Sayfa 775/852 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,193 - 6,200 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Yıllar evvel istiklal caddesinde geziyorum, çapkınlık peşindeyim bir okul arkadasımla, kiliseye girelim dedi turistlere bakarız ben kutsal saydıgım için sıcak bakmadım ama arkadasımı kıramadım, kilisede mum felan kalabalık noel zamanı, bir kız gördüm bu kadar içten dua eden görmemiştim, kız güzel ve tavlamak için yanına gelenlere yüz vermiyordu, dua ederken sanki kendinden geçiyordu, benim yanıma geldi merhaba dedi ben mari, tanıstık, islam oldugumu söyledim, çay içmeye sultaahmete gittik, rüyamda hz isayı görmüştüm elimde süt yere damlıyordu bana noel için uğraşıyorum demişti o kadar gerçekçiydiki 2 metre boy iri şisman degıl sportif orta yasta sarısın kumral gibi ince çember sakallı kızıl renkli sakalları, mariyle islam hristiyan konusması yaptık oyle inançlı biri ki içten, ama ben islamı anlattım, ayasofya kapadokya vs gördügüm kilise vs yerlerdeki hz isa ile benim gördüğüm farklıydı gözleri yasardı kabul etmekte zorlanıyordu ezan okununca sultaahmet camisine gittik namazı kıldım arkamı döndüm mari ağlıyordu camideki his onu etkilemiş, sarıldı bana islam olmak istediğini söyledi ben nefsime hakim olmak için çaba sarfediyordum, kilisenin ona baktıgını gidecek yeri olmadıgını islamı öğrenmek için evlenmek istediğini söyledi, serseri genc parasız öğrenci biriyim kabul edemedim, kıza da elimi bile sürmedim manevi edep icabı aylar sonra mariyi bir yerde gördüm hamile islam biriyle evlenmis cok huzurlu askla arayan buluyor hakıkatı, isanın dogum gunu degıl noel tarsuslu mitra olan senpolun kendı dogum gunu bunu o zamankı romaya isa heykeli satmak için kandırmıs, noel baba da yok aslı ayaz baba, hanımıyla beraber insanlara yardım eden türk bir yardımsever, yeniyılda herkesin mutlu olmasını haktan niyaz ederim

2. Yukardaki yazıyı noel kutlamak farzdır islama gibisinden yazan basında çıkan kişiye yazdım, bu arada seçim yaklaşıyor kimseyi yönlendirmek ve politikacı olmadığımdan seçime kadar yazmayacagım, islam kutsaldır bilerek veya bilmeyerek yanıltmaya çalışanlara çok kızgınım, ali cemal kardeşim saygıyla sevgiyle, büyük türkiyem için herkese mutlu güzel günler olsun

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yaw emekli maaş zamlarını yazayım diye girdim, Rehab'ın yazıyı görünce güldüm.

Rehab BENCE sen ekonomi filan yazma. Aslında siyaset de yazma diyeceğim ama sen bilirsin. Mari ile olan gibi tecrübelerini yaz ben okumam ama diğer yazılarına nazaran bu tür yazıları okuyan çok daha fazla olur. Hemde sinirlenip evdeki eşyaları kıran olmaz. Benimkisi tavsiye.

Şaka yaw, yaz istediğini. Sen fanatik yazmıyorsun, tahammül edilebilir derecede yazıyorsun. Tüm yazdıklarını düzeltmek gerekiyor ama olsun.
    Düzeltmek anlamsız çaba olduğundan düzeltmiyorum. Çok yıllar önce çaba sarf etmenin gereksizliğini fark ettim iyi mi.?
    Tabi düzeltmek derken hadsizleşmiş olabilirim. Belkide benim yazdıklarım saçma sapandır. Hoş bu cümlenin arkasında yatan gerçek bile benim 7 metrelik EQ um olduunu gösterir. Yaw galiba efsaneyim iyi mi.? Nirvana y la ilgili kitap yazacaktım vaz geçmiş gibiyim. Bir internet sitesi açıp orada mı herşeyi anlatsam acaba diyorum.

.
    Son düzenleme : alicemal; 03-01-2023 saat: 20:32.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Emekliye müjdeyi çaktı Erdoğan. Enflasyonun üzerinde %25 zammmm. YERSEN.

Geçen yıl asgari ücretli ve orta alt gelir grubu emeklinin enflasyonu %140

Bu ENAG ın rakamı.
    20 yıldır enflasyonu köşe bucak takip eden ve devletin enflasyon rakamlarının hatalı olduğunu 2006 dan itibaren FARK EDEBİLEN akabinde internette yazan ilk kişi olduğumdan ENAG ın rakamının aşağı yukarı doğru olduğunu söyleyebilirim.

Geçen yıl halkın %60'ının enflasyonu %140 iken asgari ücretli %100 zam almış yani bir yılda değişen durumlara göre yaklaşık %40 fakirleşmiş.
    Diğer emekliler ise ortalama %80 civarı zam almış ve değişen durumlara göre bir yılda %60 fakirleşmiş.

Bu sene emekliler için durum çok daha vahim hale gedli, asgari ücretliye %50 zam, emekliye %25 zam. Açıkça görülüyorki EYT lileri diğer emeklilerin sırtına yükledi. Aslında bunu yazmamam gerekirdi çünki emekliler hemen EYT lilere kızacaklar. YANLIŞ. Kızmanız gereken bu işi buraya getirenler. halkı işsiz ve dar gelirli hale getirip devletten alacaklarına mahkum hale getirenler. Kızmanız gerekenler siyasetçiler. Hem iktidar hem muhalefet. Aynı yataktalar. Aynı zamanda siyasetçilerle aynı yatakta olan medya mensup ve patronlarınada kızmalısınız. EYT lilere kızmaya hak yok. 10 milyon göçmen, işsizlik, 2021 de devletten yardım alan 27 milyon kişi, düşük asgari ücret ve emekli maaşları, hepsi siyasetçilerin yaptıklarının sonuçları. Ürün yani. Ürüne kızabilirmisin.? Üretene kızacaksın.

Türkiyenin kayıtlı çalışanlarının yanlış bilmiyorsam %70 i asgari ücretli. batıda %5 civarı deniyor.
    Şimdi iş adamları esnaf, çalışanına %50 zam gelince, maaş yükü %50 artıyor. Patron ne yapsın sattığı ürünlere bir kaç ay içinde %50 zam yapmak zorunda. Yoksa ya kârı çok azalacak yada zarar edecek. Hali ile asgari ücret kadar bir kaç ay içinde zamlar yağıyor. Geçen hafta 40 TL ye içtiğim kelle paça çorbayı bugün 50 TL ye içtim. Hemen %25 zammı yapıştırmış. En geç 3 ay içinde fiyatı 60 yapıp toplamda %50 zammı yapacağı kesin. Bütün esnaf aşağı yukarı benzerini yapacak. Maliyetine göre daha az veya daha çok yapanlar olacak. Tek maliyet çalıştırdığı elemanlar değil diğer maliyet kalemlerinede bakacaklar.

Ne oldu.

3 ayda her ürüne %50 zam geldi ama (geçmiş yıllarla yaşadıklarımızla bu yılı şeettim) emekliye %25 zam geldi. hali ile asgari ücretli fakirleşti ama emekli 2 kat fakirleşti.

Artık daha az kaliteli ürün, daha çok kalitesiz ürün yiyecek. Keyfine yaptıkları varsa onları kısacak. Sonuçta hayat kalitesi her yıl olduğu gibi daha çok düşecek.

akp den öncede yüksek enflasyonların olduğu dönemler oldu ama enflasyon rakamları gerçek rakamlardı uydurma değil ve çalışanlarada o kadar zam yapılırdı.(Enflasyon un gerçek olduğunu net hatırlıyorumda, zamları net hatırlamıyorum, yanılıyorsan düzeltin.) Hali ile fakirleşme çok düşük kalırdı. Şimdi çok hızlı fakirleşişyoruz. Tabi bu düzenden faydalanan bankacılık, emlak inşaat sağlık sektörü gibi sektörlerden birinde çalışmıyorsanız. Hoş bankacılığın iyi kazanan kesimi o kasalarda gördükleriniz değiller. Müdürler ve merkezdekiler.

Değişen durumlardan kastım: Bu %60 içinde evi olan olmayan, arabası olan olmayan, düzenli işi olan olmayan, gayrımenkulu olan olmayan, maaşı yüksek olan olmayan vb hepsinden biraz biraz olan olmayanların enflasyonu farklıdır. yaşadığı şehir ve bölgeye göre bile değişir. O sebeple o oran rakamları 20 aşağı iner 20 yukarı çıkar, yanlış anlama olmasın ortalamadan bahsediyoruz. Gayrımenkul zenginlerinden ve diğer zenginlerden bahsetmiyorum. Düzenin ve devletin ezdiği %60 dan bahsediyorum.

tayyip emekliden aldığı oy varsa kaybetti. Sadece fanatikler akp ye oy verir veya akp sayesinde devletten hak etmediği haram parayı alan varsa ki olacağını sanmam(Afrika ülkelerinde bolca varmış.) onlardan oy alır. ha unuttum birde taze emekli EYT lilerden neyin içine düştüğünü hemen farkedemeyip beleş paraya konduğunu sananlardan da oy alabilir.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

5. Acaba umut bittiği için mi beklentileri karşılamıyor bu zam oranları?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Harita Yazıyı Oku
    Acaba umut bittiği için mi beklentileri karşılamıyor bu zam oranları?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bilakis umut bitseydi .ne yuksek zamlı maaşlar gelirdi.
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

7. Eyt, gemiyi delmedi, çalışarda, emeklilerde, gemiyi denetli denetsiz krediler deldi, bir çalışan krediyle araba almıştı değerlendi ev aldı sonra ev değerlendi döviz vs kredilerle, şimdi adamın iki evi ve bir arabası var, biri kirada,etikmi, birde büyükleri ve total hacmi düşün, özel bankalarda kazandı, peki para nerden çıktı, fatura çalışan emekli bizlere kesildi, eyt yaş ort 50 zaten 2 yıl felan kalmıstı, ben senelerdir çalışıyorum tasaaruf yapıp yatırımda yapsam kısa zamanda ev araba alamam mümkün değil, peki geldik muhalefete abd ye gidip kredi buldum bunlarla yatırım yapıp duzeltecegım demek çözüm mü, sana gelince yılmaz özile iyi diyordun şimdi kötü diyorsun, 6 masa chp de iyi değil diyorsun, iktidarda kötü, peki çözüm nedir nasıl olmalı ne yapılmalı ses yok, sen parti kur yapacaklarını anlat aklıma yatarsa sana oy atarım, fanatik değilim, hatta gelip katılayım ama yok ben siyasete bulasmam ekonomıde benim işim değil, yazdırma ne olur, ha ricam eger partı kurarsan ne dini nede dinsizliği karıstırma, saygı sevgi daha yazmamak uzere gittim

8. AKP 'YE OY VERENLERİ, fundamentalist..6 'lı masaya oy verenleri demokrat diye tanımlayabilirmiyiz.(ancak 6 'lı masanın bileşenleri (miiliyetçi, muhafazakar, akp içinden çıkmış biri başbakanlık biri bakanlık yapmış iki parti, Akp nin içinden çıktığı rehaf partisi..).....6 masadaki 3 parti direk akp den ve akp onların içinden cıkmış. savundukları şey başkanlık sitemini kaldırmak, hiç bir çözüm yok , aralarında bir fark ta yok tek şey koltuk kavgası..
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Sayfa 775/852 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •