Sayfa 766/852 İlkİlk ... 266666716756764765766767768776816 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,121 - 6,128 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
    İnsan unsurunda çare varda,
    Dün Bahçeye gittim, 14 tavuğum vardı, her gittiğimde arabayı görünce hepsi tolaşıyordu, dün baktım hiçbiri yok, sonra tüyler dikkatimi çekti, tahmin ettim. Kümese baktım, içeride 3 tavuk ölü, 1 horozun dötü yok ayakta.
    Horozu görünce şoku atlattım hemen gidip biçağı alldım horozu kestim. Diğer 3 ölü tavuğuda aldım dışarı koydum. ' tavuklar nasıl korkmuşlar, 1 ini tutp biraz sevdim. Neyse akşama kdr şoku atlatamadılar. 11 tanesini telef etmiş tilki. 1 tanesi şüpheliydi. 2 sağlam tavuk kalmış. Zaten sabaha karşı müthiş bi göüğs ağrısıyla uyandım, krizmi geçiriyorum diye. Meğerse o saatte tilki tavukları yiyormuş, Zaten yakındaki arkadaşda, annesi demiş geçe bi cayırtı vardı şu tarafta diye.
    Acımızı içimize gömdük, Tedbirlere göz attık ve yapılması gerekenler yapılcak cmts pazar pazartesi

2.  Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Sn Palmet, bu tür yakıtlı araçları uzun süre çalıştımadığınızda benze rdurum olur, önce 4-5 sefer çekin çalışmaz, sonra bırakın 3 5 dk, sonra, tekrar çekin 2 veya 3 . çekişte çalışır.
    Maalesef bazı ustalar, giyiminize, ayakkabı mont markanıza kdr bakıp ona göre muamele yapar. Kimse hakkına razı olmaz.
    çalıştırsa zaten hemen 100 tl verecegım parcasız 2 dk ıcınde ,,akıl parası olacak bana..sız soyledıklerınızı soyleyecek ekstra bır daha uzun sure çalıştırmadıgınızda ıcındekı yaglı benzını boşaltın vs vs dıyecek..
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

3.  Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Dün Bahçeye gittim, 14 tavuğum vardı, her gittiğimde arabayı görünce hepsi tolaşıyordu, dün baktım hiçbiri yok, sonra tüyler dikkatimi çekti, tahmin ettim. Kümese baktım, içeride 3 tavuk ölü, 1 horozun dötü yok ayakta.
    Horozu görünce şoku atlattım hemen gidip biçağı alldım horozu kestim. Diğer 3 ölü tavuğuda aldım dışarı koydum. ' tavuklar nasıl korkmuşlar, 1 ini tutp biraz sevdim. Neyse akşama kdr şoku atlatamadılar. 11 tanesini telef etmiş tilki. 1 tanesi şüpheliydi. 2 sağlam tavuk kalmış. Zaten sabaha karşı müthiş bi göüğs ağrısıyla uyandım, krizmi geçiriyorum diye. Meğerse o saatte tilki tavukları yiyormuş, Zaten yakındaki arkadaşda, annesi demiş geçe bi cayırtı vardı şu tarafta diye.
    Acımızı içimize gömdük, Tedbirlere göz attık ve yapılması gerekenler yapılcak cmts pazar pazartesi

Geçmiş olsun. Tilki o da doyma içgudusuyle hareket ediyor. Şu an bilmiyorum araştırsam bilirim. Bazı yabani hayvanlar doyacağı kadar hayvanı katledip yiyor.. Bazıları hunharca yemeyeceklerinide katlediyor.. Nasıl bir içgüdü ve hangi hayvanlar bilmiyorum.
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku

tilkiye dokunma
    gerekmiyorsa 2-3 ay tavuk koyma kümese bir srüe sonra gelmeyi bırakır
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    Geçmiş olsun. Tilki o da doyma içgudusuyle hareket ediyor. Şu an bilmiyorum araştırsam bilirim. Bazı yabani hayvanlar doyacağı kadar hayvanı katledip yiyor.. Bazıları hunharca yemeyeceklerinide katlediyor.. Nasıl bir içgüdü ve hangi hayvanlar bilmiyorum.
    Ayu dokunmaz önce saatlerce seyreder ağzından sular akıtarak seçer, birini yer diğerlerini ellemez, yav hepte ayı örneği oluyor denk geliyor, tilki çok akıllı güzel hayvandır ama hepsini boğar malesef, askerde alman kurdu vardı yanımızda nöbette benzinlik tepede tilki geliyordu oyun oynuyor 5 10 metre yakınımıza geliyordu salıyorduk almankurdunu, tilki çevik kuyruğunu bir sağa sola çevirip köpeği maskara ediyordu sonra güler gibi ses çıkartıyordu,

6. Evet alicemal farkındalıktan bahsettin, hep kendimize yapıldımı farkındalık oluyor degılmı, bır gun ailemle alısverıse gıtmıstık caddede yururken herkes telefona bakıyordu bır ıkı bayan kedılere mama bırakıyordu, dukkanlar ben ise indirim dusuk butcemle cocuklarıma ayakkabı derdındeydım, yaslı bır adam sokaktamı kalmıs kımsesızmı konusmadan el acıyordu, bu manzarayı kalabalık gormuyor kedı besleyen bayanlar ve koftecı de gormuyordu, bende ayakkabı dusuncesıyle gormuyordum ama durdum gerı geldım baba acmısın dedım kafa salladı cansız bırsesle cok acım dedı, koftecıye corba soyledım baktım baba nasıl ıstahla yıyor koftede ver dedım ekmek ıstedı baba yetmedı masadakı ekmek ayranda soyledım koftecıye dedımkı sende bıraz yardım et ufak ayran yerıne buyuk verebılecegını soyledı neyse ayakkabı almaya gıttık guzel ve cok kalıtelı ındırımı tek kalmıs ve az kalmıs ıyı ayakkabılar aldım ustelık yarı fıyatından da daha aza gerı dondugumuzde babayı gordum bır cayocagı gıbı yerde sandalyede oturmus uyuyor sevındım farkındalık bu olmalı, aslında sadece kazıklandıgımızda farkında olmak ta tabı kotu degıl

7. Daha bitmedi çalıştığım firmada yeni yıla çok önem verir eğlence düzenler yılbası agacları felan susler, tabı ben inancım geregı sıradan bir gün kabul ederim ama severim yeniyılı asırı olmamak kaydıyla ailemle evde takılırım, acaba patronlar bu kadar yenı yıla onem verdıklerı kadar, işçi emekçi kardeşlerine önem verirlermi, yeniyıl ikramiyesi yakacak yardımı alışveriş paketi, vs, sonuçta emekçiler servetlerini çoğaltmalarına çalışıyorlar, farkındalıkları var mı acaba,

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Rehab Yazıyı Oku
    Sevgili alicemal kardeşim, hayatımda edindiğim tecrubeler (kazık) sayısı çok, bu sayıyı çoğaltmamak için merdiven taktiği yapıyorum, nedir bu biriyle tanıstıgımda kazık yemessem ıkıncı basamak duzeyıne cıkıyorum veya stabıl duruyor kısaca bu, bana devamlı badeciler tarikatlar bahsı açıyorsun, aklında bu sekılde izlenim olusturmusum demekkı, benim bakış açım aklımı kiraya vermemek inanan bir insanım evet ama ne yaptıgının farkında olmayan degılım, okumayı seven dusunerek hareket etmeye çalısan biriyim herseyden max verim min zarar ile hareket etmem çok pirpirikli olmama sebep veriyor, inanç ile ilgili, paskal teoremi bilimsel, hissetmeye çalışarak bir ağacı böceği vs düşünerek inanılabilir diye de fikrim var, kabalığı şiddeti sevmeyen, öğrenmeyi sevdiğim için konular hakkında tartışmayı araştırmayı konuşarak fikir edinmeyi benimsemişimdir, siyonistleri de bilmem ama çok eskiden turizmde çalışmamda gördüğüm bir gerçek günümüzdeki hali açıklayabilir belki, bazı ezoterik tüccarlar birbirlerine destek oldukları işleri bozulsa bile yardımlaşmaları sayesinde ayakta dururken, kıskançlık şiddet kabalık kadına eglenceye duskunluk gibi sebeplerle çok kişinin dükkan kapattığını görmüştüm, dürüst sevgi dolu aklını kullanan inançlı toplum üyeleri ile hem bireysel hemde toplumsal refah ileri düzey yakalanabilir düşüncesindeyim, son olarak ne yenilirse o çıkarılır düşüncesiyle üç kuruş fazla için haksız kazanç elde edip kısa vadede halkı enayi yerine koyanlar silinmeye böyle yaşam tarzıyla asıl kaybeden olduklarını anlamaları uzun sürmeyecektir burda hayatımda uyguladıgım merdıven basamak dusuncesı etkılı olmaktadır, bir konu hakkında bilgi edinmek için uzaktan dağa bağırmak eleştirmek olsa olsa eko yapar, dağın yanına gelip sormak lazım, dağ gibi bilgilisini bulmak lazım bence

Yok yaw o yazıyı sana özel yazmadım. Genele yazdım.
    Tabi senin yazıyı alıntılayınca sana yazmışım gibi oldu benim düşüncesizliğim. Aslında genele de yazmıyorum ya. Öylesine yazıyorum.
    Forumdan kişiyi hedef alarak kesinlikle yazmam. Kişiyle ne işim olur. Ama konuya ilişkin yanıt verince, o konuyu açan kişi doğal olarak üzerine alınıyor. Yazarken dikkatli olmalıyım. Farkında olmuyorum.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 766/852 İlkİlk ... 266666716756764765766767768776816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •