Sayfa 730/852 İlkİlk ... 230630680720728729730731732740780830 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,833 - 5,840 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Ali Cemal , abi, madem heryeri İbraniler yönetiyor biz de İbrani mi olsak diyorum, yutturabilirsek yapalım şöyle uzun bir ceket , silindir gibi şapka alalım , bi de lüle bırakcaz şakaklara ben senin için sen benim için yemin et hahambasina da biraz cep harçlığı verip adımızı bi yere kaydettirip isi çözelim , nasıl ? olur mu ?

Bizim Ethem Efendi onlarla ilaç sanayiinden kankadir , bu tank motoru isini neden çözemedi , hani siirtli 2x2 yi satarken 5 alırken 3 kabul ederdi , boyle cin fikirli agalar bi tankın motoruna yenik nasıl düştü .

Bu arada bizim padişah ladin kapısını bekleyen zevatta da yani korumalarda da bu ibrani zulufleri vardı , muhteşem yüzyılda .

Bu ülkenin insani çoğunlukla maalesef düzenbaz , olmayanları tenzih ederek söylüyorum , adam devlete memur olmak için dötünü yırtar bi olunca burnundan kil aldırmaz , işini savsaklar hep yaşadığımız hikaye , bizim düşman için el e gitmemize gerek yok biz bize yeteriz mikropluk için ,5 liralık yardımı bile indra gandi yapan bi zihniyet sahibi millet nahsıl iflah olur.?

Tabii dürüst ,düzgün insanlarımızı tekrar tenzih ederim , İbrahim Bodur un Abraham olduğunu da bilmezdim senden öğrendim baktım Roberto Carlos lisesi mezunuymuş .

Benim teklifi bi düşün giyelim şapka ları uzun elbiseleri kral gibi yasayalım , bunların copcatanlari da var , oturup sabahtan aksama tevrat okuyup para kazanacaz , bi de üreme faaliyeti , biz kırım dan göç eden rus ibranisi olalım , yeni öğrendik felan deriz , zaten ülkemiz de Şeyhler dervisler rağbette .

2. Olmazsa , fatih çarşambaya gidip şeyhler ,derwishler, müritler ordusuna takılalım , başka türlü .......

3. Ethem Sancak i partiden atacak olmuşlar kendi istifa etmiş atılmadan önce ,
    " biz abd nin desteği ile iktidar olduk " diyesiymiş .

Ne diyeyim Allah söyletmiş , derler , işte ondan.

Wallahi şaşırdım hem de acayip şaşırdım , simdi tankın motoru da yarım kaldı .Ethem Sancağın adamları bi türlü 1500 beygiri tankın içine sikistiramamislar , motoru yapiyollar mis ama oda büyüklüğünde oluyomuş bu durumda tank da tir büyüklüğüne çıkıyormuş Siirtli Ethem hesabı tutturamamış . 😁😂😀😂

4. Mühim not : insanları genel bölge ve yöre ırk özelliklerini dikkate almakla birlikte bununla asla eleştirmem , kendi akrabamla sorunum olabilir abd de yaşayan la kanka olurum , Siirtli olduğunu belirtmem Ethem Efendi nin kendine has üstünlük taslamasindan dolayıdır , diğer ve dahi böyle olmayan Siirtlileri tenzih ederim. Ethem Efendi ile aynı türden olanlar Tekirdağlı da olsa üstüne alınsın .Fark etmez.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Ali Cemal , abi, madem heryeri İbraniler yönetiyor biz de İbrani mi olsak diyorum, yutturabilirsek yapalım şöyle uzun bir ceket , silindir gibi şapka alalım , bi de lüle bırakcaz şakaklara ben senin için sen benim için yemin et hahambasina da biraz cep harçlığı verip adımızı bi yere kaydettirip isi çözelim , nasıl ? olur mu ?

Bizim Ethem Efendi onlarla ilaç sanayiinden kankadir , bu tank motoru isini neden çözemedi , hani siirtli 2x2 yi satarken 5 alırken 3 kabul ederdi , boyle cin fikirli agalar bi tankın motoruna yenik nasıl düştü .

Bu arada bizim padişah ladin kapısını bekleyen zevatta da yani korumalarda da bu ibrani zulufleri vardı , muhteşem yüzyılda .

Bu ülkenin insani çoğunlukla maalesef düzenbaz , olmayanları tenzih ederek söylüyorum , adam devlete memur olmak için dötünü yırtar bi olunca burnundan kil aldırmaz , işini savsaklar hep yaşadığımız hikaye , bizim düşman için el e gitmemize gerek yok biz bize yeteriz mikropluk için ,5 liralık yardımı bile indra gandi yapan bi zihniyet sahibi millet nahsıl iflah olur.?

Tabii dürüst ,düzgün insanlarımızı tekrar tenzih ederim , İbrahim Bodur un Abraham olduğunu da bilmezdim senden öğrendim baktım Roberto Carlos lisesi mezunuymuş .

Benim teklifi bi düşün giyelim şapka ları uzun elbiseleri kral gibi yasayalım , bunların copcatanlari da var , oturup sabahtan aksama tevrat okuyup para kazanacaz , bi de üreme faaliyeti , biz kırım dan göç eden rus ibranisi olalım , yeni öğrendik felan deriz , zaten ülkemiz de Şeyhler dervisler rağbette .
    Yaw ben yahudilere fiyatımı verdim, 200 milyon dolara emir eriniz olurum dedim. Şu ana kadar aramadılar, fiyat kırmamı bekliyorlar.

"Bu ülkenin insani çoğunlukla maalesef düzenbaz" demişsin. O konudan emin değilim. Geçmiştede epey düşündüm. Anlamak için 100 yıl 200 yıl geriye gitmek gerekir. O kadar geri hakkındada yeterli bilgim yok. Bu ülke vatandaşı için epey geçmişe dair mevcut bilgim içinde hem iyi örnekler var hem kötü.
    Bu konuda çok basit ama o kadarda net ve açıklayıcı bir örnek vermiştim. Gerçek hayatta karşılaştığım bir olaydı. Sessiz bir cafeye gürültücü 1 kişi giriyor. yarım saat içinde herkes bağıra çağıra konuşmak zorunda kalıyor. 1 kötü, ceza almayınca, herkes kötü olmak zorunda kalıyor.
    Ben bu örneğe inanmak istiyorum.

Şundan eminim dünya ve TR insanlarının %99'u özde iyidir. Ama %100 ü zararlıdır. Evet bende dahil. Bilerek veya bilmeyerek çevremize zarar veririz. Bilerek verdiğimiz zararlar içinde kendimizi inandırdığımız haklı veya haksız bahanelerimiz vardır.

her neyse, uzun yazmak istemiyorum. Şöyle bir uğradım.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Ethem Sancak i partiden atacak olmuşlar kendi istifa etmiş atılmadan önce ,
    " biz abd nin desteği ile iktidar olduk " diyesiymiş .

Ne diyeyim Allah söyletmiş , derler , işte ondan.

Wallahi şaşırdım hem de acayip şaşırdım , simdi tankın motoru da yarım kaldı .Ethem Sancağın adamları bi türlü 1500 beygiri tankın içine sikistiramamislar , motoru yapiyollar mis ama oda büyüklüğünde oluyomuş bu durumda tank da tir büyüklüğüne çıkıyormuş Siirtli Ethem hesabı tutturamamış . ��������
    3 aydır filan akp nin kaybetme ihtimali güçleninca, fareler gemiyi terk etmeye başladı. Devletten beslenen tayfanın bir kısmı servetlerini yurt dışına taşımaya başladı. Geçmişte 3 tanede iş adamı isim vermiştim ama unuttum biri aklımda. Biri katar'a, biri fransa'ya diğeri ukrayna ya servetini aktarıyor.
    ethem sancakta gemiden atlayanlar kervanına katılmış. akp ye vurmaya başlamış. Soysuzlar böyledir. ethem denen adam, hani özde %99 iyidir demiştim ya, işte kalan %1 ethem karakterindeki insanlardan oluşuyor. İnandığı bahanesi olmadan bilinçli zarar verenler. Birde "bin-ali başa geçerse milletin anasını severiz" diyen vardı.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

7.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Yaw ben yahudilere fiyatımı verdim, 200 milyon dolara emir eriniz olurum dedim. Şu ana kadar aramadılar, fiyat kırmamı bekliyorlar.

"Bu ülkenin insani çoğunlukla maalesef düzenbaz" demişsin. O konudan emin değilim. Geçmiştede epey düşündüm. Anlamak için 100 yıl 200 yıl geriye gitmek gerekir. O kadar geri hakkındada yeterli bilgim yok. Bu ülke vatandaşı için epey geçmişe dair mevcut bilgim içinde hem iyi örnekler var hem kötü.
    Bu konuda çok basit ama o kadarda net ve açıklayıcı bir örnek vermiştim. Gerçek hayatta karşılaştığım bir olaydı. Sessiz bir cafeye gürültücü 1 kişi giriyor. yarım saat içinde herkes bağıra çağıra konuşmak zorunda kalıyor. 1 kötü, ceza almayınca, herkes kötü olmak zorunda kalıyor.
    Ben bu örneğe inanmak istiyorum.

Şundan eminim dünya ve TR insanlarının %99'u özde iyidir. Ama %100 ü zararlıdır. Evet bende dahil. Bilerek veya bilmeyerek çevremize zarar veririz. Bilerek verdiğimiz zararlar içinde kendimizi inandırdığımız haklı veya haksız bahanelerimiz vardır.

her neyse, uzun yazmak istemiyorum. Şöyle bir uğradım.
    200 ml usd sağlam para istemişsin , bu cimri herifler bu parayı zor verir .

"Bu konuda çok basit ama o kadarda net ve açıklayıcı bir örnek vermiştim. Gerçek hayatta karşılaştığım bir olaydı. Sessiz bir cafeye gürültücü 1 kişi giriyor. yarım saat içinde herkes bağıra çağıra konuşmak zorunda kalıyo"

Simdi bu gerçek örneğe bir şerh koymak isterim , bizim ülkemizde insanlar neden çoğunlukla kötü bana gore tabii , su nedenden .
    Adam bireysel kötülük pesinde olmasa da kötülüğü önleme adına sesini çıkarmaz , kendi mağdur olunca ağlar ayni yoneten pozisyona kendi gelse beterini yapar netekim netekim şu an bunu yaşıyoruz .

Ben şahsen gençliğimde bulunduğum yer ve görev neyse oradaki otoritenin bir hatası olduğunda bunu belirttim ve etrafimda bulunan halkımız bak enayiye başını derde sokacak gözüyle yalnız kaldım veya hic ummadığım bir iki kişiden destek gördüm .

Adam evet cafe ye girer bağırarak görgüsüzce konuşur kimse yaw sen neden boyle bağırıyorsun arkadaş demez diyemez .
    Fransızlar bize gore bireysel olarak çok daha az saldırgandır ama toplumsal haklar sozkonusu olduğunda hemen toplanır ortalığı duman ederler , büyüklerimiz en iyisini bilir , konu devletse gerisi teferruattir tarzı yanlışları örtmek baskılamak için oluşturulmuş mitler orada islemez .

İste bu yüzden bizim %1 imiz iyidir, %99 ise bizatihi kötülük icrasında bulunmasa da göz yumarak bu %99 u olusturur.Şahsi görüşüm olup eleştiriye açıktır .
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

8. Osman Pamukoğlu paşa son 3500 yıllık kayıt altındaki tarihin sadece 270 yılında savaş olmadığını , savaşın insan doğasının bir tezahürü olduğunu milletler arasındaki savaşın insanlar arasındaki kıskançlık , ego , sahip olma , ezerek mutlu olma duygularıyla ayni olduğunu söyler .

İnsan doğadaki en tehlikeli ve kötü canlıdır çünkü plan yapabilir , acımasızdır .Temelde insan iyi mi kötü mü bunu herkes kendi değerlendirir , kötü çoğunluk bunu okursa ne diyecek dürüst mu davranacak .Bizdeki mantık mış gibi yapmak olduğundan daha beterdir.

İnsan olup insana saygı duyabilmek başlı başına bir zorluktur.

Sayfa 730/852 İlkİlk ... 230630680720728729730731732740780830 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •