Sayfa 767/852 İlkİlk ... 267667717757765766767768769777817 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,129 - 6,136 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    Geçenlerde 6 -7 aydır, işi olmadığı için çalıştırmadığım benzin motorlu testereyi çalıştırmak istedim çalışmadı, muhtemelen içinde uzun süre, yağlı benzin kaldığından buji oksitlenme yapmıştı , herneyse sonuçta çalıstıramadım. Bu iş ile ilgili tamircilerin bulunduğu Ankara/Ulusta bir iş hanındaki tamirciye götürdüm. Neyi var diye soran kişiye neyi olduğunu bilmediğimi ancak en son 6-7 ay once çalıştığını, sonra çalıştıramadığı söyledim..Tamirci Motorun ipini iki kez çekti..3 çekmesinde '' Pır pır veya tır tır '' nasıl duyduğunuza bağlı, sesi çıkardı..bu ses çıkınca bir daha ipi çekseniz motor çalışacak. Bu sesi duyan tamirci herhalde birsey bilmediğimizi düşünerek veya çalışan motoru arızalı diye getirdiğimi düşünse gererek..Testere burda kalacak yarına tamirini yapıp verebilirim dedi. karburatör arızası felan var gibi pek mantıklı olmayan açıklamalarda bulundu..Hemen yaparsa beklıyeceğimi , hemen yapamıyorsa makinayı götüreceğimi söyledim. Biraz duraksadı an itibarıyla yapamayacağını söyledi..
    Testereyi 20 mt ilerde başka bir dükkana dötürdüm. Tamirci testerenin ipini çeker çekmez çalıştı. Zaten ilk girdiğim tamircide bir daha ipi çekse çalışacaktı..Tamirciye borcumu sordum. borcunuz yok birsey yapmadıkkı dedi...Diger tamirci testereyi bir gun alı koyup sağını solunu temzileyip verecek en az 500 tl alacaktı.Ertesi gün yine aynı yere gel zaman kaybı , işinizin beklemeside cabası.Her daim kötü niyetli kazıkçı tabir ettiğimiz tipler iş hayatında, bakkalda , lastikçide ,pazarda,lokantada karşımıza çıkıyor.
    Aslında örnek çok fazla. Komşularda çok örnek anlatıyor. Millet olarak deliriyoruz. hele yeni nesil tam hırsızlık ve talan ortamlarında büyüyor. Onlar normal algılamaya başladılar. Doğal görüyorlar. Çok daha kötüye gideceğiz.

Belki dünya savaşı çıkar, bu ara işler bayağı kızıştı, taraflar yerlerini alıyorlar. Dünya savaşı çıkarsa kötü gidişattan kurtuluruz gibime geliyor.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    Geçmiş olsun. Tilki o da doyma içgudusuyle hareket ediyor. Şu an bilmiyorum araştırsam bilirim. Bazı yabani hayvanlar doyacağı kadar hayvanı katledip yiyor.. Bazıları hunharca yemeyeceklerinide katlediyor.. Nasıl bir içgüdü ve hangi hayvanlar bilmiyorum.
    Tilkiler, Gelincikler vakti varsa tamamını öldürüyorlar. Sanırım kışa hazırlık iç güdüsü. Doğal ortamda fazla eti toprağa gömüyorlar. Kışın gidip kazıp bulup yiyorlar.

Tabi başka bir şeyde olabilir. Belgesellerde böyleydi ama insana bakınca başka şey görüyorsun.

İnsan doymuyor.

80 yaşına gelmiş, Türkiyenin en zengini olmuş. Sonraki 30 nesle yetecek serveti kasaya koymuş, hala soygun peşinde.

Öteki dünyaya giden sakıp sabancı öyleydi mesela. Adam TR nin ikinci en zengini, yaşlanmış ölmek üzere. Kendi bankası kriz çıkacak diye pozisyon almış, kriz çıkmadığı her ay banka 10 kazanacağına 6 kazanıyor. sakıp sabancı TV TV gezip kriz çıkmalı diye açıklamalar yapıyordu. Kriz çıkarsa bankası 4 daha kazanacak. Kriz çıktı akbank büyüdü milyonlarca insan fakirleşti, onbinler iflas etti, aileler perişan oldu. sakıp sabancı da her ay 4 daha fazla kazandı. Sonrada nalları dikti.

tabi bu istisnai örnek. Türkiyede başka örneği yok, siyasetçiler içinde hiç yok mesela. Tok gözlüler. Afrika öyle değilmiş, üzülüyor insan.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Rehab Yazıyı Oku
    Daha bitmedi çalıştığım firmada yeni yıla çok önem verir eğlence düzenler yılbası agacları felan susler, tabı ben inancım geregı sıradan bir gün kabul ederim ama severim yeniyılı asırı olmamak kaydıyla ailemle evde takılırım, acaba patronlar bu kadar yenı yıla onem verdıklerı kadar, işçi emekçi kardeşlerine önem verirlermi, yeniyıl ikramiyesi yakacak yardımı alışveriş paketi, vs, sonuçta emekçiler servetlerini çoğaltmalarına çalışıyorlar, farkındalıkları var mı acaba,
    Çok düşünülmesi gereken geniş bir konu. Arada aklıma takılıyor, işçiye çok versen, patron daha az kazansa ne olur.? O ülke batarmı.? Diğer ülkelere yenilir, geride kalırmı.?

İşçi olmasa ne olur.? O zaman patronda olmaz.?
    Patron olmasa ne olur.? O zaman işçide olmaz diyemezsin herkes işçi olur, patronda işçi olur çünki herkes karnını, ailesini doyurmak zorunda.

patron olmayınca oluyor. İşçi olmayınca olmuyor.

Bir ülkede patron var diğerinde yok. patron olan ülke diğer ülkeyi geçip, zenginleşip, sadece işçilerden oluşan diğer ülkeyi köle yaparmı.?

Aslında komik. Patron zaten hızlı zenginleşmek için kendi ülkesini köle yapmış. O ülkede 1 patron var kalanı zaten köle.
    Patronlu ülke zenginleşip diğer ülkeyi köle yapsa, sadece patrona faydası var, ülke halkına yok. O zaman bir patron ve işçi haline gelmiş 2 ülke ahalisi olacak.

Bunlar uç örnekler. konu üzerinde detaylı düşünmek lazım. Olay çok gri.

İnsanın doğasına inmek gerekiyor. Doğaya inersem bu olayı kolayca açıklayabilirim. Yaşadıklarımızın aynısı maymun ırklarında var. Onları birebir kopyalıyoruz.

Bu ağa maraba(patron işçi) hiyerarşisini maymunlarla kolay açıklarım. Onlardada var. sakıp sabancı nın korkunç aç gözlülüğünü ise çocukluk dönemine inerek kolayca açıklayabiliyorum. Çocukluk yetmiyor hangi maymundan evrildiğinde devreye giriyor. Aynı olayları yaşayan bebeler farklı maymun ırkından evrildilerse, sonuç biraz farklı oluyor.

Neyse, çalışmam lazım diyerek kaytarayım.
    @NeAcaipDunya

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Tilkiler, Gelincikler vakti varsa tamamını öldürüyorlar. Sanırım kışa hazırlık iç güdüsü. Doğal ortamda fazla eti toprağa gömüyorlar. Kışın gidip kazıp bulup yiyorlar.

Tabi başka bir şeyde olabilir. Belgesellerde böyleydi ama insana bakınca başka şey görüyorsun.

İnsan doymuyor.

80 yaşına gelmiş, Türkiyenin en zengini olmuş. Sonraki 30 nesle yetecek serveti kasaya koymuş, hala soygun peşinde.

Öteki dünyaya giden sakıp sabancı öyleydi mesela. Adam TR nin ikinci en zengini, yaşlanmış ölmek üzere. Kendi bankası kriz çıkacak diye pozisyon almış, kriz çıkmadığı her ay banka 10 kazanacağına 6 kazanıyor. sakıp sabancı TV TV gezip kriz çıkmalı diye açıklamalar yapıyordu. Kriz çıkarsa bankası 4 daha kazanacak. Kriz çıktı akbank büyüdü milyonlarca insan fakirleşti, onbinler iflas etti, aileler perişan oldu. sakıp sabancı da her ay 4 daha fazla kazandı. Sonrada nalları dikti.

tabi bu istisnai örnek. Türkiyede başka örneği yok, siyasetçiler içinde hiç yok mesela. Tok gözlüler. Afrika öyle değilmiş, üzülüyor insan.
    Ali Cemal , son günlerinde de yetkileri alındı anladığım zaaf gösterip , sağa sola para dağıtmasın diye .
    Yeğeni de Thy nin uçuş hakkı elde ettiği yerlere onun kontenjanından bedava uçuş düzenleme derdine düşmüş tü.
    Babası da rahmetli, Hilton otelinin bilmem kaç numaralı odasında kalp krizi geçirip vefat ediyor.İste hayatınız programında uğur dundara ,babam hayatında lokantada yemek yememiştir denen bir kişinin neden hiltonda vefat ettigini anlaymamistim yıllarca . Yani rahmetli ye emr-i Hak orada vaki olmuş . Vikipedi şöyle yazmış "1966 yılında, şeker ve kalp rahatsızlıkları nedeniyle İstanbul Hilton Oteli 237 numaralı odada öldü. ".Muhtemelen yeni şirket görüşmeleri esnasinda , taksirati affedilsin diyelim.
    Ülkemizde zengin olabilmek hep ve her zaman devlet eliyle yol verilerek olmuştur ve görünen hep boyle devam edecektir.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

5. Yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum. Ancak taksonomi sınıflandırmasındaki alemler: bitkiler, hayvanlar ve insanlar alemi olursa, insanların ve hayvanların benzer ozellık ve egilimleriyle, sabancının açgözlülüğü arasındaki nedensellik bağı açıklanabilirdi. Yazılarınızı severek okuyorum. Güzel türkçeniz ve güclü kaleminiz ve bağımsız yazılarınız ile coğu köşe yazarından iyisiniz. Burda yazarken bende daha itinalı ve kurallı yazmaya çalışıyorum.
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

6.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Ali Cemal , son günlerinde de yetkileri alındı anladığım zaaf gösterip , sağa sola para dağıtmasın diye .
    Yeğeni de Thy nin uçuş hakkı elde ettiği yerlere onun kontenjanından bedava uçuş düzenleme derdine düşmüş tü.
    Babası da rahmetli, Hilton otelinin bilmem kaç numaralı odasında kalp krizi geçirip vefat ediyor.İste hayatınız programında uğur dundara ,babam hayatında lokantada yemek yememiştir denen bir kişinin neden hiltonda vefat ettigini anlaymamistim yıllarca . Yani rahmetli ye emr-i Hak orada vaki olmuş . Vikipedi şöyle yazmış "1966 yılında, şeker ve kalp rahatsızlıkları nedeniyle İstanbul Hilton Oteli 237 numaralı odada öldü. ".Muhtemelen yeni şirket görüşmeleri esnasinda , taksirati affedilsin diyelim.
    Ülkemizde zengin olabilmek hep ve her zaman devlet eliyle yol verilerek olmuştur ve görünen hep boyle devam edecektir.
    Ali Cemal biraz fazla ılımlı yazdım , umarım anlaşılır nedeni .
    Bu arada tv de doğunun , sakıp ağanın ceketinin ceplerine elini sokarak işte vergilerimiz buraya gitti demesini de hatırladım unutulmaz komik ve de gerçek bir sahneydi .
    Doğu da sonradan gelişerek miydi değişerek miydi dönüştü bayağı bi , belki de hep aynıydı ve hala aynı .
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

7. İnsanda iki tür özellik vardır, kalp ve akıl, akıl okumakla vs gelişsede asıl gelişimi dikkat ve sabır ile olmaktadır, kalp ise ne ile doldurduğumuz oranda başka bir dolulugu azaltır, açalım biraz kuranda ne kadar az akıl ediyorsunuz deniliyor, dikkatle sabırla düşünerek akıl edersek çevremizdeki herseyden manevi kazanc elde edilebilir, bir yaşlı adam olur yeri gelir, bir hayvan bitki, saygı sevgi ile yardım edebiliriz, kalp ise ne koyarsak içine o oranda diğer hissimiz azalır, hangi görüste olsun ister maymundan gel ister ademden, insan olmak budur, toplumda gördüğün herseye yaklasımın önemli, dısarda gördüğün öğrenciler kendi evladın, yaslılar annen baban deden, karsında dolandırdıgın hakaret ettıgın zalimlik ettiğin de sen, onun için öfkelenmeden, saygıyla sevgiyle davranmalı, bu arada tesekkur ederım yaslı adama yardım için mesaj yazanlara ama her zaman boyle fırsatlar gelmiyor bir daha görmedim onu, ama çevrede benzer olaylar çok dikkatle bakılırsa görülür, maharet görünmeyeni görebilmekte, ben inanan biriyim ölürsem cenazem kılınır belki bir iki seven dua eder yeter bana, ha inanamıyorsundur topluma faydan dokunmustur alkısla defnedilirsin, ama gerisi olmaz,

8. Tarikat badem madem işlerine gelince hiçbir ilimleri yok yüzeysel cahillik, birinin peşine takıl maddi yardım et kız çocugu istismarlar, islamla alakası yok ne yaptıklarının farkında degıller sunnet dıyen bılgısız kısıler var, hz ayse de bu yasta evlenmıs dıyenlere, cahılıye devrınde adet goren kız 1 yasında sayılırdı, yanı 12 yasında adet gorse 6 yasında dense, 18 olur, peygamber sehvet duskunu degıldı her yaptıgı evlılık ıslam içindi, dırı dırı kız cocukları gomuluyordu kadının hatta gucsuz erkegın bıle degerı yoktu en ufak seyde kılıc konusulan kaba barbar bır zamandı, kadına islam buyuk deger vermıstır, dovmek kotu davramak ıncıtmek uzmek bıle ote tarafta hatta burda manevi tokata sebep olur, kolelık bile kaldırılmıstır,cahillikmi yoksa bilerek mi bazı kazanımlar elde etmek içinmi bilemiyorum ama çok fena, rezalet,

Sayfa 767/852 İlkİlk ... 267667717757765766767768769777817 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •