Sayfa 763/852 İlkİlk ... 263663713753761762763764765773813 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,097 - 6,104 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Ali Cemal Abi selamlar

Ons altın ile ilgili daha önce yıl sonu için projeksiyonunuz vardı sene sonu için özellikle 2023 için öngörüleriniz oluştu mu? varsa paylaşabilir misiniz?

Saygılarımla.
    Batman, ons altınla ilgili 2023 görüşüm oluşmadı o konuda hiç düşünmedim. Epeydir piyasayı derin takip etmiyorum. Yüzeysel.

2022 başında yazdığım ons tahmini geçerli gibi. Ukraynadaki Rusya-Batı ülkeleri savaşı çok büyüdü, nükleer tehditler filan uçuştu işler kızıştı.
    Belirsizlik savaş konusunda hala var ama dünya ekonomisi konusunda endişeler hafif azaldı.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İlginç bir bilgi.

İlgili olanlar bilir, çok pahalı yazılımları, yazılım grupları kurarak üretip, bedava dağıtan yazılımcılar vardır. Bu gruplardan kendi yağı ile kavrulanlar bağışla yaşarlar. Pek çok grupda dev teknoloji şirketleri tarafından desteklenirler.

Örneğin microsoftun office paketinin benzerini üretip bedava dağıtan gruplar var. Bende apache nin open office i var ve işimi görüyor.

Yapay zekânın temelini oluşturan yazılım paketi openCV de bu gruplardan biri tarafından üretildi desem doğru olmaz. İntel firması yazılımcıları tarafından üretildi ancak sonrasında herkese açtılar ve bedava olarak dileyen alıp kullanabiliyor. Bende geçmişte bir kaç kez aldım ve kullandım. Pek çok gelişmiş yapay zekâda bildiğim kadarı ile openCv den geliştirilmişler. Detay'a hakim değilim uzatarak hatalı bilgi vermeyeyim. Yazılım teknolojileri o kadar hızlı ilerliyorki yetişemiyorum.

Herkese açık, kaynak kodu herkesçe görülebilen yazılım uygulamalarına open source(açık kaynak) uygulamalar deniyor. Yazılımcı iseniz yazılım paketinin geliştirilmesinede gönüllü katkıda bulunabiliyorsunuz. Müracaat etmeniz gerekiyor. Tabi açık kaynak kodunu görürsünüz ama dağıtılan paketin kodu o kodmudur her yazılımda emin olamazsınız. Mesela bitcoin kodu siyonistlerin elinde. Açık kaynak ama gördüğünüzle kullanılan aynımı emin olamam. Güvenmem. Kritik uygulamalar açık kaynak da olsa ben güvenmem oda ayrı konu.

Bir saat önce ise yine böyle açık kaynak bir paket gördüm. İlginçliği şurada, aracınıza bu uygulamayı yüklüyorsunuz ve aracınız otonom otomobil haline geliyor. Kendi kendine gidiyor, adaptif olarak öndeki ile mesafeyi koruyor, durup kalkıyor filan. Çok detaya bakmadım ama mutlaka ,tabela okuma, ışıklarda durma, engelde(yaya, bisikletli, köpek vb.) otomatik frenleme filan vardır. bunları lise bebeleri bile yazabilmeye başladı. Yapay zekâ temel paketleri herkese açık, alıp kendi uygulamanızı yazabiliyorsunuz. Yazdığınız uygulama ilede bir kaç yılda dünya devi olabilirsiniz. Dünyanın şu an en zengin adamı Elon Musk da öyle başladı. PayPal ı yazdı sattı oradan yürüdü. Tabi tek başına yazmamıştır en az bir arkadaşı daha vardır. Yazılım Dehası odur, pazarlamacı dehası budur.

Bu otonom paketini yazanda yazılımcı bir genç. Daha doğrusu başlatan bu, sonra ekibe devrediyor sanırsam. İsmi George Hotz.
    Her neyse...

Sitesi bu. https://comma.ai/vehicles

Firma destekleri yok o sebeple olsa gerek yazılımı para ile satıyorlar. Yazılım açık kaynak kodlu yani paketi yazanların arasına karışabilirsiniz.

İnternetten aracınıza 30 dakikada videosunu seyrederek kurabiliyormuşsunuz. Aracınız otomatik vites olacak, son yıllarda üretilmiş olacak. Sitede 200 model araçta kullanılabildiği yazıyor. Listesini yayınlamışlar. Türkiyede üretilen toyota larda listede var.

Paketin fiyatı 1900 USD civarı. Dolar 3 TL iken 6bin TL ye sahip olabilecektiniz. Güzel hâyâl. Şimdi öyle değil. siyasetçiler sağolsun yada olmasın

Yazılım geliştikçe kendini otomatik güncelleştiriyor. Aracın internete bağlı olması yeterli. Soru cevap sayfasıda var. İlgilenenler bakabilir. https://comma.ai/faq
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada haberin türkü internet sitesi ve sahibi hakkında ekonomi bağlantıları sebebi ile arada dokundurmuş ve ibrani kökenli yahudi demiştim. bluumberg ht in ortağı olan turgay ciner aynı zamanda haberimin türk gazetesininde(şimdi internet sitesi) sahibi.

Artık biliyorsunuzdur devletten beslenmek isteyenler hemen medya sahibi olmak isterler. Medya ile devlete eskiden baskı kurar istediklerini alırlardı, şimdi akp ye baskı kuramıyorlar bu sebeple yalakalıkla beslenmeye çalışıyorlar.

Bu ara bilgiden sonra ekonomi kanalı sahibi turgay ciner e niye geldim. murat bardakçı yüzünden.

murat bardakçı geçen gün bir belge yayınlıyorum diyerek Atatürk'ün son osmanlı padişahı vahdettin'e linç emri verdiğini yazdı. Belgenin ne kadar doğru olduğunu bilemem. Biliyorsunuz 2011 li yıllarda ordu generalleri sahte imzalı bir belge ile hapislere tıkılmışlardı. Başlangıç yani sarı öküz o albay olayıydı. bende yazmıştım, albayı ele geçirirlerse generaller de gider diye. gitti.

murat bardakçının ve süper delikanlı fatih altaylı nın patronu turgay ciner. Bu adamın sadece tipine bakarak ibrani kökenli yahudi demiştim. O zaman internette bu konuda haberde yoktu, şimdi epey var. Adamın tipi su katılmamış ibrani tipi. Devlet ve medyası sayesinde kısa sürede ülkenin en zenginlerinden biri haline geldi. Ülkenin sahibi ibraniler olduğundan aynı yola ibrani olmayan biri girse aynı başarıyı gösteremez. Önü açılmaz tersine engellenir.

Her neyse.
    turgay cinerin medyadaki ortağı abd li siyonist ibrani bloomberg ler. Eski new york belediye başkanı.
    murat bardakçı nın babası ilhan bardakçı 1975 - 1985 yılları arasında Suriye, Irak ve Libya'ya gizli belge kaçırdığı için vatana ihanetle yargılanıp 15 yıla mahkum olmuş bir vatan haini. Sonra Almanya ya kaçırıyorlar. CIA kaçırmıştır. celal bayar ı idamdan kurtarıp götürenlerde onlardı. abd ajanı celal bayar DP yi kurmuş, başına kullanışlı aptal adnan menderesi koymuş, sonrada 10 yılda ülkeyi abd ye teslim etmişlerdi. Eğitim sistemini ve sanayiyide abd ye teslim etmişlerdi.

bardakçının anne tarafı olduğu gibi sabetay mezhebi üyeleri. yani ispanyadan osmanlıyı ele geçirmek amaçlı gönderilmiş ibraniler. Bunlar geldikten 100 yıl sonra osmanlı Türk düşmanı olup sonrasında duraklama dönemine giriyor sarayda Türk kalmayıp sapıklaşıyorlar. Sonrada osmanlı çöküyor.
    İspanyayıda 100 yıl içinde ele geçiriyorlar. Ele geçirdikleri dönem güney amerika ispanyollar tarafından keşfedilip koca kıta katlediliyor. Tüm altınları yüzyıllar boyu gemilerle batı avrupaya taşınıyor ve avrupanın gelişme çağı başlıyor. Sonrası malum dünyaya bu güne kadar kan kusturuyorlar.

Her neyse... konuyu dağıtmayayım. Ne diyordum. BIST amma yükseliyor değilmi.? katar lılar yükseltiyordur herhalde. BIST in %10 ortağılar. Bunlar bi yerde kâr satışına geçerlermi.? Bilmiyorum.

Son yazısında Abdurrahman Yıldırım borsa uçacak kaçacak anlamı çıkarabileceğimiz şeyler yazmış. Mümkündür. Yükseltenler yükseltebildikleri kadar yükseltip millete verirler. Önlerinde engel yakında yok. Sadece 2023 haziranda seçimler var. Oradada muhalif grup ile sorun yaşamazlar. Netçede hepsinin sahibi abd.

Buraya nereden geldim. Anastasia Romanova'nın acıklı hayatını okumaya başlamıştım. Kendime geldiğimde bu yazıyı bitirmiştim. Çok ilginç bir beynim var. İşe yaramaz.

.
    @NeAcaipDunya

4. Kalemine küreğine sağlık Ali Cemal abi keyifle okuyoruz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,292
    Syn alcemal Murat Bardakçının o videosunu bende izledim,son günlerde yalakalıktan geri kalmıyor,yani fesli kadir olma yolunda gibi,diğer yazılarınada katılıyorum

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Batman, refaba sağolun.

Amaç Atatürk'ü halk gözünde değersiz hale getirmek.

abd emri ile çalışanlar bunu 10yıllar boyu düzenli olarak yapıyorlar. siyonistlerin ve Ruslar ın davranış tarzını yazmıştım. Ruslar düşündüklerini ve söylediklerini hemen yaparken, siyonistler yüzyıllar boyu gizlice yavaş yavaş tırnakları ile kaza kaza istediklerini uygulamaya çalışırlar.

Açıkta iken sizden gibi görünürler. Dürüst namuslu iş adamıdırlar. herkes gıpta eder. Gece ise toplanırlar ve altınızı oymaya devam ederler. Komşunuzu size karşı yavaş yavaş örgütlerler, "bak linç emri vermiş" derler, mahalle bekçinizi doldururlar, mahalle bebelerini doldurular, esnafı doldururlar, okullarda kuran kurslarında çocuklarınızı size karşı doldururlar, bir bakmışsını tüm mahalle size düşman. Ama bu siyonist size hala iyi davranıyor, seni ben kurtarırım sana yardım ederim diyor.

Böyle davranışları var. Binlerce yıldır böyleler, genlerine işlemiş.

Atatürkü'de 100 yıldır karalıyorlar. Özellikle tarikatları kullanıyorlar. kafanızda "aaaaa Atatürkün kötü huylarıda varmış." diyorsunuz. Halbuki hangimiz meleğiz.? Hangimiz hatasızız.?
    Atatürkün 100 tane iyi yaptığı şey 10 tane kötü yaptığı şey varsa, 100 tane iyiden bahsetmeyip sürekli 10 tane kötü yanı ılımlı şekilde aklınıza kazırlar. İyi yanlarını unutursunuz. Kötü yanlarına odaklanırsınız. Bir müddet sonra yalan kötü şeylerde eklemeye başlar. Gerçek kötülere alıştığınız için yalan kötü şeylerde doğrudur diye düşünmeye başlarsınız.
    Örneğin doğru olarak "alkol kullanırdı, düşmana sertti, ingilizlere ülkeyi teslim eden vahdettine linç emri verdi" vb ılımlı olumsuz gibi görünen şeyleri beyninize kazırlar, "sonra genç kızları severdi, doğuda Kürt aşiretleri kadın çocuk demeden öldürün emrini o verdi" diye yalan söylediklerinde onada inanmaya hazır hale gelirsiniz.

Bu şekilde ahlaksızlığın profesyoneli olmuşlardır. Kendi halkını kendilerine düşman ederler. Böler, her iki tarafada silah verir birbirlerine düşman ederler. Alevi sunni, Türk Kürt diye ayırırlar. Bunu medyadaki satın aldıkları adamları ile yaparlar. O köşeden yazarların arkasında kim var yazılarından anlarsın. tabi bu konuya odaklı ve tecrübeli isen.

Her neyse işime bakayım.
    @NeAcaipDunya

7. Ali Cemal abi selamlar

Abi gözünü seveyim şu yaz saati kış saati uygulaması hakkında bizi aydınlatıver. Bir rapor var deniliyor böylesi daha tasarruflu vs. iddialar var yıllardır yanlış yapılmış meğer, raporu görebilsek bi o yüzden bunlara güvenemiyorum içim rahat değil. Bu işte de siyonistlerin parmağı var de rahatlayalım

Saygılarımla

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Ali Cemal abi selamlar

Abi gözünü seveyim şu yaz saati kış saati uygulaması hakkında bizi aydınlatıver. Bir rapor var deniliyor böylesi daha tasarruflu vs. iddialar var yıllardır yanlış yapılmış meğer, raporu görebilsek bi o yüzden bunlara güvenemiyorum içim rahat değil. Bu işte de siyonistlerin parmağı var de rahatlayalım

Saygılarımla

yaz saati kış saati konusuna eğilme gereği hiç hissetmedim.
    Aslında teknik ve ticari bir konu.

Teknik çünki saat değişince ne kadar tasarruf edildiğini teknik elemanların hesaplaması gerekir. Çok fazla parametresi olduğundan çok zor bir iştir. Bu hesabı özellikle her devlet verisi medyada güvenilmez olarak söylenen akp döneminde yapıyorlarsa, hesaba nasıl inanacaksın.?

Ticari çünki sen saati değiştirmiyorsan, en fazla ticaret yaptığın ülkeler değiştiriyorsa uyumsuzluklar olur. Aslında bu uyumsuzluklar nedir bilmiyorum ama mutlaka sorun oluyordur.

Birde çocukların okul hikayesi var, o konuda kim doğruyu söylüyor bilemiyorum. İnsanlar alışkanlıkları değiştiğinde sinirlenip kolay yalan söyleyebiliyorlar.

Yani bu konuda bir görüşüm yok. Kötü oldu diyenllerde medyadaki yalancı takımı, iyi oldu diyenlerde. Bende o hesabı yapamam zaten yapmamda, yaptıramazlar abicim. 200 milyon avro ya yaparım ilgililere duyrulur. Sonuç güvenilir olur.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 763/852 İlkİlk ... 263663713753761762763764765773813 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •