Sayfa 715/852 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,713 - 5,720 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Boşluk diye bir şey yok. Boşluk dediğimiz şeyde atomlarla doludur. Aynen bizim ve gördüğümüz her şeyin atomlardan oluşması gibi. Boşluk dediğimiz şeyde evrene dahildir.
    Başa döndüm. Evren diye her şeyemi diyoruz, yoksa gördüğümüz şeyemi.? En üstteki açıklamadan devam...
    Yapılan gözlemler şu ana dek uzayda metreküp başına 0.3 hidrojen atomu olduğunu gösteriyor. Yani uzay atomlar ile dolu değil. Hatta bu orana göre oldukça boş diyebiliriz.

Evren dediğimiz şey klasik fizik ile şudur. Objelerin ve olayların birbirlerine göre relative konumlu olduğu 3d boyuttur. Tabi evrenin sicim teorisine göre daha fazla boyutta olması gerekiyor ki klasik fizik ötesi buluşlarımızı tanımlayalım.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Her aşının mutlak şekilde bir yan etkisi olur. Bazı etkiler kimi insanlarda kalıcı hatta ölümcül de olabilir. Ama bu aşıları gereksiz hala sokmaz. Önemli olan faydasının olunmaması halinde ne kadar fazla olduğu ile ilgilidir. Mesela yeryüzünden silinen çiçek aşısı ilk zamanlarda %3 e varan ölümcül sonuçları var iken aşı olmayan birisinin hastalıktan ölme ihtimali %80 lerde idi. Bizi 40 45 yaş ortalamasından 80 lere getiren şey tıptaki ilerleme ve gelişmedir. Şu ana dek mrna aşısı milyonlarca insana vuruldu. Hatta çift doz 3 doz bile gidildi. Artık elimizde yüksek oranda bilimsel veri var. Mutlak şekilde milyonda 1 veya yüzbinde 5 gibi ağır ve kalıcı etkiler gösteren bireyler olacaktır.

Bu kişiler elbet keşke vurulmasaydım diyecektir. Ama çocuğumuz ilkokulda kızamık aşısı olurken hayır olmaz demiyoruz. Bu aşı mrna aşısından daha tehlikeli olduğu halde. Çünkü biliyoruz ki kızamık olur ise hastalıktan ölme riski çok yüksek.

Psikolojik YAS süreci

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Dow analizim arşivde.

https://archive.md/6eOiQ

Psikolojik YAS süreci

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Yapılan gözlemler şu ana dek uzayda metreküp başına 0.3 hidrojen atomu olduğunu gösteriyor. Yani uzay atomlar ile dolu değil. Hatta bu orana göre oldukça boş diyebiliriz.

Evren dediğimiz şey klasik fizik ile şudur. Objelerin ve olayların birbirlerine göre relative konumlu olduğu 3d boyuttur. Tabi evrenin sicim teorisine göre daha fazla boyutta olması gerekiyor ki klasik fizik ötesi buluşlarımızı tanımlayalım.
    Tekrar aynı şeyi yazacağım. Metreküp başına 0.3 hidrojen atomu, görülebilen şey. Ölçülebilen şey. Göremiyorsun, ölçemiyorsun diye orası boş demek değil. Alyuvarlar örneğinden devam. Unutma ben felsefi açıdan yaklaşıyorum.

Yaw kısır döngü oluyor, sevmem. Ben kestim burda.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Felsefenin bilimden önde gittiği her zaman kabul görmüştür. Ama çıkmaz sokaklardan geri geldiği de olmuştur.

Uzayda olması gereken ama olcemedigimiz göremediğimiz mesela anti madde var. Ve bu devasa boyutta. Bu da dediğiniz gibi felsefî olarak da uzayı dolduruyor.

Evren yapısı itibari ile kısır döngü zaten. eldeki veriler ile pek göremiyoruz. Neyse şu webb bize biraz bilgi verecek yakında.

Psikolojik YAS süreci

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Her aşının mutlak şekilde bir yan etkisi olur. Bazı etkiler kimi insanlarda kalıcı hatta ölümcül de olabilir. Ama bu aşıları gereksiz hala sokmaz. Önemli olan faydasının olunmaması halinde ne kadar fazla olduğu ile ilgilidir. Mesela yeryüzünden silinen çiçek aşısı ilk zamanlarda %3 e varan ölümcül sonuçları var iken aşı olmayan birisinin hastalıktan ölme ihtimali %80 lerde idi. Bizi 40 45 yaş ortalamasından 80 lere getiren şey tıptaki ilerleme ve gelişmedir. Şu ana dek mrna aşısı milyonlarca insana vuruldu. Hatta çift doz 3 doz bile gidildi. Artık elimizde yüksek oranda bilimsel veri var. Mutlak şekilde milyonda 1 veya yüzbinde 5 gibi ağır ve kalıcı etkiler gösteren bireyler olacaktır.

Bu kişiler elbet keşke vurulmasaydım diyecektir. Ama çocuğumuz ilkokulda kızamık aşısı olurken hayır olmaz demiyoruz. Bu aşı mrna aşısından daha tehlikeli olduğu halde. Çünkü biliyoruz ki kızamık olur ise hastalıktan ölme riski çok yüksek.

Yaw siyasiler gibi konuşmuşsun. Lise talebelerini karşısına almış öğretmen tadında olmuş.
    Yaw bu adam 2006 da devlet enflasyon verisinin sahte olduğunu söylemeye başlamış adam. Milletin son 3 yılda gördüğünü 18 yıl önce görmüşüm. Verileni hap gibi alıp kabul etseydim yediğimiz kazığı 18 yıl önceden görebilirmiydim.? Görebiliyorsanız benim gibi sorgulayanlar sayesinde görüyorsunuz. Karşında sıradan adam yok.

Aşı olunmasın bilim gerekli değil diyen yok. Grafen oksit diyen var. mRNA sentetik aşı yeni uzun süreli etkileri bilinmiyor çevremde bu aşı sonrası şahit olduğum ölü çok diyen var. mRNA için form doldurulduğu anda uyarı vermiş adam var. mRNA dedim genel aşı demedim. Çiçek aşısı ve bilim gerekli muhabbetide lise muhabbeti olmuş.

Her neyse kusura bakma biraz kızdım tabi. Kısa kesiyorum gereksiz muhabbet oluyor benim için. Üretim yoksa benim için gereksizdir.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Endeks yorumları bitti mi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Econfin Yazıyı Oku
    Endeks yorumları bitti mi...
    Her ne kadar zor günlerden gecsek de tarihi diplerde olduğumuzu düşünüyorum.

Viop ise belki 5 dk 10 dk periyotlardan bakılabilecek market.

Dow tahminim zaten haftalardır var. Ona uygun şekilde davranıyoruz zaten.

Psikolojik YAS süreci

Sayfa 715/852 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •