Sayfa 765/852 İlkİlk ... 265665715755763764765766767775815 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 6,113 - 6,120 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Ali Cemal abi sağlık bakanının mavi kuşlu ortamda hastane randevusu alıp gitmeyenler böyle başkalarının hakkına girmeyin demesini doğru bulmuyorum. Bu çok sık tekrarlanan bir problemse bu durumda randevu alıp gitmeyene ve iptal işlemi yapmayana 3-6 ay yeni randevu alamazsın diye yazılıma ek yapsalar bu sorun ortadan kalkmaz mı?
    Saygılarımla.

Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Ali Cemal abi sağlık bakanının mavi kuşlu ortamda hastane randevusu alıp gitmeyenler böyle başkalarının hakkına girmeyin demesini doğru bulmuyorum. Bu çok sık tekrarlanan bir problemse bu durumda randevu alıp gitmeyene ve iptal işlemi yapmayana 3-6 ay yeni randevu alamazsın diye yazılıma ek yapsalar bu sorun ortadan kalkmaz mı?
    Saygılarımla.
    zaten 1 ay diye uygulanıyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
     Alıntı Originally Posted by maltepe Yazıyı Oku
    seçimlerde halkın muhalefeti hiç bir şey ortaya koyamadığından cezalandırması büyük bir olasılık...belki diger seçimlere kadar bir alternatif parti önder çıkarsa belki...belkide daha sonra seçim felan da olmayabilir...
    Ülkemiz düzeninde bu ülkeyi düzeltebilecek birinin çıkması mucize olur. Yükselmesine medya ve devlet kurumları izin vermez. Sadece kendi işlerine yarayacak emir erleri içinden en kullanışlı olanı seçip yükseltiyorlar. yada trump gibi ülkenin en zenginlerinden ve tanınmışı olacaksın. Arkanda kendi medyan olacak paran olacak. Bizim ülkenin zenginleride siyonistler ve onların izin verdiği talan düzeni zenginleri. Aklı ile çalışarak düzgün para kazanıp zengin olan ülkede duruyormu emin değilim. Geçen yıl Biri kendi oyun yazılım şirketini 1.8 milyar dolara sattı. Para ile yurt dışına gitti ise şaşırmam. Düzgün insan ülkede kalmıyor. Geçen yıl 30bin iyi eğitimli ülkeyi terk etti.
    Son düzenleme : alicemal; 04-12-2022 saat: 14:07.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
     Alıntı Originally Posted by Rehab Yazıyı Oku
    Sevgili kardeşim ali cemal merhaba, oto tamircilerinin dolandırıcılık yöntemlerini yazmışşın, eşim arabanın sağ dikiz aynasını kırmış ve kapıyı hafif çizmiş, sanayiye gittim bakımcı ustamla muhabbet sonrası kaportacı ve boyacı ile görüştüm kapı 1000 tl dikiz aynası 950 tl ama ısrarla 35 tl ye parça aldılar dikiz aynasını tamir ettiler 100 tl kaportacıya zorla verdim pasta ilede kapı tertemiz oldu, hepside temiz insanlar, tabi ben calışan oldugumu söyledim muhabbet ettim çayımı sigaramı içtim onlardan farklı olmadığımı üstün yada alçak, sevgiyle yaklastım sonuç para bile zorla verdim, yaklaşım çok önemli, insanların karşısındakinden beklentisi anlayış, esnaf işçi çalışanlar dolandırıcı olamazlar mümkün değil, adamına göre davranıyor olabilirler, merhaba ustam kolay gele nasılsın soyle bir sıkıntı var ne yapabiliriz deyince yol gösterirler, işçi esnaf çalışan muhabbeti olunca yazayım dedim, yazdıklarını fırsat oldukça okuyorum başarular dilerim
    Bende geçen gün yeni bir lastikçiye gittim. hem çok iyi işçilik yaptı hemde tahminimin yarısı para istedi. Bu adamı bırakmam.
    Evet denk geliyorsun arada. Bu çevrede 1 iyiye rastlıyorsan 3 de kötüye rastlıyorsun. Birde herkes aynı olamaz Rehab. Herkesin yetiştirilme tarzı ve hayat boyu karşılaştığı sorunlar farklı. İnsan ilişkilerimiz farklı. Farklı olmamız kimseyi kötü yapmaz iyi de yapmaz. Mesela tayyip erdoğan diyelimki siyasetçi değil veya fetullah gülen veya Bursa'lı badeci hoca. 4 kişi çarşıya çıksak mahalleli ile en iyi onlar anlaşırlar, onların yanında mahalleli tarafından hıyar muamelesi görürüm. Bu onları iyi beni kötü yapmaz.
    Sonuca gelirsem sosyal olmayan insanlara kazık atayım diğerlerine atmayayım diye bir mantık yürütürsek o bir yere varmaz. Doğru olmaz. Herkese İŞ AÇISININDAN aynı muameleyi yapmalı ama istediği müşteri ile istediği arkadaşlığı yapabilir. Biri doğru öbürü yanlış değil.
    Her neyse, insan ilişkileri ile ekstra iyi muamele alabilirsin bedavada yaptırabilirsin ama diğerlerine kazık atmanı gerektirmez. Kazık atıyorsan ... bugün keyfim yerinde fazla ağır yazmayayım diyorum yaw... Hava güzel yeni bir teknoloji öğreniyorum filan.

NOT: Şunuda ekleyeyim. Kazığı atan herkese atıyor. Kişi seçmiyor. Ben gittim ilk dakka sorunu anlatıyorsun fiyat veriyor. İlk dakka sıfır parça takacağım dedi, parçanın sıfırı bin tl. Her neyse detaya girmeyeyim. Kazığı kafadan atıyor. Benim farkım FARKINDALIK. Diğerleride aynı parayı veriyor ve doğal sanıyorlar. Huzurla güvenle gidiyorlar.
    Bursalı badeci hocayı bilirsiniz. Cemaati var. Cemaatindeki aileleri badeleyip duruyor. babayı badeliyor, anayı badeliyor, ailenin oğlunu kızını badeliyor. Cemaat bunları doğal sayıyor. NEDEN? Gerçeğini bilmiyorlar ve sürü haline getirilmişler. Sürüden çıkarsa itiraz ederse hayatı bitecekmiş gibi algılar hale getirmişler. Sürüden çıkamıyor. Keseyim hem ağırlaşacak hemde evrime girmem gerekecek. Siyoniste bağlayayımmı emin olamadım ama hava güzel.

.
    Son düzenleme : alicemal; 04-12-2022 saat: 14:28.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
     Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Ali Cemal abi sağlık bakanının mavi kuşlu ortamda hastane randevusu alıp gitmeyenler böyle başkalarının hakkına girmeyin demesini doğru bulmuyorum. Bu çok sık tekrarlanan bir problemse bu durumda randevu alıp gitmeyene ve iptal işlemi yapmayana 3-6 ay yeni randevu alamazsın diye yazılıma ek yapsalar bu sorun ortadan kalkmaz mı?
    Saygılarımla.
    Sorun kalkmaz ama azalır. Ayhan'ın yazdığına göre 1 aylık süre zaten varmış.
    ceza vermek doğru olurmu emin değilim. Adamın biri randevu almış gitmiş ama bakmış kuyruk var. Beklemiş saatlerce muayene olamamış. Randevu saati çoktan geçmiş. Dönmüş gitmiş. Bu türden de var.

Ceza doğru olmaz. Asıl sorun sağlık bakanında. Bu sorunu çözmesi, üzerinde düşünülse çok kolaydır.
    Örneğin ben ülkenin vergi problemini 3 dakkada çözerim. Bilemedin üçbuçuk dakika. Çok kazanan hiç vergi vermiyor, az kazanan maaşının %60 ını dolaylı direk vergi diye veriyor. Herkesin AZ miktarda vergi vermesini üçbuçuk dakikada sağlarım. Bugünkinden çok vergi toplanır vermeyenlerde verdiği için ve gönüllü vergi verirler, bununlada gurur duyarlar. Üç buçuk dakika.

Ama hükümet, siyaset öyle bir yer değil. Ülkenin kestirmeden zengin olayım diyen akbabalarının yeri. Bu akbabalarda çevrelerine kendileri gibilerini doldurduklarından, çözüm üretecek kalitede kimse kalmıyor. Bir sürü akbaba yemek yiyorlar, iş yapan yok.

Ana problem orada. Sağlık bakanı ve çevresindeki akbabalar sorunu görecek ve çözecek kapasitede değiller. Devlet bozuk. Niye bozuk? Siyonistler abicim. Siyoniste bağladığıma göre rahat çekilebilirim.
    @NeAcaipDunya

6.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Bende geçen gün yeni bir lastikçiye gittim. hem çok iyi işçilik yaptı hemde tahminimin yarısı para istedi. Bu adamı bırakmam.
    Evet denk geliyorsun arada. Bu çevrede 1 iyiye rastlıyorsan 3 de kötüye rastlıyorsun. Birde herkes aynı olamaz Rehab. Herkesin yetiştirilme tarzı ve hayat boyu karşılaştığı sorunlar farklı. İnsan ilişkilerimiz farklı. Farklı olmamız kimseyi kötü yapmaz iyi de yapmaz. Mesela tayyip erdoğan diyelimki siyasetçi değil veya fetullah gülen veya Bursa'lı badeci hoca. 4 kişi çarşıya çıksak mahalleli ile en iyi onlar anlaşırlar, onların yanında mahalleli tarafından hıyar muamelesi görürüm. Bu onları iyi beni kötü yapmaz.
    Sonuca gelirsem sosyal olmayan insanlara kazık atayım diğerlerine atmayayım diye bir mantık yürütürsek o bir yere varmaz. Doğru olmaz. Herkese İŞ AÇISININDAN aynı muameleyi yapmalı ama istediği müşteri ile istediği arkadaşlığı yapabilir. Biri doğru öbürü yanlış değil.
    Her neyse, insan ilişkileri ile ekstra iyi muamele alabilirsin bedavada yaptırabilirsin ama diğerlerine kazık atmanı gerektirmez. Kazık atıyorsan ... bugün keyfim yerinde fazla ağır yazmayayım diyorum yaw... Hava güzel yeni bir teknoloji öğreniyorum filan.

NOT: Şunuda ekleyeyim. Kazığı atan herkese atıyor. Kişi seçmiyor. Ben gittim ilk dakka sorunu anlatıyorsun fiyat veriyor. İlk dakka sıfır parça takacağım dedi, parçanın sıfırı bin tl. Her neyse detaya girmeyeyim. Kazığı kafadan atıyor. Benim farkım FARKINDALIK. Diğerleride aynı parayı veriyor ve doğal sanıyorlar. Huzurla güvenle gidiyorlar.
    Bursalı badeci hocayı bilirsiniz. Cemaati var. Cemaatindeki aileleri badeleyip duruyor. babayı badeliyor, anayı badeliyor, ailenin oğlunu kızını badeliyor. Cemaat bunları doğal sayıyor. NEDEN? Gerçeğini bilmiyorlar ve sürü haline getirilmişler. Sürüden çıkarsa itiraz ederse hayatı bitecekmiş gibi algılar hale getirmişler. Sürüden çıkamıyor. Keseyim hem ağırlaşacak hemde evrime girmem gerekecek. Siyoniste bağlayayımmı emin olamadım ama hava güzel.

.
    Sevgili alicemal kardeşim, hayatımda edindiğim tecrubeler (kazık) sayısı çok, bu sayıyı çoğaltmamak için merdiven taktiği yapıyorum, nedir bu biriyle tanıstıgımda kazık yemessem ıkıncı basamak duzeyıne cıkıyorum veya stabıl duruyor kısaca bu, bana devamlı badeciler tarikatlar bahsı açıyorsun, aklında bu sekılde izlenim olusturmusum demekkı, benim bakış açım aklımı kiraya vermemek inanan bir insanım evet ama ne yaptıgının farkında olmayan degılım, okumayı seven dusunerek hareket etmeye çalısan biriyim herseyden max verim min zarar ile hareket etmem çok pirpirikli olmama sebep veriyor, inanç ile ilgili, paskal teoremi bilimsel, hissetmeye çalışarak bir ağacı böceği vs düşünerek inanılabilir diye de fikrim var, kabalığı şiddeti sevmeyen, öğrenmeyi sevdiğim için konular hakkında tartışmayı araştırmayı konuşarak fikir edinmeyi benimsemişimdir, siyonistleri de bilmem ama çok eskiden turizmde çalışmamda gördüğüm bir gerçek günümüzdeki hali açıklayabilir belki, bazı ezoterik tüccarlar birbirlerine destek oldukları işleri bozulsa bile yardımlaşmaları sayesinde ayakta dururken, kıskançlık şiddet kabalık kadına eglenceye duskunluk gibi sebeplerle çok kişinin dükkan kapattığını görmüştüm, dürüst sevgi dolu aklını kullanan inançlı toplum üyeleri ile hem bireysel hemde toplumsal refah ileri düzey yakalanabilir düşüncesindeyim, son olarak ne yenilirse o çıkarılır düşüncesiyle üç kuruş fazla için haksız kazanç elde edip kısa vadede halkı enayi yerine koyanlar silinmeye böyle yaşam tarzıyla asıl kaybeden olduklarını anlamaları uzun sürmeyecektir burda hayatımda uyguladıgım merdıven basamak dusuncesı etkılı olmaktadır, bir konu hakkında bilgi edinmek için uzaktan dağa bağırmak eleştirmek olsa olsa eko yapar, dağın yanına gelip sormak lazım, dağ gibi bilgilisini bulmak lazım bence

7. Geçenlerde 6 -7 aydır, işi olmadığı için çalıştırmadığım benzin motorlu testereyi çalıştırmak istedim çalışmadı, muhtemelen içinde uzun süre, yağlı benzin kaldığından buji oksitlenme yapmıştı , herneyse sonuçta çalıstıramadım. Bu iş ile ilgili tamircilerin bulunduğu Ankara/Ulusta bir iş hanındaki tamirciye götürdüm. Neyi var diye soran kişiye neyi olduğunu bilmediğimi ancak en son 6-7 ay once çalıştığını, sonra çalıştıramadığı söyledim..Tamirci Motorun ipini iki kez çekti..3 çekmesinde '' Pır pır veya tır tır '' nasıl duyduğunuza bağlı, sesi çıkardı..bu ses çıkınca bir daha ipi çekseniz motor çalışacak. Bu sesi duyan tamirci herhalde birsey bilmediğimizi düşünerek veya çalışan motoru arızalı diye getirdiğimi düşünse gererek..Testere burda kalacak yarına tamirini yapıp verebilirim dedi. karburatör arızası felan var gibi pek mantıklı olmayan açıklamalarda bulundu..Hemen yaparsa beklıyeceğimi , hemen yapamıyorsa makinayı götüreceğimi söyledim. Biraz duraksadı an itibarıyla yapamayacağını söyledi..
    Testereyi 20 mt ilerde başka bir dükkana dötürdüm. Tamirci testerenin ipini çeker çekmez çalıştı. Zaten ilk girdiğim tamircide bir daha ipi çekse çalışacaktı..Tamirciye borcumu sordum. borcunuz yok birsey yapmadıkkı dedi...Diger tamirci testereyi bir gun alı koyup sağını solunu temzileyip verecek en az 500 tl alacaktı.Ertesi gün yine aynı yere gel zaman kaybı , işinizin beklemeside cabası.Her daim kötü niyetli kazıkçı tabir ettiğimiz tipler iş hayatında, bakkalda , lastikçide ,pazarda,lokantada karşımıza çıkıyor.
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,019
    Sn Palmet, bu tür yakıtlı araçları uzun süre çalıştımadığınızda benze rdurum olur, önce 4-5 sefer çekin çalışmaz, sonra bırakın 3 5 dk, sonra, tekrar çekin 2 veya 3 . çekişte çalışır.
    Maalesef bazı ustalar, giyiminize, ayakkabı mont markanıza kdr bakıp ona göre muamele yapar. Kimse hakkına razı olmaz.

Sayfa 765/852 İlkİlk ... 265665715755763764765766767775815 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •