Sayfa 733/852 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783833 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,857 - 5,864 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. aslında intikam alırken
    bundan faydalanacan da
    yani adamı ittim düşürdüm
    ben ne kazandım ?
    gibi

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    maltepe, aynen katılıyorum.

Desidero, fransa'nın detayını bilmiyorum, zaten bilememde. Genel bakınca fark görmüyorum. Peki neden orada biraz daha fazla itiraz var, neden işçiler haftalık çalışma saatini 35 saat gibi çok düşük bir şeye indirebilmişler filan. Bu gibi şeyler görüntüde fark yaratıyor gibi görünsede, ana konuda fark olmadığını düşünüyorum. Net konuşmam için fransa hakkında daha fazla şey öğrenmem gerekir. Öğrensemde beni doğrulayacağını düşünüyorum. Bu tür bilgiler arkadaşlara bakarak veya turistik bölgeleri gezerek öğrenilemiyor. Bizim ailenin bir amerikalı bir ingiliz damadı var. Yüksek eğitimliler. Kendi ülkelerinin dış politikaları, uluslararası ilişkileri, müdehaleleri hakkında konuş, resmen mal'lar. abd nin Irak'a, Suriyeye demokrasi götürdüğünü, yunanlıların savaşta Türkiyeyi yeneceğini filan söylüyorlar. Kendi ülkelerinin ne halt yediğini bilmiyorlar. Dünyaya kendi gizli servislerinin medya aracılığı ile verdiği at gözlüğü ile bakıyorlar.

snkleyp, senin düşüncelerine katkı veya cevap verebilmem için çok ince çalışmam gerekir. Epey düşünüp, notlarıma bakıp hata yapmadan cevaplamalıyım. Ama o kadar vakit ayırmak istemiyorum. O sebeple aklımda kalanı ezbere yazayım.
    waterloo savaşını anlamak için Rothschild sülalesini tanımak anlamak gerekiyor. Çok geniş konu girmeyeyim.
    1789'unda derinine inilse belkide onunda altından Rothschild ler çıkacak. 1789a Yüzeysel bakarsak abd iç savaşında fransızlara yenilen ingilterenin, olaydan 6 yıl sonra(notlarıma bakmadığımdan zamanlama hatası yapmamışımdır umarım) fransadan intikamı var. O esnada ingiltereyi kim yönetiyordu, fransayı kim filan aslında araştırıp daha sağlam bilmek gerekir de, kim uğraşacak niye uğraşacak.? Kim yönetiyordu derken isim olarak değil köken olarak. Eskiden avrupa yönetici sülaleleri hep aynı aile gibi. Evlilikler le akrabalık var ama daha derine inilse aynı soy da çıkabilir.
    Filan fıstık işte.
    Burjuva olayı bize avrupalıların öğrettiği şey. "Sizde burjuva yoktu o sebeple adam olamadınız" filan. Burjuva sınıfı sonuçtur sebep değil. Zenginleşen toplumda burjuva sınıfı ortaya çıkar, sanaatkarlar, sanatçılar, bayındırlık filan... Zenginleşen toplum ayrıca dış ülkelerden mesleğinde en iyi olanlarıda çeker. Hali ile zengin ülke dünyanın mesleğinde iyi olanların merkezi haline gelir. Ülkenin kendi başarısı özelliği değil, paraya gelen yetenekler. Paranın kaynağı kanlıda olabilir, çalışmaya akla dayalıda. Batının ki kanlı idi hemde çok çok çoook kanlı. Fakir ülkede burjuva olmaz. Önce üretmeye başlayacaksın. Üretmek için bilgi, kaynak ve istek olacak. Batı kaynağı amerika ve afrika katliamları ile sağladı. Madenlerini aldı insanlarını köle yaptı. tarım üretti. Büyük altın ve ürün ilede dünyadan mesleğinde iyi olan insanları çekti. O insanlarla bilgi geldi, ileri üretime geçildi. İleri üretimle zenginleşen kesimler oluştu. Bu kesimler paraları ile saraylar yaptırdılar, sanat denen şeylere çok para ödediler, eğlenceye daldılar, eğlendiren kesim doğdu, sanatçı kesimi doğdu, zanaatkar kesimler çogaldı filan. Sonuç uygarlık ve burjuva kesimi.

Du yaw...
    İşim vardı o sebeple pek düşünmeden yazılar yazdım. Düşük cümleler, kronolojide hata, yannış yönlenmeye yol açacak kelimeler varsa naaapim abi yani. Öliim mi.?

Moruk, katılıyorum.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Geleceği yazdığımı söylemiştim. Genelin 10 15 sene sonra görebileceği, anlayacağı şeyleri şimdiden yazıyorum.

2006 da devletin açıkladığı enflasyon uydurma yazmıştım.

2005 ve 2010 arası ülke zihniyet açısından 30 yıl geriye gitti yazmıştım. Çünki geçmişte bolca zarar görerek bazı dersler almıştık, bu dersler sonucu bunların kanunlarını çıkarmıştık. Örneğin ihale kanunu, örneğin MB gibi özerkleştirdiğimiz kurumlar kanunları gibi pek çok kanunu akp iptal etmişti ve yağmaya açık hale getirmişti. Sonra eğitim yargı sistemi ve orduyuda der dest ettiler. Şu an zihniyet açısından 100 yıl geri gitmiş olabiliriz. akp çok uzun süre kaldığı için geri düzeltmesi neredeyse imkansız hale geldi. Yeni nesil yolsuzluk içinde doğdu ve normalleşti.

5-10 yıl önce abd yi yok edebilecek tek ülke Çin demiştim. Çin'in ordusu şu an için abd yi yenmeye uygun değil ama yakın gelecekte ordusuda güç açısından abd yi geçecek demiştim. abd Çin i alt etmek için bir savaş çıkarmazsa, ekonomik açıdan Çin'e yenilmemesi imkansız demiştim. Çünki Çin liler çalışıyor, abd liler beyin olarak obezleşti, hazıra alıştılar, çalışmıyorlar. Değişmelerine de imkan yok demiştim. 40 yıl içinde(2050 ye kadar) abd diye süper güç kalmayacak, abd gidince kankası ingiltere de gidecek, abd den güç alan abd, almanya, fransa gibi ülkelerin büyümeside duracak sıradan ülkeler haline gelecekler demiştim. Rusya Ukrayna savaşına bakarsak abd ilk adımları atıyor gibi. Rusya yı ekonomik açıdan çökertirse sıra Çin e gelecek. Artık askeri açıdan Çin i yok etmesi zorlaştı. Rusyaya Ukrayna da yaptığı gibi, Çin e de benzer şeyleri önümüzdeki yıllarda yapma teşebbüsünde kesin bulunacaktır. Önce Rusya.

3-4 yıl kadar önce(zaman ne çabuk geçti yaw) USD yükselmeye başlayınca TV ekonomistlerinin geneli "Yükselen kur seviyesi ihracatçıya yarayacak, ithalat düşecek" benzeri şeyler yazmışlardı. Bende çok iddialı görünen bir yazı yazmış ve "USD 20 TL olsun, yinede ithalat ihracattan fazla olur" demiştim. O zaman USD sanıyorum 3-4 TL civarıydı ve 20 TL çok uçuk bir rakamdı. Sebebini ise TR ye yüklenen sisteme bağlamıştım. Bu sistemi 1938 sonrası kuranlar, ithalata dayalı sömürge sistemi kurmuşlar. Bunun değişmesine izin vermezler. hem dışarıdan bastırırlar, hemde içerideki bütün dev firmalar yabancıların, partilerinin tamamı onların kurduğu veya kontrol altına aldığı partiler, halkını TV lerle şartlandırmış gönüllü askerleri yapmışlar. Bu sistemi değiştiremezsin. siyonist hayranları çok arttı, stocholm sendomuna en çabuk en zayıf karakterliler tutulur. Bu arada fiyatım hâlâ 200 milyon avro, siyonistlere duyrulur.

Ne oldu. USD şu an 14küsür civarında, bir ara 18 i görmüştü ve ithalat hâlâ ihracatın çok üzerinde.

Geçmişi analiz edip, bugünü kavrayıp geleceği yazıyorum. Yazdıklarım birer birer doğrulanıyor.
    @NeAcaipDunya

4. ''Sebebini ise TR ye yüklenen sisteme bağlamıştım. Bu sistemi 1938 sonrası kuranlar, ithalata dayalı sömürge sistemi kurmuşlar. ''Bıraz açarmısınız?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by hs37 Yazıyı Oku
    ''Sebebini ise TR ye yüklenen sisteme bağlamıştım. Bu sistemi 1938 sonrası kuranlar, ithalata dayalı sömürge sistemi kurmuşlar."

'Bıraz açarmısınız?
    hs37, aslında uzun ve çok düşünülmesi gereken bir konu. Benim bilgim yüzeysel. Tabi yüzeysel demişken sıradan, bu işleri takip etmeyene göre bu konuda prof. sayılırım. Güvenilir kaynaklardan bilgi bulunca hemen alıp saklıyorum.

Yazımda bazı başlıklarla değinmişim.

Nasıl anlatayım bilemiyorum, uzun ve rahatsız edici bir konu.

Bu sistemin temeli kaç yıl geri gidiyor emin değilim. Belki 600 yıl kadar geri belki 2bin yıldan fazla geri. Çok derin ve geniş bir konu.

Ben Atatürk öldükten sonraki dönemi kabaca yazayım. Zaten bilgimde kaba. Bilginin iskeleti okuduğum bilgiye dayalı, araları yorumla dolduruyorum. Doldurduğum kısmında yanlış çıkma ihtimali düşük çünki çok okuyorum, tecrübeliyim.

Cebe koymamız gerekenler.
    - TR de ibrani kökenli azınlık var. 500 yıl önce abd kıtasının altınları gemilerle İspanya'ya taşınmaya başladıktan sonra bir grup ibrani kökenliyi, yine ispanyayı o dönem yöneten ibrani kökenliler bir sebep uydurup Anadolu'ya gönderiyor. Bunların Ataman(Osmanlı) imparatorluğunun duraklama ve çöküş dönemlerindeki etkisi araştırılmalı.

Atatürk ölmeden önce, devletteki ibrani kökenli azınlığın etkisini ortadan kaldırıyor. Örgütlerini kapatıp mallarına el koyuyor. Bunlar devlette çöreklenmiş zengin kesim. Teknolosi ve sanayide bunların elinde. batıda abd ve afrikayı 500 yıl soyarak zenginleşen ibrani kökenlilerden destek alıyorlar ve Ataman(Osmanlı) imparatorluğu içinde köşebaşlarını kapatıyorlar.

Atatürk öldükten sonra İnönü döneminde, bu azınlık yeniden devlete baskı yapıyor. İnönü ya gücü yetmediği için yada onlarla ortak olduğu için ibrani azınlığa mallarını ve yerlerini geri veriyor. Ankara'lı bakkal vehbi koç gibi ibrani kökenlileri devlet desteği ile büyütmeye başlıyorlar. Ayrıca vehbi koç gibi ibrani kökenliler batıdaki ibrani şirketleri desteği ile ülkemizdeki köşe başlarını kapmaya başlıyorlar. Devlette güçleniyorlar. Devlet ve medya bunlara çalışmaya başlıyor. Ülke kaynakları bunlara akıyor. Teknoloji fabrikalarımızı medya ve toplum liderleri baskısı ile kapattırıyorlar. Onlarca karar aldırıyorlar ülkeyi sömürgeleştirecek. Bu ibrani azınlığın batıdaki güçlü devlet ve şirketlerle 500 yıldır bağlantıları var. Ülkeyi haraca bağlayan yabancıların Ataman(Osmanlı) ayağı bunlar.

Bir tek TR de değil dünyanın pek çok ülkesinde bu ibrani-yahudi azınlık var ve aynı yöntemle ülkeleri kendilerine bağlayıp sömürgeleştiriyorlar. Ülkenin malını, mülkünü eni sonu sahipleniyorlar. Bu işi sessiz ve derinden yapıyorlar çünki binlerce yıl, ülkelere yaptıkları yüzünden öldürülmüşler, kovalanmışlar, yasaklanmışlar. Batıda mal mülk edinmeleri, devlete girmeleri yasaklanmış. Yılmamışlar çözüm olarak isimlerini değiştirip, ülkenin dili ile konuşup, o ülkenin yerlisi gibi davranıp yine ülkeyi sömürgeleştirmişler.

Gizlenmek bunların birinci önceliği. Genlerine işlemiş. Binlerce yıldır aynı taktik. Bizdeki bu azınlığında TC. kimlikleri var, nüfudlarında islam yazar, isimleri Türkçe gibi görünür. Senle Türkçe konuşur, kendi aralarında İbranice. Tüm dünyada son 100 yıla kadar böyle idi. Son 100 yılda abd ve ingiltere eşliğinde bunlar dünyaya meydan okuyacak kadar güçlenince, pek gizlenmemeye başladılar. abd ve ingiltereyi yüzyıllardır bunlar yönetiyor, diğer ülkelerde kontrolleri altında. Detaya girmeyeyim.

Bir ülkenin malını mülkünü ee geçirip insanlarını köleleştirebilmen için birinci yöntem savaşmak, ikinci yöntem bunların yaptığı.

Toplum liderlerini satın al. Bizdeki çoğu dernek, tarikat bunlar tarafından kuruldu. Partiler bunlar tarafından kuruldu. Kurulmayan chp de benim bildiğim baykal ve kılıçdaroğlu döneminde bunlardan emir alıyor.

Medyayı kontrol et. Matbaa önce batıda çıktığı için TR ye batıdaki ibrani zenginlerin desteği ile bunlar getiriyor. Dergileri gazeteleri bunlar basmaya başlıyorlar. Hali ile okuduğumuz seyrettiğimiz medya 100 yıldan fazladır bunların kontrolunde. Onların öğrettikleri ile yetişiyoruz. Ne halt yediğimizi bilmeden gönüllü askerleri oluyoruz.

Toplum liderlerini satın aldın ve kontrol ettin, medya senden yana. Gerisi kolay.
    Medya ile halkı hazırlarsın, sana çalışan toplum liderleri ilede ülkeyi yabancıya açarsın. Gelirler şirketlerini, topraklarını satın alırlar. hemde ceplerinden kuruş çıkmadan. abd ve ingiltere'nin parası sıfır maliyetli.

Atatürk öldükten sonra güçlerini hemen toparlıyorlar. Kendi kontrollerinde olan Medya aracılığı ile ülkeyi seçimlere hazırlıyorlar. Bu arada uzun süredir orta doğuda tarikatlar kurmuşlar, sahte din adamları ile müslümanlıkla alakası olmayan büyük gruplar kurmuşlar islam adı alltında uydurma dinler yaratıp halkları birbirlerine düşürmeye çalışmışlar. Bizdeki tarikatların önde gelenleri, abd emri suudi parası ile kurulmuş ve beslenmiştir. Amaçları abd ye hizmet etmektir, tarihe de bakarsanız abd savaş gemileri geldiğinde limanda secde ederek karşılamışlardır. suudi ve bae parası ile hızla kalabalıkları çevrelerine toplamışlardır. Bunlar kaçtıkları zamanda islam dininin olduğu yere değil abd veya ingiltereye kaçarlar. Çünki sahipleri, yaratıcıları onlar.

Medya ve toplum liderleri baskısı ile seçimlere gidilir. Seçimler başlamadan öncede ülkemizdeki ajanları celal bayar'a parti kurdurtuyorlar. Başınada kendilerine hizmet edecek kullanışlı bir aptalı getiriyorlar. Bu parti döneminde 1950 den 1960 a kadar devlet batıya kapılarını açıyor. Atatürkün kurduğu Üretim ekonomisinden ithalat ekonomisine geçiliyor. Teknoloji fabrikaları kapattırılıp ibrani azınlığın kurduğu şirketlere ithalat yaptırılıyor. Millet bilinçsiz kalsın diyede, düşünmeye araştırmaya dayalı köy enstitüleri kapattırılıp beynin gelişmesini önleyen ezbere dayalı imam hatip tipi eğitime geçiriliyor.
    ibrani batılılar partili sistemin kurdu oldukları için, medya ve para bunlarda olduğu için ülkemizde hiç bir zaman bağımsız bir aday seçim kazanmadı. abd ye hizmet etmeyen biri geldiği zamanda hemen ayaklanmalar çıkarıldı, kıtlıklar yaratıldı ve o kişiler gönderildi. Bazen darbe ile bazen kriz yaratılarak. TR de son 100 yılda yapılan bütün öldürme ve katliamların arkasında batılı gizli servisler var. Örneğin bakıyorsun mhp elemanları veya fetö elemanları adam öldürmüş ama olay yerinde pek çok CIA görevlisi var.

Amma yazdım yaw. Üç beş cümle ile hallederim demiştim.

Özete geçeyim. ibrani azınlık, batı destekli kurduğu sistemle, teknoloji geliştirmeni engeller. Devletteki partileri bunu yapar ve medya ile destek olurlar. Ülke kaynaklarınıda kendileri sömürürler, kendileri hariç büyüyenleri ya satın alırlar yada yok etmeye çalışırlar.

Medyan onlarda, devletin onlarda, partilerini onlar kurmuş, dev şirketlerin onlarda, yapabileceğin hiç bir şey yok. para onlarda. Yetmezse batıdan destek alıyorlar filan fıstık.
    @NeAcaipDunya

6. 300'ler Komitesi John Coleman yazdıkları ile sizin yazdıklarınız örtüşüyor.Son zamanlar da Hazar yahudileri ve Roothschildlerin Türk asıllı oldukları ve Türkiye yi koruyup kolladıklarına dair epey bir şeyler yazılıp söyleniyor.Bunları da benim gibi yarı cahiller yazsa komplo der geçerim.yazanlara bakınca hepsi kelli felli usturuplu konuşan etiketleri epey kalabalık olunca benim devreler error veriyor.Büyük para (reyizimizin dediği gibi yeşil çayır)ı kontrol eden kurbanlarını besleyip besleyip mezbahaya yolluyor.

7. rothschild isim olarak alman ismi türk mürk olmaz uydurmasınlar
    eğer alpaslan filan olmuş olsa ismi inanırdım
    inanasım yok pek o medya yalanlarına da, bugüne dek belki kaç tane iş buldum çalıştım
    ne arkadaş ne akraba, bi tek kişi gelip yardımcı olmadı bunlar mı bize yardımcı olacakmış

esas sıkıntı şey de
    israil cumbabası herzog
    son 40 gün içinde
    2 kez TR ye geldi
    bi sıkıntıları var demekki

açın abijim şuna bi soda filan
    gaz ı keser miğdedeki barsaklardaki

hoş bizim ekonomi de demekki yerlerdeki
    adama yok gelme gardaş, ziyaretini istemezük
    sen daha yeni geldin, ne bu her gün çıkıp çıkıp buraya gelmek yırtık dondan fırlar gibi
    sürekli geliyon bak daha sonra gel deyemiyok

ehonomi eyi olmuş ossa , der idük - fazla açılmışık demekki kıyıya dönemiyok kolaycana
    kulaçla baba kulaçla
    Son düzenleme : Moruk; 20-04-2022 saat: 09:27.

8. Kore de ki gibi bizi gene kullanmağa çalışıyür kefere (galibağ) emme bu defa inşaAllah olmaz Vallaha bilmiom ki
    olüm gızım her kim ise, bzim zate kimseyle sıhıntımız yoh ki, şeytancılar savaş istiyo diye niye şey olak? şey yağni.

Sayfa 733/852 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783833 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •