Sayfa 768/852 İlkİlk ... 268668718758766767768769770778818 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,137 - 6,144 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    Yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum. Ancak taksonomi sınıflandırmasındaki alemler: bitkiler, hayvanlar ve insanlar alemi olursa, insanların ve hayvanların benzer ozellık ve egilimleriyle, sabancının açgözlülüğü arasındaki nedensellik bağı açıklanabilirdi. Yazılarınızı severek okuyorum. Güzel türkçeniz ve güclü kaleminiz ve bağımsız yazılarınız ile coğu köşe yazarından iyisiniz. Burda yazarken bende daha itinalı ve kurallı yazmaya çalışıyorum.
    Sağol palmet.
    Bende yazdıktan sonra en az üç beş kez yazdıklarımı okuyup değiştiriyorum.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Ali Cemal biraz fazla ılımlı yazdım , umarım anlaşılır nedeni .
    Bu arada tv de doğunun , sakıp ağanın ceketinin ceplerine elini sokarak işte vergilerimiz buraya gitti demesini de hatırladım unutulmaz komik ve de gerçek bir sahneydi .
    Doğu da sonradan gelişerek miydi değişerek miydi dönüştü bayağı bi , belki de hep aynıydı ve hala aynı .
    Doğu dediğin Doğu Perinçek olsa gerek.
    Ermeni meselesi konusunda, devletin işi olduğu halde meseleyi sahiplenip İsviçre deki davaya gidip kazanınca dikkatimi çkmişti. Bu adama oy verebilirmiyim diye incelemeye almıştım.
    Sonra fark ettim ki(Yaw palmet güzel Türkçe filan deyince gramer kurallarına daha dikkat etmeye başladım. Şu da ispatlı ki, başkasından çok kendimi inceliyorum. Kendini bilen evreni bilir. Bu teori(benzer teoriler) Kutsal kitaplarda da geçer ve temeli Budha nın bulduğu(Aslında Budha'ya gelen) Nirvana ya dayanır. Demek ki Tevrat dahil kutsal kitaplar Budha dan çok sonra yazılmış. Tabi ilk Budha, bilinen bildiğiniz Budha değil. Daha önceleride pek çok Budha oldu ve sonralarıda çok Budha oldu. Hâlâ da çıkıyorlar. Biride benim. En süperMan i benim tabiki.)
    Sonra fark ettim ki adam kendi küçük krallığını kurmuş, orada cemaati ile yaşıyor. Kendini eleştirenleri cemaat den atıyor. Kendini eleştirecek bilgi birikimi henüz oluşmamış gençlerle devam ediyor. Tamamen kendi krallığı için yaşıyor. Krallığı ayakta kalsın diye her türlü kötüye kötülüğe el açıyor yol veriyor. Sonra oy verilecek adam değil diye incelemeyi bıraktım. Şu ara Halkın Kurtuluşu Partisini inceliyorum. Yöneticileri hakkında pek bir bilgi bulamadım. Şimdilik onlara oy vermeyi düşünüyorum.
    Yedi sülaleden CHP liyim ama Atatürk ün Ecevit in CHP si.
    Şu anki CHP artık chp.
    Atatürk ün CHP si ile uzaktan yakından alakası yok. Bildiğin hırsızlarla dolu, hırsızları katilleri koruyan sağcı parti oldu. Rezil bir parti oldu. Yıkılıp yeniden ayağa kalkması gerekir.
    baykal kötüydü, chp yi halktan uzaklaştırdı, orta-üst gelir grubu bir zümre ile chp nin mirasını belediyelerde gazetecilerle beraber yemeye başlamışlardı. kılıçdaroğlu (maalesef benim soyumdan geliyor. Bizim aşiretin yüz karası oldu.) da çok düşük kapasiteli çıktı. Kendi aklı çabası ile oy artırmayı beceremeyince bu millet hırsızlara katillere soysuzlara oy veriyor deyip hırsızları katilleri partiye doldurmaya başladı. Gitti sermaye temsilcisi bir adam için 600 km yürüdü. "erdoğan'a çay vermem" dediği için tutuklanıp hapse atılan çaycı için yürüseydi tüm Türkiye akp nin yarısı dahil şimdi arkasındaydı. Bu kadar basit bir şeyi bile düşünecek adam chp'nin üst kademesinde kalmamış.

Du yaw, siyasete nereden girdim.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Rehab güzel yazmış. Tabi duygusal açıdan ve inanç odaklı yazmış.

Bu arada çocuk yaştaki bir kızla evlenen Hz. Muhammed, onu kötülemek istenenlerce kullanılıyor. Ben dinlerin gelişimine odaklanmadığımdan konuyu detaylı bilmiyorum, merak da etmiyorum. O konuda düşündüğüm ve bu güne kadar söylediğim şey. Kuran'ı yazan biri kalkıpta 6-9 yaşındaki bir çocukla cinsel sebeple evlenmez. Bunu söyleyenler, kendi yaptıklarına destek olması için böyle bir dayanak uydurmuşlardır. Dedim hep.
    Doğru da çıktı. Rehab da farklı açıdan yaklaşmış ve mantıklı yazmış. Dönemi, devri bilmeden bir olayı açıklayamazsınız. Ayrıca Soner Yalçın da bu olayı dün açıklamış, onunki belgeye dayalı.
    Küçük çocuklara göz koyan pedofili(genetiği bozuk canlı) insanların uydurduğu bir şey.

Bu arada Hz. Muhammed i savunuyorum. Şunu hatırlatayım, o dönemin müslümanlığı ile bizim ülkedeki müslümanlığın arasında hiç bir bağ yok. Şu anki islam İngilizler ve abd tarafından kötü amaçlar için yozlaştırılmış değiştirilmiş bir din. Şu anki Türkiyede siyasal islamın peşinden gidenler aslında abd ve ingiltereye hizmet ediyorlar. Bu 2 ülkenin sahibi ibrani kökenli insanlar (siyonistler) olduğu için gerçekte onlara hizmet ediyorlar. %99 u bilmeden, en tepedekiler ise bilerek.
    @NeAcaipDunya

4. sevgili ali cemal..bunlar bilinen,saklanan olaylar..eger bu dönem olmasaydı yine çoğu olay gizli kapaklı kalacaktı...artık maymunun gözü açılıyor...fikirlerine katılmamak mümkün değil sadece neden kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı olmasın? diger seçenekler zaten plan dahilinde...bahsettiğin siyonistlerin kabul edemiyeceği sadece kılıçdaroğlu...zaten ikdidar olmaları imkansız ama halka ve dışarıya karşı güzel bir aday..zaten eli kolu bağlı olacak fakat demokrasi geleceği için iyi...sadece bir düşünce yani tavsiye değil...

5. Alicemal kardeşim yazılarını bende okuyorum güzel bir köşe burası yapıcı içtenlikle yazılanlara merakım vardır herzaman, özellikle maddiyatsız karşılık olmayan yazılar, bazı köşe yazarları var arasıra okuyorum ama meslek oldugu için belki, bazı çevrelere yönelik tarzda olunca, taraflı, önyargılı yazılardanhaz etmiyorum malesef ama senin köşen bazen fikir ayrılıklarımız olsada maddiyatsız ve içten olunca samimi sıcak bir üniversiye kantin muhabbeti gibi oluyor, başarılar

6. Masal tarzında bir yazım olacak, matrix filmi, bedeni bırakıp sadece ruhu ile ibadet edebilen çok çok az kişi vardır, bunlar bir meslek altında gizli,dine ticareti karıştırmayan, temiz, yalan olmayan, dikkat çekmeyen, yanında çok rahat hissedeceğin kişilerdir, kravatlı takım elbiseli uzun saçlı entel görünümlü de olabilirler bazen kimsesiz berduş gibi de olabilir, hızır tayfası, ricali gayb da denir, sayıları günümüzde çok azalmıştır, yüksek lisans prof, doktor, gibi olanlarıda vardır, tarikatlar ise nefsi yenme amacıyla eskiden kitap ilim az oldugu için vardı, ama günümüzde bilim ilerledi nefsi yenme amacı değilde semirtme amacı olmaya basladı, bir insan kılıgını peygamberı temsıl amacıyla degıstırıp tam tersı davranıslarda bulunur ise bu inanan insanları sıkıntıya sokar, tertemiz hakiki ınananlarıda önyargılı kişiler hedef secer, bunları yapanlar ıkı dunyadada çekerler, bilgisizlikten ve samımıyetsızlıkten belkıde bılerek dın yorumlarını yanıltıcı yapıp çıkarlarına uygun hale getırıyorlar, çok uzucu, onlar adına uzucu, tertemız hakıkı ınanan kısıye zarar veremezler ama inanmak isteyen belkı dusunen kısılerınde aklını karıstırıyorlar, ateıstte olsa bır kere herkesın kurana bakması lazım, tertemız peygamber var hayatını okumalı, buda da bir elini havaya kaldırmıs bır ayagı dıgerının uzerınde ılmı olan bılır sebebini, tarıkatlar ruya bıle yorumlayamıyorlar, sahtelerle dolu bır zamandayız gıda bıle oyle, gozumuzlemı goruyoruz ruyada gordugumuz gercek gıbı gelıyor bazen ne ile goruyoruz,, ilmi olan gizlidir ilmim var demez maddi amaclı din konusmaz,mide sabrı bılır sehvetten uzak, varmı boylelerı masal dedım ya bastan masal nıyetıne yazdım, sevgıyle kal kardesım

7. Bu konu başlığındaki yazıları okuyorum fırsat oldukça. Hepimiz farklı inançta, görüşte olabiliriz, ki öyleyizdir de. Ama küçük yaşta dogmalarla ele geçirilmiş beyinlerin tarafsız ve akılcı düşünmeleri olgun yaşlara gelseler bile zorlaşıyor. Bu fanatizm içeren her konuda da böyle. Takım taraftarlığı, particilik, ırkçılık, hemşehricilik, dincilik v.s.

Bunu niye yazma gereğini duydum. Bir üstteki yazıda sn.rehab demiş ki "ateıstte olsa bır kere herkesın kurana bakması lazım," Yani o kadar emin ki orada yazan her şeyin herkes için doğru ve eşi bulunmaz şeyler olduğuna. Halbuki pek çok ateist, deist veya agnostik, her ne ise, pek çok dindarım diyenden daha bilinçle ve anlayarak okumuştur kuranı veya diğer dinlere ait kitapları.

Ve pek çok ateist veya dine inanmayan insan bu kitapları okuyarak, akıl ve mantık süzgecinden geçirerek inanmamayı seçmişlerdir.
    Yalanın evrensel olduğu bir zamanda, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir.

8.  Alıntı Originally Posted by kumralada Yazıyı Oku
    Bu konu başlığındaki yazıları okuyorum fırsat oldukça. Hepimiz farklı inançta, görüşte olabiliriz, ki öyleyizdir de. Ama küçük yaşta dogmalarla ele geçirilmiş beyinlerin tarafsız ve akılcı düşünmeleri olgun yaşlara gelseler bile zorlaşıyor. Bu fanatizm içeren her konuda da böyle. Takım taraftarlığı, particilik, ırkçılık, hemşehricilik, dincilik v.s.

Bunu niye yazma gereğini duydum. Bir üstteki yazıda sn.rehab demiş ki "ateıstte olsa bır kere herkesın kurana bakması lazım," Yani o kadar emin ki orada yazan her şeyin herkes için doğru ve eşi bulunmaz şeyler olduğuna. Halbuki pek çok ateist, deist veya agnostik, her ne ise, pek çok dindarım diyenden daha bilinçle ve anlayarak okumuştur kuranı veya diğer dinlere ait kitapları.

Ve pek çok ateist veya dine inanmayan insan bu kitapları okuyarak, akıl ve mantık süzgecinden geçirerek inanmamayı seçmişlerdir.
    Cok guzel haklısınız ama lafımdan anlasılacagı uzere bir kere bile okumayıp onyargıyla davrananlara, okumadıgımız bir sey hakkında nasıl yorum yapılabılır elestırılebılır, ben okumadıgım bılgı sahıbı olmadıgım konularda kımseyı elestıremem sadece sunu dıyebılırım bana hıtap etmez, yoksa okuyup arastırmıs kendı ınancına ozgurce karar vermıs kısılere bir şey deme haddıne sahıp degılım, herturlu ınanca saygılıyım,aynı zamanda okudugum konularda varsa eksıklerımı gormek cok hosuma gıder, sevgilerimle

Sayfa 768/852 İlkİlk ... 268668718758766767768769770778818 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •