Sayfa 723/852 İlkİlk ... 223623673713721722723724725733773823 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,777 - 5,784 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Heves gelsin yazacağım Batman. 1 yıl önce Cumartesi abimizede yazarım demiştim ya.

---

Bir video var, Suriye savaşındaki bizim askerleri gösterdiği söyleniyor.
    Bir zırhlı araç var, içindede Türkçe konuşan askerler.Konuşmalara bakınca bizimkiler dedim. Bende 16 ay asteğmen olarak askerlik yaptım, anılarım canlandı.

Her kes başka şey görecek ama ben, videoda bizim savaşa sürdüğümüz askerlerin ne kadar eğitimsiz olduklarını gördüm. Ayrıca uzaktan kumandalı makineli tüfek sisteminin ne kadar işe yaramaz yapıldığını gördüm. Resmen komedi gibi bir video. O zırhlı aracın içine o askerleri gönderenlerin çocuklarını koyacaksın. Ama rapor almışlar engelli diye askerlik yapmamışlar.

Zırhlı aracın üzerinde uzaktan kumandalı makineli tüfek var. Zırhlı aracın içinden bir bilgisayardan kontrol ediliyor ve askerler açıkta olmadığından ölüm tehlikesi azalıyor.

Epey uzakta düşman olarak gösterilen(Gerçekte bizim değil abd nin düşmanıydılar ülkelerini soydurmadıkları için. Eskiden bizimde düşmanımızdılar pkk yı besledikleri için. Ecevit tehdit edince pkk yı ülkeden attılar. Evet o oy vermediğiniz hırsız olmayan Ecevit, hem Kıbrısı batıdan kurtardı, hemde pkk yı Suriyeden attırdı. abd nin uşağı değildi.) askerler var. Binaların içindeler görünmüyorlar. Bizimkiler bilgisayar ekranından binalara ateş edip onların kaçmasını bekliyorlar. Boşa mermi harcıyorlar aynen beş para etmez öso paralı askerleri gibi.

Daha kötüsü bilgisayar ekranı ateş edilmeye başlandığında öyle sarsılıyorki hedef değil gökyüzü ve toz toprak görünüyor. Beş para etmez bir uzaktan kumandalı makineli tüfek sistemi yapmışlar. Para tuzağı resmen. O silah sistemi ile bu tür savaşta hiç bir şey vuramazsın.

Derken karşıdan bir tanksavar füze atılıyor ve bizim Zırhlı aracın içi çocuk parkına dönüyor. Füze olduğunu ve kendilerine doğru geldiğini anlayınca Zırhlı araç içindekilerden bazıları bozuk Türkçe ile "kaç kaç" diye bağırmaya başlıyor. Şoför füzeye karşı ne yapacağını bilmiyor halbuki manevra yapacak zamanı var. füzeyi tanımıyorlar bile, ateşlendiği anda füze olduğu anlaşılmalı idi. Eğitimsizler. Araçta subay var ama erler sazı almış ellerine bağırıyorlar, subayı takan yok. Belliki araç içinde geçici erler var. Cepheye savaşa sürülmüşler. Astsubay veya subay olsalar hem bu kadar bozuk Türkçeleri olmaz hemde mermi görünce tabanları yağlamazlar. Zaten üç beş saniye sonra düzgün Türkçesinden subay olduğu belli olan bir adam "sakin olun sakin olun" diyor ama kaç kaç seslerinden arada kayboluyor.

O "kaç kaç" diyen erlerde suç yok(ast subay değillerse veya öso denen paralı askerler sürüsü değilse ki öso elemanı olma ihtimalide var) Suç geçici erleri sıcak savaş olan cepheye süren komutanlarda. Hem kendi savaşın değil, erlerin bok yoluna ölmek istememeleri doğal, hemde eğitmeden göndermişsinki mermiyi görünce tabanları yağlıyorlar. Hem de ne işi var "kaç kaç" diyecek kadar boş bir adamın o kadar pahalı ekipmanın içinde. Neresinden baksan hatalar sürüsü.

Link burda isteyen baksın. Resmen utandım. Tek düzgün davranan subaydı ama o subayında o uzaktan kumandalı silah sistemini, o sistemi yapan patronların münasip bir yerlerine sokması gerekirdi. İzin vermemişlerdir.

Video kaydı Zırhlı araç içinden yapılmış. Video yayınlandığına göre araç rakiplerin eline geçmiş demektir, videoyu yayınlamışlar. O silah sistemi ile savaşırsan, tabanca ile bile seni avlarlar. Hatta odunla gitsem bu zırhlı aracı kaçırırdım, heleki o erlerle. Yazık. Sadece silah baronları kazanıyor. Bizde silah üreten ÖZEL SEKTÖR, ya ibrani-yahudiler yada siyasi partilerin her dönem türeyen yandaş firmalarının elinde.

https://www.reddit.com/r/CombatFoota...tm_term=suuw6o

.
    Son düzenleme : alicemal; 20-02-2022 saat: 20:33.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ya erken seçim olacak, yada 2023 de normal seçim.

akp nin kaybedeceğini düşünüyorsanız, seçim sonrası için hisse senedi alın derim. BIST 50 içinde F/K sı 8'in altında olan, katarlıların ağırlıkta olmadığı ve akp ile yükselişe geçmemiş olan tahtalardan alın derim. akp ile yükselenler akp ile düşebilirler. Siyasi koruma gidince, onlarda düşüşe geçiyorlar. Aslında bu yazdığım(siyasetçi ile yükselen şirketler) korkunç bir şey ama normal bir şeymiş gibi yazmak zorunda kalıyorum. Hem ceza yememek için hemde yazsam anlayacak kişi sayısı çok az ve onlarda zaten biliyorlar.

viop çuysanız bu önerim geçerli değil. BIST seçim sonrası ikiye bile katlasa o tarihe kadar 50 kere batırırlar sizi BIST manipulatörleri.
    @NeAcaipDunya

3. Ya erken seçim olacak, yada 2023 de normal seçim.

Erken seçim için henüz erken.İktidarın seçmeninin gözünden iyice düşmesi beklenecektir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,790
    Blog Entries
    1

Bana kalırsa xu100/graltın grafiği bu şekilde elbet devam edecek.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku

Bana kalırsa xu100/graltın grafiği bu şekilde elbet devam edecek.
    Emin misin secbul usta?Rusya problemi felan var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,790
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Econfin Yazıyı Oku
    Emin misin secbul usta?Rusya problemi felan var.
    Grafik tahminim oldukça uzun vade için. Rusya Ukrayna olmadan önce şu tahminim vardı.

10 Şubat 2021 (1 yıl önce) https://archive.vn/jiimW bu olunca

29 Kasım 2021 (3 ay önce ) https://archive.md/Al6pq önemli.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

7.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

Bir video var, Suriye savaşındaki bizim askerleri gösterdiği söyleniyor.
    Bir zırhlı araç var, içindede Türkçe konuşan askerler.Konuşmalara bakınca bizimkiler dedim. Bende 16 ay asteğmen olarak askerlik yaptım, anılarım canlandı.

Her kes başka şey görecek ama ben, videoda bizim savaşa sürdüğümüz askerlerin ne kadar eğitimsiz olduklarını gördüm. Ayrıca uzaktan kumandalı makineli tüfek sisteminin ne kadar işe yaramaz yapıldığını gördüm. Resmen komedi gibi bir video. O zırhlı aracın içine o askerleri gönderenlerin çocuklarını koyacaksın. Ama rapor almışlar engelli diye askerlik yapmamışlar.

Zırhlı aracın üzerinde uzaktan kumandalı makineli tüfek var. Zırhlı aracın içinden bir bilgisayardan kontrol ediliyor ve askerler açıkta olmadığından ölüm tehlikesi azalıyor.

Epey uzakta düşman olarak gösterilen(Gerçekte bizim değil abd nin düşmanıydılar ülkelerini soydurmadıkları için. Eskiden bizimde düşmanımızdılar pkk yı besledikleri için. Ecevit tehdit edince pkk yı ülkeden attılar. Evet o oy vermediğiniz hırsız olmayan Ecevit, hem Kıbrısı batıdan kurtardı, hemde pkk yı Suriyeden attırdı. abd nin uşağı değildi.) askerler var. Binaların içindeler görünmüyorlar. Bizimkiler bilgisayar ekranından binalara ateş edip onların kaçmasını bekliyorlar. Boşa mermi harcıyorlar aynen beş para etmez öso paralı askerleri gibi.

Daha kötüsü bilgisayar ekranı ateş edilmeye başlandığında öyle sarsılıyorki hedef değil gökyüzü ve toz toprak görünüyor. Beş para etmez bir uzaktan kumandalı makineli tüfek sistemi yapmışlar. Para tuzağı resmen. O silah sistemi ile bu tür savaşta hiç bir şey vuramazsın.

Derken karşıdan bir tanksavar füze atılıyor ve bizim Zırhlı aracın içi çocuk parkına dönüyor. Füze olduğunu ve kendilerine doğru geldiğini anlayınca Zırhlı araç içindekilerden bazıları bozuk Türkçe ile "kaç kaç" diye bağırmaya başlıyor. Şoför füzeye karşı ne yapacağını bilmiyor halbuki manevra yapacak zamanı var. füzeyi tanımıyorlar bile, ateşlendiği anda füze olduğu anlaşılmalı idi. Eğitimsizler. Araçta subay var ama erler sazı almış ellerine bağırıyorlar, subayı takan yok. Belliki araç içinde geçici erler var. Cepheye savaşa sürülmüşler. Astsubay veya subay olsalar hem bu kadar bozuk Türkçeleri olmaz hemde mermi görünce tabanları yağlamazlar. Zaten üç beş saniye sonra düzgün Türkçesinden subay olduğu belli olan bir adam "sakin olun sakin olun" diyor ama kaç kaç seslerinden arada kayboluyor.

O "kaç kaç" diyen erlerde suç yok(ast subay değillerse veya öso denen paralı askerler sürüsü değilse ki öso elemanı olma ihtimalide var) Suç geçici erleri sıcak savaş olan cepheye süren komutanlarda. Hem kendi savaşın değil, erlerin bok yoluna ölmek istememeleri doğal, hemde eğitmeden göndermişsinki mermiyi görünce tabanları yağlıyorlar. Hem de ne işi var "kaç kaç" diyecek kadar boş bir adamın o kadar pahalı ekipmanın içinde. Neresinden baksan hatalar sürüsü.

Link burda isteyen baksın. Resmen utandım. Tek düzgün davranan subaydı ama o subayında o uzaktan kumandalı silah sistemini, o sistemi yapan patronların münasip bir yerlerine sokması gerekirdi. İzin vermemişlerdir.

Video kaydı Zırhlı araç içinden yapılmış. Video yayınlandığına göre araç rakiplerin eline geçmiş demektir, videoyu yayınlamışlar. O silah sistemi ile savaşırsan, tabanca ile bile seni avlarlar. Hatta odunla gitsem bu zırhlı aracı kaçırırdım, heleki o erlerle. Yazık. Sadece silah baronları kazanıyor. Bizde silah üreten ÖZEL SEKTÖR, ya ibrani-yahudiler yada siyasi partilerin her dönem türeyen yandaş firmalarının elinde.

https://www.reddit.com/r/CombatFoota...tm_term=suuw6o

.
    1. Görülen sistem Sarp Uzaktan Komutalı Atış Sistemi STAMP daha genel ismiyle, Aselsan üretimi.

Muadilleri içinde dünyadaki en iyi sistemlerden biridir. Lazer ile mesafe ölçer, hareket ettiğinizde hedefte kalır (stabilizasyon sistemi), mesafeyi ve önleme mesafesini (yanca) ölçer otomatik olarak iletir, termal görüş sistemi vardır.

Çok maksatlıdır, araçların üzerine, sabit tesis karakol gözetleme kuleleri üzerine monte edilebilir, asli ihtiyaçların birden fazlasını karşılamak maksadıyla bu konseptte üretilmiştir. Altay tankının da şimdilik üst tarafında yer alacaktır, ihtiyaçlara göre değişik modernizasyonlar, modifikasyonlara tabi tutulabilir.

2. Muhtemelen arıza yapmış, atış esnasında ilave yükseliş verirken, artıkıla tersten düzeltme verisini iletemiyor, genel adı bu sistemin balistik tahrik tertibatı. Arızalı olduğu için o şekilde kullanmaya devam ediyorlar (mecburen geçici süre) anlaşılan.

3. Araç ya bir zırhlı paletli ya da tekerlekli taktik araç, nişancının gerisinde boşluk var, tam anlaşılmıyor.

4. Yaptıkları faaliyet doğru, cebri keşfin anlamını google'dan araştırabilirsiniz.

5. Araç vurulmamış, sağdan kaçırıyor tanksavar nişancısı düşman.

6. Tepkiler normal, dünyanın en iyileri en eğitimlileri de olsa aynı tepkiyi verir.

7. Reaksiyon zamanı yok, 1 sn den az zamanda roket gelip geçiyor, tepkiler sonrasına, tekrar gelirse diye.

8. 'Kaç kaç' sürücüye manevra yap anlamı taşıyor, aracı hadi hep beraber terk edelim de kaçalım demek değil.

9. Dolayısıyla yazdıklarınızın neresini düzelteceğimi şaşırdım.

Gelelim hatalara, benim tespitlerime;

1. Ergenekon, Balyoz, İzmir Casusluk Kumpas Davalarıyla ordunun beyin takımı ve geleceğin komutan adayları tırpanlanmış,

2. Yerlerine FETÖ cüler doldurulmuş, neredeyse tuğgenerallerin tamamı, kurmayların tamamı FETÖ den müteşekkil hale getirilmiş, FETÖ ve FETÖ yle beraber yürüyenler tarafından,

3. 2011-2016 yılları arasında FETÖ cü olmayanlara muazzam baskılar yapılmış, soruşturmalar, davalar, sicil bozmalar, terfilerin önünü kesmeler, tskkulis, hangarın sesi gibi, defalarca savcılığa verilen ama nedense bir türlü bulunamayan sosyal medya hesap sahipleri marifetiyle itibar suikastleri yapılmış, (bu arda herkes izlemiş)

4. Atama, tayin, terfi, yurt dışı geçici görev, sınav ölçe değerlendirme birimleri ve akademi gibi bütün kilit noktaları işgal edilmiş,

5. Bizler veya rahmetli bir milletvekili basbas bağırıp bunları haykırırken, taşşak geçilmiş, Türkiye vesayetten kurtuluyor denmiş, ülke bağırsaklarını temizliyor denmiş,

6. FETÖ cü olmayanlar da başlarını kuma sokup görmezden gelmiş, kimisi elini oğuşturmuş, yeni düzende rol kapma savaşına girmiş,

7. 15 Temmuz olmuş, 26.000 FETÖ cü darbeden atılmış,

Yerine şıp diye 26.000 kişi alınmış, boyacı küpü ya, şipşak (?)

8. Ülke BOP tehlikesine karşı, önceden (17-20 Aralık öncesinden, PKK ya Kuzey Iraktan yardıma adam gönderildiği dönemler, konvoyları bizim ülkeden sirenler alkışlarla geçerken) yapılan stratejik hatalar nedeniyle Suriye'de PKK ya alan açıldığından bu haliyle Suriye' ye girmiş,

9. Okuldan mezun olanlar 3 ay sonra kendisini savaşın ortasında bulmuş,

10. Karşısında IŞİD i, ABD si, Fransa' sı, Rusya' sı, PKK' sı, Suriye' si, İran' ı, Çeçeni, dünyanın dört yanından doluşmuş paralı profesyonelleri,

11. Silah şirketleri Suriye' yi savaş laboratuvarı ilan etmiş, türünün son örneği tanksavar roketleri peydahlanmış heryerden,

12. Tanesi neredeyse eski bir tank fiyatına çekirdek gibi atılırken, ve her biri dünyadaki en gelişmiş tankı bile paramparça etmeye yetecek teknolojide, (Konkurs, Kornet, Çift Tandem Başlıklılar)

13. Bu durumda dahi, Suriye kuzeyinde ABD/AB/İsrail eliyle oluşturulmaya çalışan, Yahudi ekurisi geleceğin sözde Kürdistan ının temeli olacak, kuşağı ortadan yarmış, batısından denize ulaşmasını engellemiş,

14. Tam doğusundan bitirici darbeyi indirirken, ABD ve Rusya kendi aralarında anlaşmış, bölgeyi ikiye bölme fiili durumundaki defaktoyu kabul etmiş, sırf bizim hakimiyet alanımızı daraltmak için,

15. Gençler iyi dayanmışlar yine, savaşmışlar, helal olsun, emin olun bu olaydan aylar sonra da savaşmaya devam etmişlerdir. Demek bir de eğitimli olsalarmış (?)

Yukarıda saydıklarım hata tabi, ama bu gençlerle ilgili değil bu hatalar.

Gençlerin hatası, sadece şu, cep telefonu. Tipik Z kuşağı, kameraya çekiyorlar, bir de sosyal medyaya düşecek şekilde whatsapp vs ile arkadaşlarına gönderiyorlar batıda görev yapan. Vurulsa ölürken TikTok çekecekler, o derece..

Saydıklarım nazarında mevzuyu yeniden değerlendirmenizi tavsiye ederim, bir sürü şehit verdik orada ve boşa vermedik. Mevzunun en başında en büyük stratejik hatayı yapanlara hesabın iletilmesi lazım ortalıkta hiç bir şey olmamış gibi dolanıyorlar, taktikle eğitimle silahla sonradan bu tür stratejik hatalar giderilemez.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Achiles olaya beyaz gözlüklerle bakmış, ben kırmızı.

Eğer "yazdıklarınızın neresini düzelteceğimi şaşırdım." demeseydi , burada kesecektim ancak hafiften girmem gerekiyor.

O Silah sisteminin nasıl kullanıldığını biliyorum. Arıza da olabilir, silah araca iyi sabitlenmemiş olabilir veya o araç için o silahın geri tepmesi çok fazladır, silahla araç uyumsuzdur. Arıza varsa yerin tamirhane cephede atış alanı değil. Sonuçta o araçla o iş, BENİM STANDARDIMDA yanlış. Cebri keşif bir tanım, o tanıma uygun iş yapmak eğitim meselesi.

Yaw aynı şeyleri niye savunuyorum gereksiz. Sadece şunu söyleyeyim benim STANDARDIM FARKLI. Herkesin yaptığı iş standardı farklıdır. Bununla keseyim.

"Ergenekon, Balyoz,.." la başlayan paragraflar bence de doğru, o bölümlere katılıyorum.

Zaten devamında Achile in yazdıkları, o araçtaki benim yazdığım olayları açıklıyor. Yani benle aynı fikirde ama ben yanlış yazmışım gibi "düzelteyim" demiş. O kısım problemli.

Gerçeği görüp yazmak başka şey, görürsen düzeltebilirsin. Duygusal davranıp savunayım dersen, hatayı düzeltemezsin ve o askerleri ölüme gönderirsin.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 723/852 İlkİlk ... 223623673713721722723724725733773823 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •