Sayfa 78/852 İlkİlk ... 2868767778798088128178578 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 617 - 624 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,397
    Bütün bu Jeopolitik mücadelenin arkasındaki teknolojinin dayandığı en büyük endüstri yazılım sektörü... son 10 yılda bu alandaki gelişmeler kovansiyonel silah sistemlerinde büyük gelişmelere yol açtı..Özellike balistik füze teknolojisinde bir devrim yarattığı söyleniyor....Değişen dünyada ABD'nin liderliğinin sarsıldığı bile iddia ediliyor... Ben aynı kanıda değilim..Zira hala dünyada ARGE harcamalarının en az 2/3 ü ABD de yapılıyor...Yazılım şirketlerinin hala ABD de büyük bir üstünlüğü var.....Bunu yaparken de ETF ler üzerinden kendi vatandaşlarından da dünyadaki yatırımcılardan da ciddi bir kaynak sağlıyorlar. Örneğin PSJ ETF yada PSI ETF ine bakarsanız tüm dünyada alınıp satılabildiğini görüyorsunuz.....Bu fiyatlardaki son zamanlardaki oynaklığın ABD nin parmağı olduğu kanaatindeyim....Yazılım dışındaki teknoloji şirketlerinde de aynı durum söz konusu..Adamlar dünyayı ineğe çavirmişler...Sağıyorlarda sağıyorlar......
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,397
    Hızla değişen ve bir yerlere giden bir dünya var...çok açık....Ve şu anda da en akıllıca hamleleri alamanlar yapıyor gibi...Fransadaki moron gibi olur olmaz konuşmuyorlar ..... Her iki kesimden de istediklerini alabilecek bir konumda yer aldılar....Hem ABD' ninde Rusya'nında ihtiyacı olan bir devlet konumuna geçiş yaptı. Ve iddia ediyorum Alamanların rus gazı umurunda değil..Adamlar şu anda bile ihtiyaçlarının %35 ini solar enerjiden sağlıyorlar....Gaz olmazsa başka bir şey bulur bu ipneler..Hansların helgaların kafası çok kollektif çalışuyor..İkisini bir boş tarlaya koy bunlar Almanyada , o soğukta serada domates yetiştirirler.....Adamlar harıl harıl çalışıyor..Son 150 yıldır tek şansızlıkları Adam gibi bir liderin gelmemesi..Düşünsenize bu adamlara Atatürk gibi biri gelseydi heralde dünyanın yarısı onların olurdu...Bismarc dan sonra adam gibi bir yönetici gelmedi...Bir kendini imparator olarak hasburglar dan bir moronla , avusturya kökenli bir angut geldi..gele gele....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,397
    geceyi şu müzikle kapatalım bari....Ali cemal abi sabrın için teşekkürler....Normalde sadece okuyorum yazılarını....esen kal...kib.

https://www.youtube.com/watch?v=FSf_BYbRNVI

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Güzeeeel, kitapci yide kacirdik. Efendi bi şekilde gitti, fazla kırmadı ortalığı. O avatarı görmeye katlanamazdım doorusu. bide yaşlandık, saygıya biraz fazla değer verir olduk sanırım.
    Hoş yaşlıda sayımam fizikende, beyin 300 yaşında gibi. Çok bezdim, çoook.

kitapcı sanırım chp yi tuttuğumu sanmış. Buda yazılarımı okumadığını gösterir. Ecevit gitti chp bitti.

Genç ve aptalken, bunları halk için çalışıyor sanıyordum, Ecevit döneminde çalışıyorduda. baykalla beraber sadece kendilerine çalışır hale geldiler. Şimdi yakalasam tüm vekillerini belediye meclislerini meydanda asarım. Diğer parti sürüleriyle beraber.

neyse yaw...

Kaçırdıklarım kaç etti.? sanirim 3 oldu.
    Bide kaçan, ama dolar yükselince "nasıl geçirdik ama" diye gelenler var.
    Sayı çok düşük, 2 ayda 1 kişi anca kaçırabiliyorum. Daha aktif olmalıyım, ayda bire falan çıkarmalıyım.

human döktürmüş, biraz onlara bakayım.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Karadeniz şarkısı güzel ama kadının sesine bu şarkı iyi oturmamış. Başka bi kadın söylemeli, daha hisli bi ses lazım.

Human çok fazla bilgi yazmışsın. Hepsine katılıyorum. Ama çok konuya girmişsin. Böyle olmaz. Çok yazarsan değeri düşer. Zaten yazının çokluğunu ve ciddiyetini görenlerin %90 ı okumaz.

Ayda bir, 1 yada 1,5 cümle yazarsan değer artar ve girenlerin hepsi okur. %100 oran. Bilgide harcanmamiş olur.

Bende çok yazıyorum biliyorum ama okunması umrumda değil. Aklı başında biri bunu kolay anlar.

Bazen, yola çıkan adam, yolun sonunu umursamaz. Yoldaki ağaçlar, kuşlar, dereler dir umursadığı.

vay vay vay... işte efsane bi cümle yazdım, sanırım efsane dağ keçisi yine geldi...
    Hemen bu cümleyi notlarımın arasına alayım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Abicim bu küçük kafa resimleri çok yetersiz.

Adam gibi gülen, hareketsiz bi smiley lazım.
    yediği haltı bilen, suçlu psikolojisine sahip, bi yandanda terleyen bi smiley lazım.

Ayrıca engelleme yok, faceBooktaki gibi bi engelleme mekanizması lazım. erol14 den kurtulamadık, hergün burda.
    Ergen bebe takıntılı çıktı.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    sarı yeleklilerden bi kaç kez bahsettik. Arkasında abd var.

Hiç bir halk tabakası, kendi kendine, ekonomik sebeplerle kendi ülkesine karşı TOPLUCA ayaklanmaz. Açlıktan öldürsen ayaklanmaz.

Bu problem yaşayan kesimleri kullanarak ayaklandıran ve arka planda gizli amaçları olan güçlü sermaye kesimleri vardır.

sarı yelekliler de trump ile macron kapışınca ortaya çıktılar. macron, trumpa tüm dünyanın gözü önünde hakaret etti. Tabi profesyonelce.
    Sarı yelekliler, Görüntüde son yakıt zammını istemiyorlardı. Ama yakıt zammı geri alındı, ilerde yapılmayacakta dendi ama hala sokaktalar. Üstüne aşırı sağcı partilerin kışkırtması ile bi kaç avrupa ülkesinde de sarı yelekli küçük gruplar ortaya çıktı.

Dünyanın güçlü sermayeleri. Bir ülke liderinin burnunu sürterek güç gösterisi yapmak isterlerse, hemen parayı konuştururlar. Ellerinde sınırsız para var.

Ayaklanan kesimde ise sadece liderler bilir sermaye uşağı olduklarını. Ayaklanan %99 un, gerçekte neden ayaklandıklarından haberi yoktur. Gerektiğinde ölürler ama, ipler kimin elinde bilmezler.

Mesela işid denen hasta ruhlu kafa kesiciler.
    yüzbinlerce kişi katılmaya gitti. Belki yarısı paralı asker ve talan için giden hayvanlardı. Kalan yarısı, islam için gittiklerini sananlar. Hristiyanlara karşı ayaklandıklarını sananlar. işid i hristiyan abd nin kurduğunu, kendilerinin aslında islamın değil abd nin uşağı olduklarını bilmezler. Sadece işid tepe yöneticileri bilir kimin parası ile kime uşaklık ettiklerini.

Aynı şekilde bizim siyasi partilerde öyledir. Kimin parası ile neden kuruldu, kimden emir alıyorlar, partide sadece tepe yöneticilerinden bazıları bilir. kalan milyonlar bilmezler kim için mücadele ettiklerini.

Ya, işte böyle.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Japonyayı merak etmişimdir.
    Gisip bir kaç ay yaşamak hiç istemedim ancak isteyenler çok. Giden bir daha gitmek istiyor.
    Burdan görünen de onurlarına topluca çok düşkünler.

Detayı bilmiyorum ancak, fakir ve sürünenide yok gibi görünüyor. İçini bilemezsin. Asya konusunda yeterli veri gelmiyor. varsa yoksa batı.

Japonya, 1980 lere kadar, çok dandik mallar ürettiler. Japonsa at deniyordu. 10 yıl önceki çin malları gibiydi.
    Ama sürekli ticareti artırıp zenginleştiler ülke olarak. Halk olarak ne kadar zenginleştiler bilemezsin. gelir herkese yayılıyormu yoksa bizde ve rusyadaki gibi en tepedeki yahudilerce paylaşılıyormu bilemezsin.

Sonra japonyada kalite arttı, büyüme hızlandı sony marka elektronik almak bizde zenginlik göstergesiydi.
    Sonra otomobil kalitelerini artırdılar veeee ASSİMO ortaya çıktı. 2 ayak üstünde dengede duran ve yürüyebilen robot.

Sonra ilginç bir şekilde durgunluğa girdiler. Sanki görünmez bir el yeter bu kadar dedi. Ardından Assimoda elde edilen başarı, abd ye taşındı. Yani dengede insansı robot teknolojisi sadece Japonlarda varken, baktık abd de ginger çıktı. 2 tekerli dengede giden araç. Sonra boston dynamicsin korkunç insansı ve hayvansı dengede giden robotları. Assimo ise hep yerinde saydı. Sanki denge ve yapay zeka teknolojisini assimo nun beyninden alıp, abd ye taşıdılar.

1990 lardan beri Japon ekonomisi durgun. Bir duvara gelip tosladılar ve ilerleyemiyorlar. Görünmez bir duvar.

Şu anki görüntüleri, çok modern, medeni bir ülke.
    Ama mafya var. Hoş ben sadece TV lerde görüyorum, gerçek suç oranlarını bilmiyorum ama bu kadar onuruna düşkün insanların içinde mafya nasıl büyüdü anlamadım.

Dünyada en yüksek intahar oranları - tabi düzgün sayılabilen ülkeler içinde -
    Rusya birinci, isveç ikinci, Japonya üçüncü.
    Rusya bizim gibi, ülkenin azınlığı, çoğunluğunu soyuyor. Halkın emeği her yıl para ve altın olarak yurt dışına taşınıyor.
    ama isveç ve japonya medeni modern fakiri olmayan, en fakirlere devletin çok iyi baktığı ülkeler gibi görünüyor.

Hoş isveçteki cinsel suç ve kadına şiddet oranı bizden çok daha yüksek. Ama gelir sorunları yok. Dünyaca satış yapan birden fazla kaliteli markaları mevcut halada çıkarıyorlar.

Japonyaya 1990 larda ne oldu.? Neden durdu.?
    1980 lerde nüfus artışı durmuş, onun etkisi olabilirmi.? Adalarının yüzölçümüne göre nüfus yoğunluğu açısından sınıramı dayandılar? Nüfus durunca gelişmedemi durdu. Ada olmalarındanmı kaynaklanıyor.

Ama varupadada nüfus onyıllardır artışı durmuş hatta geri gidiyor ama nüfusu artmayan kuzey ülkeleri kalkınıyorlar. Finlandiye, isveç, norveç, danimarka. Son 10 yıllarda nokia, ikea, maersk gibi dünya çapında bi sürü marka çıkardılar. Küçücük nüfuslar ama 30 yılda bizim arçelik, beko gibi markalardan daha büyüklerini çıkardılar. Bizim bu markalara sahip koç holding 90 yaşında. 90 yıldır emeğimizi yiyorlar ama bir nokia çıkarmadılar. Çıkaramadılar demiyorum, bu yahudiler çıkarmadılar, bizde teknoloji üretmediler ve bilinçli seçimdi.

Neyse konu japonya.
    Neden durdular.?

Tabi Japonyanın tarihi ilginç.
    İkinci dünya savaşı öncesi durup dururken Çin i işgal etmeleri. ABD ye savaş açmaları.?
    Yenilgi sonrası abd nin tam kontrolune girmeleri.

Büyümeye başladıkları tarih ve durgunluk tarihi.?
    Aynı gelişme ÇİN in yanındaki taiwan dada oldu sonra singapurda.
    Japonya abd ye teslim olunca, merkez bankasını ve bizdeki MIT abd deki CIA ya karşılık gelen gizli servisini abd kurdu. Aynı şekilde almanya dada.Onlarda yenilmişti abd ye.

Acaba, hızlı büyümesi, sonra duraklayıp yapay zekalı insansı robot teknolojisinin abd ye götürülmesinin arkasında abd mi var.?

Hoş tabi almanya, japonya saldırgan ülkeler. Bunların gelişmesi dünya için felaket. Özellikle almanlar gelişiyorsa kaçın.
    Son dönemde, yugoslavya nın parçalanmasının ardında, ukraynanın parçalanmasının ardında alman desteğide var.?

Tabi almanlar abd ye yenilince, ismini ezbere bildiğiniz pek çok ünlü alman markası aslında yahudilerin eline geçti. Bir kısmınıda zaten onlar kurmuşlardı. gizli servisleri ve merkez bankalarınıda CIA kuruyor. Belkide almanya içindeki yahudilerdir bu dış ülkeleri parçalayanlar. Ben bilemiyorum. Ama 1. ve 2. dünya savaşlarındaki payları ortada.

Konuyu dağıttınız. Keseyim.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 78/852 İlkİlk ... 2868767778798088128178578 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •