Sayfa 789/852 İlkİlk ... 289689739779787788789790791799839 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,305 - 6,312 arası.

Konu: Bana kalırsa.

mayısa kalmaz en geç nisanda ek zam verecetir
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. İş bilmeyen çavuşlar dönüp kıçını avuçlar - Türk Atasözü.

19 faiz - 20 enflasyon - 8,31 kur - 6 tl mazot dengesini "açılın ben ekonomistim" diye bozmayacaktın. O dengeyi bir türlü tutturamıyorsun şimdi.

Verilenler, dipsiz kör bir kuyu tarafından adeta yutuluyor.
    Nisanda ilave zam verilse ne olur.

Bir de bu ortamda dolar düşmeli mi?
    Bir yıldır uygulanmaya çalışılan sabit kur rejiminin maliyeti 110 milyar dolar cari açık.

İki ucu boklu değnek.

Kuru tutamazsan bu seviyelerde, mevcut enflasyonu azdırırsın, tutmak için neleri nasıl feda ettiğimiz muamma. Tutarsan da pahalı tl ile düşük ihracat geliri artan ithalat ve önlenemeyen cari açık.

Sahi rekabetçi kur diye mi yola çıkmıştık?

Evet, işini bilmeyen çavuşlar

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by snkleyp Yazıyı Oku
    İş bilmeyen çavuşlar dönüp kıçını avuçlar - Türk Atasözü.

19 faiz - 20 enflasyon - 8,31 kur - 6 tl mazot dengesini "açılın ben ekonomistim" diye bozmayacaktın. O dengeyi bir türlü tutturamıyorsun şimdi.

Verilenler, dipsiz kör bir kuyu tarafından adeta yutuluyor.
    Nisanda ilave zam verilse ne olur.

Bir de bu ortamda dolar düşmeli mi?
    Bir yıldır uygulanmaya çalışılan sabit kur rejiminin maliyeti 110 milyar dolar cari açık.

İki ucu boklu değnek.

Kuru tutamazsan bu seviyelerde, mevcut enflasyonu azdırırsın, tutmak için neleri nasıl feda ettiğimiz muamma. Tutarsan da pahalı tl ile düşük ihracat geliri artan ithalat ve önlenemeyen cari açık.

Sahi rekabetçi kur diye mi yola çıkmıştık?

Evet, işini bilmeyen çavuşlar
    Güzel espri var. "açılın ben ekonomistim"

Evet zamlar geri alınıyor. Gerçek Enflasyon kadar zam verilirse hiç olmazsa mevcut kötü durumunu sürdürür daha geri gitmezsin.

Söylediğin gibi mevcut düzende bir şeyin ne kurlarla nede başka şeyle oynayarak düzeltilmesine imkan yok.

Cansen hoca 'da bugünkü yazısında kurlara değinmiş, muhalefete "aman düşürmeyin" demiş. Resmen komedi.
    USD 6 TL iken ithalatın neydi ihracatın neydi, ne faydası vardı ülkeye. USD 20 TL ye çıkınca ne oldu.?

USD 6 TL ikende ithalat çok yukarıdaydı. Köşeden yazarlar rekabetçi kur olmalı diyerek kurun yükselmesini savunuyorlardı.

O zamanki yazımı hatırlayın. "USD 20 TL ye çıksın durum değişmez. Yine ithalat ihracatın çok üzerinde olur" demiştim. İnanmayan bu topiğin sayfalarında arasın.
    Forum un arama kısmı arızalı. Aradığın kelimeyi buluyor listeliyor. Ama tıklayınca yazının olduğu sayfaya değil ilk sayfaya gidiyor. Bazende doğru yere gidiyor, ilginç.

USD 20 TL ye çıktı durum değişmedi. Cansen hoca saçmalamış.

Problem kurun seviyesi değilki. Problem ülkedeki soygun. Medya siyasiler ve çevrelerindeki iş adamları toplanmış halkı soyuyorlar. Atadan kalan arazileri yağmalıyorlar, madenleri yağmalıyorlar.

Ana problem soygun düzeni. Bu soygun düzenini değiştirmeden hiçbir şeyi başaramazsın.

Geçici olarak başarmış gibi görünürsün, ama 3 dakka sonra o hurmalar girer hepimize ve başaramadığını, görüntüde düzelttiğini anlarsın.

akp ilk dönemini hatırlayın. Kendi kurdukları parti başa geçtiği için abd ve avrupa ülkemizdeki dovizi anormal haketmediği yere düşürmüş. Neredeyse 1USD=1 TL olmuş. O anda ithalat patlamış ve ucuz mallar ülkeye dolmuştu. Herkes zenginleştiğini sanmıştı. Ben o zaman durumu görmüş yazmıştım, bunun acısı çıkacak diye. İşte o acıyı yaşıyoruz.

Her neyse işim var. Uzatmayayım özetle yazarsam muhteşemim yaw. O kadar olur. Her şeyi biliyom da bana acı vermekten başka bir işe yaramıyor.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

4. Güzel bahsedilen konular da sorun zaten sorunun kendisi olan Halk hükümet siyaset yâda politikacı değil el deki malzemenin kalitesizliği

Siyasi olan ben bunu böyle istiyorum diyor doğru olan bu demiyorki

Faizin ve enflasyon nedenini bilimsel olarak açıklamıyor sokakta ki zevatların düşüncesi ne göre yapıyor ve adam dürüstçe umrumda da değil yaklaşımında

Piyasalarda ne olduğu konusunda bilgisi olmadığını ifade etmek saflık olur

Son 10 gündür borsayı izlediniz sanırım tam bir soygun du

Doğalgaz %80 düştü hükümet konuşmuyor ama muhalefet de konuşmuyor tuhaf değil mi

Zamlar alınıyor olayına katılmıyorum son 1ayfa 2 defa internette zam geldi 3 ay sonra gene bir zam var

Bakın üstat neye ne zam geldiği kimsenin umrunda değil eldeki mevcut malzemenin kalitesizliği ortada bu toplum cahil demek değildir. Bu toplumun ahlaksız olduğunu gösterir....
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Güzel espri var. "açılın ben ekonomistim"

Evet zamlar geri alınıyor. Gerçek Enflasyon kadar zam verilirse hiç olmazsa mevcut kötü durumunu sürdürür daha geri gitmezsin.

Söylediğin gibi mevcut düzende bir şeyin ne kurlarla nede başka şeyle oynayarak düzeltilmesine imkan yok.

Cansen hoca 'da bugünkü yazısında kurlara değinmiş, muhalefete "aman düşürmeyin" demiş. Resmen komedi.
    USD 6 TL iken ithalatın neydi ihracatın neydi, ne faydası vardı ülkeye. USD 20 TL ye çıkınca ne oldu.?

USD 6 TL ikende ithalat çok yukarıdaydı. Köşeden yazarlar rekabetçi kur olmalı diyerek kurun yükselmesini savunuyorlardı.

O zamanki yazımı hatırlayın. "USD 20 TL ye çıksın durum değişmez. Yine ithalat ihracatın çok üzerinde olur" demiştim. İnanmayan bu topiğin sayfalarında arasın.
    Forum un arama kısmı arızalı. Aradığın kelimeyi buluyor listeliyor. Ama tıklayınca yazının olduğu sayfaya değil ilk sayfaya gidiyor. Bazende doğru yere gidiyor, ilginç.

USD 20 TL ye çıktı durum değişmedi. Cansen hoca saçmalamış.

Problem kurun seviyesi değilki. Problem ülkedeki soygun. Medya siyasiler ve çevrelerindeki iş adamları toplanmış halkı soyuyorlar. Atadan kalan arazileri yağmalıyorlar, madenleri yağmalıyorlar.

Ana problem soygun düzeni. Bu soygun düzenini değiştirmeden hiçbir şeyi başaramazsın.

Geçici olarak başarmış gibi görünürsün, ama 3 dakka sonra o hurmalar girer hepimize ve başaramadığını, görüntüde düzelttiğini anlarsın.

akp ilk dönemini hatırlayın. Kendi kurdukları parti başa geçtiği için abd ve avrupa ülkemizdeki dovizi anormal haketmediği yere düşürmüş. Neredeyse 1USD=1 TL olmuş. O anda ithalat patlamış ve ucuz mallar ülkeye dolmuştu. Herkes zenginleştiğini sanmıştı. Ben o zaman durumu görmüş yazmıştım, bunun acısı çıkacak diye. İşte o acıyı yaşıyoruz.

Her neyse işim var. Uzatmayayım özetle yazarsam muhteşemim yaw. O kadar olur. Her şeyi biliyom da bana acı vermekten başka bir işe yaramıyor.
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Toplum nasıl ahlaksız hale geliyor, o konuya girmiştim.

Verdiğim gerçek örneklerde kalabalıkların çok kısa bir sürede ahlaksız yüzsüz ktipiyozlara nasıl döndüğünü, DÖNMEK ZORUNDA KALDIĞINI anlatmıştım. Topik de aranırsa bulunur.

Demem oki insanlar ben ahlaksız olayım deyip olmuyor. Şartlar onu oraya itiyor.

İnsanın uyum yeteneği sayesindede çok çabuk benimseyip özümsüyor, savunur hale geliyor. Bu uyum yeteneği emin değilim ama evrimle âlâkalı bir konu olsa gerek. Evrimin yani doğa'nın doğru yanlış kavramı yoktur.(Vay be yine neler yazıyorum öyle.) Sadece uyum sağlar. Bu ne anlama geliyor. Gerçekte hayvandan farkımız yok.

Kısa kesyim.

İnsan bu kadar hızlı şekilde kötü olup onu benimsiyorsa, TERSİ de mümkün mü.? Yani temiz bir yönetim gelirde TR yi sömüren ibrani lerde karışmazsa ülkeyi yönetirse, hızla kötü olan bu insanlar, aynı hızla iyi olurlarmı.?

Bu konu hakkında detaylı düşünmedim, sadece nasıl kötü olduklarına çalıştım.

İlk izlenimim evet aynı hızlada iyi olurlar. Kesin böyledir demiyorum, konu üzerinde düşünmedim ve örneğe denk gelmedim ama tahminim, evet hızla düzelirler yönünde. Arkanı dönmediğin müddetçe. Du yaw yine aklıma evrim geldi.

Her neyse işime bakayım. Bugün keyfim yerinde, sevdiğim arkadaşlarımla görüştüm, kadın olanlarına sarıldım, erkek olanlara tıslayıp uzaklaştırdım filan, kötü şeylerden bahsetmeyeyim.
    @NeAcaipDunya

6. Ana problem soygun düzeni. Bu soygun düzenini değiştirmeden hiçbir şeyi başaramazsın.(alicemal) doğru..

Bakın üstat neye ne zam geldiği kimsenin umrunda değil eldeki mevcut malzemenin kalitesizliği ortada bu toplum cahil demek değildir. Bu toplumun ahlaksız olduğunu gösterir....(selimhan01) bu da doğru..

şimdi iyiyi kötü yapmak kolaydır...kötünün iyiye dönüşmesi çok zor hatta imkansızdır...bireysel düşündüğümüzde umursamayıp geçimimizi sağlayıp akşam rahat uyuyabiliyorsak ne mutlu..yani gününüzü kimseyi kandırıp incitmeden geçirip akşamda huzurla uyumak..yakınlarınızda bulunan iyi insanların kıymetini bilin..adalet kavramına dikkat edin,başkalarının dikkat etmiyeceğinin bilincinde olun..
    ha..böyle derken piyangodan aksilikler belalar her şey çıkabilir..tesadüf yani ona da temkinli olun artık...

7. Hayvanlar aleminden en sevmediğim keklik türkülerden en sevmediğim (çökertmeden çıktımda halilimdir)
    Şimdi ne alakası var dediniz dimi

Bakın bir toplum düşünün pusu atmanın türküsünü yapmış,,,bir hayvan düşünün türüne ihanet içinde
    Yani toplumun eğitimi ile ilgili değil türün yapılanları içselleştirme ve ona bir mana yükleyip örf ve adetlerinde yer vermesi....

Bakınız bir zaatın o eleştirdiği Fransız kültürü daha düne kadar düello yapanlar birbirinin önüne eldiven atar ve şahitlerin önünde vuruşur kim öle kim kala....... gelelim bize kan davası filanca tarihte güney doğu da blr olayda 44 insan öldürüldü kadın çocuk demeden (sağ kalan olursa ileride intikam peşinde koşar korkusu) hani kim konuşuyor şimdi bu toplum eğitilse ne olur örfüne işlemiş.....

Atatürk'ün devrimleri bedel ödetmeden geldiği için bugün toplum anlamıyor ....bizim tarihimizden devlet kutsal insan Kutsal değildir dikkatli bakarsanız hiç bir İslam topraklarında Atatürk ten başka devrim yapan varmı yâda şöyle devam edelim siz hiç 500 yılda bir Fransız devrimi yapan müslüman ülke gördünüz mü????
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Toplum nasıl ahlaksız hale geliyor, o konuya girmiştim.

Verdiğim gerçek örneklerde kalabalıkların çok kısa bir sürede ahlaksız yüzsüz ktipiyozlara nasıl döndüğünü, DÖNMEK ZORUNDA KALDIĞINI anlatmıştım. Topik de aranırsa bulunur.

Demem oki insanlar ben ahlaksız olayım deyip olmuyor. Şartlar onu oraya itiyor.

İnsanın uyum yeteneği sayesindede çok çabuk benimseyip özümsüyor, savunur hale geliyor. Bu uyum yeteneği emin değilim ama evrimle âlâkalı bir konu olsa gerek. Evrimin yani doğa'nın doğru yanlış kavramı yoktur.(Vay be yine neler yazıyorum öyle.) Sadece uyum sağlar. Bu ne anlama geliyor. Gerçekte hayvandan farkımız yok.

Kısa kesyim.

İnsan bu kadar hızlı şekilde kötü olup onu benimsiyorsa, TERSİ de mümkün mü.? Yani temiz bir yönetim gelirde TR yi sömüren ibrani lerde karışmazsa ülkeyi yönetirse, hızla kötü olan bu insanlar, aynı hızla iyi olurlarmı.?

Bu konu hakkında detaylı düşünmedim, sadece nasıl kötü olduklarına çalıştım.

İlk izlenimim evet aynı hızlada iyi olurlar. Kesin böyledir demiyorum, konu üzerinde düşünmedim ve örneğe denk gelmedim ama tahminim, evet hızla düzelirler yönünde. Arkanı dönmediğin müddetçe. Du yaw yine aklıma evrim geldi.

Her neyse işime bakayım. Bugün keyfim yerinde, sevdiğim arkadaşlarımla görüştüm, kadın olanlarına sarıldım, erkek olanlara tıslayıp uzaklaştırdım filan, kötü şeylerden bahsetmeyeyim.
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Şunlara elbise giydirip bizim meclise koysan diğerlerinden ayırd edemezsin. Bakanlıkları versen ülkemiz şaha kalkar. İddia ediyorum, ülkeyi bunlar yönetse ülke daha iyi olur. Hiç olmazsa soymazlar biraz meyve yeter.

Yanlız mecliste 3 gün kalsalar, soymayı çabuk öğrenirler.

https://www.instagram.com/p/Cli7uiyJvU9/
    @NeAcaipDunya

Sayfa 789/852 İlkİlk ... 289689739779787788789790791799839 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •