Sayfa 749/852 İlkİlk ... 249649699739747748749750751759799849 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,985 - 5,992 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Vay be 16 ziyaretçi yazıyor. İlk defa aynı anda 16 ziyaretçi şeytti.
    Yapay zekâ kelimelerini kullanınca arama motorlarından hücum ettiler. Yapay zekâ yazmaya devammı etsem. Gençlere yol göstermiş olurum hemde zor olmadığını görünce cesaretlenirler. Hoş bana kolay geliyorda genele nasıl geliyor bilmem.
    Bide ingilizcesini yazalım yabancılarda şeytsin.
    AI artificial intelligence is simple yaw.
    Yoksa SİHA kelimesini yazdım diyemi geldiler.? Bak buda var.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2. Abartmış olmayım... alicemal = kütüphane

3. ''Benim gibi yaratıcı beyne sahipsen, ekip çalışması uygun olmuyor. Kısıtlanıyorsun ve mutsuz oluyorsun. Asıl işi analist-tasarımcılar yapıyor, sen sadece geleni kodluyorsun. '' if koy '' MS DOS 6.0 günlerimi hatırladım...
    Her ne ise Dülger olan Büyük babamın bir sözü ile meramımı anlatayım.USTANIN MAHARETİ YAPTIĞI İŞ İLE DEĞİL YETİŞTİRDİĞİ ÇIRAKLA ÖLÇÜLÜR.İnsanlığa faydalı ürünler geliştirmeniz temennisi ile Size gelecekte başarılar .

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Uzun yıllardır arada sırada yazarım. Dün yine sinirlerimi bozdular ve aynı konuyu tekrar yazmam gerekiyor. Ayrıca fanatik rehab'ın sorduğu sorunun cevabının bir parçasını tekrar yazmış olacağım. Devleti nasıl yönetirsin demişti. Bütün bu forum boyunca parça parça olaya yaklaşım tarzımı yazdım. Projelerimin bazılarını yazdım ve pek çok projemde teorik halde bilgisayarımda kayıtlı duruyor.

Bizim devlet, aklı başında herkesinde bildiği gibi güçlü ile güçsüz kapışmışsa, güçlüyü tutar. çünki o devlet yöneticilerini oraya getiren güçlü çıkar gruplarıdır. Eğer o çıkar gruplarına zarar verirsen, devletten istediklerini alamazlarsa seni aşağı indirmek için tüm güçlerini kullanırlar. Örneğin chp hiç bir zaman "iktidar" olamamıştır. abd ve abd kontrolundeki bizim dev şirketlerimiz buna izin vermemiştir.

En son Ecevit'li(Hakiki chp'li) koalisyonunda, koalisyon ortağı mhp li bahçeli, hemen koalisyonu bozmuş ve Eceviti al aşağı etmiştir. Ecevitin geçmiş iktidarlarındada en küçük olayda medya yüklenmiş, dış destekli krizler çıkarılmış ve Ecevit-chp yine alaşağı edilmiştir.
    Şu an ise akp ye destek olan bahçeli, akp yüzünden oyları sıfıra yaklaştığı halde koalisyonu bozmuyor. Ecevitle iken hemen bozmuştu. Belliki emir alıyor, bozacaksın, bozmayacaksın diye. Yarın chp, iyi parti ortaklığı olup seçimi kazansalar, aynı şey olacak. İyi partiye(mhp den ayrılanlar) emir gelecek ve koalisyon dağılacak. chp iktidardan sepetlenecek. 5yıl tutmayacaklar. Veya 5 yıl tutsalarda iş yapmasına izin vermeyecekler. ibrani-yahudi medya yüklenecek. Zaten kapasitesi düşük chp parazitleride kuyruğu kıstırıp her denileni yapacaklar.

Ne anlatıyorum yaw.? Konu neydi.

Ha güçlüyü tutan devlet. Dün vodafon'dan kazık yedim. Ev internetim vodafondan. Geçen yıl beni aramışlar ve sizi mevcut hızınızdan daha hızlı bir yapıya geçireceğiz, 2 yıllık sözleşme olacak ama zam alacağız dediler. Kabul ettim. Normalde ilk üyeliğim zaten en hızlı paket fiber internetti ancak bizim ilçede fiber alt yapı olmadığından fiber sözleşme ile normal adsl hat bağlanmıştı. Oradan zaten kazığı yemiş kabullenmiştik. Geçen yıl aradıklarında sizi hızlı hatta geçireceğiz derken adsl içinde biraz daha hızlı olanı. Kazıkları mecburen kabul ettim çünki alternatifleri de benzerler. Geçen yıl anlaştığım sözleşme 2023 Aralıkta doluyor.

Dün aradılar sizin sözleşmeniz bitti yenisini yeni fiyattan vereceğiz ama acaip de indirim yapacağız. İndirim dediğide önce kazık fiyat söyleyip, indirim yaptık deyip normal fiyatı söylüyorlar. Daha 1 yıl dolmadan zammı yapıştırıyor.

Buyur burdan yak. Yaw benim sözleşme Aralık 2023 de doluyor.

Yok abicim senin ki bu ay doluyor kayıtlarımızda öyle.

Belliki resmi enflasyon %70 leri geçince 2 yıllık sözleşmeler rahatsız etmiş bunları.

Şimdi ben ne yapacağım. Mecburen yenisinide kabul ettim.

Önceki sözleşme kağıda dökülü değil, telefonde anlaşıyorsun ve kayıt ediyorlar. Hepsi o. Bende belge yok.
    Şimdi konuşma kaydını istesem vermeyecekler. mahkemeye verip uğraşman gerekecek. Onun yerine mecburen kabul ediyorsun.

benim anlamadığım ise şu. Benim mesleğimi bilmiyorlar. Ya ben savcı hakim olsaydım.? Mutlaka onlarca savcı ve hakimede benzer kazıkları etıyorlar, lang hiçbiriniz bunları mahkemeye vermiyormusunuz.? Durumu millet adına düzeltmiyormusunuz.?

Olanı söyleyeyim. Telefonda ben savcıyım Hakimim deyip kendi tarifelerini düzelttiriyorlardır o kadar. Kendini kurtardımı tamam. yaw iyiki savcıyım hakimim bak kazık yemedim diyorlardır. yaw senin görevin kendini değil milleti kurtarmak. Tüm zarar görenleri bulup toplu dava açıp şirketin defterini dürmen gerekiyor.

Nerde o bilinç.?

Şirketlerin attıkları TOPLU KAZIKLARA dair örnekler geçmişte vermiş ve başlangıcınıda yazmıştım.

İlk toplu kazığı(benim bildiğim) atan 1990 lı yıllarda cem boyner denen siyonist yahudiydi. İbrani azınlıktan. boyner mağaza üyelerinin kartlarına 5 TL eklemişti. Bugünki 5 TL ye yakın bir paraydı. Boyner mağaza üyeleri gelir seviyesi orta ve yüksek kesim olduğundan 5 TL yi farketmezler veya aldırmazlar diye düşünmüştü. Ama yanılmıştı. boyner kartlı üyeler evet orta sınıf gelir düzeyi de iyi olan ailelerdi ama bunların eğitim düzeyide yüksek ve bilinçli kesimdi. Gider binlerce TL yardım yapar ama 1 TL kazık atmana ahlaksızlığa namussuzluğa ellerinden geldiğince itiraz ederlerdi. Tam tersi gariban aileler sesleri çıkaramıyorlar. Neticede fark edildi ve anında olay oldu, tüm ülke duydu. boyner 300 bin kartlı üyesine 5 TL geçirmişti.
    5 TL Kişi başı hiç bir şey değil ama 300binle çarpınca 1.5 milyon TL ediyor. boyner için çok iyi para. Tutsaydı bunu her yıl yapardı.

boyner ceza almadı. Normalde o şirketi batırma noktasına getirecek ceza alması gerekirdi. Ceza almadı.

O ceza almayınca. Suç cezasız kalınca arkası geldi. Ülkemizdeki büyük şirketler her yıl düzenli olarak topluca kazık atmaya başladılar. Şu an artık normalleşti.

Ne örneği vermiştim, kapalı toplumda 1 kişi suç işler ve ceza almazsa, o toplumun tamamı zamanla suçlu haline gelmek zorunda kalır.. Örneğin mahallede bir esnaf fatura kesmesin %18 KDV yi cebine indirsin. 5 yıl içinde o mahalledeki tüm esnaflar fatura kesmez hale gelmek zorunda kalır.

Şu an ülkemiz bu halde. özal ailesi yargılanmadı ve ülke şu an suç ve yolsuzluk batağında. Bu yıl ve gelecek yıl toplamda 43 yeni hapishane binası yapılıyor ve yetmeyecek. Yer olmadığında pek çok suçlu tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyor. Adamın 20 tane ağır sabıkası var ama hala sokaklarda suç işliyor. yakalanıyor kısa sürede çıkıyor tekrar yakalnıyor dışarıda. Zarar görenler.???

Bir örnek daha elektrik abonesi oldunuz. Her ayın 20 sinde ödeme yapıyorsunuz. Peki ödemeyi ayın 15 ine alırsa ne olur.? Parayı milyonlarca kişiden beş gün önce almaya başlar ve her ay 5 günlük faiz geliri olur. 1 milyon kişiden ortalama 200 er TL alsa(şirketlerde dahil ortalama. Aslında çok daha yüksektir ya). 1 milyon çarpı 200=200 milyon TL. Bunun 5 günlük faizi her ay ceplerine girecek. hanginiz biliyor su ve elektrik faturalarının düzenli ödeme gününü.? Gelince ödüyorsunuz hatta otomatik ödemede.

Bankaların attığı toplu kazıkları yaşadık. Telefon şirketleri, üyelikli sistemler, toplu hizmet aldığımız şirketler filan... Düzenli olarak millete geçiriyorlar. Borsa da dahil. manipulatör yakalanıyor zarar görenler dava açsın deniyor. 10binlerce kişi mahkemelere koşup dolandırıcıdan parasını kurtarmaya çalışacak. YANLIŞ.

Toplu kazıklarda devlet dava açıp tüm parayı tahsil edecek ve zarar görenlere oransal olarak dağıtacak. Suç işleyen şirkete batma noktasına getiecek cezayı keseceksin.

Belki 1 şirket batacak ama gelecek 100 yılını kurtaracaksın. Diğer şirketler cesaret edemeyecek ve toplu dolandırıcılığı tek ceza bitireceksin. Bu sayede yüzbinlerce mahkeme dosyasına gerek olmayacak ve yargı sisteminede yük bindirmeyeceksin. Bunun gibi yan faydalarıda var. Ayrıca bir yan fayda daha. kazığı yiyen milyonlarca kişinin cebinde o para kalsa, para piyasada dönecek. Ama o para topluca bir kişinin cebine girince piyasadanda çıkıyor. Çarkın dışına taşınıyor. Adam ya bankaya koyup üzerine bize faiz yükü bindiriyor. yada dolandırıcılık parası diye yurt dışına çıkarıyor. Katmerli kazık.

Telefon-internet şirketlerinde olması gereken. Her yıl yenilenen paket yerine, kullandığın kadar öde ile yıl sınırı olmayan paketler. isteyen bir paket seçer her yıl yenileme derdinden kurtulur. Şirket bu yıl yüksek zam yapmışsa o zaman diğer şirketlere bakarsın. Her yıl paket yenileme olayı hakkaten rezillik. Üstelik binlerce memur tutup paket için aratıyorlar, onların yüküde şirketlerden kalkacak ve o çalışanlar üretim yapabilecekleri alanlara kayacaklar. Sistem düzelirse kimse işsiz kalmadığı gibi rahat yaşayabileceği gelir elde ederler.

Filan fıstık, ya işte böyle.

Yazdım rahatladım. rehab olsaydıda okusaydı, gözleri yaşarırdı. Tabi fanatik olduğu için o yine ezberlediklerini anlatırdı ve gözleri yaşarmadığı gibi gittiğim noktayı görmezdi. Oranımız neydi %80. fanatikler %80 içindedir.
    Adını anmasam iyiydi gelmeye kalkar.

.
    Son düzenleme : alicemal; 24-06-2022 saat: 13:04.
    @NeAcaipDunya

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Şirketlerin attıkları TOPLU KAZIKLARA dair örnekler geçmişte vermiş ve başlangıcınıda yazmıştım.

İlk toplu kazığı(benim bildiğim) atan 1990 lı yıllarda cem boyner denen siyonist yahudiydi. İbrani azınlıktan. boyner mağaza üyelerinin kartlarına 5 TL eklemişti. Bugünki 5 TL ye yakın bir paraydı. Boyner mağaza üyeleri gelir seviyesi orta ve yüksek kesim olduğundan 5 TL yi farketmezler veya aldırmazlar diye düşünmüştü. Ama yanılmıştı. boyner kartlı üyeler evet orta sınıf gelir düzeyi de iyi olan ailelerdi ama bunların eğitim düzeyide yüksek ve bilinçli kesimdi. Gider binlerce TL yardım yapar ama 1 TL kazık atmana ahlaksızlığa namussuzluğa ellerinden geldiğince itiraz ederlerdi. Tam tersi gariban aileler sesleri çıkaramıyorlar. Neticede fark edildi ve anında olay oldu, tüm ülke duydu. boyner 300 bin kartlı üyesine 5 TL geçirmişti.
    5 TL Kişi başı hiç bir şey değil ama 300binle çarpınca 1.5 milyon TL ediyor. boyner için çok iyi para. Tutsaydı bunu her yıl yapardı.

boyner ceza almadı. Normalde o şirketi batırma noktasına getirecek ceza alması gerekirdi. Ceza almadı.

O ceza almayınca. Suç cezasız kalınca arkası geldi. Ülkemizdeki büyük şirketler her yıl düzenli olarak topluca kazık atmaya başladılar. Şu an artık normalleşti.

.
    Abi 5 TL ekleyince nasıl bir kazık atmış oluyordu ben anlayamadım o zaman YKM değil miydi yaw tam hatırlayamadım ama ekstra puan gibi bir şeyden bahsetmiyor musunuz?

Ali Cemal abi yazıların çok güzel maalesef itibar veremiyoruz saygılarımla. Kalemine sağlık.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Abi 5 TL ekleyince nasıl bir kazık atmış oluyordu ben anlayamadım o zaman YKM değil miydi yaw tam hatırlayamadım ama ekstra puan gibi bir şeyden bahsetmiyor musunuz?

Ali Cemal abi yazıların çok güzel maalesef itibar veremiyoruz saygılarımla. Kalemine sağlık.
    İmdi batman,

Bu adam mağaza kartını aktif kullanan, alışverişlerini bu kart üzerinden yapıp taksitleri düzenli ödeyen, veya peşin alsa bile kart üzerinden alıp indirimlerden faydalanan 300 bin kişilik kesimin kart borçlarına 5 TL ödeme ekliyor. Banada eklemişti diye hatırlıyorum.

300bin kart sahibinin kart borçlarına 5 TL ek borç yüklüyorum, açıklama olarakta dikkat çekmeyecek bir şey yazıyorum. Kart sahipleri her yıl yüzlerce-binlerce TL lik alışveriş yapıyor, 5 TL arada kaynıyor.

Buna benzer bir şeydi işte.
    Şimdi baktım kartın ismi advantage kartmış ve kartı 2002 de hsbc denen global siyonist bankaya satmış.
    5TL kazık haberini aradım sildirmiş galiba bulamadım. Belki çok eski olduğu için arama motorlarında kalkmıştır veya o dönem arama motorları ve internet bu kadar aktif değildi haber internette depolanmamış. Bu tür olayları unutamıyorum aklımda kalıyor.
    @NeAcaipDunya

7. Ali cemal kardeşim ,yazdıkların şeyler ,bakış açısı demiştim ,sevgi demiştim ,hem maddi hem manevi gelişim demiştim,önce içerden bakarsan dısarıya farklı, dısardan içeri bakarsan farklı görursun,öncelikle sorum su devleti nasıl yonetırsın degılde aslında akıllı düzgün bir insan siyasetle neden uğrasmak ıster ki bunu bir düşün anla ,dünyada neler oldugunu takıp etmessen turkıyede olanları eksık anlarsın ,ben tatıldeydım anadolu her taraf ekılı kıtlık mıtlık yok yagmur yagdıkca ekınler ıkı mıslı uzuyor neyse ,cernobıl patladıgında alp daglarındakı agaclar 1 veya 1 .5 metre ,kısaldı ama radyasyonu emdıler ,radyasyonun en buyuk sıkıntısı suya karısması bunun çaresı teknolojıde henuz yok ,ormanları ne yapıp edıp çogaltmalı ve korumalıyız ,bır de ormanlar baska zararlı seylerıde engellıyor ,hadıste oldugu gıbı kıyametın baslangıcını gorsen elınde fıdan varsa dık ,sen hıc 7 danlı aıkıdo ustası yaklasık 10 dılı anadılı gıbı konusan sakalsız sarıksız tarıkatsız ve ılk kol bacak naklını dunyada gerceklestıren bır Allah dostu gordunmu ,manevı tavsıye ıstersen münır derman okumanı soylerım ,yok dın ılgılendırmıyor dersen eskı turk yasaları var 33 kanun bakmanı soylerım ,ben fanatıkmıyım eger vatanı halkı ınsanlıgı cıcegı bocegı sevmek fanatıklıkse evet,bakmakla gormek farklıdır bırde gorunmeyenı gorebılmek ıse asıl hunerdır ,ben kendıme guvenırım yaratanıda severım guvenırım 72 mılletıde bır tutarım herkese saygım sevgım vardır ,sunu bıl kı hepımız yasımız ne olursa olsun yaslanıyoruz sona dogru kuzuların sessızlıgı gıbı gıdılıyor ,ıyıler ve kotuler var sadece ,fazla takılma bazen oluruna bırakmak lazım,Türkiyeye bütün ülkeler muhtaç olacak bir zaman gelecek bunu da unutma ,kendıne guven ,yaratana guven, ıncınme ıncıtme sev guclu ol hıcbırsey olmaz ,çalıstıgım fırmada hep cıro hesabı yaparlar ıste seneye bu kadar buyuyecez soyle olacak demezler kı calısanda bundan sebeblenecek onlarıda kalkındıracaz ,danısmanlar hep calısandan kırptırır ,devlette de bu var ısterım kı halk guclensın sıkıntıya dusmesın ,salgında ası devlet ne derse onu uygulayacaz dedıler,e devlet sımdı sendıka dıyor nıye uymuyorsun ,hanı kardeslık sevgı ,bılsınlerkı ölüm var ,roko da gitti feller herkes gidecek ,velhasıl iyiler ve kötüler ,ama dünyada bir sürü ülke sıkıntılı ayaklanmalar başlıyor ,savaslar silahlar haksızlıklar ,bir ülke bir ülkeye bu asırda kolayca bahaneyle savas acabılıyor ,onun ıcın dıkkat edılmelı,hacı bektas velı zıyaretı nasıp oldu guller ıcınde her taraf mısler kokuyor ıkı rekat kıldım namaz ve okudum duaları ,farklı dusuncede olsa herkes guler yuzlu benı sever zaten herkes cok guzeldı herkesı cok sevıyorum kımseyle bır dusmanlıgım yok ha 1 90 boy var bıraz boksla da ugrastım ama zarar vermem kımseye ıncıtmem kardesım ,herkesı anlamaya calısırım halden anlama bazen sıgorta atıyor ama bır delılle 40 alim anlar 40 delılle bır cahıl anlamaz ,bır ınsan nasıl orman yakar nasıl anlayamıyorum ,heryer agacla guzel ,mılyonları daha fazla hesaba gecırmek yerıne patronlar bırazda calısanları emekcılerı dusunmelı danısmanların aldıgı para ıle emekcılerden daha da nasıl somururuz degılde paylasmak onlarında evıne daha ıyı ekmek goturmesıne yardım etmek olmalı , ben sıyasetten anlamam ,bır de televızyon kanallarındakı ısrarla aıle yapısına ters proglamlar ,meyılı olanı cukura dusurmek ıcın mı yapılıyor anlamıyorum ,neyse kardesım fanatık demek koru korune baglı bagnaz bır dusunce ,sıyahla beyaz arasında hıc bır fark gormem ,kımseye bıat etmem ama devletıme vatanıma yaratana herzaman ıtaat ederım,sevgılerımle kardesım

8. Evet Alicemal kardeşim, ben senin gibi çok akıllı yüzde 20 lere girememiş biri olabilirim hatta ben kendimi bazen daha da geri bile görüyorum ama iyi bir özelliğim var her gördüğüme dikkat ederim gözlemlerim sonra karar veririm, oğlumda çok zeki satrancı çok iyi ama oda senin gibi hep yabancılarla internette oynar bana yendiği maçları izletir, sana da ona söylediğimi diyeyim yendiğini zaten geçmişsin yenildiğini tekrar gözden geçirmelisin, mesela youtube da stratejistler anlatır birşeyler senin gibi arka fonda kitap vardır genelde yani ben bilirim akıllıyım işte ben önce arka fona bakarım sade ışık çiçek çay içen gibi fonları izlerim, ufolar mars anlatırlar su bulunmuş filan önemsemem ama eski bir haber vardı güneş ve yakınında büyük gemi gibi birşey, işte bu ilgimi çekti güneşten enerji doldurup etkilenmeyen bir teknoloji olabilirmi, ben yüzde 80 içindeyim ama dikkat olarak farklı, karşımdakinin önce arka fonunu görürüm bir de gözlem her gittiğim yerde genelde herşeyi beynime kaydederim unutmam kolay kolay, ortada soyle bir durum var ben yoldayım su şisem var bazısı diyor ki ilerde su yok bazısıda var arkafon gecerli olmaz o zaman, suyu doldurur devam ederim ilerde su varsa dokup tazelerim yoksa kalan suyla devam ederim, bana kalırsa sende yanıldıklarını gözden geçirmelisin iyi bir tiyodur siyasetten anlamam ama ısrarla lakaplar dedin söyleyeyim peki siyasettede ben arka fona bakarım, az çok yönümü belli etmişimdir, ben çoğu partinin arka fonunu beğenmiyorum, seçim olursa da bir oyum var, dış politikayı, istikparatı, askeri gücümüzü, milli yapılan yapılmaya çalışanları beğeniyorum, ekonomi ve halkı önemseme konuları hoşuma gitmiyor düzelir mi çabalar var bunların sonucu belirleyecek seçimimi,
    Son düzenleme : Rehab; 29-06-2022 saat: 00:42.

Sayfa 749/852 İlkİlk ... 249649699739747748749750751759799849 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •