Güzeeeeel,

Dağlarda yeşil bayırlar ve tepede kar düşünün.
    Düşündünüzmü.?
    Süpeeeer..

Manzara süper oldu, biraz kendimize geldik.

Şimdi dön sırtlan sürüsüne. Ne görüyosun.?
    Sırtlan görüyosun tabiki.!
    Kaç tane.?
    Saydınmı? Saymadın. Tembelsin, ondan.

Neyse manzara kendimden geçirdi, örneği vermek içimden gelmedi. Kısaca şöyle diiim. Hayvan sürülerine bakın. baktınızmı?

Dur yaw yine manzaraya dalmak üzereydim. Diyorum ki.

Hayvan sürüleri içde kapışırlar. Lliderlik ve bazı haklar, bazı paylaşım meseleleri için bir birlerini öldürebilirler.

Ama dışardan tehdit geldimi, yada avlanmaya çıktılarmı, hemen birlik olup toplu saldırırlar, sora yine birbirlerine girerler.

Bu size hangi sürüyü hatırlattı.? Çok uzağa gitmeyin, yakına bakın. Yaklaşııın haaah, ne gördünüz.? Tammam işte onlar...

Yazı uzadı, konuyu unuttum. Her neyse... biraz haber okuyup, kendi işime döneyim.
    Son düzenleme : alicemal; 06-12-2018 saat: 11:14.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    G20 de herkesle çak yapan, sunni-selefi-vahabi katil selman ın, ABD de ipi çekilmiş görünüyor.
    Bizim hükümet istediğini aldı.
    Petrol parası ve ingiliz-abd silah desteği ile padişahlık yapan suudi kral ailesinden biri, artık krallık yapamayacak, sadece prenslik yapabilecek.?
    Aman ne üzücü. Kaç kişiyi katletti önemli değil. Asıl önemlisi, ABD emri ile, suudi petrol paralarını, müslüman ülkelerdeki karanlık tarikatları beslemek için kullanması. abd nin uydurduğu selefi-vahabi düşüncesini yayarak, müslüman ülkeleriin gelişmesini engelleyip, geri bıraktırarak, o ülkeleri yönetmeyi amaçlıyorlar. Bunuda yanlış hatırlamıyorsam 200 yıl önceden başlattılar, (kumralada görünmüyor, 200 diye rahatça yumurtladım, çok ferah yaw)
    Nakşibendi şeylerinden birini alıp dönüştürdüler, selefiliği ve vahabiliği uydurup, suud parası ile yaydılar. selefi-vahabi düşüncesi ile müzlüman milletleri düşünsel açıdan böldüler parçaladılar, birbirlerine düşman ettiler. Bilimden, teknolojiden uzak cahil sürüler yarattılar. Bitek İran ve Türkiyede tam istediklerini gerçekleştiremediler. Sanırım onun sebebide bu 2 ülkede Hz. Muhammedin torunlarının etkin olması sebebi ile. Onları 1400 yılda katlede katlede, zehirleye zehirleye bitiremediler hala.

Her neyse... amacım bu konu değildi...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ha! Şunu tekrar hatırlatayım.
    Beynim pozisyonuma uygun argüman üretiyor olabilir... Örneği daha 2 gün önce yaşadık.!!! Aman aman.
    Tarafsız olmaya çalışıyorum ama insan kendini bilmez, bilemez.
    Neyseki insan değilim. Sorun ak sakallıya, efsane dağ keçisini uzun uzun anlatsın size.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    TV de bi kısmı chp li bisürü MUHALİF yazar ve yorumcu var.

En önde gidenleri, en çok sürü toplayabileni yılmaz özdil. Geçenlerde, Atatürk'ü zaten bilenlere, Atatürk ismini kullanarak, Atatürk kitabı satıp, 9 milyonu cebe indirdi. Ülke bu kitapla zenginleştimi.? Üretim arttımı? Halk fakirlikten kurtuldumu? Cahil kalabalıklar Atatürk ilkelerinimi öğrendi.

HAYIR, zaten Atatürkü bilenlere kitap sattı ve zengin değildiyse zengin oldu. Öncedende zengin olabilir çünki ülkeyi 80 yılda bu hale getiren yahudi sermayesinin bir üyesi olan aydın doğan ın emrinde uzun süreler çalışmış. Bol maaş aldığını söylemeye gerek yok. Belki milyonluk transferlerde almıştır.

Hemen hemen her yazısını okuyorum, o ayrı konu. bana bişey öğretebilecek herkesi okur, herkesi dinlerim. hatta bazen zap yaparken yobaz kanallarına geldiğimde bi kaç dinleme denemesi yaptım... aman aman aman... korkunç tu. Aklı başında biri için intahar gibi bişey bunları dinlemek. Teşhis koyup mahkemelik olmak istemediğimden yobaz kanalları konusunu uzatmıyorum.

yılmaz özdil e neden geldim.
    Oda hakaret etmiş cahil kalabalıklara. Müstehakdır demiş.
    bekir coşkun makarnacı, kömürcü diyerek yıllardır aşağılıyordu zaten akp ye oy verenleri. bekir coşkun boş yazdığından onu okumayı uzun yıllar önce kestim. ama yılmaz özdil bilgili. Ondan bazı detayları öğreniyorum.

Hemde küfreden birini okuyunca rahatlıyorsun. Son 15 yılda özdil, bekir, çölaşan, altaylı, mehmet yılmaz gibi yazarların daha çok okunmasının sebebi tamamen bu.? Sizin edemediğiniz hakaretleri, profesyonelce yaptıkları için. yobaz taraftada aynıdır.

bekri coşkun ve şimdide özdil, cahil kalabalıklara hakaret etme noktasına gelmişler. Diğer muhalif merdan yanardağ da geçen gün benzer kelimeler kullanarak hakaret etti. Soyanlardan hoşlanıyorlar demekki benzeri bişey dedi.?

Yıllardır bunlara ne anlatmaya çalışıyorum.
    hakaret edeceğinize neden oy alamıyorsunuz ona bakın dedim.?(Aman akp mhp chp yada iyi partiyi tuttuğumu sanmayın. bana kalsa hepsini vatana ihanetten yargılar ve asarım)

Hem onların sitelerinde, hemde bu topikte, memleketin bu hale gelmesinde onların katkısı ne hep anlattım... sayfalar dolusu anlattım...
    kendi paylarını görmezden gelip, milleti aşağılamak, sadece aptalların işidir.

Maalesef, chp nin en lider yazarı bile bence aptal... aman bunu yazdım diye din tüccarlarını tuttuğumu filan sanmayın, aman aman...

sadece kötülerin içinde iyi gibi görünen tek partininde bu ülke için nasıl berbat olduğunu anlatmaya çalışıyorum..
    @NeAcaipDunya

Sayfa 71/852 İlkİlk ... 2161697071727381121171571 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •