Sayfa 732/852 İlkİlk ... 232632682722730731732733734742782832 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,849 - 5,856 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Geçen gün tanımadığım birinden bir mesaj aldım. Dolandırıcılık mesajı, enayi arıyor. Kemal Sunal filmi sahnesi gibi.

Kısaca Diyor'ki
    "Abi(ismimi belliki öğrenememiş) ben Ahmet(Herkesin Ahmet diye bir tanıdığı vardır, çok kullanılan bir isim.)
    Karımın İzmir'deki köyünün bilmem neresinde bilmem hangi ahırın köşesinde 1,5 metre derinde, bir sürü Ataman dilinde(Osmanlıca) yazı olan küpte (Bolca detay vermişki inandırıcı olsun.) 1556 tane(küsürata bak) altın para bulduk. Elden çıkarmam lazımda, yardım etde filan fıstık.

Bayağı uzun bir mesaj. Bu tür dolandırıcılığı biliyorum. Aradınmı "sana yarı fiyatına bırakırız" derler. Sevinirsin. Ama zekisin ya, "altını bir test edelim" dersin. Tanıdığın kuyumcuya götürürsün. Bu para her kuyumcuya götürülmez. Altın para gerçek çıkar. Çünki sana göstermek için bir kaç tane gerçek altın hazırlamıştır. Tamam alıyorum dersin, 5 tane gerçek 1550 tane sahte altını alırsın.

Sonuçta mesajı İzmir Emniyet amirliğine attım, "böylede böyle" dedim.

Polisten ne bekliyordum.?
    Alıcı gibi aralar, adamı yakalarlar hapse atarlar.
    Veya
    Ahlaksız polisse, dolandırıcının elinden gerçek altınları alır adamıda serbest bırakır.

1 Hafta sonra yanıt geldi, "bizene emşerim, sen bizzat savcıya git şikayet et." mealinde cevap geldi.
    Bende peşini bıraktım.
    Olurda üşenmeyip savcıya gitsen, "ortada dolandırıcılık yok niye geldin.?" diyecek.

Başıma bir kez daha geldi, telefonla yapılan bir dolandırıcılık denemesinde polise ve ismi kullanılan şirkete mesaj attım. polis "dolandırıldınmı emşerim" dedi. "henüz hayır, teşebbüs var."
    "dolandırılmadıysan niye bizi rahatsız ediyon. Dolandırıl öyle gel" mealinde cevap verdi.

Lang dolandırıldıktan sonra hırsızı nereden bulacaksın.?
    Bak yüzbinlerce kişiyi dolandıranlar yurt dışında paraları harcıyorlar.

Bana çok ters bu saçmalık. Dolandırıcı belli, teşebbüs açık. Polisin davranışına aklım almıyor.
    Diceksinizki hapishaneler tıklım tıklım, polisin işi başından aşkın.

Tamam öylede, olması gereken o değil.
    Her neyse yaw... Kel başa şimşir tarak hesabı. Polisin düzelmesi için ülkenin düzelmesi lazım. Lağım akıyorken sadece bir kanalı temizlemeye kalkman zaman kaybı.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2. Her neyse yaw... Kel başa şimşir tarak hesabı....
    düzen artık böyle ve yapacak hiç bir şey yok..yine de iyiymiş sanırım yeni başlamış belki de onu da dolandırdılar..markette pazarda,borsada,siyasette dolandırmayan kandırmayan varmı?? yalan-dolan gerçek olgu haline geldi..

3.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Geçen gün tanımadığım birinden bir mesaj aldım. Dolandırıcılık mesajı, enayi arıyor. Kemal Sunal filmi sahnesi gibi.

Kısaca Diyor'ki
    "Abi(ismimi belliki öğrenememiş) ben Ahmet(Herkesin Ahmet diye bir tanıdığı vardır, çok kullanılan bir isim.)
    Karımın İzmir'deki köyünün bilmem neresinde bilmem hangi ahırın köşesinde 1,5 metre derinde, bir sürü Ataman dilinde(Osmanlıca) yazı olan küpte (Bolca detay vermişki inandırıcı olsun.) 1556 tane(küsürata bak) altın para bulduk. Elden çıkarmam lazımda, yardım etde filan fıstık.

Bayağı uzun bir mesaj. Bu tür dolandırıcılığı biliyorum. Aradınmı "sana yarı fiyatına bırakırız" derler. Sevinirsin. Ama zekisin ya, "altını bir test edelim" dersin. Tanıdığın kuyumcuya götürürsün. Bu para her kuyumcuya götürülmez. Altın para gerçek çıkar. Çünki sana göstermek için bir kaç tane gerçek altın hazırlamıştır. Tamam alıyorum dersin, 5 tane gerçek 1550 tane sahte altını alırsın.

Sonuçta mesajı İzmir Emniyet amirliğine attım, "böylede böyle" dedim.

Polisten ne bekliyordum.?
    Alıcı gibi aralar, adamı yakalarlar hapse atarlar.
    Veya
    Ahlaksız polisse, dolandırıcının elinden gerçek altınları alır adamıda serbest bırakır.

1 Hafta sonra yanıt geldi, "bizene emşerim, sen bizzat savcıya git şikayet et." mealinde cevap geldi.
    Bende peşini bıraktım.
    Olurda üşenmeyip savcıya gitsen, "ortada dolandırıcılık yok niye geldin.?" diyecek.

Başıma bir kez daha geldi, telefonla yapılan bir dolandırıcılık denemesinde polise ve ismi kullanılan şirkete mesaj attım. polis "dolandırıldınmı emşerim" dedi. "henüz hayır, teşebbüs var."
    "dolandırılmadıysan niye bizi rahatsız ediyon. Dolandırıl öyle gel" mealinde cevap verdi.

Lang dolandırıldıktan sonra hırsızı nereden bulacaksın.?
    Bak yüzbinlerce kişiyi dolandıranlar yurt dışında paraları harcıyorlar.

Bana çok ters bu saçmalık. Dolandırıcı belli, teşebbüs açık. Polisin davranışına aklım almıyor.
    Diceksinizki hapishaneler tıklım tıklım, polisin işi başından aşkın.

Tamam öylede, olması gereken o değil.
    Her neyse yaw... Kel başa şimşir tarak hesabı. Polisin düzelmesi için ülkenin düzelmesi lazım. Lağım akıyorken sadece bir kanalı temizlemeye kalkman zaman kaybı.
    Aynisi bende de oldu 2 yılı geçti polise gönderdim ve cevap mail olarak geldi eğer sikayetiniz devam ediyorsa savcılığa gerekli evrakla başvurun tarzında .Burada isler böyle yürüyor .
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Aslında 200 milyon AVRO istedimde, yanlış yazmışım. ibrani kökenli yahudilere ve diğer yahudilerede duyrulur, dolar değil AVRO olacak. Bunlar için bu para çerez parası yeterki işlerine yarayacağımı anlasınlar. İmdi bu zibidiler, dünyayı köleleştirip kendileri ayrıcalıklı sınıf olmak istiyorlar. Bunuda yannış yoldan yapıyorlar. Öldürerek soyarak katlederek yapıyorlar. Onlara kendi krallıklarını düzgün yolla, kimseye zarar vermeden kurmalarını sağlayacağım. Aynı sonuca ulaşacaklar. Zenginlik içinde nezih bir hayat sürecekler. Benim yoldan gidelerse, onlardan nefret eden milyarlarca insan olmayacak, korkudan çevrelerine duvar örmek iron dome yapmak zorunda kalmayacaklar.

Ses çıkarmama olayı zannediyorum tüm ülkelerde var. Fransa dahil. Fransa konusuna geçmişte farklı olaylarda bir kaç cümle ile bir kaç kez değindim sanıyorum.
    Tabi ben dünyayı gezmedim, bizim ülke sınırı dışına çıkmadım. Yazacaklarım tamamen okuduklarım ve görsel medyada gözlemlediklerimden çıkardığım sonuç.
    Örneğin 2008 sonrası abd bankaları zora düştü. Morgıç ile ev kredisi alan milyonlarca insanda zora düştü. Morgıç borcu ile işsiz kaldılar evlere el konuldu. El konulan evlerle ilgili bizdeki siyonist kanallarda reality programları var. Banka evi yarı fiyatına al-sat yapan paralı gruplara satıyor. Onlarda yüksek kazançlarla parası olan kesime satıyorlar. Evden atılanlardan bazıları evleri kırıp öyle çıkıyorlar filan.
    2008 sonrası bankalara faizsiz trilyonlar aktarıldı ama işsiz kalıp evlerini kaybedeb milyonlara destek olunmadı. Üç beş kuruş önlerine atıldı, onlada anca karınlarını doyurdular, evler gitti. Evlerini kaybedenler haricindede abd halkının çoğunun geliri azaldı. Sıkıntıya girdiler. O esnadada bankalara dağıtılan trilyonlarla, abd hisse borsaları ve dünya emtia borsaları uçmaya başladı. Bu borsalarda devlet parası ile oynayanlar, beyaz yahudi gıç larını bin dolarlarla silmeye başladılar.
    Bir kısım halk ayaklandı, hisse borsası sokağında çadır kurup günlerce eylem yaptılar. Bize neden vermiyorsunuz da belli kesimleri paraya boğuyorsunuz diye. Polis üç-beş günmü, bir kaç haftamı ne dayandı. Sonra copla giriştiler hepsini dağıttılar. abd de 40 milyon fakir, 7 milyonda sokakta yaşayan var. Fransa ve İngilteredede sokakta yaşayanların çadır kentleri var. Yani onlardada ezilen halk ayaklanmıyor. Fransa da mavi mi sarı mıydı gömlekliler vardı geçen yıl eylemler yapmıştı. Onların arkasında CIA vardı, doğal ayaklanma değildi(1789 un arkasındada İngiltere vardı, bu benim çıkarımım).

Çok uzadı, konuya neden girdiğimi unuttum.

Sonuçta dünya halkı bizimkinden çok farklı değil. Batı daki farkı oluşturan 1450 lerde Amerika kıtasının keşfi. O tarihten sonra abd kıtasının altınları binlerce gemi ile avrupaya taşındı ve zenginlik başladı. Sonra Afrika ve Güney asya zenginlikleri taşındı) Zengin ülke halkı yeni duruma göre değişik şekilde göründü. Özü aynıdır maymundur değişmez. Fakirleşince eski haline döner. Neyse yaw, buda ayrı konu. İşlerim var.

İnsan ırkının %99 u ÖZde iyidir ama %100 ü zararlıdır fikrimde ısrarcıyım Onlarca yıllık gözleme dayanır.
    Sari gomleklilerden önce kamyoncular , ondan fazla bilinmeyen üniversite öğrencilerinin sorbonun lab larindaki bilgisayarları ekipmanı duman etmesi , vb..

Ben Fransa da bulundum çıkarımım gözlemim üzerine İngiliz ve Amerikalı arkadaşlarım da var sürekli iletişim var .Yalniz arkadaşlarım Kraliçe ve monarşi yanlışı veya Abd sisteminin savunucusu değil .

Bence bu ülke demokrasiyi anlayıp sindiremedi , o yüzden bu tarz hep devam edecek.

Dun akşam bir laf duydum çok sevdim " Ne batının kapitalizmi ne doğunun vicdani " doğunun vicdani açmak gerekirse , seni gözyaşı dökerken parçalayıp etini kızartıp yiyen bir vicdan bu laf muhteşemdi .

Selamlar.

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    (1789 un arkasındada İngiltere vardı, bu benim çıkarımım).

Sonuçta dünya halkı bizimkinden çok farklı değil. Batı daki farkı oluşturan 1450 lerde Amerika kıtasının keşfi. O tarihten sonra abd kıtasının altınları binlerce gemi ile avrupaya taşındı ve zenginlik başladı. Sonra Afrika ve Güney asya zenginlikleri taşındı) Zengin ülke halkı yeni duruma göre değişik şekilde göründü. Özü aynıdır maymundur değişmez. Fakirleşince eski haline döner. Neyse yaw, buda ayrı konu. İşlerim var.
    Yazılarınızı ara ara ben de takip ediyorum.
    Yukarıda alıntıladığım yerlerde kendimce bir iki katkı sunmak isterim.

1789'un arkasında İngiltere'nin olması sonuçları itibariyle pek mümkün olmayabilir.
    Eğer dediğiniz gibi ise kendi elleri ile bir canavar yaratıp, o canavarı da çok kan akıtarak ancak Waterloo'da durdurabilmişler demektir.

Batı ile aramızdaki tek ve temel fark da onların salt "sömürgeci" olması; Amerika kıtasından gelen altın ve gümüşten daha fazlasıdır "bana göre".

Para ekonominin girdisi ise; o girdinin nasıl kullanıldığı ve o parayı kullanan sınıflar da önem arzeder.
    Cumhuriyetin ödediği Osmanlı borçları arasında; Kırım Savaşı sonrası yüksek faizlerle alınıp, saray yapımında çar çur edilen kaynaklar da vardır.

Bir de Batı'da olan bizde olmayan aradaki farkın en önemli nedenlerinden biri benim "ekonomik sınıf" olarak tarif ettiğim Burjuvadır.

Batı ilerlemesini büyük ölçüde bu sınıfa borçludur. Bugün liberal demokrasi, serbest piyasa ekonomisi, anayasa, bireysel hak ve özgürlüklerin ortaya çıkmasından büyük ölçüde bu sınıfın etkisi vardır.

Bizde tarihsel olarak bugün dahi burjuva yoktur. Çünkü Osmanlı'da mülkiyet hakkı yoktu.
    O yüzden devlet bizim için hep babadır. Bizde kendini burjuva zanneden de devletin ihalesi, teşviği, vergi affı, türlü kıyakları olmadan pek ayakları üzerinde duramaz. Son dönemi kast etmiyorum ama bilhassa yaşınız yetiyorsa; 80 ler öncesi Türk Sanayi ve Ticaretini gözünüzün önüne getirin.

Selametle.

6. (1789 un arkasındada İngiltere vardı, bu benim çıkarımım).
    İşte bu benim çıkarımım. Abd, Ingiltere sömürgesiydi, başında İngiliz Vali vardi. Ingiltere'nin en balli sömürgesiydi. Almanya ve Fransa ortaklaşa( Fransizlar silah ve para, Almanlar dunyanin o tarihte en iyi subayları olan Prusyali subaylari gonderdiler) Abd'yi Ingiltere'den kopardilar. Tarih 1776. Fransiz Devrimi, Ingiltere'nin buna cevabidir. Sadece 13 yıl sonra, Lavosier'in kafasini Grave meydaninda kestiler. Cellat Samson gunde ortalama 60 kelle uçuruyordu. Bilim adamlari, felsefeciler, devlet adamlari, edebiyatcilar, Fransa yetistirdigi degerleri Grave Meydaninda tam 3 sene boyunca kurban etti. Buna da Fransiz Devrimi dediler.
    Baskasinin fikrini alip kendi cikarimim diyebilirsin. Yakişmaz. Ayvagobekliden aldim diye referans vereceksin. 2016'da yazdigim yazi diger forumun arsivinde kayitli. O yaziyi okumadim, aklin yolu birdir, ben de aynisini dusundum denebilir.

Desen ne olacak ki, bu dunya "Korku ve Yalan Imparatorlugu". Neticede Fransiz Devrimini Ingiltere yapti.
    Shakespeare olaganustu eserlerini, Italya'da buldugu bir el yazmasindan arakladi. Buna benzemez daha pek cok ornek var. Ali Cemal de ayvagobekliden araklayiversin, ne olacak?

Asil Fransiz Devrimi 1748'de olmuştu. Montesquie "Kanunlarin Ruhu'nu" yazmisti.

Itiraf ediyorum, ben de "Fransiz Devrimini Ingiltere'nin yaptigini" 2011'de vefat eden, beyin firtinalari yaptigimiz, bir başka forumda cok degerli bir katilimcidan araklamistim.

2011 yilinda pandemi, kitlik bugun gerceklesen tum olaylari o zamanlar tartismiş ve tespit etmistik. Sonu çok kötü bitiyordu. Sona gelmedik ama yaklaştık.

Senin fikrin degil Ali Cimal, sen ayvagobekliden arakladin. Ayvagobekli ise tee 2003'de Abd'de yasayan, o zamanlar 90li yaslarinda olan, cok degerli bir forum katilimcisindan araklamisti.

Bu dunya yalan imparatorlugu Ali Cimal, bizler de bunun bir parcasiyiz.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

7. Eğer dediğiniz gibi ise kendi elleri ile bir canavar yaratıp, o canavarı da çok kan akıtarak ancak Waterloo'da durdurabilmişler demektir.
    Evet bu mükemmel bir cikarim. Tarihi bildiginiz ortada. Fransa'da bu konu utanilan, ustu kapatilan bir konudur. Burada "canavar" Napolyon. Ingiltere'nin Abd'nin kendisinden koparilmasina tepkisi "Fransiz Devrimi", Fransa'nin "Fransiz Devrimine" tepkisi ise "canavar" yani Napolyon.
    Napolyon Waterloo'da durduruldu. Yani Fransa'yi kurtaramadı. Nasil kurtarsin, Lavosier(hic bir sey yoktan varolmaz, varolan bir sey yokolmaz)'in kellesi ucurulmustu.

Ama Abd'yi Ingiltere'den koparan diger ulkeyi unutmamak gerekiyor: Almanya.

Napolyon, Almanya'yi kurtardı. Yoksa Ingilizler, hic kuskunuz olmasın, Berlin Meydanlarinda Alman elitlerinin kellelerini ucururlardi.

Bakiniz bu da mukemmel bir cikarimdir.

Napolyon, Moskova'ya da girmisti degil mi? Çok yanlış bir hamleydi. Aynen Osmanli'ya saldırisi gibi.

Hedefler hiç degismedi.

Bugün Fransa'nin ciliz bir ulke olmasinin sebebi Fransiz Devrimidir.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

8. ağam anlamışem ki

ingiliz kin tutmuş
    intikamını almış
    intikam en sağlam duygudur.
    Tüm kutsal kitaplarda da
    Allahın gazabından bahseder zaten

yani gel gelek ;
    sen bi vuruyon
    vurduğun sana da vuruyo

asıl önemli olan hitler ya da napolyon gibi adamlar bunlar aptal adamlar olamazlar ama gene de
    güçlerini hep heba edecekleri yerlere göndermişler
    bu bi tesadüf olamaz

arada görünmez bi el müdahele etmiş yani

Sayfa 732/852 İlkİlk ... 232632682722730731732733734742782832 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •