Sayfa 720/852 İlkİlk ... 220620670710718719720721722730770820 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,753 - 5,760 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Marketteki ete kimyasal değil sadece su katıyorlar,daha kırmızı daha canlı renk görünmesi için. Bu da iyi birşey değil tabi ki.

BIST testere yapmaya devam ediyor. Uzun vadeci olmayan için bir trend yok, gün içi oynaklıklar yüksek. Testerenin dalgasını yakalayan iyi kazanç elde edebilir. Ters pozisyonda kalsan bile bekleyince pozisyonun kara geçebiliyor. Ancak testerede tecrubesi olmayan veya dalgaya ters gitmeye başlayan için artarak büyüyen kayıp olur.
    Evde dene bakalım ete su enjekte edebiliyormusun. Su ete girmez, girersede hemen çıkar. Öyle kesin yazmışsınki, sanki işin içindesin.

Bense geçmişte okuduğum bir olaya dayandırıyorum.

Etin içinde o sıvının uzun süre kalması gerekir. Et hücrelerine tutunan bırakmayan sıvı gerekir. Kimyasal olmamasına imkan yok.

Çok eskiden okumuştum, bazı veterinerler hollandadan Bradmix isimli bir sıvı getiriyorlar. Kurbanlık hayvanlar pazara çıkarılmadan önce onlara bu sıvıyı enjekte ediyorlar. hayvan hacim ve kilo olarak büyüyor. O sıvı günlerce vücuttan atılmıyor, hayvan satılana kadar hacimli ve kilolu kalıyor.

Bradmix enjekte ediliyorsa, hem vücuduna kimyasal alıyorsun, hemde kazık yiyorsun çünki et diye bu sıvıya para ödüyorsun.
    Senin dediğin gibi su enjekte ediliyorsa yine kazık yiyorsun çünki et yerine suyada para ödemiş oluyorsun. Üstelik o su dışarı çıkmasın kalıcı olsun diye yine kimyasal karıştırmaları gerekir diye düşünüyorum. Tutar tarafı yok.

Deneyimlerimi yazmıştım. Eti tavaya koyuyorum, tava göl oluyor ve tavadaki sıvı bildiğim su değil. Daha koyu kıvamlı bir şey. Su olma ihtimali bana göre yok.

Bu konu sudur diye geçiştirilecek bir konu değil. her durumda kazık yiyorsun. Suç işliyorlar yaw. ne kadarda kolay suçu kabul ediyorsunuz.
    Benim gibi bilinçli suç işlememeye çalışan birinin bu tür birşeyi kabul etmesine imkan yok. Cinayet bu yaw... İnanamıyorum bu kadar dönüştüğünüze.
    şaka şaka inanıyorum ve sebeplerini biliyorum, 72 kere de yazdım.

.
    Son düzenleme : alicemal; 08-02-2022 saat: 12:58.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by narin Yazıyı Oku
    selamlar,

karne tatili bitti ve geri geldik

hacimsiz bistti yukarı aldılalar hemde sanayilerle

bankalardaki citi takasındaki artışı herkesin gözüne sokmuşlardı ki

gene aynı oyun

hokus pokus

geçen yıl boş kademelerle bir ara gene byle yukarı almışlardı

herkes patlıyacak derken yukarı gitti ve düşmedi

bakalım yarın da aynısı olur mu

21,60 dan asesan var tabi ki zarar da var ama olsun

yakında bae ziyareti var bakalım görelim beklenti falan filan olur mu

zaten ya yazı geliyor

ya tura

fazla da düşünmeye gerek yok

bol kazançlar dilerim hepinize
    BIST de hala kenardayım ve kısa vadede girmeye niyetim yok. Ancak %30 gibi bir düşüş olursa girebilirim.

bae TR nin düşmanı. 3 almadan 1 vermez. tayyip de aldığı bir'in reklamını yapar, verdiği üçü gizler. Gelen biri siyasiler cebe indirir, giden üç bizden gider.

O sebeple umarım tayyip bae ile anlaşamaz. bae düşmanımız, talan için gelmiştir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Defalarca yazdım, hemde ağır yazdım. 2010'a kadarda ağır yazdım(plato sitesiydi, bu sitede değil.). Ülke bolluk içindeydi, herkes gıcır arabalar ve elektronik alıyordu. Gelişmiyoruz geri gidiyoruz, 30 yıl geri gittik dedim, herkes güldü(müştür). İşler çok iyiye gidiyormuş gibi görünürken, taaa o günlerden bu günleri gördüm, yazdım. Bu günlerde de geleceği yazdım, yazıyorum.

Yıllardır torunlarınız yaptığınız siyasi seçimler sebebi ile mezarınıza işeyecekler dedim. Aynı hataları dedelerimiz yaptılar ve bizi bu güne getirdiler.

Tüm şirketlerin, toprakların madenlerin yabancıların elinde, her yıl milyarlarca doları şirket kazancı ve faiz olarak yurt dışına taşıyorlar. Senin çocuğun 67 yaşına kadar köle gibi çalışıp borçtan kurtulamayacak, emekliliğinde kalan hayatındada sıkıntı içinde kıt kanaat geçinecek ama seni köle yapanların çocukları hayatlarını rahat İNSAN GİBİ yaşayacaklar.

Belki oy verirken kendinden zannettiğin için birine verdin. Belkide birine kızdığın için, o kazanmasın diye ötekine oy verdin.

Kızgınlıkla attığın oy, kızdığın kişiye değil çocuklarına torunlarına zarar verdi. Ailene kazık attın terbiyesiz.

Pardon gaza geldim.
    @NeAcaipDunya

4. Demokrasinin acmazlarindan biri bu.

Birey olamamış birinden tercihlerini doğru yapmasını bekleyemeyiz malesef. (Esasen o bireylerin içinden bütünüyle doğru tercih yapılabilecek seçenekler de azdır. Doğru kişi / tercih onlara uyamaz, beklentiler farklıdır. )

Peki boyle bir birey yetiştirmek mümkün mu? Mümkün ama imkansıza yakın. Eğitim sistemini yeni içerikle kurgulamanız gerekir. Sistem neden izin versin ki buna... ya da neden yapsın bunu?

Neden?

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Evde dene bakalım ete su enjekte edebiliyormusun. Su ete girmez, girersede hemen çıkar. Öyle kesin yazmışsınki, sanki işin içindesin.

Bense geçmişte okuduğum bir olaya dayandırıyorum.

Etin içinde o sıvının uzun süre kalması gerekir. Et hücrelerine tutunan bırakmayan sıvı gerekir. Kimyasal olmamasına imkan yok.

Çok eskiden okumuştum, bazı veterinerler hollandadan Bradmix isimli bir sıvı getiriyorlar. Kurbanlık hayvanlar pazara çıkarılmadan önce onlara bu sıvıyı enjekte ediyorlar. hayvan hacim ve kilo olarak büyüyor. O sıvı günlerce vücuttan atılmıyor, hayvan satılana kadar hacimli ve kilolu kalıyor.

Bradmix enjekte ediliyorsa, hem vücuduna kimyasal alıyorsun, hemde kazık yiyorsun çünki et diye bu sıvıya para ödüyorsun.
    Senin dediğin gibi su enjekte ediliyorsa yine kazık yiyorsun çünki et yerine suyada para ödemiş oluyorsun. Üstelik o su dışarı çıkmasın kalıcı olsun diye yine kimyasal karıştırmaları gerekir diye düşünüyorum. Tutar tarafı yok.

Deneyimlerimi yazmıştım. Eti tavaya koyuyorum, tava göl oluyor ve tavadaki sıvı bildiğim su değil. Daha koyu kıvamlı bir şey. Su olma ihtimali bana göre yok.

Bu konu sudur diye geçiştirilecek bir konu değil. her durumda kazık yiyorsun. Suç işliyorlar yaw. ne kadarda kolay suçu kabul ediyorsunuz.
    Benim gibi bilinçli suç işlememeye çalışan birinin bu tür birşeyi kabul etmesine imkan yok. Cinayet bu yaw... İnanamıyorum bu kadar dönüştüğünüze.
    şaka şaka inanıyorum ve sebeplerini biliyorum, 72 kere de yazdım.

.
    Önceki ve sonraki kuşağın tamamı kasap.Hayvan canlıyken yapılan enjeksiyonlar doğrudur,hatta bir ara Van'da 70 bin doz yakalamışlardı. Ben market tezgahında işlenmiş etleri kastettim. Vücudun ve etin büyük bölümü sdan oluşmasına rağmen, su katılmasını da savunmadım zaten, kolay bakteri üreyeceği ortam yaratıyor, elbetteki kazıklama yöntemi.

Bugün Bistte testere de yok,sütliman hava var.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    BIST de hala kenardayım ve kısa vadede girmeye niyetim yok. Ancak %30 gibi bir düşüş olursa girebilirim.

bae TR nin düşmanı. 3 almadan 1 vermez. tayyip de aldığı bir'in reklamını yapar, verdiği üçü gizler. Gelen biri siyasiler cebe indirir, giden üç bizden gider.

O sebeple umarım tayyip bae ile anlaşamaz. bae düşmanımız, talan için gelmiştir.
    sayın alicemal,

yazdıklarınız kesinlikle dogru...

bea ve suud aşırı radikal guruplara silah veren savaş çıkaran ülkeler

bizdeki arapların da gelmelerindeki sebep olanlar tabii birde katar var

ülkenin demografik yapısını degiştirdiler

bunlar ilerde oy kullanacak ve karşılıgında devlette göreve alınacak

yani ilerde bu insanlar devlet memuru olurken sen işsiz çocugunun yüzüne nasıl bakacan

bea bunların suudla aralarını yapacak küsler ya

kamunun elindeki herşeyi özelleştirenler

müşteri çıkmış bu fırsatı kaçırır mı heyt be

satamazlar dedigim aselsanı aldım bakalım görecegiz

benim çalıştıgım firmayı 17 yıl oldu bir günde kapattı

makinaları hurdacılara sattı fabrikayı alan binayı yıktı bekliyor öyle

cumhuriyetin binbir zorluklarla kurdugu ilk trafo fabrikası yok

hokus pokus

yerli ve milli diyorlar ya az kaldı

hokus pokus

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    akresta'ya karşı veya ilave bir yazı yazamadım. Derin yazmış. Düşünüp katkıda bulunmam lazım. Uzun iş. Aklımda başka konu var oraya gireceğim.

cumartesi abimiz "etlere su" konusunda açıklama yapmış.
    Demek sülale kasap. Kasap fiyatı ile büyük market fiyatı aynı değil. Aynı sepete koyamayız. tedarik farklı, saklama farklı, mesafeler farklı, müşteri yapısı farklı, maliyetler ve hedef kitleler farklı, bilgi, bilgiye ulaşım ve altyapı farklı.
    Ben görüşümde ısrarcıyım.

Narin çok acı bir gerçeği daha yazmış.

Neyse başka konuya gireceğim unutmadan dalayım.

.
    Son düzenleme : alicemal; 10-02-2022 saat: 21:47.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Diğer konuya girme isteğim kalmadı. Gireceğim konu abd ile bağlantılıydı.

10 yıl önce başlamıştım "abd 40 yıl içinde yok olacak" diye. 2050 de abd imparatorluğu diye bir şey kalmayacak. İngiltere gibi abd sayesinde ayakta duran ülkelerde küçülecekler, bazıları yok olacak.

Nasıl yok olacağı konusundada epey yazmıştım. abd nin nasıl ayakta durduğu konusunuda.

abd nin içine giremediği tek ülke Çin demiştim. Rusya abd nin en büyük rakibi gibi görünsede Rusya nın milli servetinden onlarca milyar dolar her yıl batıya akıyor demiştim. boris yeltsin denen maşa döneminde Rusya nın 287(galiba) milyar dolara ibrani-yahudi lerce satın alındığını yazmıştım. Tüm özele satılan kamu malları yahudilerce alınmıştı. Rusya da yahudi azınlık var demiştim. Rusya bugün ayaktaysa petrol ve gaz sayesinde, petrol ve gazın önemi azaldığında Rusya diye bir dev kalmayacak demiştim.

Geriye Çin kalıyor. Ne hammadde zengini, nede ordusu ile ayakta. Çalışarak ve ülkeye yahudiyi fiziki olarak sokmayarak ayaktalar. yahudi parası girdi ama yahudi azınlık ülkede oluşmadı. yahudi Medyasını ülkeye sokmadılar. Yahudi medyası olmadığı için yahudi medyasının yönlendirdiği kalabalıklarda yok. Hali ile halk yönlendirilmediği için ülkeyi yabancıya satmadılar, uşak olmadılar bizim gibi.

Bu kısa özetten sonra yine heveslendim yazmak için.

Yine hevesim kaçtı.

Olay ciddileşiyor.

Geçen gün Rusya ve Çin çok önemli açıklamalarda bulundular. Birlikte hareket edeceklerini beyan ettiler.

Ukrayna işi kızışmaya başlıyor. İş büyüyor.

2 hafta önceki durum; Rusya Ukrayna 'yı işgal edecek, abd ve batı sadece yaptırım uygulayacak dı.

Şu anki durum ise; Rusya Ukrayna'ya girerse, abd ve batı daha ciddi karşılık verecek gibi. yaptırımlarla yetinmeyip fiziki olarak savaşa girme niyeti gösterirlerse, o zaman durum feci.

İş ciddileşiyor.

Rusya 2 hafta önce işgal etmiş olsaydı, dünya için sorun yoktu. Şu an dünya içinde sorun oluşma aşamasında.

Gerçekte Rusya ile Çin de rakipler. Ama abd ve batının hayvanca saldırganlığı konusunda işbirliğine gitmek zorunda kaldılar.
    abd hem Rusyanın çevresindeki ülkeleri ayaklandırıyor. Kendi adamlarını başa geçiriyor ki bizim yönlendirilen kalabalıklarımız bunu demokrasiye geçiş filan gibi algılıyorlar.

Diğer yanda abd, Çin'ide baskı altına aldı. Hem içerdeki Uygurların bir kısmını ayaklandırıp kullanmaya çalışıyorlar. Hemde çevre ülkeleri ayaklandırmaya çalışıyorlar. Şu an Hong Kong, Taiwan ve Uygur azınlık bölgesi baş roldeler. Bizde nasıl geri bırakılmış, fakir kalmış bölgelerimizdeki insanlar ayaklandırılıyorsa, Çin dede Uygurlar CIA tarafından kullanılıyorlar.

Hali ile Çin ve Rusya birlik olmak zorunda kaldılar. OBEZ beyinliler ülkesi abd taktik hata yaptı. Önce birini sonra diğerini halletmeliydi. İkisine aynı anda çullandılar.

Çin bu yıla kadar Rusya'ya açık destek vermemişti. Rusya batı dünyası ile cebelleştiğinde, Çin tarafsız kalmayı tercih etmişti. Bugün ise açıkşa Rus tarafını tuttuklarını beyan ettiler. Askeri olarak yeterince güçlendik diye düşünüyor olabilirler. Rusya, Çin hatta Kuzey Kore ve İran bile hipersonik füzeler konusunda abd den daha ileriler. Buna güveniyor olabilirler. Bu füzeleri savunma sistemleri ile durduramıyorsunuz. Tabi abd bu tür bir füzesi varsa gizliyor olabilir. Buda bir ihtimal.

Rusya nın içeriği hakkında az çok birşeyler biliyorum da Çin yönetim kesimi hakkında çok az şey biliyorum. Özellikle yolsuzluğa ne kadar bulaşmışlar onu pek bilmiyorum. O konu çok önemli. Devletin yolsuzluğa battığı oranda kalkınırsın veya batarsın. Aslında bu bir gösterge, sebep değil.

Her neyse, kısa keseyim. Olaya daha fazla önem vermek gerekir. Şimdiden hazırlanayım, savaş başlarsa hangi askeri birliğe teslim olacağım konusunda. Gönüllü olacağım yaw. Benim için eğlenceli olacak diye yazıyorum ama normal olarak kızan çok olacak. Normal biri olsaydım bu kadar farklı bilgi yazamazdım bu tür konularda hoş görünüze sığınacağım. Arada bir farklı kişi çıksın.

Tuzla piyada okulunu, 1500 öğrenci içinde ilk 15 içinde tamamlayanlar, istedikleri yeri seçebiliyorlardı. 60. oldum. İlk 15 e girebilseydim, o dönem pkk nın en aktif olduğu yer Mardin Kızıltepeyi seçecektim. Savaşmayı sevdiğimden veya pkk dan nefret ettiğimden değil. hayatımı zenginleştirmek için. Tabi bu size anormal görünecek. Zenginleştirme deyince çoğunuzun aklına Paris'i, Barcelona'yı, Los Angeles'i, Amsterdam'ı, Stockholm'u gezmek geliyordur.

Sınav yöntemini değiştirdiler. Büyük ihtimalle torpilli birinin puanını yükseltmek için öyle yaptılar. 15. ci olacaktım, 60. oldum. İlk 15 e girenler kendi şehirlerini seçecek kadar normaldiler ama ben pkk ile savaşmayı seçecektim. Şimdi düşünüyorumda, komtana söylesem hemen gönderirlerdi. her neyse... Yani hayata bakışım böyle,bir otelde elimde içki yıllarca pineklemektense, hayatımı farklı maceralarla doldurmayı tercih ederim. Ömür kısa.

.
    Son düzenleme : alicemal; 10-02-2022 saat: 22:18.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 720/852 İlkİlk ... 220620670710718719720721722730770820 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •