Sayfa 787/852 İlkİlk ... 287687737777785786787788789797837 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,289 - 6,296 arası.

Konu: Bana kalırsa.

3 gün önce yediğim ceza şak diye e devlete düşmüş. Sistem iyi işliyor anında tebliği yapıyorlar. Daha yeni af çıktı. adım gibi eminim önümüzdeki yılın sonunda bir af daha gelecek. Şu cezayı ödemesem tüm faizi maizi silinecek ve enflasyon karşısında kuşa dönmüş bi ceza ödenecek. Ama ben herzamanki gibi salağım ya ceAyı anında ödedim %25 indirimden yararlandım ama ödemesem yılsonuna kadar beklesem ve af geldiğinde ödesem enflasyondan dolayı %50 indirimli gibi öderim. Ama dediğim gibi salağım ya ödedim anında.
    2 ocakta mtv mi ocağın ilk haftası içinde (ocak sonuna kadar zamanım olmasına rağmen)tüm emlak vergilerimi (mayıs sonuna kadar vaktim olmasına rağmen) 2. taksitleri ile birlikte (onlar içinde kasım sonuna kadar vaktim vardı.) ödedim.
    Ben salağım memleketin en az %70 cin ya 3 senedir hiç kimsenin emlak vergisi ödemediğinwde eminim. Tüm faizleri silinerek ve en az 6 taksitle ödeyecekler.
    Devlet devlet olsa bana ödül verir
    Zamanında vergilerini ödemeyen benim gözümde hırsız olanlara ise 2 katı ceza vererek tahsil eder
    Ama nerede öyle devlet nerede o kadar çift yumurtalı yöneticiler
    Hırsızı kaçakçıyı yalayıp dürüst vatandaşı zikmekle meşguller.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3 gün önce yediğim ceza şak diye e devlete düşmüş. Sistem iyi işliyor anında tebliği yapıyorlar. Daha yeni af çıktı. adım gibi eminim önümüzdeki yılın sonunda bir af daha gelecek. Şu cezayı ödemesem tüm faizi maizi silinecek ve enflasyon karşısında kuşa dönmüş bi ceza ödenecek. Ama ben herzamanki gibi salağım ya ceAyı anında ödedim %25 indirimden yararlandım ama ödemesem yılsonuna kadar beklesem ve af geldiğinde ödesem enflasyondan dolayı %50 indirimli gibi öderim. Ama dediğim gibi salağım ya ödedim anında.
    2 ocakta mtv mi (ocak sonuna kadar zamanım olmasına rağmen)ocağın ilk haftası tüm emlak vergilerimi (mayıs sonuna kadar vaktim olmasına rağmen) 2. taksitleri ile birlikte (onlar içinde kasım sonuna kadar vaktim vardı.) ödedim.
    Ben salağım memleketin en az %70 cin ya 3 senedir hiç kimsenin emlak vergisi ödemediğinwde eminim. Tüm faizleri silinerek ve en az 6 taksitle ödeyecekler.
    Devlet devlet olsa bana ödül verir
    Zamanında vergilerini ödemeyen benim gözümde hırsız olanlara ise 2 katı ceza vererek tahsil eder
    Ama nerede öyle devlet nerede o kadar çift yumurtalı yöneticiler
    Hırsızı kaçakçıyı yalayıp dürüst vatandaşı zikmekle meşguller.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. Ali Cemal, Fatih Altaylı ne demiş merak ettim, benim merakım için bi oku bi şeye benzemiyorsa mühim değil dersin, geçmişte bir zaman Rahmi Turan lâ yazışıyordum, hatta Vahdettin'in Türk olma oranını yüzde 1.5 olarak onu savunan Türkçü ve milliyetçi ve muhafazakar kesime karşı hesaplamıştı, sağlam kapitalist gazete yönettiği halde ,muhalif olunca ne demiş merak ederim .Fatih Altaylı yı hiç mi hiç sevmem, ilkesiz dir, ama kesin doğrular işine gelmezse ne der yine merak ederim? Yine de keyfin bilir tabii .

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ayhan epey kızgın.
    Ama devletin düzenine kızmamak hatta delirmemenin imkânı yok.

---

Desidero
    Bu günlerde okuyamam bazı kişisel sebeplerle kırılgan durumdayım. Hakaret varsa ağır gelir. Kendimi güçlü hissettiğim bir dönem okurum.

Aslında bu mailde eleştiri yapmamıştım, sadece baykar ın kuruluşu ve ilerlemesi hakkında bildiğim somut bilgiyi ve yorumumu yazmıştım.

Önceki hakaret yediğim mailde "hem sürekli hırsızlara hakaret ediyorsun, hemde medyada ülkeyi bu hale getiren sistemin büyük hırsızları ile ve tarikatlara hakaret ediyorsun ama tarikat lideri cüppeli ile kol kolasın" benzeri bir mail atmıştım. Tabi bayağı bir dolaylı ve hafif yollu bir eleştiriydi, yazıyı çok yumuşatmıştım. Adam çok çok kızmıştı çünki gerçeği yüzüne vurmuştum. gerçek olmasa bu kadar kızmazdı. 2 gün içinde de "Bunlar adam değil okur maillerini kapattım" diye yazı yazmıştı. mail adresini köşesinden kaldırdı.

Bende mail adresi olduğu için gönderebiliyorum.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bir kaç hafta önce yazmıştım. "Dünya savaşı olursa nükleer füze lerle olur. Sadece düğmelere basarlar. Tanklar uçaklar, İHA lar bir işe yaramaz." demiştim.

Ayrıca Rusya nükleer bomba atacaksa, Ukraynaya değil batı cephesi ülkelerinin hepsine aynı anda atmalı demiştim. Yoksa biter demiştim.

Ayrıca son aylarda bir kaç kez nükleer savaşa doğru gidiyoruz diyede yazmıştım. Rusya daha fazla sıkışırsa nükleer kullanır. Mesel e, nükleer füzeleri nereye atacak.? Sadece Ukrayna'ya atarsa Rusya biter demiştim.

abd nin(ibrani kökenli yahudilerin) acil düşman olarak gördüğü diğer ülke Çin'de Taiwan da geri çekilmiyor. Batı cephesi Taiwan'ıda Ukrayna ya çevirmek istiyor. Ama Çin'liler Ruslar gibi değiller, çok farklı kültürleri var, tepkileri farklı olacaktır. Sonuç Ukrayna gibi olmayabilir.

Başka ne yazmıştım.?
    Rusya, Çin ve İran. Üçüde hipersonic füzelere sahip. Bu füzeleri üçüde yaklaşık 1 yıldır üretmeye başladı. (tabi bilinen bu) Batı cephesi ise henüz hipersonic füze üretemedi. Testleri başarısız oluyor.

Savunma sistemleri tarafından imha edilemeyen Hipersonic füzelere sahip olduktan sonra bu 3 ülke daha cesur davranmaya başladılar. Rusya Ukrayna ya girdi, Çin batı cephesine karşı geri çekilmiyor "gerekirse sizle savaşırım" duruşu sergiliyor. İran eski İran.

Bir haftadır da eski Rusya başbakanı yeni Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dimitri Medvedev benim bazı yazdıklarımı tekrarlıyor.

"Savaş çıkarsa tanklarla uçaklarla olmaz, nükleer füzelerle olur." diyor.

Peki batı bunu bilmiyormu.? Batı derken batıyı cephe sini yöneten ibrani kökenliler. Bilmemelerine imkân yok.

Neyse, bakalım ne olacak. Tarihi kitap okur gibi olayları izliyorum. Tahminimce nükleer savaş çıkma ihtimali az değil ve her ay ihtimal oranı daha da artıyor.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

6.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    ayhan epey kızgın.
    Ama devletin düzenine kızmamak hatta delirmemenin imkânı yok.

---

Desidero
    Bu günlerde okuyamam bazı kişisel sebeplerle kırılgan durumdayım. Hakaret varsa ağır gelir. Kendimi güçlü hissettiğim bir dönem okurum.

Aslında bu mailde eleştiri yapmamıştım, sadece baykar ın kuruluşu ve ilerlemesi hakkında bildiğim somut bilgiyi ve yorumumu yazmıştım.

Önceki hakaret yediğim mailde "hem sürekli hırsızlara hakaret ediyorsun, hemde medyada ülkeyi bu hale getiren sistemin büyük hırsızları ile ve tarikatlara hakaret ediyorsun ama tarikat lideri cüppeli ile kol kolasın" benzeri bir mail atmıştım. Tabi bayağı bir dolaylı ve hafif yollu bir eleştiriydi, yazıyı çok yumuşatmıştım. Adam çok çok kızmıştı çünki gerçeği yüzüne vurmuştum. gerçek olmasa bu kadar kızmazdı. 2 gün içinde de "Bunlar adam değil okur maillerini kapattım" diye yazı yazmıştı. mail adresini köşesinden kaldırdı.

Bende mail adresi olduğu için gönderebiliyorum.
    Anladım, peki,
    sağlık herşeyden önemli, boşver gerisini hem sana , hem bana kendime yazıyorum bunu ne kadar pek takmadan edemesem de .

Ayhan'ı da kutlarım ama devlet düzeni böyle insanlarda aynı hırsız , ben incir sevgisi olan biriyim yola taşmış incir ağacı görürsem arabayla bile olsa durup yerim ama torba doldurup gitmem onun dışında kimseden çalmışlığım yoktur ne emek , ne para ne de umut hırsızlığı yani yaparım deyipte yapmayacağını bile bile umut vermek anlamında. Dedem rahmetli, bana çocukken ben çalsaydım, baban da çalardı, siz de hırsız olurdunuz derdi. Buna samimiyetle inanırım.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

7. Bir haftadır da eski Rusya başbakanı yeni Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dimitri Medvedev benim bazı yazdıklarımı tekrarlıyor.(alicemal)
    aslına bakarsanız sadece abd rusya korkusunu pompalayıp nemalanıyor...eski rusya yok...eski derken dünya savaşlarından beri yok..onlarda parayı tanıdı maymunun gözü açıldı..uçaklarla rus askerlerine dolar atsalar parayı kapan kaçar birbirlerine düşerler..
    çin ise ekonomik savaşı tercih edecektir..
    şu daha mantıklı geliyor ibrani kökenliler rusyanın tarım ve sanayi üretim için uygun olduğunu düşünüyor olabilirler..Çin ile oynamaları zor rusya ile istedikleri gibi oynayabilirler..

8. Aslında kızıl Ordu dediğimiz şey 2 dünya Savaşı'nın sonucunda gelişen bir kavram Hitler'i Moskova'da Stalingrad da Kırım'da Leningratta durduran ABD sanayidi ve lojistik üstünlüğü olmasını bizim insanımız pek bilmez ABD okadar büyük bir üretim yaptı ki Rus tanklarının motorları ve nakil aracının tamamını diyemesek te büyük çoğunluğunu sağladığını söylenebiliriz.

Aslında şimdide durum aynısı sadece ülkeler farklı Rusya günümüz Hitler'in Almanyası oldu
     Alıntı Originally Posted by maltepe Yazıyı Oku
    Bir haftadır da eski Rusya başbakanı yeni Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dimitri Medvedev benim bazı yazdıklarımı tekrarlıyor.(alicemal)
    aslına bakarsanız sadece abd rusya korkusunu pompalayıp nemalanıyor...eski rusya yok...eski derken dünya savaşlarından beri yok..onlarda parayı tanıdı maymunun gözü açıldı..uçaklarla rus askerlerine dolar atsalar parayı kapan kaçar birbirlerine düşerler..
    çin ise ekonomik savaşı tercih edecektir..
    şu daha mantıklı geliyor ibrani kökenliler rusyanın tarım ve sanayi üretim için uygun olduğunu düşünüyor olabilirler..Çin ile oynamaları zor rusya ile istedikleri gibi oynayabilirler..
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 787/852 İlkİlk ... 287687737777785786787788789797837 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •