Sayfa 757/852 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767807 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,049 - 6,056 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Selam,

Herkese bol kazançlar. Okunacak bayağı mesaj birikmiş.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by abigailcat Yazıyı Oku
    Selam,

Herkese bol kazançlar. Okunacak bayağı mesaj birikmiş.
    Sanada bol kazanç dilerim.

---

erdoğan'ın damadına ait baykar şirketinden bir kaç kez bahsetmiştim. Sebebi ile beraber, baykar şirketi damada ait olmasaydı ancak oyuncak drone yapabileceğini anlatmıştım. Teknolojiyi TUSAŞ'ımızdan aparttığını ve bu Teknolojiyi dışarı çıkardığınıda yazmıştım.

İlave etmek istediğim şu. 24 ülkeye ileri teknoloji SİHA larımızı satıyor ve hiç bir kurala tabi değil. İleride savaş yapma ihtimalimiz olan ülkelerede satıyor.

Bu tür ileri teknoloji ürünlerin ihracatı batı ülkelerinde meclis onayına tabidir. Hangi ülkeye ne satacağına meclis karar verir. Bizim ülkede ise kim kime ne satıyor belli değil. Meclisdeki yaşam formlarının bu satşlardan benim kadar bile haberi yoktur.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

3.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Sanada bol kazanç dilerim.

---

erdoğan'ın damadına ait baykar şirketinden bir kaç kez bahsetmiştim. Sebebi ile beraber, baykar şirketi damada ait olmasaydı ancak oyuncak drone yapabileceğini anlatmıştım. Teknolojiyi TUSAŞ'ımızdan aparttığını ve bu Teknolojiyi dışarı çıkardığınıda yazmıştım.

İlave etmek istediğim şu. 24 ülkeye ileri teknoloji SİHA larımızı satıyor ve hiç bir kurala tabi değil. İleride savaş yapma ihtimalimiz olan ülkelerede satıyor.

Bu tür ileri teknoloji ürünlerin ihracatı batı ülkelerinde meclis onayına tabidir. Hangi ülkeye ne satacağına meclis karar verir. Bizim ülkede ise kim kime ne satıyor belli değil. Meclisdeki yaşam formlarının bu satşlardan benim kadar bile haberi yoktur.
    Alicemal çenem durmadı yazmadan edemedim, biz de bu isler meclis kararıyla olmaz olsada sayın meclisimiz zaten verilen kararı oylar biz de bu isler , kıraathane mantığı ile çalışır , şöyle ki ," ya arkadaşlar bu desideroyu tanıyan var mi , yaw ben tanıyorum iyi adamdır verelim sihalari sikinti olmaz , adamın arsası var kat karşılığında inşaatı alırız ondan ,,," iste boyle bir mantıkla siha değil hidrojen pompası olsa satarik tabi money de gelecek .Damadın torunların iaşesini karşılaması lazim.

Bu arada seni kutlarım 10 numara yazmışsın,haram para aldık çalıştık diyen bi seni gördüm koca ülkede , bağımsız aday ol verecem oyu sana ,bir ara şirketler , 2005 lerde nlp ,şu ,bu millete oyun oynatıp para döküyorlardı , arpa fazla gelince beyaz yakalılar sapıtır bi mok ürettiklerini zanneder çok ciddi pozlar takınır baksan dersin adam dünyayı çözmüş .Halbuki dediğin gibi soyulan ülkeden simit kaşar yemektedir.Hey gidi beyinsizler hey .
    Oyumu 1920 tkp ye verecektim ,kapatacaklar dükkanı gibi eski tüfenkler , sen bi yer bulursan bana da haber et .
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

4. Bunu da söyleyip bi sure dinleneyim , dolarcilarin orada dedim ki faizi yüzde 7 ye indirsinler oyumu bunlara verecem , imamın oğlunun pesine takılan dangalaklar hemen inandı, ironi bile yapamadık , bana trol diyen bile oldu bu kadar solcusu sağcısı beyinsiz bi milletten ne çıkar , anca bu kadar , adamlar bunlara boşuna idraksiz ....dememiş , yapacak bi şey yok savrulacağız sonra ağıt yakarız , en iyi bildiğimiz şey .Hadi eywallah.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Meclis konusunda desidero ya katılıyorum. Aynen öyle yapılıyor.
    tkp yi bende araştırdım ve amerika üretimi olduğuna karar vermiştim. Devletin ince yerlerinde çalışan bir arkadalşım tkp yi fransız gizli servisinin kurduğunu söylemişti. tkp den vazgeçtim.
    Şimdi hkp yi(Halkın kurtuluşu partisi) inceliyorum. Arkasında dış devlet şu ana kadar bulamadım. Kapasiteleri çok güçlü görünmüyor saçma hareketleride var ama koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derlermiş. Bu atasözüde ilginç, açıklamaya muhtaç gibi. Sonuçta mecburiyetten verebilirim yada saçmalamaya devam ederlerse hiç bir partiye vermem. "Boş oy atmak rakip partinin işine yarar" diyen fatih altaylı gibi devlet sülüklerinede aldrmıyorum. Oda devleti soyan medyadan bol yüklü haram maaş alıyor ve hak ettiğini sanıyor. Boş oy atma benim hırsızıma oy at diyorlar. Her neyse.

---

Oxford ve Google ın ortak yaptığı araştırma da, "yapay zekâ"ların tehlikeli olma ihtimalinin yüksek olduğu sonucu çıkmış. Bunu twitterde üç beş ay önce yazmıştım. Yapay zekâ ya öğrenme yeteneği eklersen tehlikeli hale geliyor.

Bunu nerden çıkarmıştım.

Geçmişte yazdığım bir projeye, temel bazda özellikleri olan basit bir yapay zekâ modülü eklemiştim. Bu modül, web sitesinde yazanların, hangi konudan bahsettiğini anlamaya çalışıyordu.

Basit anlamda öğrenme yeteneğide eklemiştim. Yapay zekâ modülünün tasarımı kodlaması tamamen bana ait. Hiç bir satırı başka yerden alınma değil.

Bu sene düşünmüştüm. "Acaba o modülü projeden ayırıp, modül için kendi başına bir site açsam. Öğrenme yeteneklerini geliştirsem" nasıl olur.?

Sonrada öğrenme yeteneklerini nasıl geliştirebilirim diye düşünmeye başlayınca, yapay zekâ daki tehlikeyi fark ettim. Yazılım, öğrenmeye başlayınca, tehlikeli hale geliyor.

O işi hâlâ yapmadım ama yapmayı düşünüyorum. Basit bir web sitesi kurup, yapay zekâyı koyup geliştirmeyi düşünüyorum.

Pek akıllıca değil. Mevcut gelişmiş yapay zekâ'lar zaten o işi yapıyor. Onlarca yıldır onlarca ülkede onbinlerce yazılım mühendisi yazılanı ve konuşulanı anlayan yapay zekâlar yazmışlar. Üzerine benim yazmamın anlamı yok. Onların yazdıklarına ekleyecek bir şeyim varmı.? Bilmiyorum çünki onların yazılımlarını incelemedim, eğitimini almadım, yüz tanıma haricindeki yapay zekâ yazılım kütüphanelerini kullanmadım.

Benim amacım öğrenme merakı. Beyin sürekli öğrenmek istiyor bende mecburen yemliyorum. Umarım beyin durmaz ölene kadar öğrenme hevesi devam eder.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Bunu da söyleyip bi sure dinleneyim , dolarcilarin orada dedim ki faizi yüzde 7 ye indirsinler oyumu bunlara verecem , imamın oğlunun pesine takılan dangalaklar hemen inandı, ironi bile yapamadık , bana trol diyen bile oldu bu kadar solcusu sağcısı beyinsiz bi milletten ne çıkar , anca bu kadar , adamlar bunlara boşuna idraksiz ....dememiş , yapacak bi şey yok savrulacağız sonra ağıt yakarız , en iyi bildiğimiz şey .Hadi eywallah.
    Şöyle bi baktım sadece biri iki cümle kurmuş hatta biri sans destek vermiş eksi yaparlarsa bende oy veririm demiş.
    Sen sanırım burada ali cemalve abartı sanatını kullanmışsın yada neyse...
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ayhan yıllardır burada yazmamıştı. Sadece kızınca gelip yazıyor. Desidero ile dolar topiğinde pek anlaşamıyorlar sanırım.

---

2 gündür gaza gelmiş durumdayım, yazıyorum.

Yine yazayım.

İnsan evrimi ile ilgili ne bilgi vermiştim. Oran %80.

İnsanların %80 i ezbere yaşar. Beyinlerinin düşünme yeteneği yoktur, ezberlerini kullanarak hayatlarını devam ettirirler. Ezberlerinde olmayanı yaratamazlar. Mecburlarsa şansa ilerlerler. Örneğin yollarına nehir çıkmışsa ve hayatlarında ilk defa nehir görmüşlerse, nehri analiz etmezler, ya korkup geri dönerler veya direk dalıp geçmeye çalışırlar. Cahil cesareti ile geçmeye karar vermişlerse ya ölürler ya kalırlar. Daha önceden nehir görmüşlerse ve başka insanlar nehrin derin olmayan yerini arayıp yüzerek geçmişlerse, o zaman bilgileri dahilinde nehre muamele yaparlar.

İmdi başımdan geçen örnekle evrilmemiş beynin olayları analiz şeklini yazayım.

Evrilmemiş olanla ilgili başka ne örnek vermiştim, havuç sopa sistemi ile çalışırlar. Doğru olan havuca ulaşmaktır, yanlış olan sopa yemektir. Havucu çalsanız da o doğrudur çünki karnınız doyar. Sopayı sizden daha şeytan biri atmış olsa da yaptığınız şey sopa yemenize sebep olduğu için yanlıştır. Çünkü canınız yandı.

Doğru ve yanlış anlayışı hayvanidir. Yani iç güdüseldir. İç güdülerimiz hayvani yanımız en ilkel tarafımızdır.
    Hoşuna gitmişse doğrudur, canın yanmışsa yanlışdır.

Örneğin kendisi evliyken komşunun 18 yaşındaki kızına sulanır tenhada sıkıştırmaya çalışır, hoşuna gittiği için doğrudur. Sokakta yürürken yol kendisinin olsa bile karşıdan gelen polis e kenara çekilerek yol verir, polisten korktuğu için kenara çekilmesi doğrudur. Yada karşıdan sedat peker geliyordur, canı yanacağı için yol kendisinin olsa da kenara çekilir. Doğru olan budur.

İmdi ana örneğe gelelim.

3 yıl önce bölünmüş yolda arabamla gidiyorum. Bekar arabası, en fazla 180 yapan orta halli bir araba. Gidiş yolu 2 şerit. Hız sınırı 90 km.
    İleride 2 otomobil var, ikiside çok yavaş gidiyorlar ve sol şeritteler. En fazla 60 veya 70 le gidiyorlar. Onların arkasına 90 la geldim. Yol tenha ve yeni yapılmış süper yol, çift şerit, şehir dışında bir yol. Arabalara yaklaşınca baktımki öndeki araba lüks bir BMW. Çok yavaş gidiyor, ya çok yaşlı biri veya bir kadın olmalı. Sağ boşken solda yavaş gidenler genelde bu tipler oluyor veya çok eski arabalı köylüler oluyor.
    BMW nin arkasında toyota nın yeni SUV larından var. İlginç olan oda yavaş yavaş BMW nin arkasından gidiyor, geçmeye çalışmıyor. Böyle durumda ne yaparsınız, flaşörleri yakıp yol istersiniz, yol verirse geçersiniz, vermezse sağda güvenli boş yer varsa sağdan geçer gidersiniz.

Toyota ikisinide yapmıyor. Biraz bekledim toyota BMW yi kenara çeksin ve geçsin diye. Yok, yavaş yavaş ikiside sol şeritte gidiyorlar.

O zaman ben geçmeliyim dedim çünkü çok yavaş gidiyorlar ve kenara çekilme gibi bir görüntüleri yok, hallerinden memnunlar.

Flaşör yaksam olmaz çünki çekilmeyen önümdeki toyota değil, onunda önündeki lüks büyük BMW.

Sağ şerit boş, sağa geçip gaza bastım toyota yı geçtim. O esnada ilerde sağda kamyon belirdi. Sağdan devam edip BMW yide geçemedim, toyota ile BMW nin arasına girip kamyonu geçmemizi bekledim.

Kamyonu hep beraber geçince BMW ye flaşörleri yakıp kenara çekilmesini istedim. BMW de hemen kenara çekildi ve geçtim.

Olay ondan sonra koptu.

Toyota SUV un şoförü aniden sapıttı. Flaşör ve kornasını açıp gaza bastı ve çok hızlı gelip sağdan beni geçti. Ben 90 la gidiyordum yasal sınır oydu, toyota beni geçmek için yasal sınırıda geçti. İlerde sola döneceğim için solda kalmıştım ayrıca sağa geçecek süre bana tanımamıştı.

Toyota nın şoförü anladığım kadarı ile BMW yi önce ben geçecektim sen nasıl benim hakkımı gasp edersin demeye getiriyordu.

Olayı analiz edelim.

Sen BMW yi uzun süre geçmemiş, yol da istememiş arkasında yavaş yavaş gidiyorsun. Bunu gören benim gibi biri toyota nın geçmeye niyeti yok belkide beraberler diye düşünür.

Ama hayır geçmek istiyormuşsun hemde çok istiyormuşsun ama geçmiyorsun, arkasında bekliyorsun. BMW nin keyfini bekliyorsun ne zaman sağa çekilirse o zaman geçeceksin. BMW den korkuyorsun.

Peki BMW den neden korkuyorsun? Plakasını tanıdın mafya babasımıydı? Veya içindeki adamı gördün korkutucu biri miydi ki korktun.? Hayır. Korksaydın ben geçtikten sonra BMW yi geçmezdin.

Buda demektir ki BMW nin temsil ettiği şeyden korktun.

O araba BMW olduğu için hızlı, lüks olduğu için sahibi güçlü. Ondan korkarım, geçemem. O ne zaman insaf ederse ben o zaman geçerim. Ben alt sınıfım.

İşte ilkel kafa böyle çalışır. Olayı analiz etmez, ŞEKLE BAKAR.

Evde namaz kılmayı camide namaz kılmadan daha aşağı görenlerde aynı düşünce tarzındadır. Olay tanrıya ibadetse, evde de edebilirsin. Evde de, cami de de Tanrı sana aynı mesafededir. Ama şekle uyar ve camiye gider. (Tanrı ya inanmadan ÇIKAR AMAÇLI gösteriş yapanları saymıyorum. Onlar sokakta bile aniden namaza dururlar. En kalabalık yer lazım onlara. Tanrı ile işleri yoktur.)

Ezber beyin BMW yi geçmeye korktu, ismi ve cisminden dolayı.

Gelişmiş beyin ise şekli değil olayı analiz etti. Yaptığımız şey ihtiyaç amaçlı bir yerden bir yere gitmek. Ulaşım yapıyoruz. Altında istersen eşek olsun, istersen BMW olsun istersen balistik füze olsun. Ulaşımın kuralları belli ve o kurallar dahilinde herkes gideceği yere varır.

Benim gördüğüm, ulaşım ve ulaşım kurallarıydı, toyotayı süren adamın gördüğü ise güç'dü.

Ben olayı analiz ederken toyota şoförü ezberindeki şeye uygun davranıyordu. BMW sahibinden korkacaksın ve BİAT edeceksin. Ama önünde senden daha düşük bir araba varsa o sana BİAT EDECEK. Oradaki en uygun fiyatlı araba benimkiydi ve en arkada onların keyfini beklemem gerekiyordu. Onlar üstündü.

BMW şoförüde hemen yol verdiği için oda şekle değil olaya dikkat etmişti. Olay zenginlik güç değil ulaşım olayıydı.

Ezber beyinle yaşayan düşünemediği için olayları anlayamaz, ezbere hareket eder. Belleği ise, korktuğu ve peşinden koştuğu sopa ve havuçlarla doludur.

Benzer olay ilçe içinde yaşamıştım. Şehir içi 2 şerit yol ama sağ taraf park yeri olmuş arabalarla dolu geriye tek şerit kalmış. Kalabalık yer olduğundan arabaların arasından insanlar çıkıyor hızlı gidemezsin. 20 - 30 km civarı hızla gideceksin. Bende öyle yapıyorum. Arkamdan bir araba hızla geldi, başladı bana korna çalmaya ve flaşör yakmaya. Kenara çekilemem, hız yapamam salak olmam lazım. Tam o an epey ileride trafik polisinin renkli flaşörleri göründü. O flaşörler görünür görünmez arkadaki ilkel beyinli korna çalmayı ve flaşör yakmayı bıraktı. Öküz den koyuna döndü. SOPA yı görmüştü ve BİAT etmeliydi. Yaptığında haklı isen, trafik polisi varken de aynı şeyi yapmalısın. Ezber beyni trafik polisinden korkuyordu ve beni rahatsız etmeyi bırakması onun için doğru olandı.

Haftaya bu yazı ile başladık. Daha öncede parça parça yazdığım yazıların toparlaması gibi oldu.

Bu yazıyı kopyalayıp alayım, örnekleri kitabımda kullanırım.

.
    Son düzenleme : alicemal; 19-09-2022 saat: 12:20.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada son haftalardaki bankalar üzerindeki abartılı hareketlerin sebeplerinden biride bir manipulatörmüş. Aslında bankalarda yıllardır anormal hareketler oluyor. Hem siyasi hemde BIST in manipulatörlere izin veren kötü yönetim şekli ile.

Bu son anormal tavan tabanlarda, abd nin tehdidi olduğu kadar bir manipulatörün etkiside varmış. Mutlaka piyasa topiklerinde bu kişiden bahsetmişlerdir. Bende manipulatörler dosyamdan aldığım kısa bir paragrafı asayım. Bir kaç farklı piyasa sitesinden alıp özeti kaydetmiştim.

--- mehmet akdere ---

2022 Temmuz Ağustos aylarındaki viop üzerinden bankaların tavan olmasında payı var. MB nin faizi 1 puan indireceğinden haberi oluyor. Enflasyon %80 leri aşıyorken MB Faizi 14 den 13 e iniyor ve bazı bankalar tavan oluyor. Spekülatör mehmet akdere, çoğunlukla akp ye yakın olduğu bilinen ahlatçı yatırımdan işlemleri yapıyor.
    Başka haber: Borsa İstanbul piyasasının yakından tanıdığı, sürekli Sermaye Piyasası Kurulu tarafından idari ve yasal yaptırımlara maruz kalan İttifak Holding'in eski Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akdere, kendi şirketi olan Akdere İnşaat üzerinden İş Gayrimenkul ve Yatırım Ortaklığı (ISGYO) şirket hisselerinden alış yaptı. İttifak Holding'in eski Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akdere, 2009 yılında içlerinde Mecnur Çolak'ın da bulunduğu "keriz silkeleme" adı altında yapılan borsa manipülasyonlarından dolayı tutuklanmıştı. Dönemin ünlü spekülatörleri ile tutuklama kararı çıkarılan ekibin 1 ayda 25 milyon liralık vurgun yapıldığı iddia edilmişti.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 757/852 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767807 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •