Sayfa 726/852 İlkİlk ... 226626676716724725726727728736776826 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,801 - 5,808 arası.

Konu: Bana kalırsa.

abi,ukrayna dan bazı parçaları bayraktar alıyor bildigim kadarıyla

kuzey korenin füze motorları da ukraynadan

ne yazıktır ki geçen yıllarda aselin ankasını yapan son mühendis

airbas firmasına gitti

tabi giden çok olunca asel arkalarından mail atıp sebeplerini araştırmış

bilsen yazsam ne olacak ki

zehir gibi en ibeyne sahip en iyi ünüversiteyi bitiren adamın başına

torpille standart birini müdür yap maaş zaten mantar

anlıyacagınız yazık oldu

altay tankı ihalesi yandaşa verildi ne oldu adam yapamadı

normalde o yapamıyorsa yapana verilmesi gerekmez mi

bizde işler hep siyasi

2.  Alıntı Originally Posted by narin Yazıyı Oku

airbas firmasına gitti

anlıyacagınız yazık oldu

bizde işler hep siyasi
    Hatta Türkiye'nin ortaklık ile ilgili düşünceleri vardı. Ayrıca Atak 2 helikopterin motorunu da satacaklardı
    https://www.dailysabah.com/business/...sh-firm-report

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by narin Yazıyı Oku

airbas firmasına gitti

anlıyacagınız yazık oldu

bizde işler hep siyasi
    bayraktar ve TUSAŞ İHA larda bazı parçalar yurt dışından alınıyor. Örneğin özel boya veya bazı radar ve mercek parçaları. Almanya, Kanada, Belarus, abd vb ülkelerden alıyorlar. TUSAŞ İHA larında daha az yabancı parça var, yerli varsa yabancı almıyorlar. bayraktar ise yerli varsada yabancı alabiliyor.

bayraktar ın Ukrayna ortaklığı BENCE 2 sebebe dayanıyor olabilir.

Birinci sebep akp yeni seçimi kazanamayabilir. O zaman bayraktara aktarılan devlet kaynakları sorgulanabilir. Devlet kaynağı aktarılmasa, bayraktar ancak çocuklar için mini drone yapabilirdi. Onunda parçaları ithal olurdu. Hali ile seçimden önce servet ve teknolojiyi başka bir ülkeye aktarmak istemiş olabilirler. Anlaşma yapıldığında Rus tehdidi henüz yoktu. Ukraynalı hırsız yöneticiler güle oynaya NATO ve AB ye gireceklerini sanıyorlardı. bayraktar aileside buna yatırım yaptılar sanırım.

İkinci sebep ise Ukraynanın ürettiği Jet motorları. Bu jet motorlarını büyük SİHA lar için kullanmak istiyorlar. Yeni büyük Akıncı SİHA da Ukrayna Jet motorlarını kullanıyorlar. Türkiyede Jet motorları yapmaya başladı ancak bir tanesi hazır, oda küçük füzeleri uçurmak için. SİHA uçuracak güçte jet motor türlerimiz henüz yok. Gerekli tüm jet motorları için Türkiyede 2-3 firma çalışıyorlar. Bir kaç yıl içinde gerekli Jet motorları hazır olacak.

bayraktar ailesi Türk yerli jet motorlarını beklemedi ve Ukrayna ile anlaştı. Sanırım karşılıklı teknoloji aktarımı yapacaklar. Ukraynada SİHA teknolojisi yok, bayraktar dada jet motoru teknolojisi. Ukraynanın Jet motoru teknolojisi için eski SSCB teknolojisi deniyor. Doğru olabilir çünki abd nin 2014 de getirdiği hırsızların yönettiği bir ülkede gelişme beklenemez. Düzgün adamlar yurt dışına kaçarlar.

Alın Aselsan, TUSAŞ, HAVELSAN, ROKETSAN mühendislerini. Geçen yıla kadar 3.000 mühendis bu firmalardan yurt dışına gitmişler ve hepside dünya ülkeleri tarafından kapışılmış. Sizin bahsettiğiniz mühendis onlardan biri.

akp başa geçince bu ileri teknoloji firmalara fetö gibi tarikat elemanlarını doldurdular. Tarikat elemanları sınavları kopya ve torpille geçmiş, üniversite kazanmış yetersiz tipler. Bu tipler yöneticiniz ve iş arkadaşınız olursa ne olur.? Korkunç olur. Ben çalıştım biliyorum. Siz çalışıp üretirken onlar işe yaramadıklarından yöneticilerin çevresinde yalama partilerinde olurlar. Siz ürettikçe rahatsız olurlar ve sizi aşağı çekerler. Hali ile iyi eğitimli üreten birilerinin bunlarla çalışması korkunç işkencedir. Birde elleride uzundur, hiç çalışmadan her şeyi isterler.

Siz merceği nasıl daha iyi üretirim diye sabah akşam kafa patlatırken, onlar nasıl daha çok para kazanırıma kafa yorarlar. Sonuçta bakmışsınız sizin ürettiğiniz kullanılmıyor, aynı ürünü dışarıdan piyasa fiyatının 3 kat yükseğine satın almışlar. Siz maaş karşılığı üretmişsiniz, onlar gitmişler 5 milyon dolar verip sizin ürettiğinizden daha kötüsünü almışlar. Neden.? O şekilde zenginleşiyorlar, aldıkları firma rüşvetle mal satmakta ünlü olan firmalar. Aynen 2014 de abd nin darbe ile başa getirdiği Ukrayna devlet yöneticileri gibi veya Rusya gibi. Doğalgazı ilk nerden aldık.? Rusya. O işi kotaran mesut yılmaz ve kardeşi turgut yılmaz ve aracılık edenler daha sonra nasıl TR nin zenginleri haline geldiler.?
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sabah BIST viop %3 küsür eksi ile açtı. Sebebi Rusya'nın nükleer başlıklı füzelerini aktif hale getirmesi. Dünya ülkeleri "ne oluyor, abd tehdidimi var.?" diye şüphelenmişlerdir. Rusya acaba abd den bir tehditmi gördü ki nükleer füzeleri aktif etti.

Sanmıyorum.

Rusların davranış tarzından bahsetmiştim, kabadayı tarzıdır. Gizli iş çevirmez, meydanda yumruk kavgası ister.

Batı nın psikolojik baskısından bunalıp "hepinizin ...." demek amaçlı nükleer füzelerini aktif etmiştir. Geçen yıl üretmeyi başardığı ve abd nin henüz başarılı üretemediği hipersonik füzelerine güveniyor olmalı. Çin ve İran(İranınki dış kaynaklı askeri otoritelerin iddiası. İran ürettim diye iddiada bulunmadı. Akıllı adam ana kozlarını saklar eğer güçler eşit veya karşındaki daha güçlü ise.) bile hipersonik füze üretmeyi başardı ama abd başaramadı. Yakında başarırlar ama o zamana kadar Rusya kabadayılığa devam eder herhalde.

Nükleer füzelerin aktif edilmesi beklenmedik extra bir gelişmeydi. Ortada askeri CİDDİ bir tehdit yoktu. Belkide Ruslar, Ukraynada göründüğünden çok daha fazla zorlanıyorlar. Bu sebeple nükleer tehdidine erken geçtiler.

Hani birisi ile sözlü dalaşırsın, adam fiziksel açıdan güçsüzdür bu sebeple yanında bıçak veya tabanca taşır. Sözlü dalaş esnasında gerekmiyorken tabancasını çeker. Bunu yapan zayıftır. Güçlü, kesin gerekmedikçe ne tabanca taşır nede o tabancayı çeker.

Rusya güçlü görünüyorken tabanca çekmesi doğrusu şaşırttı. Göründüğünden çok daha zayıf olabilirler.

Nükleer sebepli piyasaların çok eksi açması gerçekçi değildi. Kalıcı etki yaratmazdı. O sebeplede şu an toparlamış görünüyor.
    Ortada abd nin askeri tehdidi yok. Ancak batı tehdidinde yükselme var.

swift den Rusyanın belli ölçüde çıkarılması üzerine AB nin uçak göndereceğiz iddiası. Rusya yı bunaltmıştır.

Gerçekte bunlar masa başı koz artırma hamleleri. Ukrayna ve Rusya masada pazarlık kararı aldılar. Batı ülkeleride Ukrayna eli güçlü olsun diye gerçekçi olmayan swift ve Uçak kartları ile el artırma görüntüsü veriyorlar. ciddiye alınacak şeyler değil.

Rusya swiftten çıkarılsa daha büyük zararı batı ve abd görür. Çin içinde aynısı. Bu sebeple göstermelik bir swift kararı ve mal mülk bloke kararları çıktı.

Yinede her söylentide piyasalarda dalgalanma normal. Bu büyük dalgalanmalar, uzun vade hisse senedi almak için fırsat. Seçim sonrasını hedeflemeniz gerekir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Grafen hakkında daha öncede bir kaç yazı yazmıştım. Sürekli yeni bilgiler geliyor ve bu bilgiler ciddi gibi görünen kaynaklara dayandırılıyor. Güvenmeyip araştırıyorum. İlgili yazıyı ilgili sitede buluyorum, hakkatende o yazılar var. Bir tanesi American Chemical Society. Tabi o tür siteleri herkes hazırlayabilir.

Grafen le sivil vatandaşların bile yapabildiği(grafeni nereden buldularsa) deneylerde ses dalgalarından etkilendiği görülüyor. Ayrıca elektromanyetik frekanslar ile 2 katına kadar çoğaltılabiliyor filan. başka kimyasal kullanırsanız 10larca kat daha büyük hale gelebiliyor. Bu nelerden nasıl etkileniyor olayını tam çözemedim öğrenme aşamasındayım.

Sosyal medyada bir grubun yazdığına göre pek çok yaygın şeyde Grafen var. PP maskelerde, PCR test çubuklarında, MRNA aşılarında taşıyıcı olarak, PP filtrelerde, Musluk-Hazır ve Arıtma Sularında olduğunu yazmışlar.

Test için şebekeye ait musluktan beyaz bir kaba 2 litre kadar su doldurun. Beyaz kap yoksa lavaboya su doldurun. Yarım saat bekleyin. Bir veya daha çok siyah ipliksi yapı görmeniz gerekiyor. Gözle görünüyor. İşte o bir araya gelmiş grafen parçacıkları. Deneyipde siyah iplik görenler burada banada bildirsinde panik yapayım yaw. Şu an kafaya takmıyorum. Ama bir grup sosyal medya vatandaşları, bu durumu kafaya fazla takmış durumda, liderleri helallik filan istiyor. O kadar ölüme hazır.

Ben az önce denedim, bizim musluk suyunda yok. Tabi ben şehirde yaşamıyorum.
    İstanbul, Bolu da deneyenler görmüşler miş.

Peki belli bir grupta Grafen in bu kadar panik yaptırmasının sebebi ne.?

Vücudumuzda Grafen olma ihtimali çok yüksek. mRNA aşısı, bazı maskeler, musluk suları vb. pek çok şeyde grafen varmış. Onlar aracılığı ile vücudumuza girmiş miş.

Grafen herhangi bir elektromanyetik dalga ile aktif edilebiliyor muş. 5G de çok güçlü bir elektromanyetik frekans yayacak. Çevrenizdeki cep tel, modem, bilgisayar her şey elektromanyetik dalga yayıyor aslında. Vücudunuzdaki grafen parçalarının birleşip büyümeye başladığını düşünün. İlk etapta damarlar tıkanır filan.. yani dünya çapında katliam olur bir tek tibet dağlarındakiler sağ kalır herhalde. Birde Afrika köylüleri.

Peki Afrika köylüleri ile Tibet dağlıları dünyada kalsa ne olur.? İyi olur yaw. Koyverin gitsin.

Burada Grafen'in zehirleme özelliklerini anlatıyor.
    https://particleandfibretoxicology.b...16-0168-y#Abs1
    @NeAcaipDunya

Üretilmesi bu kadar maliyetli ve zor bir maddenin neredeyse her şeyde olduğunu söyleyip, üstüne bizi adeta birer "jeneratör"e çevirebileceklerini ima etmeleri gerçekten garip ve üzerinde durulması gereken bir konu.

Yine de bu maddenin özellikleri göz önünde bulundurulduğıunda (bulunan ilk 2 boyutlu element oluşu, yalnızca 1 atom büyüklüğünde oluşu vs.) sıradan bir maskenin içine bir ışık tutarak ortaya çıkarılabilmesi bana olası gelmiyor.

Yazılanları ara ara ben de takip ediyor, inceliyorum. Mesela buradaki yazıda iddiaları ortaya atan kişi Dr. Robert Young adında biri ve adeta doktorculuk oynadığı için 105 milyon dolar cezaya çarptırılmış. Doktor bile değil, biyoloji okumuş yarıda bırakmış.

Taslak olarak burada kalsın, kendimde enerji bulursam devamını yazmayı düşünüyorum.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by abigailcat Yazıyı Oku
    Üretilmesi bu kadar maliyetli ve zor bir maddenin neredeyse her şeyde olduğunu söyleyip, üstüne bizi adeta birer "jeneratör"e çevirebileceklerini ima etmeleri gerçekten garip ve üzerinde durulması gereken bir konu.

Yine de bu maddenin özellikleri göz önünde bulundurulduğıunda (bulunan ilk 2 boyutlu element oluşu, yalnızca 1 atom büyüklüğünde oluşu vs.) sıradan bir maskenin içine bir ışık tutarak ortaya çıkarılabilmesi bana olası gelmiyor.

Yazılanları ara ara ben de takip ediyor, inceliyorum. Mesela buradaki yazıda iddiaları ortaya atan kişi Dr. Robert Young adında biri ve adeta doktorculuk oynadığı için 105 milyon dolar cezaya çarptırılmış. Doktor bile değil, biyoloji okumuş yarıda bırakmış.

Taslak olarak burada kalsın, kendimde enerji bulursam devamını yazmayı düşünüyorum.
    İmdi den grafen le dünya nüfusunu yok ederlerde kazara ben sağ kalırsam diye planlar yapmaya başladım.

Fear the Wolking Dead dizisini tekrar izleyerek yapmam gerekenleri ve karşılaşacaklarımı anlamaya çalışıyorum.

Zombiler olmayacak ama çok az nüfusla teknoloji olmadan yaşaman gerekecek. Bu kısmı kolay, barınak ve yiyecek çok bol bulurum.

Asıl Sorun şurada ki, kalan insanlarla yeniden düzen kurmak lazım. Herkes müdür olmak ve diğerlerinin sırtından geçinmek isteyecek, şimdiden sinir oldum. En iyisi adil bir ülke belirleyip katliamdan sonra o ülkeye gitmek. Belki bereketli bir ada ülkesi.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu linkte gerçekte Ukrayna da Ruslara karşı kim savaşıyor detaylı bilgisi var.
    https://www.veryansintv.com/nato-ask...ntik-ittifaki/

Ayrıca Ukrayna hangi hırsızlar tarafından yönetiliyor, detaylı bilgisini de bir kaç köşeden yazar detaylı anlatmıştı. Bir tanesi bu.
    https://www.sozcu.com.tr/2022/yazarl...dahafazlahaber
    @NeAcaipDunya

Sayfa 726/852 İlkİlk ... 226626676716724725726727728736776826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •